Jump to content

[ROM] Omega Series - Android 4.1.2 Jelly Bean - Samsung Based


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδες νεος κατοχος s2 apo optimus 2x..περασα την omega v12 και εχω ενα προβληματακι...προσπαθω να ανοιξω την καμερα αλλα μου βγαζει μαυρο φοντο και μετα απο καποια δευτερολεπτα μου λεει η καμερα διακοπηκε παταω οκ και κλεινει..γνωριζει κανεις γιατι?? αν οχι να παω παλι στην omega blue..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έβαλα χθες την 11.1 και μέχρι στιγμής όλα καλά. Το μόνο δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου ή όχι, παρατήρησα ότι η μπαταρία δεν "διαρκεί" τόσο όσο ήμουν με την stock version του ICS.

Και 1 ακόμη ερώτηση!!

Κατέβασα από το kitchen τον siyah kernel (επειδή όλοι τον προτείνουν αν κάτι δεν λειτουργά όπως πρέπει!) και το call recorder.

Πως μπορώ να τα κάνω install?

Link to comment
Share on other sites

θερμοκρασία

με το καλώδιο στην φόρτιση ,ανοιχτό wifi , gps πλοηγό , σερφάρισμα στο iternet , για περίπου 20 λεπτά , ανέβασε 5 βαθμούς (μέσα στο σπίτι)

 

Δεν μιλαμε για 5 βαθμους αλλα για τοσο μεγαλη διαφορα που freezαρουν apps η κολαει νη συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλαμε για 5 βαθμους αλλα για τοσο μεγαλη διαφορα που freezαρουν apps η κολαει νη συσκευη

 

Για να το λες σε πιστεύω

Σε μένα δεν γίνετε αυτό .

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, με την Omega 11.1 δεν μπορούμε να ενωθούμε με το KIES?

Επειδή εδώ και 10 λεπτά μου δείχνει ότι προσπαθεί να ενωθεί...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, με την Omega 11.1 δεν μπορούμε να ενωθούμε με το KIES?

Επειδή εδώ και 10 λεπτά μου δείχνει ότι προσπαθεί να ενωθεί...

δεν δουλεύει σε custom roms όπως το εννοείς , και δεν το χρειαζόμαστε

H JKay Deluxe v13.6.4 είναι συμβατή με την v12?

Status: Working on ICS version! (Release date: When it is ready!)

JKay

έχουμε όμως στην notification bar νομίζω 15 εικονίδια

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Status: Working on ICS version! (Release date: When it is ready!)

JKay

έχουμε όμως στην notification bar νομίζω 15 εικονίδια

 

Χρειάζομαι όμως τα προφίλ της φωτεινότητας (μεταξύ άλλων)...

Link to comment
Share on other sites

δεν δουλεύει σε custom roms όπως το εννοείς , και δεν το χρειαζόμαστε

 

Επειδή είναι η πρώτη μου custom rom και ήθελα να ενωθώ για να μεταφέρω τις επαφές μου...

Δεν το ήξερα! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι η πρώτη μου custom rom και ήθελα να ενωθώ για να μεταφέρω τις επαφές μου...

Δεν το ήξερα! Ευχαριστώ!

για να μην χάσεις ποτέ τις επαφές σου

κάνεις ένα email στο gmail.com

στο κινητό/ρυθμίσεις συστήματος/Λογαριασμοί και συγχρονισμός/προσθήκη λογαριασμού/Google/...

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

για να μην χάσεις ποτέ τις επαφές σου

κάνεις ένα email στο gmail.com

στο κινητό/ρυθμίσεις συστήματος/Λογαριασμοί και συγχρονισμός/προσθήκη λογαριασμού/Google/...

 

Το ξερω, απλως δεν το ειχα να κανει απο μονο του συνχρονισμο.

Ευχαριστω για το tip!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι η πρώτη μου custom rom και ήθελα να ενωθώ για να μεταφέρω τις επαφές μου...

Δεν το ήξερα! Ευχαριστώ!

 

Δοκίμασε το iphone explorer

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το iphone explorer

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Βασικά αφού είδα ότι δεν μπορώ να ενωθώ με το Kies και ότι μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές με το Gmail, έψαξα και βρήκα τρόπο (λίγο σπαστικό) να μετατρέψω τις επαφές του Kies (.spb) σε .csv μορφή και να τις κάνω import στο gmail. Μετά έκανα τον συγχρονισμό στο κινητό!!

Έψαξα και για το iphone explorer και βρήκα αυτό (iexplorer - formerly named iphone explorer). Το εγκατέστησα αλλά δεν αναγνωρίζει το κινήτό!

Αλλά εντάξει, βολεύτικα με το gmail!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Βασικά αφού είδα ότι δεν μπορώ να ενωθώ με το Kies και ότι μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές με το Gmail, έψαξα και βρήκα τρόπο (λίγο σπαστικό) να μετατρέψω τις επαφές του Kies (.spb) σε .csv μορφή και να τις κάνω import στο gmail. Μετά έκανα τον συγχρονισμό στο κινητό!!

Έψαξα και για το iphone explorer και βρήκα αυτό (iexplorer - formerly named iphone explorer). Το εγκατέστησα αλλά δεν αναγνωρίζει το κινήτό!

Αλλά εντάξει, βολεύτικα με το gmail!

 

Όχι iphone αλλά myphone explorer.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Όχι iphone αλλά myphone explorer.

 

Το βρήκα και αυτό από εδώ.

Το δοκίμασα και δουλεύει μια χαρά! Δεν δέχεται απευθείας τα .spb αρχεία του Kies, δέχετε άλλες μορφές (πχ .vcf).

Και κάνει σωστά το συνχρονισμό των επαφών (αλλαγές, διαγραφές, νέα επαφή).

Μπορείς να στείλεις και μηνύματα! :p

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως μπορω να αλλαξω το density? πηγα να το αλλαξω με το rom toolbox αλλα οταν εκανε επανεκινηση ναι μεν το τηλεφωνο εδειχνε γ@μ@το στα 200 απο τα 240 που ειναι μαμα αλλα στον μαμα launcher που χρησιμοποιω το arrange ηταν πολυ χαλια. δηλαδη αντι να τελειωνει το grid με τις εφαρμογες ακριβως πανω απο τα εικονιδια τα τερμα κατω το grid τελειωνει καπου στην μεση της οθονης ξερει κανεις πω φτιαχνει αυτο?

 

τελικα ξερει κανεις κατι γι αυτο? και 2ο παω να εγκαταστησω το titanium και μου λεει οτι δεν υπαρχει επαρκεις χωρος παω να εγκαταστησω αλλη εφαρμογη και μπαινει κανονικα ξερει κανεις καμια λυση?

SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Όχι iphone αλλά myphone explorer.

 

Ποπό ρε φίλε το T9 κάνει θαύματα... Χαχαχαχαχα Myphone ήθελα να γράψω ιphone έβγαλε (μπρρρρ μακριά από μας).

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται και πάλι!

Έβαλα να δοκιμάσω και εγώ την v12. Στο changelog έχει λινκ για το FasterFix που σε παίρνει στο google play. Στο description του FasterFix λέει BusyBox Required. Υπάρχει αυτό στη rom ή πρέπει να το κατεβάσω από αλλού?

Link to comment
Share on other sites

Το setcpu ενδείκνυται για την Omega Black Blue v12 4.0.3. ICS. Αν ναι ξέρουμε τις ιδανικές ρυθμίσεις. Η μπαταρία κρατάει δύο μέρες. Υπάρχει περίπτωση με κάποιες ρυθμίσεις να κρατήσει παραπάνω; Kernel δεν έχω αλλάξει. Κάποια πρόταση. Ευχαριστώ. ;) Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται και πάλι!

Έβαλα να δοκιμάσω και εγώ την v12. Στο changelog έχει λινκ για το FasterFix που σε παίρνει στο google play. Στο description του FasterFix λέει BusyBox Required. Υπάρχει αυτό στη rom ή πρέπει να το κατεβάσω από αλλού?

 

Υπάρχουν και τα δυο μέσα στην ρομ,

δοκίμασε πρώτα το gps και μόνο αν εχεις πρόβλημα τρέξε το FasterFix

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

μετα το περασμα της 11.1 (πριν ειχα την ωμεγα 4) εχασα ολα τα αποθηκευμενα ασυρματα δικτυα μου. εκανα επαναφορα backup απο nandroid και titanium οπως και fix permissions απο recovery mode αλλα δυστυχως τιποτα. οποιος έχει καποια ιδέα παρακαλω να βοηθησει γτ το πληγμα ειναι μεγάλο. ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

μετα το περασμα της 11.1 (πριν ειχα την ωμεγα 4) εχασα ολα τα αποθηκευμενα ασυρματα δικτυα μου. εκανα επαναφορα backup απο nandroid και titanium οπως και fix permissions απο recovery mode αλλα δυστυχως τιποτα. οποιος έχει καποια ιδέα παρακαλω να βοηθησει γτ το πληγμα ειναι μεγάλο. ευχαριστω!

Υπάρχει μια εφαρμογή που θυμάται τους κωδικούς των wifi , αλλά τώρα είναι αργά

https://play.google.com/store/apps/details?id=aws.apps.wifiKeyRecovery&hl=el

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,Είμαι με OMEGA 11.1 και σήμερα το κινητό κάθε 3 λεπτά ανάβει η οθόνη κλειδώματος...Δηλαδή εκεί που είναι σβηστή ανάβει σαν να πατάω το κουμπί για ξεκλείδωμα..το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος αυτό?ευχαριστώ πολύ..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...