Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να είνια κι έτσι. Μήπως ξέρεις αν μπορούμε άφοβα να επιλέξουμε από το φάκελο "RAM" (από την διαχείριση εφαρμογών) την επιλογή "Διαγραφή μνήμης" ή θα σβήσουμε χρήσιμα πράγματα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί να είνια κι έτσι. Μήπως ξέρεις αν μπορούμε άφοβα να επιλέξουμε από το φάκελο "RAM" (από την διαχείριση εφαρμογών) την επιλογή "Διαγραφή μνήμης" ή θα σβήσουμε χρήσιμα πράγματα?

 

απλα σβηνονται οι εφαρμογες που κραταει ανοιχτες για πιο ευκολη και γρηγορη εκιννηση

 

στην ουσια εχει 2 ειδων ενεργες εφαρμογες, αυες που τρεχουν και τις βλεπεις και αυτες που τρέχουν "παγωμένες"

εγω οσες φορες παταω διαγραφη ραμ καθαριζει απο 13 ως 16 εφαρμογες παντα αλλα δε βλεπω καμια δαφορα γιατι οσο και να το φορτωσα δε κολαει ποτε.. σκεψου με συγχρονισμο ανοιχτο 3 μειλ facebook twitter messenger whatsapp δε κολαει αρα μη ψαχνεσαι αδικα δε θα δεις εσυ ως χρηστης καποια τρελη διαφορα

 

επισης να βαλεις το widgetaki που εχει μεσα απο μονο τ το κινητο και σ λεει ποσες εφαρμογες εχεις ανοιχτες

Link to comment
Share on other sites

επισης να βαλεις το widgetaki που εχει μεσα απο μονο τ το κινητο και σ λεει ποσες εφαρμογες εχεις ανοιχτες

 

 

Ποιο ειναι αυτο το widgetaki ;

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

επισης να βαλεις το widgetaki που εχει μεσα απο μονο τ το κινητο και σ λεει ποσες εφαρμογες εχεις ανοιχτες

 

 

Ποιο ειναι αυτο το widgetaki ;

 

δε θυμαμαι ουτε το χω μπροστα μ τωρα αλλα ειναι στα προεγκατεστημενα.. σ λεει ποσες τρεχουν και αν το πατησεις σε πεταει στη διαχείριση εφαρμογων

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα και θελω καποιος αν ξερει να βοηθησει. οταν απαντω σε μια κληση δεν ακουω αμεσως αυτον που με καλει, αλλα με καθυστερηση μερικων δευτερολεπτων. μπορει καποιος να βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

επισης να βαλεις το widgetaki που εχει μεσα απο μονο τ το κινητο και σ λεει ποσες εφαρμογες εχεις ανοιχτες

 

 

Ποιο ειναι αυτο το widgetaki ;

 

Μπορεί να είνια κι έτσι. Μήπως ξέρεις αν μπορούμε άφοβα να επιλέξουμε από το φάκελο "RAM" (από την διαχείριση εφαρμογών) την επιλογή "Διαγραφή μνήμης" ή θα σβήσουμε χρήσιμα πράγματα?

 

Ποιο ειναι αυτο το widgetaki ;

 

δε θυμαμαι ουτε το χω μπροστα μ τωρα αλλα ειναι στα προεγκατεστημενα.. σ λεει ποσες τρεχουν και αν το πατησεις σε πεταει στη διαχείριση εφαρμογων

 

Το Program Monitor. :) Είναι προς το τέλος της σειράς με τα widgets.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με λίγη χρήση κατάφερα αυτό

Εσείς πόσες μέρες βγάζετε με λίγη χρήση ?

Έχω δει και τόσο:

Είμαι μετά την δεύτερη μεγάλη φόρτιση και μπορώ να πω ότι η (παρθενική με αφής) εμπειρία χρήσης είναι απροβλημάτιστη.

 

Ορισμένες λεπτομέρειες. Το ηχείο κατά την ομιλία δεν με ικανοποίησε σε περιβάλλον με θόρυβο. Θα το χαρακτήριζα μέτριο. Η μπαταρία του με (αραιή) χρήση feature phone κράτησε 9 μέρες. Το τ9 είναι έξυπνο αλλά η διαρύθμιση των κουμπιών όχι.

 

 

 

Program monitor ή Εποπτεία προγράμματος. Από τη πρώτη μέρα. Κλείνω τα πολύ ενοχλητικά Μηνύματα που δε λένε να σβήσουν από μόνο του... :)

Edited by Stratosnen
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ απο εμένα , από εχτές είμαι κ εγώ κάτοχος του s advance , (πρώην κάτοχος ΖΤΕ SCATE), είχα πει δεν θα ξαναπάρω τατς κινητό , όμως τελικά δεν μπόρεσα να συγκρατηθώ..:mad:

πρώτες εντυπώσεις μάλον θετικές , μεγάλο μείον η έλλειψη φωτεινής ένδειξης για αναπάντητες κ.λ.π , μπήκα να κατεβάσω την εφαρμογή από το γκουκλ , λέει ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση σταμάτησε να δουλεύει και σε πολλά κινητά προκάλεσε και πολλά κολλήματα..

θα περιμένω μπας κ την ξαναφτιάξουν..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ απο εμένα , από εχτές είμαι κ εγώ κάτοχος του s advance , (πρώην κάτοχος ΖΤΕ SCATE), είχα πει δεν θα ξαναπάρω τατς κινητό , όμως τελικά δεν μπόρεσα να συγκρατηθώ..:mad:

πρώτες εντυπώσεις μάλον θετικές , μεγάλο μείον η έλλειψη φωτεινής ένδειξης για αναπάντητες κ.λ.π , μπήκα να κατεβάσω την εφαρμογή από το γκουκλ , λέει ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση σταμάτησε να δουλεύει και σε πολλά κινητά προκάλεσε και πολλά κολλήματα..

θα περιμένω μπας κ την ξαναφτιάξουν..

 

Δυστυχώς το S Advance δεν έχει φωτεινή ένδειξη... Δεν έχει led. Υπάρχει ένα app στο Google Play, η οποία χρησιμοποιεί τα 2 capacitive πλήκτρα ως φωτεινή ένδειξη, αλλά απαιτεί root για να λειτουργήσει. :worry:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε την εφαρμογη noled απο το play store.εμφανιζει μια κουκιδα στην οθονη οταν υπαρχει αναπαντητη κληση η μηνυμα.εμενα με εχει εξυπηρετησει
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους ! μολις πηρα και εγω το εν λογο smartphone , πολυ ικανοποιημενος ! μια ερωτηση ρε σεις ενω μπενω κανονικα ιντερνετ απο τον παροχεα μου (cosmote ) δεν μπορω να μπω στο google talk γιατι αυτο? στις ρυθμισεις ειναι τικαρισμενο το cosmote wap ...
Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε την εφαρμογη noled απο το play store.εμφανιζει μια κουκιδα στην οθονη οταν υπαρχει αναπαντητη κληση η μηνυμα.εμενα με εχει εξυπηρετησει

 

Και λειτουργεί καλά; Γιατί, για 5 λεπτά που την εγκατέστησα και τη δοκίμασα, στο Battery usage εμφάνισε 17%! Ούτε που θέλω να φαντάζομαι τι θα δω σε μια ολόκληρη μέρα...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

μηπως ειχες καποια αλλη εφαρμογη ανοιχτη?.σε μενα λειτουργει μια χαρα

 

Όχι. Και είχα επιλέξει να σβήνει η ένδειξη και η οθόνη ( σε περίπτωση που η συσκευή είναι στην τσέπη ή ανάποδα στο τραπέζι ), χρησιμοποιώντας τους αισθητήρες φωτεινότητας και εγγύτητας, αλλά όταν είχα ένδειξη από την εφαρμογή και περνούσα το χέρι μου πάνω από τους αισθητήρες, άναβε η οθόνη...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα και θελω τη βοηθεια σας. οταν απαντω σε μια κληση ακουω το συνομιλητη μου με διαφορα 1-2 δευτερολεπτων και οχι αμεσως. μπορει καποιος να βοηθησει? Edited by vaspan133
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση κι απο μενα που αφορα μαλλον σε bug, το οποιο πιθανον να απανταται και σε αλλες συσκευες συμφωνα με λιγο ψαξιμο που εκανα.

 

Οταν εχω το κινητο κλειστο η σε flight mode και καποιος μου στειλει μηνυμα, οταν ανοιξω το κινητο, η ωρα του μηνυματος δεν ειναι η πραγματικη ωρα αποστολης, αλλα η ωρα που τελικα το μηνυμα λαμβανεται απο τη συσκευη.

 

Μπορει να ακουγεται ησσονος σημασιας προβλημα, αλλα ειναι πολυ ενοχλητικο. Τι μπορουμε να κανουμε;

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικά λεπτα ειμαι και εγώ κάτοχος ενός Samsung Galaxy S Advance. Θα το επεξεργαστώ λίγο και περιμένω να μου λύσετε και να σας λύσω όλες τις απορείες!
Link to comment
Share on other sites

είναι σε όλους ή μονο εγώ δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή μέσω USB ;;;

πηγαίνοντας στο USB Utilities έχω μόνο μια επιλογή...USB mass storage και ακόμα και αν πατάω στο κουμπι Connect storage to PC ,δεν βλέπουν το ένα το άλλο:mad:

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να το παρω το κινητο,θα ηθελα να ρωτησω εσας που το εχετε,σας εχει εμφανισει προβληματα;και αν ναι,τι ειδους;ειστε ικανοποιημενη απο την λειτουργια του;
Link to comment
Share on other sites

είναι σε όλους ή μονο εγώ δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή μέσω USB ;;;

πηγαίνοντας στο USB Utilities έχω μόνο μια επιλογή...USB mass storage και ακόμα και αν πατάω στο κουμπι Connect storage to PC ,δεν βλέπουν το ένα το άλλο:mad:

 

Πρεπει να εγκαταστησεις το προγραμμα kies http://www.samsung.com/gr/support/usefulsoftware/KIES/JSP

ετσι θα μπορεσεις να διαχειριστεις τα παντα απο την συσκευη, επισης θα ελεγχεις αν υπαρχει αναβαθμιση του κινητου.

Edited by magos13

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να το παρω το κινητο,θα ηθελα να ρωτησω εσας που το εχετε,σας εχει εμφανισει προβληματα;και αν ναι,τι ειδους;ειστε ικανοποιημενη απο την λειτουργια του;

 

Η λειτουργια του προς το παρον, απροβληματιστη. Ειναι μια παρα πολυ καλη συσκευη.Να ξερεις ομως οτι οσο πειραζουμε μια συσκευη, τοσο υπαρχουν πιθανοτητες να εμφανισει προβληματα.:shifty:

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι πως πρωτη φορα θα πιασω android Κινητο στα χερια μ,οποτε δεν εχω καμια απολυτως ιδεα.το τωρινο μ κινητο το εχω 3 χρονια (νοκια 5800).λογω της αγνοιας μ λοιπον,δεν θα κανω πολλα στο κινητο,ισως κατεβασω καποιες βασικες εφαρμογες και ισως περασω την ics ή τη jelly bean αν και οταν βγει για το κινητο.παντως δεν εχω σκοπο να κανω ολα αυτα τα ροοτ,κλπ μιας και μ φαινονται κινεζικα και δεν θελω να ρισκαρω να πειραξω τη συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι πως πρωτη φορα θα πιασω android Κινητο στα χερια μ,οποτε δεν εχω καμια απολυτως ιδεα.το τωρινο μ κινητο το εχω 3 χρονια (νοκια 5800).λογω της αγνοιας μ λοιπον,δεν θα κανω πολλα στο κινητο,ισως κατεβασω καποιες βασικες εφαρμογες και ισως περασω την ics ή τη jelly bean αν και οταν βγει για το κινητο.παντως δεν εχω σκοπο να κανω ολα αυτα τα ροοτ,κλπ μιας και μ φαινονται κινεζικα και δεν θελω να ρισκαρω να πειραξω τη συσκευη.

 

Ολοι μας ηρθαμε αντιμετωποι,καποια στιγμη, για πρωτη φορα με το android.

Σιγουρα πολλοι επιρεαζοντε και αρχιζουν να πειραζουν το κινητο χωρις να ξερουν τον τροπο,αλλα και τον λογο.

Αν μια συσκευη χρησιμοποιειται με συνεση ( αποψη μου ) πιστευω οτι θα βγαλει και τα λιγοτερα προβληματα.

Η συγκεκριμενη συσκευη, θα αναβαθμιστει κατευθειαν σε jelly bean, οποτε οταν ερθει η ωρα , θα κανεις πολυ ευκολα την αναβαθμιση, μεσω του προγραμματος kies.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι πως ειμαι και εγω αυτης της αποψης.μπορει το να το πειραζεις να σου δινει μεγαλυτερη ευελιξια και δυνατοτητα να βελτιωσεις το τηλεφωνο,ωστοσο μπορει να λειτουργησει και ανασταλτικα,οποτε εγω θα κανω τα βασικα,δλδ καμια αναβαθμιση εκδοσης και κανα καλο προγραμματακι,τπτ παραπανω,δεν θα μπλεξω με ιστοριεσ root κλπ,εκτος αν γινει απαραιτητο.

Ψαχνω κινητο στα 200 ευρω και σε αντιστοιχο τοπικ που ανοιξα οι περισσοτεροι προτειναν το σολε,αλλα δεν εμπιστευομαι την κατασκευη του και ετσι κατεληξα στο huawei ascend g 300 και στο samsung galaxy s advance,αλλα μαλλον θα κανω την υπερβαση και θα παρω το samsung,μιας και φαινεται να αξιζει το 50ρικο παραπανω(και ειναι κινητο που δεν φοβαμαι τοσο να μου εμφανισει προβληματα,οσο τρεμω τα της σονυ).

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι πως ειμαι και εγω αυτης της αποψης.μπορει το να το πειραζεις να σου δινει μεγαλυτερη ευελιξια και δυνατοτητα να βελτιωσεις το τηλεφωνο,ωστοσο μπορει να λειτουργησει και ανασταλτικα,οποτε εγω θα κανω τα βασικα,δλδ καμια αναβαθμιση εκδοσης και κανα καλο προγραμματακι,τπτ παραπανω,δεν θα μπλεξω με ιστοριεσ root κλπ,εκτος αν γινει απαραιτητο.

Ψαχνω κινητο στα 200 ευρω και σε αντιστοιχο τοπικ που ανοιξα οι περισσοτεροι προτειναν το σολε,αλλα δεν εμπιστευομαι την κατασκευη του και ετσι κατεληξα στο huawei ascend g 300 και στο samsung galaxy s advance,αλλα μαλλον θα κανω την υπερβαση και θα παρω το samsung,μιας και φαινεται να αξιζει το 50ρικο παραπανω(και ειναι κινητο που δεν φοβαμαι τοσο να μου εμφανισει προβληματα,οσο τρεμω τα της σονυ).

 

Δεν σου κρυβω οτι πρωτη μου επιλογη ηταν το ascend g 300 αλλα δεν ξερω η τυχη να πω , οι διαφορες συμπτωσεις, 3 φορες ετυχε να παω σε μαγαζι για να το αγορασω και ολο και κατι τυχαινε και δεν το αγοραζα.

Ετσι καποια στιγμη επεσε το ματι μου στο samsyng s advance , ειχα την ευκαιρια και τυχη να το επεξεργαστω για κανενα τεταρτο, αυτο ηταν, χωρις πολυ χασιμο χρονου, πηρα την μεγαλη αποφαση και το πηρα.

Δεν εχω μετανοιωσει ουτε στιγμη για την αγορα του.

Οσο για την sony, ειδικα αυτον τον καιρο μακρια και αγαπημενοι.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...