Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σκεφτομαι με την omega να βαλω αλλη μια ρομ dual boot,το εχει δοκιμασει κανενας?χανει την σταθεροτητα το κινητο?η ειναι οπως αν εχεις μια ρομ μονο?μπορει καποιος να βοηθησει και να μου πει την διαδικασια και πια αλλη ρομ μου προτεινετε ισαξια της δικια μας ρομ?

 

Το έχω δοκιμασει εγώ και έχω την OMEGA σταθερή και αλλάζω τις υπόλοιπες.Έτσι βλέπεις πεντακάθαρα με ένα απλό reboot τι παπάτζες κάνουν οι άλλοι:) σε σχέση με το Γιάνννη

 

 

 

 

Με Omega το έχει κάνει κάποιος στο xda και δεν είχε πρόβλημα.

Ίσως κάνω μια 4.0.4 rom για να έχετε 2 Omega για dual boot :)

 

Αν το κάνεις κι αυτό είσαι ο θεός του XDA.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καταρχας μπράβο για την πολυ καλή δουλεια που κανεις!!!

μετα το προβλημα αυτο κατεβασα ξανα την v10 stock (ειχα κατεβασει την v10 isc που ειχα και το προβλημα!!) φλασαρο την v10 stock και οταν ανοίγει το τηλ μετα απο λήγω το συνδέω στο pc μου (με τικαρησμενο εντοπισμός σβαλματον!!)και μου εγραφε παλι τα ιδια οτι υπάρχει καποιο σφαλμα και δεν μπορει να συνδεθεί στην μαζική λειτουργεια πρώτη φορά το παθαίνω αυτο με της ρομ σου!!

 

οχι σε αλλο pc δεν δοκίμασα αλλα μολις γύρισα στην v9 το προβλημα δεν υπήρχε πλεον!!!!

 

To πρόβλημα είναι στο κείμενο, για κάποιο λόγο (θα τον βρω) είναι λάθος άλλα δουλεύει κανονικά.

Υπάρχει και το USB Restore MTP στην κουζίνα το οποίο μάλλον λύνει το πρόβλημα,

δεν έχω προλάβει να το δοκιμάσω ακόμα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται να κανουμε τον call recorder να ενεργοποιηται πριν ανοιξει η γραμμη ?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

1.για να εγκαταστήσω τη ρομ πρέπει να κανω και τα 3 wipe? τωρα εχω την 2.3.6 pulse

2.τις εφαρμογές τις πηρα backup με το mybackup root μπορω να τις περάσω με τα δεδομένα τους?

 

...

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται να κανουμε τον call recorder να ενεργοποιηται πριν ανοιξει η γραμμη ?

 

Με το phone rec της Samsung όχι,

με άλλα call recorder όπως το Total Recall γίνεται.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω κάποια θέματα με τις ειδοποιήσεις για νέα μηνύματα (gmail, Viber, Whatsapp κτλ). Δε μου έρχονται πότε αν δεν έχω ενεργοποιημένο το συγχρονισμό. Και αυτό είναι μεγάλο θέμα μιας και η συγχρονισμός τελειώνει τη μπαταρία σε 12 ώρες....

 

Καμία λύση????

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και με την ω10 δεν έχω κάποιο πρόβλημα εκτός απο κάτι που έχω παρατηρήσει στις τελευταίες εκδόσεις χωρίς να θυμάμαι όμως από που ξεκίνησε..μερικές φορές ενώ έχω ανοιχτό το κινητό και χρησιμοποιώντας το ως συνήθως κάνει έναν μικρό κοφτό και απότομο ήχο, δεν μπορώ να τον περιγράψω αλλιώς..το κάνει σε διάφορες στιγμές όταν πατήσω back button ή αλλάζω οθόνη γενικώς όπως είπα πιο πάνω όταν χρησιμοποιώ το τηλέφωνο και όχι συχνά...σε ginger δεν το έκανε..το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα κ σε μενα με τη 10,μονο ενα μικρο ''προβλημα'' οταν κατεβαζω κατι απ το market μου κανει συντομευση της εφαρμογης στην αρχικη οθονη,ξερει καποιος τι γινεται??
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα κ σε μενα με τη 10,μονο ενα μικρο ''προβλημα'' οταν κατεβαζω κατι απ το market μου κανει συντομευση της εφαρμογης στην αρχικη οθονη,ξερει καποιος τι γινεται??

 

Στις ρυθμίσεις του μάρκετ αυτό μπορείς να το απενεργποιησεις

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από αρκετούς μήνες με GB 2.3 και συγκεκριμένα με Omega v. 10.4 θέλω να πάω σε ICS και Omega.

Υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός με βήμα προς βήμα γιατί με φοβίζει αυτή η αλλαγή. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω κάποια θέματα με τις ειδοποιήσεις για νέα μηνύματα (gmail, Viber, Whatsapp κτλ). Δε μου έρχονται πότε αν δεν έχω ενεργοποιημένο το συγχρονισμό. Και αυτό είναι μεγάλο θέμα μιας και η συγχρονισμός τελειώνει τη μπαταρία σε 12 ώρες....

 

Καμία λύση????

 

Όπως και το κόλλημα που μου κάνει συνέχεια όταν με καλούν και μου βγάζει ένα παράθυρο "Μουσική Διακόπηκε" καθώς και να με πετάει έξω από το δίκτυο χωρίς λόγο.

Δεν τα έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος αυτά τα θέματα? Μιας και κατά τη γνώμη μου είναι ποίο σημαντικά από το αν είναι πολύ η λίγο smooth. :(

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πρόβλημα είναι οτι και με την v9 και με την v10 το τηλέφωνο μπαίνει μερικές φορές από μόνο του σε δόνηση(αθόρυβο).Καμιά ιδέα?
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά με ποιόν κερνελ να δοκιμάσω τηv v10 ώστε να έχω καλή αυτονομία??

Καλημερα,

Ολα εξαρτωνται κ απο τη χρηση σου εγω τη φοραω με το siyah και εχω χασει 5%σε 3μιση ωρες

 

Ενω τωρα που μιλησα αρκετη ωρα σερφαρα αλλη τοση εχω χασει αλλο 11...

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου έχει λείψει είναι κάποιο θέμα σε μαύρο όπως το black Android..ξέρει κανείς κάποιο συμβατό με την ω;:confused:
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από αρκετούς μήνες με GB 2.3 και συγκεκριμένα με Omega v. 10.4 θέλω να πάω σε ICS και Omega.

Υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός με βήμα προς βήμα γιατί με φοβίζει αυτή η αλλαγή. :)

 

Καλημέρα σε όλους.

Κανένας ρε παιδιά δεν έχει κάποιο οδηγό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Κανένας ρε παιδιά δεν έχει κάποιο οδηγό;

 

φιλε δεν υπαρχει κανενας οδηγος κανεις τα γνωστά wipe data cache kai davlic και μετα φλασαρεις την ρομ και μετα την απολαμβανεις;)

 

φιλε Γιαννη ποτε περίπου θα βγαλεις την καινουργια v11?? γιατη ψήνομαι να φλασαρο την v10 για τρίτη φορά:lol:!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν υπαρχει κανενας οδηγος κανεις τα γνωστά wipe data cache kai davlic και μετα φλασαρεις την ρομ και μετα την απολαμβανεις;)

 

φιλε Γιαννη ποτε περίπου θα βγαλεις την καινουργια v11?? γιατη ψήνομαι να φλασαρο την v10 για τρίτη φορά:lol:!!!

 

Παρασκευή ή Σάββατο :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν υπαρχει κανενας οδηγος κανεις τα γνωστά wipe data cache kai davlic και μετα φλασαρεις την ρομ και μετα την απολαμβανεις;)

 

φιλε Γιαννη ποτε περίπου θα βγαλεις την καινουργια v11?? γιατη ψήνομαι να φλασαρο την v10 για τρίτη φορά:lol:!!!

 

Δεν θα χρειαστώ δηλαδή να ξανά γίνω root? Οι εφαρμογές πώς θα έρθουν;

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χρειαστώ δηλαδή να ξανά γίνω root? Οι εφαρμογές πώς θα έρθουν;

 

γιατη φιλε μου δεν εισαι ροοτ?με pulse rom δεν εισαι?δεν εχει ροοτ?αν δεν εχεις ροοτ χρειαζεται να ξανα γίνεις ροοτ εννοείτε για να φλασαρεις την καινουργια ρομ!!!!

Link to comment
Share on other sites

γιατη φιλε μου δεν εισαι ροοτ?με pulse rom δεν εισαι?δεν εχει ροοτ?αν δεν εχεις ροοτ χρειαζεται να ξανα γίνεις ροοτ εννοείτε για να φλασαρεις την καινουργια ρομ!!!!

 

Ευνοείται ότι είμαι root γιατί έχω Omega v 10.4 me GB. Απλά κάπου πιο πίσω διάβασα ότι πρέπει να βάλω την stock με ICS kai μετά να γίνω root για να βάλω την Black blue που θέλω. Οι εφαρμογές; Backup MONO τις εφαρμογές με Titanioum?

Link to comment
Share on other sites

Ευνοείται ότι είμαι root γιατί έχω Omega v 10.4 me GB. Απλά κάπου πιο πίσω διάβασα ότι πρέπει να βάλω την stock με ICS kai μετά να γίνω root για να βάλω την Black blue που θέλω. Οι εφαρμογές; Backup MONO τις εφαρμογές με Titanioum?

 

οχι φιλε δεν χρειαζεται να βαλεις την stock ics!!!!!αφου εισαι ροοτ κανεις τα wipe data cache kai davlic και μετα φλασαρεις omega v10!!!!της εφαρμογες της κανεις backup με titanium και τα κανεις επαναφορα οταν περασεις την ρομ κανονικα:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πράγματι πολλή καλή rom αλλά εμένα δεν αναγνωρίζει το kies τη συσκευή ?????

Υπάρχει κάποια λύση ???

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε δεν χρειαζεται να βαλεις την stock ics!!!!!αφου εισαι ροοτ κανεις τα wipe data cache kai davlic και μετα φλασαρεις omega v10!!!!της εφαρμογες της κανεις backup με titanium και τα κανεις επαναφορα οταν περασεις την ρομ κανονικα:)

 

Επιτέλους!!! Τώρα κατάλαβα! Θα την δοκιμάσω το απόγευμα και θα σας πω.

Thank you.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πράγματι πολλή καλή rom αλλά εμένα δεν αναγνωρίζει το kies τη συσκευή ?????

Υπάρχει κάποια λύση ???

 

εννοείται ρε φιλε οτι δεν θα την αναγνωρίσει αφου δεν ειναι επίσημη ρομ!!!!και αφου εβαλες την ομεγα ποιος ο λόγος να ασχολείσαι με kies?????:blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...