Jump to content

{{Eurovision}} - Σάκης Ρουβάς & Shake it!


SupraDiN
 Κοινοποίηση

Θέλετε να διαγωνιστεί η Ελλάδα ξανά στην Eurovision;  

82 members have voted

  1. 1. Θέλετε να διαγωνιστεί η Ελλάδα ξανά στην Eurovision;

    • Ναι
      56
    • Όχι
      26


Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dimis13 (17 Μάι. 2004 , 11:35)

 

Λοιπον συμπερασμα?να το

 

2)Οι ψηφοι του κοινου δεν υπολογιζονται στα 8αρια 10αρια 12αρια δηλαδη αν στην ρωσσια αρεσε ο Ρουβας και ψηφιζοταν πιο πολυ ο Ρουβας(πραγμα που μπορει να εγινε)δεν θα το μαθαιναμε ποτε γιατι αυτοι θα εδιναν το 12αρι στην ουκρανια(αυτος που ανακοινωνει τα αποτελεσματα)

 

 

ΔΕΝ είναι έτσι απλά όσο τα λες. Υπάρχει έλεγχος από την EUB για το televoting. Παράδειγμα υπάρχει με το Μονακό, οπυ την Τετάρτη "ΔΕΝ ΨΗΦΙΣΕ ΚΑΝΕΙΣ" (έτσι φάνηκε λόγω bug του συστήματος τους). Και η EUB το Σάββατο τους είχε επί επιτήρηση. Και μη πάμε το θεμα σε παράγκες κλπ κλπ.

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος giorgosa (17 Μάι. 2004 , 11:40)

 

Αναρωτιεμαι γιατι δωσαμε 5 :!: βαθμους στην Αυστρια, η οποια μας εδωσε τη χαμηλοτερη που πηραμε,μολις 2 :mad:

 

Η ψηφοφορίες, κλείνουν όλες ΜΑ ΟΛΕΣ, την ίδια ώρα. Οπότε δε ξέρουμε τι θα λάβουμε... για να ανταποδώσουμε.

 

Μη λέμε ότι θέλουμε. ;)

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 659
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MaTRiX57 (17 Μάι. 2004 , 14:56)

 

 

emeis pantws mia parea pshfisame 20 atoma NORWAY kai h Ellada den edwse kanena va8mo !!! periergo??????

 

Έχεις δικαιο, αλλά προφανώς αυτές οι 20 ψήφοι (ας υποθέσουμε ότι ηταν οι μοναδικες για την Νορβηγία, από Έλληνες) είναι 0,0000001% στο σύνολο όλων των ψήφων.

 

Οπότε......... :o

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις ποσοι ψηφισανε?Ειτε με μυνηματα ειτε τηλεφωνικα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alfisti147 (16 Μάι. 2004 , 19:32)

 

Ένα τραγούδι που θα μείνει για πάντα...

Μια φωνή μαγευτική...

Μια μελωδία αιθέρια...

 

Τίτλος τραγουδιού: Lane moje

Στίχοι: Leontina Vukomanovic

Μουσική - ερμηνεία: Zeljko Joksimovic & AdHoc Orchestra

[...]

 

Δεν διαφωνώ καθόλου... Και μένα μου άρεσε πααααααάρα πολύ!

Αλλά άκου και αυτό:

 

'Alihan Samedov - Sen Gelmez Oldun'

 

;)


Link to comment
Share on other sites

Όταν οι Antique μάζευαν τα 12άρια των Σκανδιναβών το 2001 ήταν ωραία, έτσι? :p

 

Όταν εμείς μαζεύουμε καθε χρονο το 12άρι της Κύπρου είτε στέλνουμε Σάκη είτε Ρακιντζή είναι όλα καλά έτσι? :D

 

Μας έφαγε η ρώσικη μαφία μάλλον :lol: (θα μας έτρωγε το εβραϊκό λόμπι αλλά όπως είδατε το Ισραήλ αποκλείστηκε. Πρόλαβαν και εδωσαν 12άρι στη Ρουσλάνα πάντως λολλλ).

 

Εντάξει πήρε 5 12άρια από τους "γείτονες". 60 βαθμοί. Μέχρι τους 280 πώς δι@ολο έφτασε? Τι?ειχε καλό τραγούδι?? ΜΟΝΟ ο Σάκης είχε καλό τραγούδι, είπαμε :whistle:

 

Αναφέρω τα εξής. Οι όμορες χώρες προς Ουκρανία της έδωσαν 70 βαθμούς και εμάς οι ίδιες χώρες, 42. Αφαιρώντας απο το σύνολο μας κάνει.... 210 εμείς και αυτοί.

Και προσωπικά στο θέμα της τηλεψηφοφορίας δεν πείθωμαι καθόλου για το αδιάβλητό της. Δεν ειναι δυνατόν οι Αλβανοί να ψηφίζουν Σερβία και Ελλάδα ενώ ξέρουμε το μίσσος τους, οπως και οι Κροάτες να ψηφίζουν Σερβία. Και διάφορα τέτοια παρόμοια. Να ήταν κάποιες επιτροπές των χωρών, εντάξει. Αλλα ο λαός να ψηφίζει χωρίς πολιτικό κριτήριο, δεν το πιστεύω. Οπότε καταλήγω σε ψήφους με πολιτικά κριτήρια προερχώμενους, μέσα απο επιτροπές.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gnikolai (17 Μάι. 2004 , 14:31)

 

Ε;

 

Δηλαδη υπαρχει κανεις που πιστευει οτι σε αυτες τις χωρες το αποτελεσμα το βγαζει το κοινο;

Στην Ευρωπη αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει μεγαλυτερο μισος μεταξυ Σερβων-Κροατων, Ουκρανων-Ρωσσων, Γερμανων-Ολλανδων (εδω κυριαρχει η ειρωνια περισσοτερο), Γερμανων-Τουρκων, Ουκρανων/Εσθονων/Λετονων με Ρωσσους. Και δε μιλαω για τους πολιτικους αλλα για τους πολιτες τους ιδιους!

Δυστυχως δεν εχω αγορασει ακομα κινητο με φωτογραφικη μηχανη, δυστυχως δεν εχω ψηφιακη καμερα να σας βγαζω φωτογραφιες απο Φρανκφουρτη και Μαιντς με πλακατ και αφισες απο κομματα για τις Ευρωεκλογες...Europa ohne Turkei!

Ειναι το σλογκαν που κυριαρχει και βγαινει ο καραγκιοζης απο το Βερολινο με μικροφωνο στα χρωματα της Τουρκιας και 2 σημαιακια!; Και εσεις μου λετε οτι τα αποτελεσματα ειναι αυτα που ψηφιζει ο κοσμος με κινητα και με τηλεφωνηματα; Δηλαδη πιστευετε οτι στην Αλβανια ο κοσμος επαιρνε τηλεφωνο και εστελνε μηνυμα απο το κινητο του για την Ελλαδα!

 

Μη τρελαθουμε τωρα! Αυτη δε ξερουν τι ειναι κινητο (οσοι βρισκονται εκει εννοω) θα στειλουν μηνυμα και για τη Γιουροβιζιον; Που την εβλεπαν; Σε ποια τηλεοραση;

 

Ρε φίλε, την απάντηση σου δεν την είχα διαβάσει και βλέπω ταύτιση απόψεων. Ακριβώς αυτό εννοώ και εγώ στο προηγούμενο μήνυμά μου.
Link to comment
Share on other sites

Oυάου! Ρε παιδιά! Αν τα πιστεύετε αυτά που λέτε και έχετε και αποδείξεις κάντε καταγγελία να τους ξεσκεπάσετε!!! :lol:

 

Αλλά τι λέω! Άμα ήταν έτσι, αυτό θα είχε γίνει εδώ και χρόνια από αυτούς που θίγονται άμεσα από τις χώρες που θίγονται από τα αποτελέσματα... :whistle:

 

Καταλάβετε επιτέλους ότι παίζονται τεράστια συμφέροντα για να μείνουν αυτοί που θίγονται άμεσα με σταυρωμένα τα χέρια τόσα χρόνια...

 

SakisPlayer, το ότι δεν μπορείς να το πιστέψεις δεν σημαίνει και ότι δεν ισχύει... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι trobocop® αλλα απο φέτος ξεκίνησε το televoting. Δεν μιλλάμε για τις προηγούμενες χρονιές. Και αντί να παρατηρηθεί μια διαφορά στην ψηφοφορία, βλέπουμε το ίδιο έργο με τις προηγούμενες χρονιές. Πολιτικές και φιλικές βοήθειες. Οταν γράφω πως πιστεύω οτι κάτι δεν πάει καλά, δεν το έγραψα επειδή στραβοξύπνησα, αλλα οι ενδείξεις και η λογική των πραγμάτων μου το έβγαλε. Εκτός και αν ο κόσμος ξέχασε προς τιμήν της eurovision, τους πολέμους (νωποί ορισμένοι) και τα προβλήματα. Και απο την άλλη πλευρά, που αποδυκνείεται οτι ειναι αλήθεια πως ψηφίζουν οι τηλεθεατές; Επειδή απλά μας τό'παν οι ιθύνωντες;
Link to comment
Share on other sites

Σάκιςπλέιερ, με τις θεωρίες συνομωσίας πώς τα πας? :)

 

Επίσης θα βοηθούσε να μας πεις για ποιο λόγο φαντάζεσαι ότι συνομώτησαν κάποιοι ώστε να πριμοδοτηθούν Ουκρανία και Σερβία αφού (όπως λες) το κοινό στις όμορες χώρες αποκλείεται να τις ψήφισε. :rolleyes:

 

Ποιος έχει συμφέρον να βγει η Ουκρανία?

 

Γιατί η Κροατία να δώσει 12 στη Σερβία χωρίς να το θέλει ο λαός της και γιατί "μια σκοτεινή επιτροπή με πολιτικά κίνητρα" να βγάλει τρίτη την Ελλάδα??

 

Οι δύο πρώτες θέσεις ήταν "στημένες" ενώ η τρίτη όχι? :whistle:

 

Οι ψήφοι που πήρε η Ελλάδα ήταν επειδή τις άξιζε ενώ η Ουκρανία έκανε λόμπι???

 

Για πες....

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Σερβία...Γερμανία...Ισλανδία...Κύπρος...λίγο η Πολωνία...

 

Είδατε, τι όμορφα τραγούδια "κατέβασαν"...

 

Ορισμένες από αυτές τις χώρες, συνήθως, "κατεβάζουν" το καρακίτς στη "νι-οστή"...και φέτος έβγαλαν διαμάντια...και πλασαρίστηκαν σε διάφορες θέσεις...είτε ψηλά, είτε χαμηλά...SO WHAT ?...αποτελεί, αυτό, τουλάχιστον για τους "χαμηλόβαθμους"...καταποντισμό ?? :confused:

 

Και μείς λιβανίζουμε τη μ@λ@κί@ του SAKIS the white sakaki-s...ax synefaki-s, synefoula mou...λες και στον SAKIS αρχίζει και τελειώνει το...τραγούδι ?....ΕΛΕΟΣ & ΗΜΑΡΤΟΝ...

 

Πουρεδόμυαλοι θέλουμε να γίνουμε ?...ας γίνετε !...

 

Τα μικρά παιδιά τι σας φταίνε ρε ?

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος zaza (17 Μάι. 2004 , 13:34)

 

Eipame yparxoun diaforetika akousmata apo xwra se xwra! Min trelleneste! Simasia exei pws akoma kai stin Oukrania to Shake it tha xoreuoun opws kai se oli tin Europi allwste! H kopela mou spoudazei Agglia kai mou leei ti xamos einai pia autos?? Oloi lene Sakissssssssss! Tous ksetrellane tous Agglous!!!

 

 

Κάτσε ρε zaza...ώπαααα... :lol:

 

Δλδ τα ακούσματά μου είναι ...τύπου "shake it" ? :eek: :blink: :wacko:

 

Ποιός το λέει αυτό ?

 

Το ότι ο SAKIS the white sakaki-s χορεύει καλά και έχει τον "παλμό", σημαίνει ότι είναι και...ΕΡΜΗΝΕΥΤΗΣ ?...

 

Σιγά - σιγά, θα μας πουν ότι o SAKIS the painter θα "αφήσει" και "ΣΧΟΛΗ".. :wacko:

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PowerZ (17 Μάι. 2004 , 14:03)

 

gia tin plaka tin dikia mas einai sigoura aftoi pou tragoudane stin eurovision d to kanoun katholou gia plaka omos..

exei megali simasia gia aftous na proxorisoune ena vima parapano ;)

 

 

...ένα βήμα παραπάνω...με προορισμό ΤΙ ?

 

....τραγούδα τώρα και άσε τους άλλους να ξεράσουν ?...

 

...τραγούδα σήμερα...αύριο θα είναι αργά ?...

 

τραγούδα -τραγούδα...δεν ξέρεις τι σου γίνεται...τα μοσχάρια από κάτω παρομοίως ?...

 

Ε ΡΕ ΒΡΕΓΜΕΝΗ ΣΑΝΙΔΑ.... :whistle:

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

@Cristina: Να υποθέσω ότι είναι copypaste του τούρκικου μάλλον, γιατί έχω αραιώσει πολύ τα d/l. Δεν πειράζει, μακάρι να ταν όλες οι αντιγραφές τόσο ωραίες πάντα. Πάω πάλι να το λιώσω στο repeat :alien: zeljko rulezzz.. φωνάρα
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alfisti147 (17 Μάι. 2004 , 18:13)

 

@Cristina: Να υποθέσω ότι είναι copypaste του τούρκικου μάλλον, γιατί έχω αραιώσει πολύ τα d/l. Δεν πειράζει, μακάρι να ταν όλες οι αντιγραφές τόσο ωραίες πάντα. Πάω πάλι να το λιώσω στο repeat :alien: zeljko rulezzz.. φωνάρα

 

 

μήπως έχεις το σερβικο σε mp3 ?

 

αν ναι, με καθοδηγείς, μέσω PM για download...ή να σου δώσω e-mail...

 

;) ευχαριστώ πάραυτα Φίλε

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος OveLix (17 Μάι. 2004 , 17:56)

 

Σάκιςπλέιερ, με τις θεωρίες συνομωσίας πώς τα πας? :)

 

Επίσης θα βοηθούσε να μας πεις για ποιο λόγο φαντάζεσαι ότι συνομώτησαν κάποιοι ώστε να πριμοδοτηθούν Ουκρανία και Σερβία αφού (όπως λες) το κοινό στις όμορες χώρες αποκλείεται να τις ψήφισε. :rolleyes:

 

Ποιος έχει συμφέρον να βγει η Ουκρανία?

 

Γιατί η Κροατία να δώσει 12 στη Σερβία χωρίς να το θέλει ο λαός της και γιατί "μια σκοτεινή επιτροπή με πολιτικά κίνητρα" να βγάλει τρίτη την Ελλάδα??

 

Οι δύο πρώτες θέσεις ήταν "στημένες" ενώ η τρίτη όχι? :whistle:

 

Οι ψήφοι που πήρε η Ελλάδα ήταν επειδή τις άξιζε ενώ η Ουκρανία έκανε λόμπι???

 

Για πες....

 

Oxι Οvelix, δεν το εννοώ τοσο ακραία οπως το περιέγραψες. Συνάρτηση πολλών παραγόντων βγαίνει ολο αυτό. Και για ξεκάρφωμα, τα διαμορφώνουν έτσι που να μην ειναι κραχτά. Αλλιως πως θα μπορούσαν να στηριχθουν οι επεμβασεις τους χωρις να γινουν ξεφτύλα; Και υπ'όψην. Δεν ειμαι σίγουρος γι'αυτά. Αλλα αυτή την αισθηση εχω. Οι συνομοσίες υπάρχουν στην καθημερινοτητα μας, και μην το κοροιδευεις. Αντιθετως εκπλησωμαι που δεν βλεπεις εσυ συνομωσιες. Και κυρίως σε τέτοια θεματα που εχουν να κανουν με εθνικες διακρισεις. Σε καμμια παντως περιπτωση δεν προκειται αυτοι οι διαγωνισμοι να βγάλουν ποτε νικητη τον καλλυτερο διοτι ειτε ο κόσμος ψηφίζει, ειτε επιτροπές, θα υπάρχουν πάντα μερολυψίες άσχετες με την καλλιτεχνική ποιότητα των συμμετεχωντων. :cry:
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει το τραγούδι της Σερβίας, καθώς και αυτό που ήταν η έμπνευση του Σέρβου:

 

http://briefcase.pathfinder.gr/contents/dreamart/22256

 

:)


Link to comment
Share on other sites

Επίσης, ακούστε της Βοσνίας και τα 'Hot Stuff' και 'I Feel Love' της Donna Summer.

Της Γερμανίας και το 'More Than Words' των Extreme.

Της Ρωσσίας και το 'Just A Man - I'm Sorry'.

Της Κύπρου (σε αυτό ακούστε και δείτε μαζί) και θα διαπιστώσετε καταπληκτικές ομοιότητες με την Barbra Streisand.

Ακόμα δεν έχω ψάξει να βρω με ποιο ακριβώς μοιάζει.

 

Έπεται συνέχεια... Νομίζατε πως μόνο αυτοί στερούνταν εμπνεύσεως; :p

Δοκιμασμένες μουσικές νόρμες, στοχεύουν στο να σου ξυπνήσουν αναμνήσεις από αγαπημένα ακούσματα.

Έξυπνος τρόπος για να κερδίσεις συναισθηματικά το ακροατήριο.

Θα το έχετε παρατηρήσει και στις τωρινές επιτυχίες. Η διασκευή της διασκευής, Ω, διασκευή! :lol: :p


Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cristina (17 Μάι. 2004 , 19:33)

 

Επίσης, ακούστε της Βοσνίας και τα 'Hot Stuff' και 'I Feel Love' της Donna Summer.

Της Γερμανίας και το 'More Than Words' των Extreme.

Της Ρωσσίας και το 'Just A Man - I'm Sorry'.

Της Κύπρου (σε αυτό ακούστε και δείτε μαζί) και θα διαπιστώσετε καταπληκτικές ομοιότητες με την Barbra Streisand.

Ακόμα δεν έχω ψάξει να βρω με ποιο ακριβώς μοιάζει.

 

Έπεται συνέχεια... Νομίζατε πως μόνο αυτοί στερούνταν εμπνεύσεως; :p

Δοκιμασμένες μουσικές νόρμες, στοχεύουν στο να σου ξυπνήσουν αναμνήσεις από αγαπημένα ακούσματα.

Έξυπνος τρόπος για να κερδίσεις συναισθηματικά το ακροατήριο.

Θα το έχετε παρατηρήσει και στις τωρινές επιτυχίες. Η διασκευή της διασκευής, Ω, διασκευή! :lol: :p

 

 

... :D για τη Βοσνία αυτήν ακριβώς την παρατήρηση έκανα στη Γυναίκα μου, ακούγοντας το τραγούδι...

 

Για τη Ρωσσία...και οι δυο αναρωτιόμασταν τι μας θυμίζει... :happy:

 

Της Γερμανίας...χμ - χμ, δεν ξέρω αν μου κάνει τόσο click για το "more than words", αλλά, τελικά και τα δυο είναι ωραία... :D

 

Η Κυπρία :lol: :lol: ναι είναι καρμπονάκι της BARBARA... :lol: ...ταλαντούχα κοπελίτσα...

 

Γειά σου Χριστίνα...ω ΔΙΑΣΚΕΥΗ...συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΩΣ...είναι όμως, εντυπωσιακό ότι το κάνουν με "τέχνη" (και η καλή διασκευή δεν έιναι εύκολη υπόθεση...) :)

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Zer0cooL24 (17 Μάι. 2004 , 12:29)

 

Σε πολλες Ευρωπαικες χωρες υπαρχουν χιλιαδες Ελληνες αλλα δεν ειδα και πολλα 12αρια απο τις υπολοιπες. Μην ξεχνας πως οταν ο Ρουβας και ο καθε Ρουβας εχει σπονσορα τετοιες μεγαλες εταιριες (που τυχαινει να ναι και εταιρια κινητης τηλεφωνιας) λογικο δεν ειναι να τον υποστηριξουν με οποιοδηποτε τροπο για διαφημιση?? Εξαλλου δε θα τους ηταν και ιδιαιτερα δυσκολο....

Επισης ΑΝ οι Ελληνες στην Αγγλια ειναι χιλιαδες υπαρχουν και κατι εκατομμυρια Αγγλοι που δε μπορω να τους χαρακτηρισω ως "φιλελληνες"..... :worry:

 

μην κρίνεις από τα ΜΜΕ. οι άγγλοι είναι φιλλέληνες. + ότι έχει Έλληνες και Κύπριους εδώ (δες αντίστοιχες βαθμολογίες) + ότι άρεσει ο Σάκης = 12 ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής, δεν με πειράζει που είναι διασκεύες αυτά τα τραγούδια. Μου αρκεί να έχουν καλό αποτέλεσμα.

Και για έναν διαγωνισμό όπως η Eurovision, είναι ό,τι πρέπει.

Άλλωστε δεν φτιάχνει ήθη, ούτε την κουλτούρα του κάθε λαού προσπαθεί να πλασσάρει πλεόν.

Δεν είναι τίποτα ίδιο όπως ήταν πριν από 15 χρόνια και πίσω.

 

Είναι κρίμα να ακούω άσχημα σχόλια γι αυτόν τον διαγωνισμό. Δεν είναι κάτι που κρίνονται οι καλλιτέχνες στον βαθμό που αληθινά αξίζουν.

Τί κι αν πήραμε την 3 θέση; Κάνει τον Σάκη Ρουβά κάτι λιγότερο από αυτό που είναι; Ο χρόνος το έχει αποδείξει. Ούτε ένα, ούτε δύο, ούτε τρία χρόνια, αλλά 13 ολόκληρα συναπτά έτη δεν έχει χάσει ούτε στο ελάχιστο την αίγλη του.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ.

 

Αν οι πολέμιοί του μιλούν άσχημα γι αυτόν, ο λόγος είναι ένας.

Οι αληθινά μεγάλοι stars έχουν φανατικούς οπαδούς και φανατικούς πολέμιους.

 

Ο Σ. Ρουβάς από την 1η στιγμή κέρδισε τον κόσμο από το Φεστιβάλ Τραγουδιού Θεσσαλονίκης το 1991 κι έκτοτε δεν έχει πέσει στον κάλαθο των αχρήστων.

Τόσα ακούστηκαν. Μια φορά δεν θυμάμαι να έδωσε αληθινό δικαίωμα. Αντιθέτως μάλιστα. Δεν υπάρχει συνάδελφός του που να έχει πει άσχημη κουβέντα, συνεργάτης του που να τον έχει χαρακτηρίσει ΜΗ επαγγελματία.

Τα lives του είναι τα καλλίτερα lives Έλληνα καλλιτέχνη και πάντα αντικειμενικά μιλώντας. Όσοι έχουν αντίρρηση σε αυτό θα τους συμβούλευα να πάνε σε κάποια συναυλία του κι έπειτα να φέρουν όσες αντιρρήσεις θέλουν... :)

 

Στον διαγωνισμό, δεν έκανε απλώς ό,τι μπορούσε καλλίτερο, έκανε ΤΟ καλλίτερο που ήταν δυνατό να γίνει.

Η 3η θέση δεν έχει να στερήσει τίποτα από την επιτυχία του. Εδώ θα είμαστε όλοι μας και με λίγη υπομονή ο χρόνος θα μας δείξει το αναμενόμενο. Θα μας δείξει αυτό που τόσα χρόνια βλέπουμε και στην χώρα μας, μόνο που τώρα πια θα είναι εκτός συνόρων.

 

Η καλλίτερη θέση που θα παίρναμε ποτέ είναι η 3η. Οι λόγοι είναι όσοι πρωτύτερα αναφέρθησαν από μερικούς. Ούτε συνομωσίες, ούτε κακόβουλα σχέδια εναντίον μας είναι όλα αυτα. Απλή λογική με αναμενόμενες συνέπειες. Τί να κάνουμε; Ατυχήσαμε από θέση στον χάρτη. So?

Δεν είναι ο μόνος παράγων που επηρεάζει το αποτέλεσμα, αλλά δεν μπορούμε να τον αγνοήσουμε.

Το παιχνίδι 1ης - 2ης - 3ης θέσης τό είδατε με τα μάτια σας άλλωστε. ;)

 

Μπράβο του για το ήθος που τον διακρίνει καθώς και τον επαγγελματισμό του! Αναντικατάστατος...

Για τις κακές γλώσσες: Όσα δεν φτάνει η αλεπού... :rolleyes:

 

Και του χρόνου ΠΑΛΙ Σάκη! ;)

 

Σημείωση: Δεν είμαι καμιά τρελλή fan του, αν αυτό καταλάβατε (άλλωστε ακούω ελάχιστα ελληνική μουσική με κάποιες λίγες εξαιρέσεις), αλλά ας βλέπουμε αντικειμενικά και ας μην εκτοξεύουμε κακίες που μόνο άδικες είναι. Ναι, ναι... ΑΔΙΚΕΣ. ;)

 

 

Υ.Γ.: Σάκη, μην ξεχάσεις αύριο γλυκειέ μου... Τον έχεις τον λογαριασμό τραπέζης μου... :rolleyes: :lol: :p


Link to comment
Share on other sites

Αυτή μάλιστα, ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

 

Δεν θα αναιρέσω τα της υπογραφής μου (της τωρινής ή των παρελθουσών), ούτε θα γράψω επιεική σχόλια για τον Σάκη.

Η άποψή μου γι' αυτόν είναι εκ διαμέτρου αντίθετη με την άποψη του...Πανελληνίου... :D, αλλά, Χριστίνα, "σου βγάζω το καπέλο".

 

:)

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Aμαν πια με αυτόν τον κομπλεξισμο και την κακεντρεχεια και την συνωμοσιολογια που μας χαρακτηριζει (δυστυχως) και τα ακουμε από την TV σε κάθε διαγωνισμο που δε βγαινουμε πρωτοι…

 

Ο Σακης ειχε ένα πολύ καλο τραγουδι κι εμφανιση και θα μπορουσε να βγει και πρωτος (προσωπικα της Ουκρανιας μου αρεσε περισσοτερο- αλλα και όλα τα 6 πρωτα {Σερβια, Κυπρος Τουρκια Σουηδια ηταν καλα). Η τριτη θεση στην Ευρωπη ουτως ή αλλως είναι μεγαλη επιτυχια.

 

Γι αυτό και δεν καταλαβαινω την κακεντρεχη επιθεση από τους σχολιαστες για την Ρουσλανα που …. «εδιωχνε τις κατσαριδες» και άλλες τετοιες μικροτητες.

 

Κι επειδη δε μας φτανει να βριζουμε τους αλλους «ευτυχως» βρεθηκε κι ο ανεκδιηγητος ακροδεξιος μητροπολιτης Καλαβρυτων (από τα πρωτοπαληκαρα του Χριστοδουλου) να επιτεθει και εναντιον της Ελληνικης συμμετοχης ως ‘πορνοτραγουδο’ κι αλλα φαιδρα!

 

Μπραβο στον Σακη και την Ρουσλανα. Ας ειμαστε λιγοτερο απολυτοι στις κρισεις μας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SakisPlayer (17 Μάι. 2004 , 17:41)

 

Εκτός και αν ο κόσμος ξέχασε προς τιμήν της eurovision, τους πολέμους (νωποί ορισμένοι) και τα προβλήματα.

 

Η φετινή Eurovision χαρακτηρίστηκε ως "ΨΗΦΙΣΕ ΤΟΝ ΓΕΙΤΟΝΑ ΣΟΥ". Έτσι δεν ήταν και παλιά? (Νορβηγία, Σουηδία, Φιλανδία κλπ). Που το παράξενο? Επειδή φέτος, φυτρώσαν κι άλλες συμμαχίες?

 

Εγώ προσωπικά, αν είχα δικαίωμα 6-7 ψήφων... μεταξύ αυτών θα ήταν ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΤΟΥΡΚΙΑ (μου άρεσε το κομματάκι τους) και ίσως η ΑΛΒΑΝΙΑ. Αυτό σημαίνει ότι είμαι φιλότουρκος? ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ. Τη μουσική κρίνουμε, όχι την πολιτική.

 

Τώρα το αν μερικοίθέλουν, τη Eurovision, να τη χαρακτηρίσουν ως διαγωνισμό διπλωματίας... ας το κάνουν.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cristina (17 Μάι. 2004 , 20:22)

 

Για να είμαι ειλικρινής, δεν με πειράζει που είναι διασκεύες αυτά τα τραγούδια. Μου αρκεί να έχουν καλό αποτέλεσμα.

Και για έναν διαγωνισμό όπως η Eurovision, είναι ό,τι πρέπει . Άλλωστε δεν φτιάχνει ήθη, ούτε την κουλτούρα του κάθε λαού προσπαθεί να πλασσάρει πλεόν.

Δεν είναι τίποτα ίδιο όπως ήταν πριν από 15 χρόνια και πίσω.

 

Είναι κρίμα να ακούω άσχημα σχόλια γι αυτόν τον διαγωνισμό. Δεν είναι κάτι που κρίνονται οι καλλιτέχνες στον βαθμό που αληθινά αξίζουν.

Τί κι αν πήραμε την 3 θέση; Κάνει τον Σάκη Ρουβά κάτι λιγότερο από αυτό που είναι; Ο χρόνος το έχει αποδείξει. Ούτε ένα, ούτε δύο, ούτε τρία χρόνια, αλλά 13 ολόκληρα συναπτά έτη δεν έχει χάσει ούτε στο ελάχιστο την αίγλη του. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ.

 

Αν οι πολέμιοί του μιλούν άσχημα γι αυτόν, ο λόγος είναι ένας.

Οι αληθινά μεγάλοι stars έχουν φανατικούς οπαδούς και φανατικούς πολέμιους.

 

Ο Σ. Ρουβάς από την 1η στιγμή κέρδισε τον κόσμο από το Φεστιβάλ Τραγουδιού Θεσσαλονίκης το 1991 κι έκτοτε δεν έχει πέσει στον κάλαθο των αχρήστων.

 

Τόσα ακούστηκαν. Μια φορά δεν θυμάμαι να έδωσε αληθινό δικαίωμα. Αντιθέτως μάλιστα. Δεν υπάρχει συνάδελφός του που να έχει πει άσχημη κουβέντα, συνεργάτης του που να τον έχει χαρακτηρίσει ΜΗ επαγγελματία.

 

Τα lives του είναι τα καλλίτερα lives Έλληνα καλλιτέχνη και πάντα αντικειμενικά μιλώντας. Όσοι έχουν αντίρρηση σε αυτό θα τους συμβούλευα να πάνε σε κάποια συναυλία του κι έπειτα να φέρουν όσες αντιρρήσεις θέλουν... :)

 

Στον διαγωνισμό, δεν έκανε απλώς ό,τι μπορούσε καλλίτερο, έκανε ΤΟ καλλίτερο που ήταν δυνατό να γίνει.

 

Η 3η θέση δεν έχει να στερήσει τίποτα από την επιτυχία του. Εδώ θα είμαστε όλοι μας και με λίγη υπομονή ο χρόνος θα μας δείξει το αναμενόμενο. Θα μας δείξει αυτό που τόσα χρόνια βλέπουμε και στην χώρα μας, μόνο που τώρα πια θα είναι εκτός συνόρων.

 

Η καλλίτερη θέση που θα παίρναμε ποτέ είναι η 3η. Οι λόγοι είναι όσοι πρωτύτερα αναφέρθησαν από μερικούς. Ούτε συνομωσίες, ούτε κακόβουλα σχέδια εναντίον μας είναι όλα αυτα. Απλή λογική με αναμενόμενες συνέπειες. Τί να κάνουμε; Ατυχήσαμε από θέση στον χάρτη. So?

 

Δεν είναι ο μόνος παράγων που επηρεάζει το αποτέλεσμα, αλλά δεν μπορούμε να τον αγνοήσουμε.

Το παιχνίδι 1ης - 2ης - 3ης θέσης τό είδατε με τα μάτια σας άλλωστε. ;)

 

Μπράβο του για το ήθος που τον διακρίνει καθώς και τον επαγγελματισμό του! Αναντικατάστατος...

 

Για τις κακές γλώσσες: Όσα δεν φτάνει η αλεπού... :rolleyes:

 

Και του χρόνου ΠΑΛΙ Σάκη! ;)

 

Σημείωση: Δεν είμαι καμιά τρελλή fan του, αν αυτό καταλάβατε (άλλωστε ακούω ελάχιστα ελληνική μουσική με κάποιες λίγες εξαιρέσεις), αλλά ας βλέπουμε αντικειμενικά και ας μην εκτοξεύουμε κακίες που μόνο άδικες είναι. Ναι, ναι... ΑΔΙΚΕΣ. ;)

 

Υ.Γ.: Σάκη, μην ξεχάσεις αύριο γλυκειέ μου... Τον έχεις τον λογαριασμό τραπέζης μου... :rolleyes: :lol: :p

 

 

Tι άλλο μένει να πει κανείς; Respect!!! :eek: :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...