Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και στα καταστήματα φυσικά! Το πήρα εγώ πριν μια βδομάδα!

 

Tέλεια! Απλά στο site του public λεει στα καταστήματα 249 και με μπερδεψε.:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

συσκευη αποθηκευσης usb 3.91

συστηματος 1.76

Να για αυτό μου φαίνεται περίεργο να αποθηκεύει εφαρμογές στην micro SD. Γιατί έχει εσωτερική μνήμη 4γίγα (που φαίνεται σαν sdcard).

Πάντως να σου πω πως δε συμφέρει να πεδεύεσαι με μεταφορά εφαρμογών στην sdcard από τη στιγμή που έχεις 1,76γίγα στην συσκευή. Δεν πρόκειται να γεμίσουν ούτε με 80 εφαρμογές.

Tέλεια! Απλά στο site του public λεει στα καταστήματα 249 και με μπερδεψε.:worry:

ωπ τώρα πρέπει να το βάλανε αυτό οι τσάτσοι :!: Πριν 1 βδομάδα δεν είχα δει κάτι τέτοιο. Αλλά εγώ ούτως η άλλος το πηρα με online παραγγελία με παραλαβή από κατάστημα και δεν ήταν καν διαθέσιμο στο κατάστημα. Για πάρτους τηλέφωνο να σιγουρευτείς, μην τρέχεις άδικα και πληρώσεις 250 με τους βλάκες!

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Να για αυτό μου φαίνεται περίεργο να αποθηκεύει εφαρμογές στην micro SD. Γιατί έχει εσωτερική μνήμη 4γίγα (που φαίνεται σαν sdcard).

Πάντως να σου πω πως δε συμφέρει να πεδεύεσαι με μεταφορά εφαρμογών στην sdcard από τη στιγμή που έχεις 1,76γίγα στην συσκευή. Δεν πρόκειται να γεμίσουν ούτε με 80 εφαρμογές.

 

Μόνο το The Bard's Tale να βάλεις, να τα 1.7GB.

Link to comment
Share on other sites

Να για αυτό μου φαίνεται περίεργο να αποθηκεύει εφαρμογές στην micro SD. Γιατί έχει εσωτερική μνήμη 4γίγα (που φαίνεται σαν sdcard).

Πάντως να σου πω πως δε συμφέρει να πεδεύεσαι με μεταφορά εφαρμογών στην sdcard από τη στιγμή που έχεις 1,76γίγα στην συσκευή. Δεν πρόκειται να γεμίσουν ούτε με 80 εφαρμογές.

 

ωπ τώρα πρέπει να το βάλανε αυτό οι τσάτσοι :!: Πριν 1 βδομάδα δεν είχα δει κάτι τέτοιο. Αλλά εγώ ούτως η άλλος το πηρα με online παραγγελία με παραλαβή από κατάστημα και δεν ήταν καν διαθέσιμο στο κατάστημα. Για πάρτους τηλέφωνο να σιγουρευτείς, μην τρέχεις άδικα και πληρώσεις 250 με τους βλάκες!

 

Και όμως τις αποθηκεύει στην external! Την έκανα αποσύνδεση και οι εφαρμογές που είχα μεταφερει εκει δεν άνοιγαν... την εβγαλα περασα τα αρχεια στο pc της έκανα διαμόρφωση απο το κινητο την ξαναέβαλα μετά και τώρα είναι εντάξει. Ελπίζω μην παρουσιάσει τίποτα κοληματα πάλι! Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ( Καλημέρα; ). Έκανα κι εγώ τη δοκιμή με unmount της sd card και οι εφαρμογές εμφανίζονταν με ένα γκρι, ημιδιάφανο εικονίδιο, που γράφει sd. :)
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το The Bard's Tale να βάλεις, να τα 1.7GB.

 

Η εφαρμογη θα σου φαει 15.33mb (οσα λεει στο play store) απο το συστημα...

Τα δεδομενα της εφαρμογης που ειναι 1,7gb θα φορτωθουν στο χωρο αποθηκευσης ...

Link to comment
Share on other sites

Οκ πρέπει να το τσεκάρω! Με εκπλήσσει το γεγονός ότι μεταφέρονται στην external! Δεν το περίμενα από τη στιγμή που η εσωτερική εμφανίζεται σαν sdcard και έχει αρκετό χώρο (4gb)

 

Edit: το δοκιμάζω στο galaxy s μου και λειτουργεί έτσι ακριβώς όπως στο advance και η πλάκα είναι ότι δεν θυμάμαι αν ήταν πάντα έτσι μιας και φλασαρω συχνά custom roms και τώρα απλά έτυχε να είναι σε stock. Η βλακεια είναι ότι αν πάω στη διαχείριση εφαρμογών>κάρτα sd κάτω κάτω εμφανίζει την χωρητικότητα της εσωτερικής μνήμης και όχι της external sd. Φαντάζομαι ότι και στο advance έτσι θα είναι. Μόνο εγώ το βρίσκω λιγο λάθος; :rolleyes:

τέλος πάντων ανούσιο το θέμα που άνοιξα αλλά έφαγα σκάλωμα.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Wifi

ισχύει ότι έχει πρωτόκολλο "n" ;

Θα μπορούσα να το ενισχύσω κάπως ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 199 ευρο το πηρα χθες απο το καταστημα Public Χανιων

 

Να για αυτό μου φαίνεται περίεργο να αποθηκεύει εφαρμογές στην micro SD. Γιατί έχει εσωτερική μνήμη 4γίγα (που φαίνεται σαν sdcard).

Πάντως να σου πω πως δε συμφέρει να πεδεύεσαι με μεταφορά εφαρμογών στην sdcard από τη στιγμή που έχεις 1,76γίγα στην συσκευή. Δεν πρόκειται να γεμίσουν ούτε με 80 εφαρμογές.

 

ωπ τώρα πρέπει να το βάλανε αυτό οι τσάτσοι :!: Πριν 1 βδομάδα δεν είχα δει κάτι τέτοιο. Αλλά εγώ ούτως η άλλος το πηρα με online παραγγελία με παραλαβή από κατάστημα και δεν ήταν καν διαθέσιμο στο κατάστημα. Για πάρτους τηλέφωνο να σιγουρευτείς, μην τρέχεις άδικα και πληρώσεις 250 με τους βλάκες!

 

Παιδια 199 ευρο το πηρα χθες απο το καταστημα Public Χανιων.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα

Edited by m7ixalis
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Wifi

ισχύει ότι έχει πρωτόκολλο "n" ;

Θα μπορούσα να το ενισχύσω κάπως ;

Ευχαριστώ

 

Από το gsmarena: WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi hotspot

 

Δεν νομίζω πως γίνεται να το ενισχύσεις διότι αυτό αφορά το hardware της συσκευής. Πάντως είναι μια χαρά..

Link to comment
Share on other sites

Η ρωσική JB που έχει κυκλοφορήσει είναι official ή leaked?

Πότε αναμένεται να κυκλοφορήσει κανονικά;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Από το gsmarena: WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi hotspot

 

Δεν νομίζω πως γίνεται να το ενισχύσεις διότι αυτό αφορά το hardware της συσκευής. Πάντως είναι μια χαρά..

 

Μια χαρά δεν το λες αλλά τέλος πάντων...εκτός και αν είμαι δύο μέτρα από το ρουτερ που εκπέμπει πάλι σε "n".

Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Η ρωσική JB που έχει κυκλοφορήσει είναι official ή leaked?

Πότε αναμένεται να κυκλοφορήσει κανονικά;

 

Official είναι, μπορούν να τη βάλουν όλοι όμως, αναφέρονται πιο πίσω τα σχετικά.

 

Στον υπόλοιπο κόσμο φαίνετια να παίρνει συνεχώς αναβολή, κάτι είχε γραφτεί για τέλη Μάρτη, τώρα γράφτηκε για τέλη Απρίλη.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ και μου είπαν οτι η προσφορά ήταν μέχρι χθες! και τώρα στα κατασστήματα το παίρνεις με 249!

 

Ε σιγά κάνεις online παραγγελία. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται online παραγγελία και παραλλαβή από κατάστημα?

 

Λογικά ναι, αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα δεχτούν να το πάρεις στη χαμηλότερη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται online παραγγελία και παραλλαβή από κατάστημα?

 

Ξεκίνησα δοκιμαστικά μία online παραγγελία και επέλεξα παραλαβή από το κατάστημα και πληρωμή στο κατάστημα. Στο τελευταίο βήμα που είναι η περίληψη της παραγγελίας μου λέει 199€ και όχι 249 άρα υποθέτω ότι γίνεται. Εξάλλου από τη στιγμή που ολοκληρωθεί η παραγγελία και είναι στα 199 δεν παίζει να πας εκεί και να σου ζητάνε 250.

http://img526.imageshack.us/img526/8823/95634770.png

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Αν σου ζητήσουν παραπάνω ... Παρε κε τηλέφωνο και δεν θα το ξανακάνουν...:D

Εχω κάτι γνωστούς που μου χρωστάνε κάτι ψιλοχαρες ... Θα χαρούν βα βοηθήσουν

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια υπάρχει κανένα πρόγραμμα που να καλούς/ωραίους φτιάχνει φακέλους? Γίνεται και τώρα χωρίς πρόγραμμα αλλά είναι άθλιοι οι φάκελοι του 2.3

 

Έψαξα κάτι σε στυλ android 4 αλλά δεν βρήκα τίποτα. Βρήκα μόνο κάτι κακές απομιμήσεις των φακέλων του iPhone.

Link to comment
Share on other sites

Η βλακεια είναι ότι αν πάω στη διαχείριση εφαρμογών>κάρτα sd κάτω κάτω εμφανίζει την χωρητικότητα της εσωτερικής μνήμης και όχι της external sd. Φαντάζομαι ότι και στο advance έτσι θα είναι. Μόνο εγώ το βρίσκω λιγο λάθος; :rolleyes:

 

Καλησπέρα. Ναί και στο Advance ακριβώς το ίδιο εμφανίζει. Λάθος δεν είναι η λέξη που θα χρησιμοποιούσα.. :p

 

Πήρα τηλ και μου είπαν οτι η προσφορά ήταν μέχρι χθες! και τώρα στα κατασστήματα το παίρνεις με 249!

 

Πάρ' τους τηλέφωνο και ρώτα τους αν μπορείς να το πάρεις με την προηγούμενη τιμή. Αυτό έκανα εγώ, στην περίπτωση της πρώτης προσφοράς. Έγραφε μόνο για online αγορά, αλλά μου έδωσαν την ίδια τιμή και στο κατάστημα. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε μηπως πότε θα βγει επισημα για το μοντελο μας αυτη η ναβάθμιση ? Γιατι βλεπω σε διαφορες σελιδες αλλα δεν ειναι κατι επισημο απο την εταιρια και φοβαμαι να την κανω μονος μου την αναβάθμιση για να μη προκαλέσω καμια σοβαρη ζημια στο κινιτο ... Αν εχει ανακοινώσει κατι η εταιρία η ξέρει καποιος για το πότε θα βγει κατι ας με ενημερώσει ... ευχαριστώ !!!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς κάποιο δωρεάν πρόγραμμα πλοήγησης με φωνητική βοήθεια για το samsung galaxy s advance ...

 

το αυτό ( πάνω ) και αν υπάρχει καμία πρόταση για Θηκούλα για το καινούργιο κινητάκι ( καλώς σας βρήκα κιόλας).

1 μήνυμα εδώ!

 

άσχετο στο gsmarena ( γιατί έχουν κοτσάρει ότι έχει επίσημα την 4.1???)

Link to comment
Share on other sites

Στο gsmarena αναφέρουν χαρακτηριστικά: "upgradable to v4.1 (Jelly Bean)".

 

Στην ουσία είναι επίσημο ότι (θα) την έχει.

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...