Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατ' αρχάς δεν το λέω εγώ ότι δεν πάει πολύ καλά, άλλοι το λένε σε προηγούμενα posts και με προβληματίζει κι εμένα.

 

Θέλω να πιστεύω όμως ότι δε θα κάνει πατάτα η Samsung/Google και θα διορθώσει τα όποια προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατ' αρχάς δεν το λέω εγώ ότι δεν πάει πολύ καλά, άλλοι το λένε σε προηγούμενα posts και με προβληματίζει κι εμένα.

 

Θέλω να πιστεύω όμως ότι δε θα κάνει πατάτα η Samsung/Google και θα διορθώσει τα όποια προβλήματα.

 

Οκ. Απλα το ειδα στο δικό σου ποστ, και λογικά θεώρησα ότι το είπες από προσωπική εμπειρία.

 

Και εγώ δεν πιστεύω πως η τελική ρομ θα έχει προβλήματα. Αλλά και να έχει, ευτυχώς υπάρχει το xda :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς έτσι όσον αφορά στους υπολογιστές, υπάρχουν διάφορα power states.

 

Πρέπει να είναι καθαρά περιορισμός του android.

 

 

Ετσι ακριβώς, τα windows mobile smartphones και σβησμένα χτυπούσαν το ξυπνητήρι όποτε το όριζες.

Είχα Samsung Omnia II και το λάτρευα.!

Η λύση στα Android τηλέφωνα είναι να ενεργοποιείς την λειτουργία αεροπλάνου...!! αντί να το σβήνεις.

Link to comment
Share on other sites

 

Μόλις το έκανα.. Όντως κάτι με τις ρυθμίσεις του ίντερνετ ήταν..:) Όλα καλά τώρα... Ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα.. Όντως κάτι με τις ρυθμίσεις του ίντερνετ ήταν..:) Όλα καλά τώρα... Ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως!!

 

:D Χαίρομαι που σε βοήθησα.

 

 

 

Παιδιά είμαι ένα κλικ πριν πάρω το κινητό.

 

Σκέφτομαι αυτό ή το Ace 2.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει δυό πράγματα για να αποφασίσω?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια σκεφτομαι να παω να το παρω το κινητο πιστευω ειναι καλο αλλα σκεφτομαι το εξης ?Θα παρει jb?η να παρω καποιο αλλο σε αυτα τα λεφτα? adobe flas video υποστιριζει? πειτε μου λιγο αμα αξιζει να δωσο τα λεφτα σκεφτομαι και για το αce 2

α και γω το βρηκα σε μαυρο βεβαια θα το θελα σε ασπρο παρακαλω απαντηστε μου και τι δινετε στην συσκευασια μαζι? σε αυτο τωρα που εχει 199 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια σκεφτομαι να παω να το παρω το κινητο πιστευω ειναι καλο αλλα σκεφτομαι το εξης ?Θα παρει jb?η να παρω καποιο αλλο σε αυτα τα λεφτα? adobe flas video υποστιριζει? πειτε μου λιγο αμα αξιζει να δωσο τα λεφτα σκεφτομαι και για το αce 2

α και γω το βρηκα σε μαυρο βεβαια θα το θελα σε ασπρο παρακαλω απαντηστε μου και τι δινετε στην συσκευασια μαζι? σε αυτο τωρα που εχει 199 ευρω

 

 

1. http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4469&idPhone2=4559 , http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=351621 , http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=346342

 

2. θα πάρει jb

 

3. γενικα flash δεν ξέρω αλλά youtube βλέπεις

 

4. μπαταρία , καλώδιο usb , φορτιστής, ακουστικά , οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως εχετε καποιο προβλημα με το μικροφωνο της συσκευης???

αρκετες φορες ο συνομιλητης μου οταν σηκωνω το τηλ με ακουει με το δευτερο ''ελα'' που του μιλαω!!!

:confused:

Ισχύει και σε μένα...Απαντάω πλέον με ένα δεύτερο καθυστέρηση...:Ρ

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πιστεύω όμως ότι δε θα κάνει πατάτα η Samsung/Google και θα διορθώσει τα όποια προβλήματα.

Δυστυχώς είναι θέμα της Samsung και οχι google σε αυτη τη περίπτωση. Και η ολη η καθυστέρηση στην samsung οφείλεται και στα προβλήματα που θα έχει. Γιατι οι εταιρείες αλλαζουν τα φώτα στο android. Μάλιστα μπορω να πω οτι η 4.1 ειναι ήδη παρελθόν μιας και ηδη η google εβγαλε ηδη την 4.2.2. Αν υπάρχει καποια περίπτωση να υπαρχει καποιο bug στην 4.1 απο την μαμα google τοτε και παλι στη samsung θα εριχνα το φτεξιμο επειδη ασχολείται ακομα με αυτη την εκδοση και όχι με καποια νεοτερη.

 

 

Ετσι ακριβώς, τα windows mobile smartphones και σβησμένα χτυπούσαν το ξυπνητήρι όποτε το όριζες.

Είχα Samsung Omnia II και το λάτρευα.!

Η λύση στα Android τηλέφωνα είναι να ενεργοποιείς την λειτουργία αεροπλάνου...!! αντί να το σβήνεις.

Ναι αλλα δεν το κανουν μονο τα android... Παντως η λειτουργία πτήσης είναι καλη λυση, μιας και μπαταρια δεν καταναλωνει σχεδον καθολου και επισης έχεις ετοιμο ανοιχτό το κινητο ανα πασα στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι θέμα της Samsung και οχι google σε αυτη τη περίπτωση. Και η ολη η καθυστέρηση στην samsung οφείλεται και στα προβλήματα που θα έχει. Γιατι οι εταιρείες αλλαζουν τα φώτα στο android. Μάλιστα μπορω να πω οτι η 4.1 ειναι ήδη παρελθόν μιας και ηδη η google εβγαλε ηδη την 4.2.2. Αν υπάρχει καποια περίπτωση να υπαρχει καποιο bug στην 4.1 απο την μαμα google τοτε και παλι στη samsung θα εριχνα το φτεξιμο επειδη ασχολείται ακομα με αυτη την εκδοση και όχι με καποια νεοτερη.

 

Ρε παιδιά γιατί να υπάρξει bug? Σκέφτομαι να πάω να το πάρω αύριο αλλά με αυτα που λέτε το σκέφτομαι να πάω στο Ace 2.

Link to comment
Share on other sites

ποιον browser εχετε; εβαλα τον φιρεφοξ αλλα δεν παιζει βιντεο θελει φλασ βεβαια μπορω να κατεβασω το φλασ.. ο browser του κινητου ειναι καλος γενικα; γιατι μια χαρα τα παει κ παιζει κ βιντεο...

ερωτηση: πως κανω ελαχιστοποιηση προγραμματα ωστε να μπορω να κανω διαφοφα πραγματα μαζι;

Edited by JimZe
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί να υπάρξει bug? Σκέφτομαι να πάω να το πάρω αύριο αλλά με αυτα που λέτε το σκέφτομαι να πάω στο Ace 2.

 

Αυτό θα ήταν αυτοκτονία, το Ace 2 είναι σαφέστατα κατώτερη συσκευή και κοστίζει όσο το S Advance.

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_2_i8160-4559.php

 

http://www.gsmarena.com/samsung_i9070_galaxy_s_advance-4469.php

 

Και 30€ φθηνότερο να ήταν, πάλι το S Advance θα πρότεινα.

Link to comment
Share on other sites

με τον default ο οποιος δεν ξερω καν ποιος ειναι τα παιζει ολα. Με το home κουμπι ανοιγεις επομενη εφαρμογη λογω του περιορισμου του 2.3.6 που φοραει. Αναμονη για το 4.1 με ποιο πολυ multitasking και που σιγουρα θα το παρει και ανετα λογω οτι το φορανε συσκευες με 512 ραμ ενω εδω εχουμε 768. Γνωμη μου οτι οταν βγει θα ναι τουμπανο και καθυστερει λογω πληθωρας εμφανισης συσκευων που εχουν μειωσει την δυνατοτητα διάφορων fix της δοκιμαστικης ρωσικης 4.1. Με 2 φορτισεις την μερα καταναλωσης 500mb στο 3g (wind f2g) και tethering 2 laptop με νετ ραδιο δεν εχει βγαλει κανενα προβλημα το μικροφωνο ειναι πολυ καλο η μπαταρια (αν και την εχω λιωσει) ικανοποιητικη η οθονη σουπερ, ανετο skype video στο wifi, συγχρονισμοι σε ολα, φωτο (εμφανισμενες 10x15) πολυ καλες, αν ειχε χερια θα με βαραγε το κακομοιρο, lag σχεδον καθολου και γενικα με 200 ευρωπουλα μην το σκεφτεστε καν το σμαρτακι τα σπαει και ετσι οπως ειναι μην το σκεφτεστε καν τσιμπηστε το οσοι θελουν κατι καλο και φτηνο. Αντε ρε νεξους πεσε για να πεσουμε :lol: (μεχρι 350 το πολυ με περνει και το advanceακι δεν το δινω με τιποτα) Edited by Manossef
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι έχετε τα χρήματα για να το πάρετε και το σκέφτεστε, είναι απλό: ΜΗΝ το σκέφτεστε! Κάνει ό,τι μα ό,τι του βάλετε να κάνει, "ακούραστα". Lag δεν έχω δει καθόλου σχεδόν ( 1 φορά πρέπει να ήταν κι αυτό από λάθος μου ), με το Skype όλα τέλεια, με τον browser ( τον stock ) το ίδιο, κλήσεις αρκετά καλές και δεν το περίμενα, για την κάμερα δε μπορώ να πω κάτι, γιατί δεν την χρησιμοποιώ. Και τέλος, η μπαταρία. Δεν ξέρω τι έχουν κάνει, αλλά δε γίνεται να μείνω χωρίς μπαταρία! Παιχνίδια, Skype, browsing, Facebook, μουσική και πάντα δε θα τελειώσει η μέρα χωρίς να έχω ένα 15 - 10%.

 

Για τις καθυστερήσεις στις κλήσεις, μήπως έχετε Cosmote; :P

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί να υπάρξει bug? Σκέφτομαι να πάω να το πάρω αύριο αλλά με αυτα που λέτε το σκέφτομαι να πάω στο Ace 2.

 

Το advance παρε. Δεν εννοουσα αυτό που καταλαβες απο το μήνυμα μου. Και στην τελική και το ace 2 Samsung ειναι οποτε εκεινο δε το φοβάσαι; :p

ποιον browser εχετε; εβαλα τον φιρεφοξ αλλα δεν παιζει βιντεο θελει φλασ βεβαια μπορω να κατεβασω το φλασ.. ο browser του κινητου ειναι καλος γενικα; γιατι μια χαρα τα παει κ παιζει κ βιντεο...

ερωτηση: πως κανω ελαχιστοποιηση προγραμματα ωστε να μπορω να κανω διαφοφα πραγματα μαζι;

 

Opera mobile δοκίμασε. (όχι opera mini) κατεβασε και το flash player και νομιζω θα είσαι μια χαρα.

 

Ελαχιστοποιηση κάνεις πατώντας το home button. Μετα ανοίγεις οτι αλλο θες και πατωντας συνεχόμενα το home button επιλέγεις αναμεσα στιις τελευταιες εφαρμογες που ειχες δουλεψει. Αν ειχες αφησει κατι ανοιχτο κανονικα μενει ανοιχτο έτσι, αλλα επειδη αυτο προϋποθέτει τον σωστό προγραμματισμο της καθε εφαρμογης μερικες φορες δε λειτουργει και οπως θα πρεπε το multitasking.

Απαντηστε μου λιγοο υποστηριζει adobe flash player ε δειτε αμα το εχει μεσα το κινητο........:)

 

Νομιζω υποστηρίζει. Γιατι να μην υποστηριζε αλλωστε; Το θεμα ειναι οτι αααν καποια στιγμή πας στην jelly bean, δεν θα υπαρχει flash player γιατί δεν το στηρίζει η adobe πλεον. (απο ics και έπειτα)

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S Advance i9070

‎4.1 Jelly Bean Update roll out expansion is little bit slow.Hopefully in this month but sure your phone is going to hit with 4.1 update.

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S Advance i9070

‎4.1 Jelly Bean Update roll out expansion is little bit slow.Hopefully in this month but sure your phone is going to hit with 4.1 update.

 

Το little bit μου άρεσε... :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό υποστηρίζει κανονικότατα flash και δεν χρειάζεται να το κατεβασετε, το έχει απ'τη μάνα του.

Τρέχει εξαιρετικά με τη gingerbread και έχει πολλά ακόμα καλούδια της Samsung (touchwiz, screenshot, βιντεοκληση μέσω δικτύου κλπ).

Εφόσον κάνω εξαιρετικά τη δουλειά μου με τη gb δεν αγχωνομαι για το πότε θα φορέσει jb. Με άλλες συσκευές που φορούσαν gb περίμενα πως και πως την ics.

Όσο για τη σύγκριση με το ace 2, το έχει ο αδελφός μου.

Εξαιρετική συσκευή, αλλά το advance είναι καλύτερο χωρίς δεύτερη σκέψη.

Και μόνο ότι φοράει amoled οθόνη ενώ το ace 2 lcd αρκεί.

Edited by oregon
Link to comment
Share on other sites

Hθελα νά ρωτήσω όσοι τό έχετε πάρει από public είναι Ελληνικής εισαγωγής ?

 

Ναί. Και χωρίς να έχει αηδίες από παροχους μέσα

Link to comment
Share on other sites

Επίσης όταν το πήρα από public με τιμή τότε 249 μου πρόσφεραν και 4 άτοκες μέσω πιστωτικής.

Τελικά έδωσα 100 μετρητά και τα 149 τα έβαλα σε 12 δόσεις με τελική επιβάρυνση 5 ευρώ.

Δηλαδή πληρώνω κάτω απο 13 ευρώ το μήνα για 12 μήνες.

Το λέω για να ξέρεις οτι εφόσον έχεις κάρτα, θα έχεις και περισσότερες επιλογές εξόφλησης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Πήρα το κινητό κ γω χτες από public. Δείτε όμως τις 2 συνημμένες φωτογραφίες, είναι κάτι σαν εσωτερικό ράγισμα, όπως κοιτάζεις το κινητό κάτω αριστερά. Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν το μικρόφωνο ή κάτι του κινητού αλλά τελικά είναι σπάσιμο. Φαίνεται ελάχιστα βέβαια. Ποια είναι η γνώμη σας? Και να το γυρίσω τώρα θα το αλλάξουν ή να συμβιβαστώ?

 

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...