Jump to content

Nostalgia @ myphone.gr: Η μεγαλύτερη «νοσταλγική» συλλογή ever...


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετσι ειναι δυστηχως, τοτε τα κινητα ειχαν μια δικη τους 'ταυτοτητα' καλως ή κακως, και τα περιθωρια για να φτιαχτει κατι μοναδικο, ξεχωριστο ή ομορφο ηταν πιο μεγαλα.

 

Σημερα η μοδα επιτασσει touch, 2-3 λειτουργικα, και ΤΕΛΟΣ....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 95
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε απιστευτη συλλογη δεν υπαρχεις :w00t: Ξερεις που μπορω να βρω ενα νοκια 8850??? ηταν απογορευτικο για μενα τοτε αλλα με εχει μείνει απωθημένο....:lol:
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία η συνέντευξη! :respect: στον zografos, αν και όσες φορές και να το πούμε δε φτάνει. Συγχαρητήρια για τον τίτλο, zografos!! :clap:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα πολυ ωραια..και εγω τα κραταγα μεχρι που μια μερα λεω και τι θα τακανω ολα αυτα?

ειχα καμια 30αρια κομματια καποια στιγμη γεμισαν μια σακουλα του σουπερ μαρκετ και τα πηγα για ανακυκλωση στον γερμανο..μονο απο τους φορτιστες ειχε γεμισει αυτη η σακουλα...

και τωρα πρεπει ναχω καμια 10αρια πρεπει να παρουν ποδι οπου ναναι..

 

Μην τυχών !!!!!! Κι εγώ τι κάνω ;;;; Οπότε θέλεις στείλε ένα PM και τα αναλαμβάνω εγώ !

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν υπάρχει ε!! Respect ως το άπειρο!! Να ανοίξει ένα μουσείο το παλικάρι!! Μουσείο τεχνολογίας!!
...everything can happen...
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα πολυ ωραια..και εγω τα κραταγα μεχρι που μια μερα λεω και τι θα τακανω ολα αυτα?

ειχα καμια 30αρια κομματια καποια στιγμη γεμισαν μια σακουλα του σουπερ μαρκετ και τα πηγα για ανακυκλωση στον γερμανο..μονο απο τους φορτιστες ειχε γεμισει αυτη η σακουλα...

και τωρα πρεπει ναχω καμια 10αρια πρεπει να παρουν ποδι οπου ναναι..

 

Είχα δύο παλιά Nokia,ένα από τα πρώτα BlackBerry,και έλεγα να τα στείλω κι εγώ...

 

Μετά την ανακάλυψη της παρέας εδώ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=163397

 

...οι συσκευές πολλαπλασιάστηκαν,και θα πολλαπλασιαστούν ακόμα περισσότερο!

 

* Α!Επίσης,αυτά δεν τα λέμε ΠΟΤΕ σε συλλέκτη...!

 

Μην τυχών !!!!!! Κι εγώ τι κάνω ;;;; Οπότε θέλεις στείλε ένα PM και τα αναλαμβάνω εγώ !

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτη συλλογη...!

 

Εγω το μονο που εχω κρατησει ειναι το πρωτο μου κινητο απο το 1999,

ενα siemens sl10 slide το πρωτο με εγχρωμη οθονη (τριων χρωματων) αν θυμαμαι καλα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πωπω είναι και η πρώτη προσωπική μου συσκευή μέσα! Panasonic GD75 αλλά σε ασημί! Εγώ είχα το μαύρο!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απιστευτη συλλογη...!

 

Εγω το μονο που εχω κρατησει ειναι το πρωτο μου κινητο απο το 1999,

ενα siemens sl10 slide το πρωτο με εγχρωμη οθονη (τριων χρωματων) αν θυμαμαι καλα.

 

Αυτό το ψάχνω κι εγώ και δεν μπορώ να το βρω ... Και να φανταστείς ότι είχαν περάσει ΔΥΟ απο τα χέρια μου κάποτε ... Και γενικά ΟΛΑ τα SL ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Καποιες φορες το δειχνω σε καποιους με υπερηφανια!!:rolleyes:

οι περισσοτεροι δεν το γνωριζουν καν, αλλα δηστυχως η οθονη τα εχει παιξει, απλα δειχνει διασπαρτες γραμμες εδω και εκει...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε απιστευτη συλλογη δεν υπαρχεις :w00t: Ξερεις που μπορω να βρω ενα νοκια 8850??? ηταν απογορευτικο για μενα τοτε αλλα με εχει μείνει απωθημένο....:lol:

 

Για ψάξε λίγο στο eBay και θα βρεις και σε χρυσό και σε μαύρο (πέρα από το αυθεντικό ασημί). Τα έχω πάρει όλα και οι τιμές τέλειες πλέον!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο φιλε ! Τρομερη συλλογη με αναμνησεις για ολους μας...

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ο μονος που νομιζει οτι τα panasonic ηταν πραγματικα ομορφα και καλης ποιοτητας κινητα;

 

Όχι φυσικά. Panasonic rullzz :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

@Zografos συγχαρητηρια για τη συλλογη! Δουλευουν ολα ή ειναι dead τα περισσοτερα? Μου αρεσε που εχεις δυο t39m. Εγω ειχα ενα παλια αλλα δυστυχως το πουλησα!
Quadra 660av
Link to comment
Share on other sites

Φοβερή συλλογή δεν εχω κατι να πω απλα Respect.

 

το αγαπημενο μου παλιο κινητο ειναι το Nokia 7110

Edited by geo_1983petra
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που υπάρχουν τέτοια άτομα. Δεν είναι η αγάπη τους για τα κινητά τόσο όσο για την τεχνολογία. Γιατί όλα αυτά είναι τεχνολογικά θαύματα. Θα ήθελα να δω κάποια στιγμή και κάποιον ή κάποιους να έχουν ένα σκληροπυρηνικό θέμα με τα πιο απίστευτα και λειτουργικά gadgets (ειδικά πάνω σε θέματα κινητής τηλεφωνίας) που θα κάνουν την ζωή μας λίγο πιο εύκολη και πιο συναρπαστική. Όλοι είμαστε εδώ γιατί μας αρέσει η τεχνολογία...

Μπράβο στα παιδιά μας γύρισαν πίσω σε φοβερές εποχές.

Link to comment
Share on other sites

φοβερη συλλογη! Ειμαι ο μονος που νομιζει οτι τα panasonic ηταν πραγματικα ομορφα και καλης ποιοτητας κινητα;

 

Οχι!

http://www.mobilegazette.com/images/panasonic/panasonic-combo.jpg

 

Καλα το X700 ειναι.....:heat:

βασικα νομιζω εχει ενας φιλος μου πεταμενο ενα καπου (λειτουργει), αλλα δεν εχει φορτιστη.... πανεμορφο κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aχ αυτό το vs3...! Θυμάμαι οτι δεν μπορούσα να πείσω τον πατέρα μου να με αφήσει να το έχω εγώ!

 

Tελικά δεν τον έπεισα,και μετά από καιρό του έσπασε την οθόνη... :(

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Από τα Panasonic μου άρεσαν κυρίως τα μικρά G50-51-52 ... αν και τα υπόλοιπα, είχαν πάντα κάτι να πουν ... Αν δεν κάνω λάθος ήταν τα πρώτα που ενσωμάτωσαν Voice Memo και ηχογράφηση κλήσης και μάλιστα με εξωτερικό κουμπί και όχι από το Menu !!!

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Καποιες φορες το δειχνω σε καποιους με υπερηφανια!!:rolleyes:

οι περισσοτεροι δεν το γνωριζουν καν, αλλα δηστυχως η οθονη τα εχει παιξει, απλα δειχνει διασπαρτες γραμμες εδω και εκει...

 

Κρίμα ...

 

μπραβο φιλε μου! πραγματικα απιστευτη συλλογη και μου κανει εντυπωση που εχεις και τα κουτια..!!! :)

 

Αρχικός στόχος ήταν να είναι τα τηλέφωνο όσο γίνεται ποιο πλήρη ... δεν έχω από όλα τα κουτιά τους, αλλά έχω αρκετά ... και έχω και αρκετά κουτιά χωρίς περιεχόμενο, για να τα ... γεμίσω κάποια στιγμή ...

 

συγχαρητήρια,υπερπληρης συλλογή!

 

Όχι, πλήρης δεν είναι, αλλά έχω αρκετά μοντέλα ...

 

Δουλευουν ολα ή ειναι dead τα περισσοτερα?

 

Όλα δουλεύουν και είναι και γενικά άριστα ... αγρατζούνιστα ... ακόμα και με καλούτσικες μπαταρίες ... Έχω βέβαια και πολλά για ανταλλακτικά.

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...