Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Επειδή όπως γράφω εδώhttp://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=382527 είχα κάποιο πρόβλημα, μπορεί κάποιος να ανεβάσει το αρχείο systemUI.apk για να το ξαναεγκαταστήσω;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

 

Στο xda υπαρχουν αναφορες για draining μπαταριας... Εσυ που την εχεις περασει παρατηρεις και τετοιο? Γενικα απο μπαταρια πως πας??

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μου ρουφάει κάτι την μπαταρία.

Η κατανάλωση είναι κανονική λίγο χειρότερη από stock rom κάθε βράδυ το φορτίζω και βγάζω 3:30-4 ώρες οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι ροοτ κ εχω αλλαξει κερνελ! Αμα κανω hard reset χανω κατι? Οχι ετσι? Δεν υπαρχει θεμα?

Τίποτα από root /kernel , χάνεις οτιδήποτε υπάρχει στην internal sd .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι με gingerbread 2.3.6 , αν κάνω root στην συσκευή ποιο το όφελος που θα έχω ?

Δεν θέλω να παω σε JB 4.1.2

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι με gingerbread 2.3.6 , αν κάνω root στην συσκευή ποιο το όφελος που θα έχω ?

Δεν θέλω να παω σε JB 4.1.2

Διάβασε τι είναι root?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

S.O.S

Δε μπαίνει σε "recovery mode" με το συνδιασμό πλήκτρων, αλλά μόνο σε odin mode.

Πέρασα την official rom αλλά πάλι τίποτα:cry:

Έτσι πλέον δε μπορώ να βρω τρόπο να κάνω root ξανά, ή να περάσω κάποια άλλη rom...

Σας παρακαλώ Βοήθεια :help::help::help:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μία rom kitkat έχει βγει? Είναι stable να την βάλω η να περιμένω να βγούνε και άλλες μπας και είναι καλύτερες? Τώρα το έχω με στοκ ελληνική rom 4.1.2 +kernel και το κινητό λαγγαρει στα περισσότερα βίντεο που πάω να ανοίξω είτε της εφαρμογής youtube είτε με mx player. Πριν είχα την light JB rom και είχα το ίδιο θέμα αλλά σπανιότερα... Με cyanogen 11/12 (4.2, 4.3 JB) το κινητό απλά φυσούσε αλλά πολλά bugs ρε παιδιά! Πάντως το greenify κάνει φοβερή δουλειά στην μπαταριά. Όλο το βράδυ (7-8 ώρες) έχω 0% κατανάλωση!!
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ για την πρόταση.

 

Περί OmniROM 4.3 (20131218 stable version), αναφέρω πως ήδη έχω διαπιστώσει το σύνολο των bugs που αναφέρονται. Ήτοι μη βέλτιστη αυτονομία, wi-fi που κολλάει στο "κλειστό" και χρειάζεται επανεκκίνηση, η λειτουργία data ενεργοποιείται αλλά δε λειτουργεί, κολλήματα στο πρόγραμμα επικοινωνίας. Κρίμα γιατί κατά τ'άλλα δείχνει πραγματικά γρήγορη και σταθερή.

Κλειστόν μέχρι νεωτέρας.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μία rom kitkat έχει βγει? Είναι stable να την βάλω η να περιμένω να βγούνε και άλλες μπας και είναι καλύτερες? Τώρα το έχω με στοκ ελληνική rom 4.1.2 +kernel και το κινητό λαγγαρει στα περισσότερα βίντεο που πάω να ανοίξω είτε της εφαρμογής youtube είτε με mx player. Πριν είχα την light JB rom και είχα το ίδιο θέμα αλλά σπανιότερα... Με cyanogen 11/12 (4.2, 4.3 JB) το κινητό απλά φυσούσε αλλά πολλά bugs ρε παιδιά! Πάντως το greenify κάνει φοβερή δουλειά στην μπαταριά. Όλο το βράδυ (7-8 ώρες) έχω 0% κατανάλωση!!

 

Έχουν βγει αρκετές kitkat 4.4.2 ψάξε το καλύτερα και θα τις βρεις. Επίσης δεν υπάρχει cyanogenmod 12 και η 11 είναι η kitkat και όχι η 4.3. Από κει και πέρα η πιο σταθερή kitkat είναι η 4.4.2 carbon όπως λέγεται την οποία και χρησιμοποιώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2593582

 

Λοιπόν συνάδελφοι, μετά από ένα μήνα με lightJB (αρκετά ευχαριστημένος) είπα να δοκιμάσω kitkat 4.4.2. Πέρασα τη carbon μετά τα καλά λόγια του dimitris99 αλλά και των υπόλοιπων στο xda. Τη χρησιμοποιώ εδώ και 2 ημέρες και έχω και εγώ να πω τα καλύτερα. Βασίζεται στη CM11 αλλά έχει και κάποια extra features. Δεν έχω συναντήσει σοβαρά bugs. Το μόνα αρνητικό ήταν κάποια συνεχή force close του stock browser στο fb τα οποία όμως δε μου τα έκανε σε άλλα sites. Από εκεί και πέρα παρατήρησα ότι η ποιότητα στo youtube δεν είναι η καλύτερη (λίγο pixelated videos). Μικρό το κακό. Κατά τα άλλα φαίνεται πολύ γρήγορη και smooth χωρίς να χρειάζεται reboot. Εντυπωσιάστηκα από τη μπαταρία η οποία μου βγάζει άνετα 2,5+ ώρες οθόνη. Πρώτες εντυπώσεις θετικότατες λοιπόν και περιμένω λίγο για να βγάλω πιο ασφαλή συμπεράσματα. Όλα αυτά με ART.

Link to comment
Share on other sites

Root : ok

CoCore-E-8.2 : ok

Pure Vanilla V5 Build 2 : ok

 

Nova Launcher + Greenify ( Donate ) : ok

 

Το κινητό πετάει .. φοβερή ανταπόκριση .. Μπαταρία στα ύψη ... Διαπιστώνω καλύτερο σήμα ... Youtube χωρίς κολλήματα ...

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα ... ( Έχει γίνει άλλο κινητό )

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξανά επαναλαμβάνω την διαδικασία :

 

Η σειρά είναι : ROOTING > KERNEL & TWRP/CWM > Backup > Wipe Data/factory Reset & Cache Partition > Pure Vanilla

Ο twrp manager είναι κομπλέ.

Προτεινόμενο kernel CoCore-E 6.8 εγώ έβαλα CoCore-E-8.2 ( Δουλεύει μια χαρά )

 

Και τα link για άλλη μια φορά :

Για ROOTING, KERNEL & TWRP/CWM : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341

Για Pure Vanilla : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2182697

Edited by steliosxls
Link to comment
Share on other sites

S.O.S

Δε μπαίνει σε "recovery mode" με το συνδιασμό πλήκτρων, αλλά μόνο σε odin mode.

Πέρασα την official rom αλλά πάλι τίποτα:cry:

Έτσι πλέον δε μπορώ να βρω τρόπο να κάνω root ξανά, ή να περάσω κάποια άλλη rom...

Σας παρακαλώ Βοήθεια :help::help::help:

 

Καλησπέρα. Τελικά δεν ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω;

Υπάρχει κάποια rom που αν εγκαταστήσω με ODIN θα επαναφέρει το recovery mode;

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγει αρκετές kitkat 4.4.2 ψάξε το καλύτερα και θα τις βρεις. Επίσης δεν υπάρχει cyanogenmod 12 και η 11 είναι η kitkat και όχι η 4.3. Από κει και πέρα η πιο σταθερή kitkat είναι η 4.4.2 carbon όπως λέγεται την οποία και χρησιμοποιώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2593582

 

Λοιπόν συνάδελφοι, μετά από ένα μήνα με lightJB (αρκετά ευχαριστημένος) είπα να δοκιμάσω kitkat 4.4.2. Πέρασα τη carbon μετά τα καλά λόγια του dimitris99 αλλά και των υπόλοιπων στο xda. Τη χρησιμοποιώ εδώ και 2 ημέρες και έχω και εγώ να πω τα καλύτερα. Βασίζεται στη CM11 αλλά έχει και κάποια extra features. Δεν έχω συναντήσει σοβαρά bugs. Το μόνα αρνητικό ήταν κάποια συνεχή force close του stock browser στο fb τα οποία όμως δε μου τα έκανε σε άλλα sites. Από εκεί και πέρα παρατήρησα ότι η ποιότητα στo youtube δεν είναι η καλύτερη (λίγο pixelated videos). Μικρό το κακό. Κατά τα άλλα φαίνεται πολύ γρήγορη και smooth χωρίς να χρειάζεται reboot. Εντυπωσιάστηκα από τη μπαταρία η οποία μου βγάζει άνετα 2,5+ ώρες οθόνη. Πρώτες εντυπώσεις θετικότατες λοιπόν και περιμένω λίγο για να βγάλω πιο ασφαλή συμπεράσματα. Όλα αυτά με ART.

 

Πόση ραμ χρησημοποιεί με την 4.4

Έχεις βάλει το greenify?

Δεν έχεις βάλει κάποιο πρόγραμμα για την μπαταρία έτσι?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τελικά δεν ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω;

Υπάρχει κάποια rom που αν εγκαταστήσω με ODIN θα επαναφέρει το recovery mode;

Οταν βάζεις official rom περνιέται και το stock recovery .Μήπως δεν πατάς άσωστα τα πλήκτρα ,αλλιώς φλασαρε ξανά την rom ή δες αν βρεις μονό το recovery και να το περάσεις με oodin .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οταν βάζεις official rom περνιέται και το stock recovery .Μήπως δεν πατάς άσωστα τα πλήκτρα ,αλλιώς φλασαρε ξανά την rom ή δες αν βρεις μονό το recovery και να το περάσεις με oodin .

 

Ευχαριστώ! Λύθηκε το πρόβλημα.

Μία ερώτηση ακόμη: για να περάσω custom rom πρέπει να τρέξω μπρώτα το root.zip ή απλά μπαίνω στο recovery mode και τρέχω το zip της custom rom;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα,αντιμετωπιζω και γω ολα τα κλασσικα προβληματα με την jelly bean η οποια καταφερε να μετατρεψει το παρα πολυ γρηγορο αλλωτε κινητακι μας σε μια παντελως προβληματικη συσκευη που πρεπει να κανεις ενα σωρο πειραματα για να ειναι σε θεση το κινητο απλως να λειτουργει!Αποφασισα λοιπον να κανω downgrade σε gingerbread(για την ακριβεια εκανα ηδη) και βρηκα στο http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=8216 2 ελληνικες εκδοσεις,την Ι9070ΧΧLK2 και την I9070XXLD3, νοεμβριου και απριλιου αντιστοιχα.Ποια να περασω???Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα,αντιμετωπιζω και γω ολα τα κλασσικα προβληματα με την jelly bean η οποια καταφερε να μετατρεψει το παρα πολυ γρηγορο αλλωτε κινητακι μας σε μια παντελως προβληματικη συσκευη που πρεπει να κανεις ενα σωρο πειραματα για να ειναι σε θεση το κινητο απλως να λειτουργει!Αποφασισα λοιπον να κανω downgrade σε gingerbread(για την ακριβεια εκανα ηδη) και βρηκα στο http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=8216 2 ελληνικες εκδοσεις,την Ι9070ΧΧLK2 και την I9070XXLD3, νοεμβριου και απριλιου αντιστοιχα.Ποια να περασω???Ευχαριστω

 

Καλημερα,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ εδω στο φορουμ και δεν προκειται να το κανω βεβαια ο καθενας εχει την γνωμη και αποψη του και καλα κανει,και εχοντας αυτο το κινητο για 15 μηνες,και αφου του εχω αλλαξει τον αδοξαστο λογω εργασιας αλλα και σαν χομπυ,το εχω κανει και μπρικι μια φορα ομολογω,ας ειναι καλα το σερβις στο Χαιδαρι,ολα ΔΩΡΕΑΝ ΕΓΙΝΑΝ,και αφου του εχω περασει οτι official και οτι custom rom εχει κυκλοφορησει και με οποιον τροπο μπορει να φανταστει καποιος,OVR -KIES - ODIN,διαβαζω με μεγαλη εκπληξη οτι καποιοι επιστρεφουν downgrade σε gingerbread,απλα ειναι σαν να γυρνανε σε ταχυτητες μοντεμ σε 24 Κ και αντι 24 ΜBS ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝΕ ΝΑ ΣΕΤΑΡΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΤΟ ΜΟΝΤΕΜ ΤΟΥΣ.

 

εγω προτεινω αυτην εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2593582 ακολουθωντας πιστα τις οδηγιες που εχει,την οποια εχω απο την πρωτυη μερα που βγηκε,και ειναι απλουστατες ,αρκει καποιος να καταλαβαινει αγγλικα ,οπου λειτουργουνε τα παντα απο εφαρμογες ,ειναι το τηλ ταχυτατο και χωρις lags και με πολυ καλη αυτονομια μπαταριας-η δικια μου ειναι ηδη ταλαιπωρημενη ενα χρονο και οπως ανεφερα πιο πανω!!

στην διαθεση οποιου θελει καποια πληροφορια η βοηθεια ειτε μεσα απο εδω ειτε μεσω facebook!

Με εκτιμηση προς τους συμφορουμιτες!!!

Link to comment
Share on other sites

Όπως ακριβώς τα λες είναι manos11...

Να σε ρωτήσω σαν advance user που πρέπει να είσαι, η ασφάλεια όλων αυτών τον custom roms ποια είναι;

Το λέω με την έννοια, κάποιοι από εμάς χρησιμοποιούμε τα smartphone μας και για e-banking και διάφορα άλλα, με αυτή την έννοια το λέω.

Είναι όσο ασφαλές είναι και οι Official roms?

(όποιος γνωρίζει επί του θέματος ας ενημερώσει...)

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΕ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ εδω στο φορουμ και δεν προκειται να το κανω βεβαια ο καθενας εχει την γνωμη και αποψη του και καλα κανει,και εχοντας αυτο το κινητο για 15 μηνες,και αφου του εχω αλλαξει τον αδοξαστο λογω εργασιας αλλα και σαν χομπυ,το εχω κανει και μπρικι μια φορα ομολογω,ας ειναι καλα το σερβις στο Χαιδαρι,ολα ΔΩΡΕΑΝ ΕΓΙΝΑΝ,και αφου του εχω περασει οτι official και οτι custom rom εχει κυκλοφορησει και με οποιον τροπο μπορει να φανταστει καποιος,OVR -KIES - ODIN,διαβαζω με μεγαλη εκπληξη οτι καποιοι επιστρεφουν downgrade σε gingerbread,απλα ειναι σαν να γυρνανε σε ταχυτητες μοντεμ σε 24 Κ και αντι 24 ΜBS ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝΕ ΝΑ ΣΕΤΑΡΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΤΟ ΜΟΝΤΕΜ ΤΟΥΣ.

 

εγω προτεινω αυτην εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2593582 ακολουθωντας πιστα τις οδηγιες που εχει,την οποια εχω απο την πρωτυη μερα που βγηκε,και ειναι απλουστατες ,αρκει καποιος να καταλαβαινει αγγλικα ,οπου λειτουργουνε τα παντα απο εφαρμογες ,ειναι το τηλ ταχυτατο και χωρις lags και με πολυ καλη αυτονομια μπαταριας-η δικια μου ειναι ηδη ταλαιπωρημενη ενα χρονο και οπως ανεφερα πιο πανω!!

στην διαθεση οποιου θελει καποια πληροφορια η βοηθεια ειτε μεσα απο εδω ειτε μεσω facebook!

Με εκτιμηση προς τους συμφορουμιτες!!!

 

Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο manos11.Να προσθέσω για τη συγκεκριμένη rom (την οποία έχω και εγώ στο κινητό) που προτείνει ο φίλος πως έχει κάποια bugs:

1)δεν λειτουργεί το Auto brightness

2)Υπάρχει το γνωστό πρόβλημα σε όλες τις cyanogenmode roms με την ενεργοποίση του wifi άλλα και τα δύο λύνονται εύκολα.

Να συμπληρώσω πως δεν υπάρχει η εφαρμογή ραδιοφώνου,αλλά και αυτό λύνεται με την εγκατάσταση ενός apk(spirit fm).

Link to comment
Share on other sites

Όπως ακριβώς τα λες είναι manos11...

Να σε ρωτήσω σαν advance user που πρέπει να είσαι, η ασφάλεια όλων αυτών τον custom roms ποια είναι;

Το λέω με την έννοια, κάποιοι από εμάς χρησιμοποιούμε τα smartphone μας και για e-banking και διάφορα άλλα, με αυτή την έννοια το λέω.

Είναι όσο ασφαλές είναι και οι Official roms?

(όποιος γνωρίζει επί του θέματος ας ενημερώσει...)

Ευχαριστώ.

 

να σου απαντησω οτι η δουλεια μου ειναι στο private banking και κανω πανω απο 60% της δουλειας μου απο το τηλ αυτο,και για αγορες μετοχων και χρηματιστηριακων κινησεων απο ολα τα χρηματιστηρια του κοσμου ,ειναι ασφαλες οσο κανεις τα ιδια πραγματα μεσα απο την υπολογιστη σου !!!official kai custom σε θεματα ασφαλειας ειναι το ιδιο:ninja:

υ.γ. οποιος με ρωτησει γιατι δεν παιρνω ενα με πιο μεγαλη οθονη και επεξεργαστη,του λεω οτι δεν μπορω τις μεγαλες συσκευες σε οθονη και με αυτο εδω κανει την δουλεια μου παρα μα παρα πολυ καλα,αλλωστε ενα tablet και ενα mini lap top ειναι παντα μαζι μου ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ να χωραει στην τσεπη μου και οχι να το κραταω στο χερι μου!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο manos11.Να προσθέσω για τη συγκεκριμένη rom (την οποία έχω και εγώ στο κινητό) που προτείνει ο φίλος πως έχει κάποια bugs:

1)δεν λειτουργεί το Auto brightnessτο

2)Υπάρχει το γνωστό πρόβλημα σε όλες τις cyanogenmode roms με την ενεργοποίση του wifi άλλα και τα δύο λύνονται εύκολα.

Να συμπληρώσω πως δεν υπάρχει η εφαρμογή ραδιοφώνου,αλλά και αυτό λύνεται με την εγκατάσταση ενός apk(spirit fm).

 

συμφωνω και εγω μαζι σου και

1> το Auto brightness εμενα προσωπικα δεν με απασχολει

2> με την εκδοση 6 δεν υπαρχει κανενα προβλημα με το WIFI

για το ραδιοφωνο απαντησες ηδη

ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε manos11 και εγώ την έκδοση 6 έχω αλλά το πρόβλημα με το wifi παραμένει.

Πάντα φιλικά και με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω 2 ερωτησεις!

 

εχω αλλαξει κερνελ και το εχω ρουταρισμενο! αν το ξερουταρω αλλα με αλλαγμενο κερνελ χανεται η εγγυηση δηλαδη μπορουν να το καταλαβουν? στα public?

 

 

επισης αμα κανω hard reset ειναι πολυ καλυτερα απο απλα επαναφορα εργοστασιακων? γιατι θελω να το δωσω σε ενα φιλο!

Link to comment
Share on other sites

Root : ok

CoCore-E-8.2 : ok

Pure Vanilla V5 Build 2 : ok

 

Nova Launcher + Greenify ( Donate ) : ok

 

Το κινητό πετάει .. φοβερή ανταπόκριση .. Μπαταρία στα ύψη ... Διαπιστώνω καλύτερο σήμα ... Youtube χωρίς κολλήματα ...

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα ... ( Έχει γίνει άλλο κινητό )

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Ξανά επαναλαμβάνω την διαδικασία :

 

Η σειρά είναι : ROOTING > KERNEL & TWRP/CWM > Backup > Wipe Data/factory Reset & Cache Partition > Pure Vanilla

Ο twrp manager είναι κομπλέ.

Προτεινόμενο kernel CoCore-E 6.8 εγώ έβαλα CoCore-E-8.2 ( Δουλεύει μια χαρά )

 

Και τα link για άλλη μια φορά :

Για ROOTING, KERNEL & TWRP/CWM : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198341

Για Pure Vanilla : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2182697

 

Φίλε Στέλιο με τα Ελληνικά πως τα πάει η pure vanilla? Την είχα περάσει και εγώ πριν από 2 μήνες περίπου και παρόλο που ήταν η μοναδική rom (απο όσες δοκίμασα) που η μπαταρία "ξεχνούσε" να ξεφορτίσει, δεν μπορούσα να γράψω τίποτα στα Ελληνικά αν και το πληκτρολόγιο είχε Ελληνικούς χαρακτήρες.Εσυ έχεις κανένα θέμα πάνω σ'αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...