Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ για την απαντηση dimis_pj!

εχω μερικά θεματακια ακόμα:

1. οι τηλεφωνικοι αριθμοι εμφανιζονται κάπως έτσι: 21 0ΧΧΧ ΧΧΧΧ, με κενα. κατά την επεξεργασία δεν υπάρχουν κενά όμως.

2. τι μπορώ να κάνω ώστε στην εφαρμογή "τηλέφωνο" να υπάρχει καρτέλα "επαφές", όπως γινόταν επι gingerbread?

3. το appzorter μου βγαζει σφαλμα "error loading data from touchwiz.try to reset application menu". κανω reset αλλα παλι δεν λειτουργει.

4. κατα την λήψη φωτογραφίας, ακούγεται ήχος κατά την εστίαση. πως μπορω να τον απενεργοποιησω?

ευχαριστω τον Γιαννη για την υπεροχη ρομ και ολους εσας για την υποστηριξη!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ για την απαντηση dimis_pj!

εχω μερικά θεματακια ακόμα:

1. οι τηλεφωνικοι αριθμοι εμφανιζονται κάπως έτσι: 21 0ΧΧΧ ΧΧΧΧ, με κενα. κατά την επεξεργασία δεν υπάρχουν κενά όμως.

2. τι μπορώ να κάνω ώστε στην εφαρμογή "τηλέφωνο" να υπάρχει καρτέλα "επαφές", όπως γινόταν επι gingerbread?

3. το appzorter μου βγαζει σφαλμα "error loading data from touchwiz.try to reset application menu". κανω reset αλλα παλι δεν λειτουργει.

4. κατα την λήψη φωτογραφίας, ακούγεται ήχος κατά την εστίαση. πως μπορω να τον απενεργοποιησω?

ευχαριστω τον Γιαννη για την υπεροχη ρομ και ολους εσας για την υποστηριξη!

1. Πρόβλημα με όλες τις ROM μέχρι στιγμής. Ελπίζω κάποια στιγμή να το διορθώσει η Samsung

2. Επίσης πρέπει να γίνει απο τη Samsung, επέλεξε (για άγνωστο λόγο) οι επαφές να είναι προσβάσιμες μόνο απο το δικό τους εικονίδιο.

3. Εχω την εντύπωση (ισως να κάνω και λάθος) οτι το appzorter δεν είναι συμβατό ακόμα με ICS

4. Δεν απενεργοποιείται (επίσημα). Δοκίμασε κάποια custom rom.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λίστα με τις αλλαγές από 4.0.3 σε 4.0.4 ;

 

Δεν το γνωρίζω.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

1. Πρόβλημα με όλες τις ROM μέχρι στιγμής. Ελπίζω κάποια στιγμή να το διορθώσει η Samsung

2. Επίσης πρέπει να γίνει απο τη Samsung, επέλεξε (για άγνωστο λόγο) οι επαφές να είναι προσβάσιμες μόνο απο το δικό τους εικονίδιο.

3. Εχω την εντύπωση (ισως να κάνω και λάθος) οτι το appzorter δεν είναι συμβατό ακόμα με ICS

4. Δεν απενεργοποιείται (επίσημα). Δοκίμασε κάποια custom rom.

 

ειμαι με omega 11.1! ευχαριστω για τις απαντησεις!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και καιρό είμαι με την 10.4 GB. Αν και είμαι ευχαριστημένος, σκέφτομαι να περάσω σε ICS (4.0.3) Stock και φυσικά σε Omega. Υπάρχει πραγματικά κάποιος ουσιαστικός λόγος για να το κάνω; Προσφέρει κάτι καλύτερο από πλευράς ταχύτητας, παραμετροποίησης, αυτονομίας, σταθερότητας κλπ; Επίσης, υπάρχουν κάποια γνωστά προβλήματα με τη νέα ROM που εμφανίζονται σε πολλούς;

 

Ευχαριστώ :)

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ και καιρό είμαι με την 10.4 GB. Αν και είμαι ευχαριστημένος, σκέφτομαι να περάσω σε ICS (4.0.3) Stock και φυσικά σε Omega. Υπάρχει πραγματικά κάποιος ουσιαστικός λόγος για να το κάνω; Προσφέρει κάτι καλύτερο από πλευράς ταχύτητας, παραμετροποίησης, αυτονομίας, σταθερότητας κλπ; Επίσης, υπάρχουν κάποια γνωστά προβλήματα με τη νέα ROM που εμφανίζονται σε πολλούς;

 

Ευχαριστώ :)

 

Για μένα που έχω κι εγώ την 10.4 και έχω δοκιμάσει όλες τις omega ICS (καθώς και άλλες), προς το παρόν όχι δεν προσφέρει κάτι, απόδειξη ότι πάντα ξαναγυρνάω στην 10.4.....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Και ελεγα που χαθηκες :D:lol:

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Και ελεγα που χαθηκες :D:lol:

 

Πρέπει να έπηξε ο άνθρωπος για να εξαφανιστεί τόσο καιρό.Άντε να κάνουμε κανένα donate σιγά-σιγά.:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω το galaxy s2 και εχω βάλει την ics (original) και θέλω να ρωτήσω, τι διαφορά έχει από την omega και αν πάθη κάτι το κινητό μπορώ να το επαναφερω για να ισχύει η εγγύηση? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη καλημερα...Την aokp πως την βλεπεις;Θα εχει αρκετα bugs;Ρωταω γιατι εως τωρα δεν εχω δοκιμασει καμια aokp.....

 

Η προσπάθεια μου είναι να μην έχει bug,

σύντομα θα την ανεβάσω στο xda και μόλις μπορέσω και εδώ σε νέο θέμα.

Δοκιμάστε την και κρατήστε την Omega που σας ταιριάζει περισσότερο :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Η προσπάθεια μου είναι να μην έχει bug,

σύντομα θα την ανεβάσω στο xda και μόλις μπορέσω και εδώ σε νέο θέμα.

Δοκιμάστε την και κρατήστε την Omega που σας ταιριάζει περισσότερο :)

 

φιλε μου μπορεις να εξηγησεις λιγο τι σημαινει aokp καθως και σε τι διαφερει η aokp απο την κανονικη εκδοση ( ή μαλλον τι περισσοτερα προσφερει )?

Edited by lambgeo
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μπορεις να εξηγησεις λιγο τι σημαινει aokp καθως και σε τι διαφερει η aokp απο την κανονικη εκδοση ?

http://knowmydroid.com/blog/what-is-aokp-rom-how-is-it-different-from-cm9

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα ήμουν σε στοκ ICS και πριν λίγες μέρες σκέφτηκα να βάλω την Omega 11.1 .

Να περιμένω ακόμη λίγο δηλαδή μέχρι να βγει η AOKP?

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα ήμουν σε στοκ ICS και πριν λίγες μέρες σκέφτηκα να βάλω την Omega 11.1 .

Να περιμένω ακόμη λίγο δηλαδή μέχρι να βγει η AOKP?

Βγήκε ήδη η AOKP. Μπες στο download center του Γιάννη και κατέβασε την. Εγώ πριν λίγο την έβαλα και την δοκιμάζω τώρα.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ήδη η AOKP. Μπες στο download center του Γιάννη και κατέβασε την. Εγώ πριν λίγο την έβαλα και την δοκιμάζω τώρα.

 

Οκ ευχαριστώ!!

Δεν κατέχω πολύ από αυτά (AOKP και AOSP) αλλά απ' όσα διάβασα σχεδόν όλοι υποστηρίζουν την χρήση του AOKP!

Αν είναι θα περιμένω λίγο ακόμη μέχρι να μάθω σίγουρα ότι λειτουργούν όλα σωστά και όπως πρέπει!!! :p

 

Edit1: Διάβασα ότι έχει τα ίδια bugs με τις CM9 Link

Υπάρχει περίπτωση να διορθωθούν αυτά τα προβλήματα σε επόμενα versions ή δεν γίνεται έτσι όπως "χτίστηκε" η rom?

 

Edit2: Πάντως από τις φωτογραφίες ωραία φαίνεται! Μπράβο Γιάννη!! :p

Edited by charsta800
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο γιαννη για ακομα μια φορα...οταν βρω χρονο θα τη δοκιμασω... Ελληνικα εχει στο πληκτρολογιο η να το τραβηξουμε απο τη cm9?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο γιαννη για ακομα μια φορα...οταν βρω χρονο θα τη δοκιμασω... Ελληνικα εχει στο πληκτρολογιο η να το τραβηξουμε απο τη cm9?

 

Το φρόντισα να έχει :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

ρε ανθρωπε τι μας εφτιαξες παλι;;;;;;

δυστηχως την εχω 2η ρομ καθως θα μου λειψουν τα μοντακια της 11 σ αυτην ...πχ ηχογραφηση κλησης

 

:respect::respect::respect:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...