Jump to content

{{Eurovision}} - Σάκης Ρουβάς & Shake it!


SupraDiN
 Κοινοποίηση

Θέλετε να διαγωνιστεί η Ελλάδα ξανά στην Eurovision;  

82 members have voted

  1. 1. Θέλετε να διαγωνιστεί η Ελλάδα ξανά στην Eurovision;

    • Ναι
      56
    • Όχι
      26


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (16 Μάι. 2004 , 20:26)

 

@miaow

 

Χμ...πολύ ενδιαφέρον αυτά που λες!

Κι εγώ είμαι ένας από τους οποίους που προ Eurovision άκουγαν το όνομα "Σάκης" και τους ερχόταν εμετός!

Όμως μετά από αυτή άρχισε να ανεβαίνει στην υπόληψη μου γιατί φάνηκε καθαρά ότι είναι επαγγελματίας ο οποίος δεν έχει το μυαλό πάνω από το κεφάλι του!Στα πάντα ήταν προσγειωμένος!

Και το καταλάβαμε ότι δεν σου αρέσει δεν είναι ανάγκη να μας το λες σε κάθε ποστ σου γράφωντας μάλιστα αισχρά!ΕΛΕΟΣ!

Και η απάντηση ως προς εσένα και σε όσους τον αδικούν είναι ότι από σήμερα είναι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ τραγούδι της Eurovision που παίζεται στο Αγγλικό MTV (αν σου λέει κάτι αυτό)!!!

Όπως ανέφερα δεν είμαι από τους οπαδούς του Σάκη αλλά λίγη αντικειμενικότητα δεν βλάπτει κανέναν μας!

 

 

Πέφτεις στην ίδια παγίδα...

 

Επαγγελματίς...προσγειωμένος...MTV...

 

Δηλαδή, αυτά προσδιορίζουν τιν αξιοπρέπεια της χώρας μας, όσον αφορά την παρουσία της σε ένα τσαλακωμένο καλλιτεχνικό γεγονός, ή την ποιότητα που δικαιούμαστε από τον εκπρόσωπο της χώρας μας;...

 

ΕΛΕΟΣ λοιπόν...

 

Αυτά, δε, που γράφω, δεν είναι αισχρά...μάλλον ήπια είναι...

Και προφανώς τα κριτήρια μου & σου, τα αισθητήρία μου & σου η εν γένει στάση μου & σου ΑΞΙΖΟΥΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ...από πολιτιστικές "πατατιές" του τύπου shake it...

Ο επαγγελματισμός δεν τεκμηριώνεται με "shake it".

 

Νομίζω ότι η "προ διαγωνισμού" άποψή σου ήταν η πιο υγιής (έστω και με τον εμετό)... :o ;) :D

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 659
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος miaow (16 Μάι. 2004 , 20:39)

 

Δηλαδή, αυτά προσδιορίζουν τιν αξιοπρέπεια της χώρας μας, όσον αφορά την παρουσία της σε ένα τσαλακωμένο καλλιτεχνικό γεγονός, ή την ποιότητα που δικαιούμαστε από τον εκπρόσωπο της χώρας μας;...

 

Πες μου σε παρακαλώ, ποιον/ποια θα έπρεπε, κατά τη γνώμη σου, να στέλναμε φέτος προκειμενου να καταποντιστούμε αξιοπρεπέστατα (πιστεύω ότι καταλαβαίνεις τι θέλω να πω) ή έστω να έρθουμε και 3οι σε ένα τσαλακωμένο καλλιτεχνικό γεγονός? :cool:

 

 

Αξιοπρέπεια χώρας + τσαλακωμένο καλλιτεχνικό γεγονός = Αντίφαση

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος miaow (16 Μάι. 2004 , 20:39)

 

Πέφτεις στην ίδια παγίδα...

 

Επαγγελματίς...προσγειωμένος...MTV...

 

Δηλαδή, αυτά προσδιορίζουν τιν αξιοπρέπεια της χώρας μας, όσον αφορά την παρουσία της σε ένα τσαλακωμένο καλλιτεχνικό γεγονός, ή την ποιότητα που δικαιούμαστε από τον εκπρόσωπο της χώρας μας;...

 

ΕΛΕΟΣ λοιπόν...

 

Αυτά, δε, που γράφω, δεν είναι αισχρά...μάλλον ήπια είναι...

Και προφανώς τα κριτήρια μου & σου, τα αισθητήρία μου & σου η εν γένει στάση μου & σου ΑΞΙΖΟΥΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟ...από πολιτιστικές "πατατιές" του τύπου shake it...

Ο επαγγελματισμός δεν τεκμηριώνεται με "shake it".

 

Νομίζω ότι η "προ διαγωνισμού" άποψή σου ήταν η πιο υγιής (έστω και με τον εμετό)... :o ;) :D

 

 

Εαν εσυ δε συγκινιθηκες μ αυτο που ειδες και ακουσες τοτε τι να πω..Προφανως οι αντιλιψεις σου ειναι πολυ παλιακές και το δικαιολογει η ηλικία σου την οποία και σέβομαι.

 

Εγω οταν ειδα το χορευτικο να θυμιζει συρτακι και τον Σακη να τραγουδαει με παθος συγκινηθηκα πολυ γιατι το κανε για την Ελλαδα ρε γμτ..

αναγκη απο διαφημηση δεν εχει αυτος.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ο Σακης ηταν οτι καλυτερο μπορουσαμε να στειλουμε για την Eurovision,δεν πηρε την πρωτη θεση την οποια για μενα την αξιζε.Απο κει και περα πρεπει να αποφασισουμε αν θελουμε να συμμετεχουμε σε αυτο το πραγμα.Αν οχι για τον οποιονδηποτε λογο καλυτερα να αποσυρθουμε ευγενικα.Αν ομως θελουμε παει να πει οτι δεχομαστε και τον τροπο με τον οποιο δουλευει αυτο το "πανηγυρι",οταν μπαινεις στο χωρο χορευεις ειτε το θες ειτε οχι.

Συμφωνω με αυτους που ειπαν οτι δεν προκειται πλεον να βγουμε ποτε πρωτοι οποιον και να στειλουμε.Οποτε αν εξακολουθησουμε να συμμετεχουμε τουλαχιστον ας δινουμε παντα το καλυτερο που μπορουμε ασχετως αποτελεσματος.

Link to comment
Share on other sites

Re paidia min kanete san to Rakintzi pou akouga htes to vradi!

 

Epeidi vgikame tritoi na apohorisoume?

Einai logia afta?

Diagonsmos einai.

Ma to aksizame lene merikoi.

Etsi lene oloi gia ti hora tous afou to kastote tragoudi ekfrazei kata ena meros ti hora proelefsis tou.

 

Enas ipokeimenikos diagonismos einai.

Den akousa kanenan na diamartiretai gia ta kalisteia afou einai shedon to idio pragma.

 

Alla o kakos o mastoras sta ergaleia tha riksei to ftaiksimo.

Na apohorisoume loipon.

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

ego to eipa...tou xronou 8a pao ego sthn eyrovision..h ruslana dld ti parapano exei?xoria pou ego exo kai ligo kalyterh fonoula.... :)) xixixi
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aggelopas (16 Μάι. 2004 , 22:28)

 

Re paidia min kanete san to Rakintzi pou akouga htes to vradi!

 

Epeidi vgikame tritoi na apohorisoume?

Einai logia afta?

Diagonsmos einai.

Ma to aksizame lene merikoi.

Etsi lene oloi gia ti hora tous afou to kastote tragoudi ekfrazei kata ena meros ti hora proelefsis tou.

 

Enas ipokeimenikos diagonismos einai.

Den akousa kanenan na diamartiretai gia ta kalisteia afou einai shedon to idio pragma.

 

Alla o kakos o mastoras sta ergaleia tha riksei to ftaiksimo.

Na apohorisoume loipon.

 

 

Καλα πλακα μας κανεις τωρα ρε αγγελοπα ή θες να μας εκνευρισεις περισσοτερο;Μιλας εσυ που στις τελευταιες 7 σελιδες του thread εχεις πει τα μυρια οσα κατα της eurovision;

Και συγνωμη απο αυτα που εγραψα εγω καταλαβες οτι ειπα να αποχωρισουμε;;;Να ξερω δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE (16 Μάι. 2004 , 22:29)

 

ego to eipa...tou xronou 8a pao ego sthn eyrovision..h ruslana dld ti parapano exei?xoria pou ego exo kai ligo kalyterh fonoula.... :)) xixixi

 

 

Με τα μαστίγια & τους ούγκα-μπούγκα πως τα πας??? :p ;)

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να συμμαχίσουμε και εμείς με όλα τα βαλκάνια και του χρόνου να στείλουμε το "Νιάο νιάο βρε γατούλα" και φυσικά με την κλίκα που και εμεις(όπως άλλοι εδω και τόσα χρόνια) θα έχουμε δημιουργήσει, θα πάρουμε πρωτιά.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος supernet (16 Μάι. 2004 , 22:40)

 

Με τα μαστίγια & τους ούγκα-μπούγκα πως τα πας??? :p ;)

 

agaphte moy 8a prototypiso!!!!!ta mastigia kai tosu agroikous tous eides fetos!!!!tou xronou 8a bgaloume kati diaforetiko.... :whistle: :rolleyes: :p :happy:
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ohi apo esena.

San teliko simperasma apo tin aganaktisi pou vlepo apo polla meli.

 

Den mou aresei i eurovision (to kserete alloste) alla afou ifistatai aftos o diagonismos me ton tropo pou ifistatai (hronia tora) kai eseis simvivastikate me tin sistasi tou kai ton ipostirizete,pros ti to menos gia tis alles hores meta apo tin ''itta''? (den hasame,apla den kerdisame ehei diafora)

 

aggelopmanas

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

miaow καταρχάς μην κατεβάζεις το επίπεδο των posts σου λέγοντας χυδαίες εκφράσεις έστω και με παπιά... Είσαι 37 χρονών και λυπάμαι πραγματικά να σε διαβάζω να εκφράζεσαι έτσι. Ναι τα ξέρουμε όλοι αλλά με θλίβει να το βλέπω απο έναν μεγαλύτερο... :!:

 

Στα υπόλοιπα, για εμένα ο Σάκης ποτέ δεν ήταν ο... ποιοτικός τραγουδιστής. Ποτέ δεν με εντυπωσίασε, ποτέ δεν άκουσα απο μόνος μου τραγούδια του. Η συμπεριφορά του όμως (πλαστή ή όχι δε με ενοχλεί αφού σαν τηλεθεατής την βλέπω και όσο και να θέλεις δεν μπορώ να την αποκρυπτογραφήσω), με εντυπωσίασε, η παρουσία του το στυλ και η σεμνότητα που είχε με έκαναν να ταυτιστώ έστω και για λίγες ώρες με αυτό που έκανε. Το Shake it, όχι δεν είναι ποιοτικό κομμάτι όσο ίσως το Σέρβικο, που ήταν το καλύτερο της Eurovision κατ'εμέ, αλλά ήταν σίγουρα καλύτερο με τα δικά μου στανταρντς από της Ουκρανίας.

 

Δεν έχει κανένα ενδιαφέρον το πόσο καλά ή όχι είναι τα τραγούδια αφού κατά 80% ψηφίζονται συμμαχίες και γειτνιάσεις στην Eurovision, εκτός απο τις εντελώς ξεκάρφωτες χρονιές που.... κανένας δεν ξέρει απο που ξεφυτρώνουν τραγούδια. :eek:

 

Μην συνδέεις λοιπόν το τραγούδι με... την δική μας ανάγκη για εκπροσώπηση στην Ευρώπη. Αυτό ήταν το κομμάτι, αυτό έπρεπε κατά τη γνώμη μου να υποστηρίξουμε, έτσι για να ακουστούμε σαν χώρα, και να αποδείξουμε μια φορά οτι δεν είμαστε "έθνος ανάδελφον". Είμαστε όμως... όπως φάνηκε και όπως φαίνεται τόσα χρονια. Αυτό πάει πέρασε όμως. Το Shake it θα γίνει το μεγαλύτερο σουξέ απο ΟΛΑ τα 36 κομμμάτια, θα ακουστεί σε όλη την Ευρώπη και την Ελλάδα, ενώ το Ουκρανικό και το Σερβικο...??? Ήδη δεν θυμάται κανένας το σκοπό τους καν! Αυτό απο μόνο του το κάνει μεγάλη επιτυχία, και τον Ρουβά πλήρως επιτυχημένο σε αυτό που πήγε να κάνει. Η φετινή μας παρουσία ήταν τέλεια κατά τη γνώμη μου. Σε όλα. Μπορεί να κερδίσουμε σε 15 χρόνια τελικά την πρώτη θέση με τραγούδι των Two Lips ή των Hi Five... :wacko: αυτό δεν θα λέει τίποτα απο πλευράς ποιότητας. Θα λέει απο πλευράς όμως... γεγονότος. Η Eurovision είναι ένα πανηγύρι (με την καλή έννοια), διάτρητο απο πλευράς εγκυρότητας, μη αξιοκρατικό... αλλά ΠΑΝΤΑ πανηγύρι χαράς και διασκέδασης...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατί στην Ελλάδα ασχολούμαστε τόσο πολύ με το διαγωνισμό της Eurovision και θεωρούμε την 1η θέση σε αυτόν κάτι σαν εθνικό στόχο. Αφού σε λίγο καιρό δε θα θυμόμαστε ούτε τα ονόματα των νικητών! Θυμάστε π.χ. ποιος κέρδισε πέρσι, πρόπερσι κτλ.; Ακόμα κι αν θυμάστε, έβγαλαν κανένα καινούριο τραγούδι, έκαναν καριέρα εκτός της χώρας τους; ΟΧΙ.

 

Κι εγώ παρακολουθώ το διαγωνισμό κάθε χρόνο (και μάλιστα πριν την 3η θέση των Antique – μέχρι τότε σχεδόν στην Ελλάδα ελάχιστοι ασχολούνταν), κυρίως για να δω την ψηφοφορία, γιατί από τραγούδια, άσ’ τα να πάνε...

 

Ο τρόπος που γίνεται η ψηφοφορία είναι γνωστός. Αναδεικνύνονται οι εθνικές και θρησκευτικές συγγένειες, οι φιλίες, οι γειτονίες. Ας μη μεμψιμοιρούμε. Κι εμείς συμμετέχουμε με τον ίδιο τρόπο (Cyprus: twelve points - La Chypre: douze points // Greece: twelve points - La Grèce: douze points)! Αλλού φαίνεται ο πολιτισμός και η πρόοδος μια χώρας. Έχουμε θαυμάσιους καλλιτέχνες που δεν έχουν (ευτυχώς) καμιά σχέση με Eurovision και λοιπά πανηγυράκια!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/guru7/36824/444282/0/logo_mini.jpg

 

Γιάννης Πετρίδης (Δευτέρα – Παρασκευή, 16:00–17:00, ΝΕΤ 105,8, 17:10–18:10+ Τρίτο Πρόγραμμα)

Πάνος Χρυσοστόμου (Δευτέρα – Πέμπτη, 21:00–22:00, Δεύτερο Πρόγραμμα)

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθω τον διαγωνισμο της Eurovision πολλα χρονια, τοτε που ακομα καθε χωρα τραγουδουσε στη γλωσσα της! :cool:

(Γουσταρω τη μουσικη και μ' αρεσουν τετοιου ειδους διαγωνισμοι :o )

 

Καποιοι που μιλησαν για ποιοτητα τραγουδιου, ειδαμε και τη θεση που παιρναμε οταν ειχαμε ποιοτικα τραγουδια...πηγαιναμε απατοι πολλα χρονια...οποιος θελει να ακουσει "ποιοτικα" τραγουδια, ας παει στο Φεστιβαλ Θεσσαλονικης και ας μην χαλαει τη ζαχαρενια του με τη Eurovision! :rolleyes:

 

Στη Eurovision κατα τη γνωμη μου μετραει ενα τραγουδακι που να μενει στον θεατη (εμπορικο να το ελεγα) και μια καλη σκηνικη παρουσια!

Φετος με τον Ρουβα ειχαμε και το εμπορικο κομματι και αψογη σκηνικη παρουσια...οπως και με τους Antique.

Γι' αυτο και πηραμε φετος 12αρια απο χωρες που ουτε καν το φανταζομασταν...πχ. Romania, Malta, England κτλ.

Δεν μας τα χαρισαν τα 12αρια τους...γουσταραν το ολο concept μας και γι' αυτο μας ψηφισαν! ;)

Οσο για τις συμμαχιες, καλυτερα να μη μιλαμε, γιατι δεν μας παιρνει. :whistle: Η συμμαχια Ελλαδα-Κυπρου κραταει πολλα πολλα χρονια, τοτε που ακομα οι υπολοιπες χωρες Βαλτικης-Βαλκανιων ηταν μια.

Αν ειχαμε και 'μεις αλλες 2-3 κολλητες χωρες και ανταλλασαμε και αλλα 12-αρια...θα το καναμε γαργαρα το θεμα των συμμαχιων. :rolleyes:

Παντως, φυσικα αυτο με τα γιουχαισματα καθε χρονο εις βαρος μας, ειναι απαραδεκτο. :mad:

 

H ελληνικη συμμετοχη ηταν πολυ καλη, μακαρι καθε χρονο να ειμαστε ετσι και μπραβο σε οσους δουλεψαν γι' αυτο το αποτελεσμα! :)

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Mythozz (16 Μάι. 2004 , 22:59)

 

miaow καταρχάς μην κατεβάζεις το επίπεδο των posts σου λέγοντας χυδαίες εκφράσεις έστω και με παπιά... Είσαι 37 χρονών και λυπάμαι πραγματικά να σε διαβάζω να εκφράζεσαι έτσι. Ναι τα ξέρουμε όλοι αλλά με θλίβει να το βλέπω απο έναν μεγαλύτερο... :!:

 

Στα υπόλοιπα, για εμένα ο Σάκης ποτέ δεν ήταν ο... ποιοτικός τραγουδιστής. Ποτέ δεν με εντυπωσίασε, ποτέ δεν άκουσα απο μόνος μου τραγούδια του. Η συμπεριφορά του όμως (πλαστή ή όχι δε με ενοχλεί αφού σαν τηλεθεατής την βλέπω και όσο και να θέλεις δεν μπορώ να την αποκρυπτογραφήσω), με εντυπωσίασε, η παρουσία του το στυλ και η σεμνότητα που είχε με έκαναν να ταυτιστώ έστω και για λίγες ώρες με αυτό που έκανε. Το Shake it, όχι δεν είναι ποιοτικό κομμάτι όσο ίσως το Σέρβικο, που ήταν το καλύτερο της Eurovision κατ'εμέ, αλλά ήταν σίγουρα καλύτερο με τα δικά μου στανταρντς από της Ουκρανίας.

 

Δεν έχει κανένα ενδιαφέρον το πόσο καλά ή όχι είναι τα τραγούδια αφού κατά 80% ψηφίζονται συμμαχίες και γειτνιάσεις στην Eurovision, εκτός απο τις εντελώς ξεκάρφωτες χρονιές που.... κανένας δεν ξέρει απο που ξεφυτρώνουν τραγούδια. :eek:

 

Μην συνδέεις λοιπόν το τραγούδι με... την δική μας ανάγκη για εκπροσώπηση στην Ευρώπη. Αυτό ήταν το κομμάτι, αυτό έπρεπε κατά τη γνώμη μου να υποστηρίξουμε, έτσι για να ακουστούμε σαν χώρα, και να αποδείξουμε μια φορά οτι δεν είμαστε "έθνος ανάδελφον". Είμαστε όμως... όπως φάνηκε και όπως φαίνεται τόσα χρονια. Αυτό πάει πέρασε όμως. Το Shake it θα γίνει το μεγαλύτερο σουξέ απο ΟΛΑ τα 36 κομμμάτια, θα ακουστεί σε όλη την Ευρώπη και την Ελλάδα, ενώ το Ουκρανικό και το Σερβικο...??? Ήδη δεν θυμάται κανένας το σκοπό τους καν! Αυτό απο μόνο του το κάνει μεγάλη επιτυχία, και τον Ρουβά πλήρως επιτυχημένο σε αυτό που πήγε να κάνει. Η φετινή μας παρουσία ήταν τέλεια κατά τη γνώμη μου. Σε όλα. Μπορεί να κερδίσουμε σε 15 χρόνια τελικά την πρώτη θέση με τραγούδι των Two Lips ή των Hi Five... :wacko: αυτό δεν θα λέει τίποτα απο πλευράς ποιότητας. Θα λέει απο πλευράς όμως... γεγονότος. Η Eurovision είναι ένα πανηγύρι (με την καλή έννοια), διάτρητο απο πλευράς εγκυρότητας, μη αξιοκρατικό... αλλά ΠΑΝΤΑ πανηγύρι χαράς και διασκέδασης...

 

 

Μόνο που σε 15 χρόνια Hi-5 δε θα υπάρχουν καν. :p

Link to comment
Share on other sites

Του χρόνου προτείνω να στείλουμε την Καλομοίρα... :)

 

Πάντως, θεωρώ άκρως άδικο το ότι ψήφισαν και οι χώρες που αποκλείστηκαν... θαρρείς και το έκαναν επίτηδες για να ψηφιστεί η Ουκρανία από όλες τις χώρες της πρώην Σοβιετικής που συμμετείχαν. Με την ίδια λογική, του χρόνου θα κατεβάσουμε τραγούδια ανά γεωγραφικό διαμέρισμα (Μακεδονία, Θεσσαλία, Στερεά Ελλάδα κλπ :)), και θα δίνουμε δωδεκάρια στους εαυτούς μας... :P

 

Στο site της eurovision βγήκαν (ταυτόχρονα με τα τελικά) και τα αποτελέσματα του ημιτελικού. Εκεί, πρώτη ήταν η Σερβία, δεύτερη η Ουκρανία και τρίτη η Ελλάδα... άρα, αδικημένη μάλλον η Σερβία.

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

Xtes ola piga kala! Min kanete etsi twra! Ti kai pou den vgikame prwtoi@ Kserw to aksizame! Alla stin teliki den egine kai tipota. Ena omorfo panugiri lawn einai! Mia vradia me mousiki kai xoro. Kapoios prepei na nikisei, an kai emeis den nomizw oti xasame!

Stin teliki gia emas o Sakis einai "star", "theos" i otidipote allo den kserw! oi alloi laoi oute pou tha eixan ksanakousei to onoma Sakis Rouvas! Htan ontws polu kalos, kai auto den mporei na to allaksei kanena 2raki tis Norvigias!

Stin teliki i Letonia pou itan i megali nikitria se proigoumeno diagwnismo, fetos itan apokleismeni, enw emeis eimastan ekei kai pirame kai para polu kali thesi, xari ston Saki...

 

Ante Ola Kala pigan!!!

Black black heart why would you offer more

Why would you make it easier on me to satisfy

I'm on fire I'm rotting to the core

I'm eating all your kings and queens

All your sex and your diamonds.

Link to comment
Share on other sites

Xtes ola piga kala! Min kanete etsi twra! Ti kai pou den vgikame prwtoi@ Kserw to aksizame! Alla stin teliki den egine kai tipota. Ena omorfo panugiri lawn einai! Mia vradia me mousiki kai xoro. Kapoios prepei na nikisei, an kai emeis den nomizw oti xasame!

Stin teliki gia emas o Sakis einai "star", "theos" i otidipote allo den kserw! oi alloi laoi oute pou tha eixan ksanakousei to onoma Sakis Rouvas! Htan ontws polu kalos, kai auto den mporei na to allaksei kanena 2raki tis Norvigias!

Stin teliki i Letonia pou itan i megali nikitria se proigoumeno diagwnismo, fetos itan apokleismeni, enw emeis eimastan ekei kai pirame kai para polu kali thesi, xari ston Saki...

 

Ante Ola Kala pigan!!!

Black black heart why would you offer more

Why would you make it easier on me to satisfy

I'm on fire I'm rotting to the core

I'm eating all your kings and queens

All your sex and your diamonds.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ryback3 (16 Μάι. 2004 , 23:53)

 

Οσο για τις συμμαχιες, καλυτερα να μη μιλαμε, γιατι δεν μας παιρνει. :whistle: Η συμμαχια Ελλαδα-Κυπρου κραταει πολλα πολλα χρονια, τοτε που ακομα οι υπολοιπες χωρες Βαλτικης-Βαλκανιων ηταν μια.

ρε παιδιά, οι Κύπριοι ειναι Έλληνες. Γνωρίζουμε ιστορία; Απλά για διάφορους λόγους(παλαιώτερους) έχουν κράτος δικό τους αντι να ειναι ενα ακόμη νησί μας. Τι λέτε όλοι συνέχεια πως γινόμαστε ρεζίλι με τα 12 άρια; Φυσιολογικότατο ειναι. Ενα παράδειγμα ακόμη. Εαν οι κρητικοί είχαν ξεχωριστή ψήφο, θα ψηφίζανε Χουσβάρνα η Σάκη; :cool:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SakisPlayer (17 Μάι. 2004 , 05:06)

 

ρε παιδιά, οι Κύπριοι ειναι Έλληνες. Γνωρίζουμε ιστορία; Απλά για διάφορους λόγους(παλαιώτερους) έχουν κράτος δικό τους αντι να ειναι ενα ακόμη νησί μας. Τι λέτε όλοι συνέχεια πως γινόμαστε ρεζίλι με τα 12 άρια; Φυσιολογικότατο ειναι. Ενα παράδειγμα ακόμη. Εαν οι κρητικοί είχαν ξεχωριστή ψήφο, θα ψηφίζανε Χουσβάρνα η Σάκη; :cool:

 

Τότε φαντάζομαι δεν υπάρχει λόγος να την «λέμε» στην πρώην ΕΣΣΔ επειδή αλληλοψηφίζονται έτσι; Το ότι είναι πολλοί δεν μας βολεύει...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αιμίλιε, το έθεσες πάρα πολύ σωστά: Το γεγονός ότι είναι πιο πολλοί (πιο πολλές χώρες που προήλθαν απο την ΕΣΣΔ) είναι αυτό που μας ενοχλει και βέβαια αυτό που κάθε χρόνο μας εμποδίζει να πάρουμε μια υψηλότερη θέση.

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλοι μου,

 

ειπα να γραψω και εγω τη προσωπικη μου θεση και γνωμη για τα οσα συμβαινουν με αυτο το διαγωνισμο!

 

Υπαρχουν διαφορα πραγματα που μπορει να σχολιασει κανεις, τοσο για το διαγωνισμο, αυτο καθε αυτον, οσο και για τα οσα λεγονται και γραφονται εδω περα...

 

Αρχικα το λογο στο νικητη της βραδιας...Για τη κοπελα και τη σκηνικη παρουσια της δε μπορει να πει κανεις τιποτα. Εγω φερνω στο μυαλο μου μονο το Μ.Ρακιντζη και πως ειχαμε πεσει ολοι με τα μουτρα πανω του να το φαμε για τη σκηνικη παρουσια του απο αλλες εποχες και για το αθλιο του τραγουδιου του κλπ κλπ...Αναρωτιεμαι, ειναι καλυτερο της Ρουσλανας; Μηπως θυμαστε τι ειχε πει ο Μιχαλακης παραμονες του τελικου; 'Η θα κερδισουμε ή θα πατωσουμε...Τοτε το τραγουδι πατωσε, φετος κατι αντιστοιχο, απλα κερδισε...Ρωτηστε τους καυμενους τους Σερβους που ειχαν μαλλον το καλυτερο τραγουδι πως αισθανονται...

 

Παμε τωρα στα τις ψηφοφοριας...Μην ακουω για τους 12 ποντους που δινουμε στη Κυπρο γιατι τρελενομαι! Κατα αρχην, δε τους δινει η Ελλαδα τους 12 αυτους ποντους αλλα οι Κυπριοι φοιτητες που ειναι μαλλον πολλοι, που βλεπουν μαλλον ολοι το διαγωνισμο και παθιαζονται με κατι τετοια πολυ περισσοτερο απο οτι εμεις. Επιπλεον, ειναι μαλλον φυσιολογικο να δινεις σε μια γειτονα χωρα 12 ποντους, οταν μιλας την ιδια γλωσσα, εχεις πολεμησει στο πλευρο της, τη βοηθας οικονομικα και στελνουν οι μεν στους δε 18χρονα παιδια για σπουδες...

 

Ειναι ομως αποριας αξιων πως οι τεος χωρες της ΕΣΣΔ ψηφιζουν τωρα Ρωσσια, οταν Ρωσσια τους λες και φτηνουν! Πως ειναι δυνατον οι Σερβοι να ψηφιζουν Κροατια και οι "¨Μακεδονες" τους Αλβανους...Ουτε την ιδια γλωσσα, ουτε την ιδια θρησκεια, αντιμετωποι και απυθμενο μισος σε μεταξυ τους πολεμους...Ειναι να απορει κανεις...

Μη μου λετε λοιπον, και μη συγκρινουμε την ανταλλαγη των 12 μεταξυ Ελλαδας και Κυρπου και της διπλωματικη ανταλλαγη και χυδαιωτητες του τυπου We love you Ruslana...

 

Μη ανησυχειτε ομως! Στην Ευρωπη πραγματικα στη πολιτικη εχουμε να κανουμε με ανθρωπους βοδια...Βλεπουν CNN και ΒΒC... δε ξερουν τι ειναι διπλωματια γιατι το μονο που τους νοιαζει ειναι η δουλεια! Συγγνωμη! το μονο που τους νοιαζει ειναι να εχουν λεφτα για να αγορασουν Μερσεντες ήθελα να πω... Ειναι απορειας αξιον! Δεν υπαρχει σε καμια γλωσσα η λεξη φιλοτιμο...Και εσεις μου μιλατε για δικαιες ψηφοφοριες...Αναλογιστειτε τα τελευταια χρονια, δειτε ξανα τους διαγωνισμους και προσεξτε ποσες φορες ο εκπροσωπος της χωρας κανει σαρδαμ και λαθοι στην ανακοινωση των αποτελεσματων...Τοσο δυσκολο ειναι να διαβασει ενα πινακα 10 επι 2;

 

Εντωμεταξυ, η γερμανικη τηλεοραση εδωσε ρεστα για το Σακη...! Παραμιλουσαν ολη την ωρα! Απο την αρχη περιμεναν τον Ολυμπιο...! Και μια μερα μετα ακομα απορουν για τους αναπτυσσομενους... Θυμαμαι μια φιλη μου απο την Εσθονια! Ειναι λογικο να βγαζουν νεοσυστατα μελη. Για να διοργανωνουν διαγωνισμους, να προβαλετε η καινουρια χωρα και να στελνουν τουριστες σε νεους προορισμους! Αφηστε τους με την Γιουροβιζιον τους και διασκεδαστε φετος το καλοκαιρι με τη κομματαρα μας!

 

Υ.Γ: Κατεβασα το τραγουδι τα 40ΜΒ, αλλα οταν ανοιγει μετα το avi, μου δειχνει πρασικα και κοκκινα τετραγωνακια! Το κατεβασα 2 φορες! Μηπως μπορει κανεις να μου πει τι φταιει;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gnikolai (17 Μάι. 2004 , 10:43)

 

Εντωμεταξυ, η γερμανικη τηλεοραση εδωσε ρεστα για το Σακη...! Παραμιλουσαν ολη την ωρα! Απο την αρχη περιμεναν τον Ολυμπιο...! Και μια μερα μετα ακομα απορουν για τους αναπτυσσομενους...

 

...να συμπληρώσω ότι ο Γερμανός παρουσιαστής που έδινε την βαθμολογία, κρατούσε ένα μικρόφωνο, όπου στο αντιανεμικό "σφουγγαράκι" είχε τυπωμένη την Τουρκική ημισέληνο, και καρφιτσωμένα δυο σημαιάκια της Τουρκίας (σαν αυτά που βάζουν στα παγωτά)... :worry:

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...