Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι δεν χρησιμοποιης καλυτερα το tethering και να δινεις ασυρματο ιντερνετ στο pc σου,δηλαδη να κανεις το κινητο wi-fi hot spot, και θελεις να μπλεκεις με καλωδια ?

 

Γιατι δεν θελει αυτο που καταλαβες......θελει ακριβως το αντιθετο...

Οχι να δινει στο pc....αλλα να παιρνει απο το pc.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες, τη βοήθειά σας στην αναζήτησή μου για νεο κινητό.

Η συγκεκριμένη συσκευή, είναι μία από αυτές που τσεκάρω.

Θα βοηθούσατε αν είχα τη γνώμη σας στα ερωτήματα:

 

1) Πως συμπεριφέρεται με JB (ή έστω ICS)? Lags?

2) Κάμερα, wi-fi, ηχεία?

2) Έχει ποιοτική υποστήριξη σε roms από τους xda-devs?

3) Μπαταρία με βασική χρήση? πχ. 4-5 κλήσεις, 1-2 ώρες wi-fi, 20' gaming?

4) Ποιά θα λέγατε ότι είναι τα ομολογουμένως αρνητικά της συσκευής?

 

Thanks, in advance..

Link to comment
Share on other sites

1)Με jb έχει γίνει καλύτερο από πριν (δεν πήρε ics) και δεν λαγκάρει ουτε πριν λάγκαρε με gb

2)Κάμερα στο μέσο όρο,καλό σήμα wifi (από την jb),ηχείο δυνατό αλλά μέτριο ποιοτικά.

3)Μικρή θα έλεγα θα μπορούσαν να είναι και καλύτερα τα πράγματα

4)Μπαταρία 1,5-2 μέρες αναλόγως την χρήση πάντως και να του πιεις το αίμα την μέρα την βγάζεις.

5)Προσωπικά με χαλάει που δεν έχει shutter key και led ειδοποίησης χαμένων κλήσεων/μηνυμάτων κ.α

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, τη βοήθειά σας στην αναζήτησή μου για νεο κινητό.

Η συγκεκριμένη συσκευή, είναι μία από αυτές που τσεκάρω.

Θα βοηθούσατε αν είχα τη γνώμη σας στα ερωτήματα:

 

1) Πως συμπεριφέρεται με JB (ή έστω ICS)? Lags?

2) Κάμερα, wi-fi, ηχεία?

2) Έχει ποιοτική υποστήριξη σε roms από τους xda-devs?

3) Μπαταρία με βασική χρήση? πχ. 4-5 κλήσεις, 1-2 ώρες wi-fi, 20' gaming?

4) Ποιά θα λέγατε ότι είναι τα ομολογουμένως αρνητικά της συσκευής?

 

Thanks, in advance..

 

Το μόνο αρνητικό που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι δεν έχει πάρει ακόμα το OFFICIAL Jelly Bean από τη Samsung Hellas.

 

2 μήνες κοίταγα για κινητό. Τα είδα όλα! Μην το ψάχνεις... για τα λεφτά του είναι ότι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει εδώ και αρκετά χρόνια (170ευρώ από Public το είχα πάρει).

 

Υ.Γ. Ααα, και όσο για την μπαταρία κάτι που θα ήθελα να αναφέρω. Χθες φόρτησα το κινητό. Ξέρω μπορεί να ακουστεί κάπως περίεργο, αλλά μου κράτησε 6,5 ολόκληρες μέρες. Με λίγη χρήση Internet και μετά μόνο με Τηλέφωνα και Μηνύματα. Θα ήθελα να το βγάλω και φωτογραφία και να την ανεβάσω, αλλά δυστυχώς το ξέχασα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ενας φίλος μου το κινητό. Η έκδοση android που έχει από την αρχή είναι η XXLK2. Θα ήθελα να μάθω αν έχει βγει καποια αναβάθμιση ή αν όχι ποια rom προτείνετε? Αυτή τη στιγμή παρατηρώ πολλά προβλήματα με το wifi. Aργεί να συνδεθεί κτλ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κοίταξα σχεδόν όλο το thread για να μη ξαναγράφω,

είδα ότι υπάρχει η ερώτηση που πρόκειται να κάνω αλλά επειδή δεν υπήρχε feedback απο αυτόν που ρώτησε, ήθελα να σιγουρευτώ.

Όταν παω να χρησιμοποιήσω τις εφαρμογές μου (μαζί και την πλοήγηση, gps) δεν λειτουργούν, λειτουργούν μόνο μέσω wi fi, στην απάντηση που πήρε ο προηγούμενος, του είπαν ότι πρέπει να πάρει κάποιες ρυθμίσεις απο την cosmote ή την αντίστοιχη εταιρία που χρησιμοποιεί, το θέμα μου είναι πως, internet μπαίνει κανονικά, απλώς δε χρησιμοποιεί τις εφαρμογές..οπότε δεν ξέρω αν είναι σίγουρα αυτό με τις ρυθμίσεις και ήθελα να ρωτήσω για σιγουριά. Επίσης αυτό με το ζουμ της κάμερας, υπάρχει κάποιο app που δίνει δουμ στη κάμερα ;.

Ευχαριστώ..!

 

 

 

ΥΓ: Κάτι που ξέχασα να ρωτήσω, για να βγάλεις φωτογραφία, πρέπει αναγκαστικά να πατήσεις το "κουμπάκι" που είναι πάνω απ το homebutton ;; δεν υπάρχει τρόπος να βγάζω τις φωτογραφίες απλώς πατώντα στην οθόνη ;; ή κάτι πιο εύκολο...-.-

Edited by DjNanos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κοίταξα σχεδόν όλο το thread για να μη ξαναγράφω,

είδα ότι υπάρχει η ερώτηση που πρόκειται να κάνω αλλά επειδή δεν υπήρχε feedback απο αυτόν που ρώτησε, ήθελα να σιγουρευτώ.

Όταν παω να χρησιμοποιήσω τις εφαρμογές μου (μαζί και την πλοήγηση, gps) δεν λειτουργούν, λειτουργούν μόνο μέσω wi fi, στην απάντηση που πήρε ο προηγούμενος, του είπαν ότι πρέπει να πάρει κάποιες ρυθμίσεις απο την cosmote ή την αντίστοιχη εταιρία που χρησιμοποιεί, το θέμα μου είναι πως, internet μπαίνει κανονικά, απλώς δε χρησιμοποιεί τις εφαρμογές..οπότε δεν ξέρω αν είναι σίγουρα αυτό με τις ρυθμίσεις και ήθελα να ρωτήσω για σιγουριά. Επίσης αυτό με το ζουμ της κάμερας, υπάρχει κάποιο app που δίνει δουμ στη κάμερα ;.

Ευχαριστώ..!

 

 

 

ΥΓ: Κάτι που ξέχασα να ρωτήσω, για να βγάλεις φωτογραφία, πρέπει αναγκαστικά να πατήσεις το "κουμπάκι" που είναι πάνω απ το homebutton ;; δεν υπάρχει τρόπος να βγάζω τις φωτογραφίες απλώς πατώντα στην οθόνη ;; ή κάτι πιο εύκολο...-.-

 

Ναι αυτο ειναι με τις ρυθμισεις.. δοκιμασε το και θα δεις!

Αυτο που λες για τη καμερα νομιζω στην εφαρμογη της καμερας π εχει το κινητο δε γινετε.. μπορεις ομως να κατεβασεις καποια αλλη (camera360 το εχει αυτο που λες και ειναι πολυ καλη γενικοτερα)

Link to comment
Share on other sites

led ειδοποιησης εχει?

οχι φίλε δεν έχει.

απλά σου έκατσε άσχημη θήκη συνήθως αυτές είναι τέλειες για τα λεφτά τους.. να προτείνω εγώ μια? δες αυτή έχω της ίδιας εταιρείας για το νέξους μου και είναι η αγαπημένη μου είναι η πιο λεπτή που έχω βρει, ποιοτική και σου κάνουν και δώρο ένα αρκετά καλό screen protector.. βέβαια δεν έχει 2 ευρώ όπως οι άλλες αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις..

 

πόσο καιρό έκανε να σου έρθει απο Κινα; και πόσο σου βγήκε τελική τιμή; γιατι κι εγω για λεπτή και να δένει καλά ψάχνω..

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω παρει αυτην εδωhttp://www.ebay.com/itm/SOFT-GEL-TPU-SILICONE-CASE-COVER-FOR-SAMSUNG-I9070-GALAXY-S-ADVANCE-GREY-/120896918511?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item1c260493ef και εχω μεινει παρα πολυ ικανοποιημενος. Edited by nikos1986
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κοίταξα σχεδόν όλο το thread για να μη ξαναγράφω,

είδα ότι υπάρχει η ερώτηση που πρόκειται να κάνω αλλά επειδή δεν υπήρχε feedback απο αυτόν που ρώτησε, ήθελα να σιγουρευτώ.

Όταν παω να χρησιμοποιήσω τις εφαρμογές μου (μαζί και την πλοήγηση, gps) δεν λειτουργούν, λειτουργούν μόνο μέσω wi fi, στην απάντηση που πήρε ο προηγούμενος, του είπαν ότι πρέπει να πάρει κάποιες ρυθμίσεις απο την cosmote ή την αντίστοιχη εταιρία που χρησιμοποιεί, το θέμα μου είναι πως, internet μπαίνει κανονικά, απλώς δε χρησιμοποιεί τις εφαρμογές..οπότε δεν ξέρω αν είναι σίγουρα αυτό με τις ρυθμίσεις και ήθελα να ρωτήσω για σιγουριά.

 

Εχει ξανααπαντηθή κατι παρόμοιο,δοκίμασε τις παρακάτω ρυθμίσεις.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4733043#post4733043

 

Επισης οι σωστες ρυθμισεις καθε παροχου ειναι οι παρακατω

 

http://magic-tips.blogspot.gr/2010/03/internet-mms.html

 

led ειδοποιησης εχει?

 

Δέν έχει ,αλλα μπορεις να κατεβασεις το No Led απο το Google play

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.led.notify

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

πόσο καιρό έκανε να σου έρθει απο Κινα; και πόσο σου βγήκε τελική τιμή; γιατι κι εγω για λεπτή και να δένει καλά ψάχνω..

 

δεν ήταν ο ίδιος πωλητής οπότε η χρονική περίοδος αλλάζει.. πάνω κάτω στις 2 εβδομάδες υπολόγιζε.. το κόστος είναι ακριβώς αυτό που γράφει (8,54 ευρώ, υπολόγισε 9 για να είσαι μέσα) δεν έχει έξοδα αποστολής..

Link to comment
Share on other sites

Εχει ξανααπαντηθή κατι παρόμοιο,δοκίμασε τις παρακάτω ρυθμίσεις.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4733043#post4733043

Ευχαριστώ, δούλεψε !! :)

 

 

 

 

Ναι αυτο ειναι με τις ρυθμισεις.. δοκιμασε το και θα δεις!

Αυτο που λες για τη καμερα νομιζω στην εφαρμογη της καμερας π εχει το κινητο δε γινετε.. μπορεις ομως να κατεβασεις καποια αλλη (camera360 το εχει αυτο που λες και ειναι πολυ καλη γενικοτερα)

 

Κατέβασα το 360 αλλά κάνει αυτόματα σταθεροποίηση συνέχεια και μου σπάει τα νευρα...δε ξέρω πως να το βγάλω

 

Α και κάτι ακόμα, οι συντομεύσεις που υπάρχουν αλλάζουν ; (λέω για αυτές που βγάινουν αν σύρεις απο επάνω της οθόνης προς τα κάτω)

Edited by DjNanos
Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο μου έκανε στα καλά καθούμενα μόνο του επανεκκίνηση..μέχρι τώρα δούλευε απροβλημάτιστα με τη σέρβικη και τον cocore.

να αρχίσω να ανησυχώ;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με Σερβικη εκανε 2-3 επανεκκινησεις την εβδομαδα. Το ιδιο και με Πολωνικη. Αλλαξα σε ρουμανικη που ειναι το default region του και προς το παρων ειναι ΟΚ.... Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. ψάχνω μια σελίδα με αναβαθμίσεις για το gt-i 9070 ενος φίλου.Ποια έκδοση firmware προτινετε.

για το s2 που είχα και για το s3 που έχω τώρα τα πράγματα ειναι ποιο εύκολα εδω δεν μπωρο να βρω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. ψάχνω μια σελίδα με αναβαθμίσεις για το gt-i 9070 ενος φίλου.Ποια έκδοση firmware προτινετε.

για το s2 που είχα και για το s3 που έχω τώρα τα πράγματα ειναι ποιο εύκολα εδω δεν μπωρο να βρω τίποτα.

 

πες το φιλο σου να μην μπλεξει και να περιμενει την ελληνικη γιατι η 2.3 ειναι μια χαρα και ολες οι αλλες οι jb απο τις αλλες χωρες εχουν προβληματα !

Link to comment
Share on other sites

Τον βλέπω τον φίλο του να περιμένει αρκετά...

Οι εκδόσεις jb είναι αμφιλεγόμενο θέμα απ ότι βλέπω, σε άλλους έκατσαν καλά σε άλλους όχι.

Εγώ έχω δοκιμάσει 3 (σέρβικη, ιταλική και τώρα βουλγαρικη) από τις 2 έχω μείνει ικανοποιημένος με την ιταλική τις προάλλες το έκανα restart και δεν άνοιξε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω αυτήν εδώ και μια βδομάδα σχεδόν http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2244441 με CoCore 6.2

 

Είναι εξαιρετική, ούτε κολλάει ούτε επανεκκινήσεις κάνει ούτε τίποτα. Γρήγορη και όμορφη.

 

Αν κάποιος θέλει να φλασάρει custom τη συνιστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τον βλέπω τον φίλο του να περιμένει αρκετά...

Οι εκδόσεις jb είναι αμφιλεγόμενο θέμα απ ότι βλέπω, σε άλλους έκατσαν καλά σε άλλους όχι.

Εγώ έχω δοκιμάσει 3 (σέρβικη, ιταλική και τώρα βουλγαρικη) από τις 2 έχω μείνει ικανοποιημένος με την ιταλική τις προάλλες το έκανα restart και δεν άνοιξε ποτέ.

 

για μενα καλυτερα να περιμενω με 2.3 που ειναι κομπλε και δεν εχει θεματα παρα να καθεται να ασχολειται με αλλαγες βαζε βγαζε κολλαει η μια αλλαξε κερνελ και ολα αυτα! αλλα μπορει δοκιμασει αμα θελει κ να δει ποια του καθεται

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επιβεβαιωνω και εγω ημουνα σε σερβικη ι9070xxlqb και ειχα συνεχεια κολληματα και κρασαρισματα με το κινητο μεχρι και βγαλσιμο μπαταριας!Τωρα με την ιταλικη και με cocore 6.8 και με το cleanmaster ειμαι συνεχεια με πανω απο 180mb ελευθερα στην rom και το κινητο φυσαει!Επισης πεταξα και τις samsung εφαρμογες και το κινητο ανασανε!

 

Kαλημέρα!

Ποιες ακριβώς εφαρμογές της samsung πέταξες φίλε μου ώστε να ελαφρύνει το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις φιλαράκια; Κανένα free προγραμματάκι gps που να ΜΗΝ χρειάζεται ίντερνετ για να δουλέψει, υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

 

Θενκς φίλος!

 

Δες το Navigon

 

Εννοείς στο Play Store; Γιατί αυτό που μου βγάζει πρώτο είναι στα 59,95 :O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...