Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα! σκεφτομαι να παρω αυτο το κινητο μεσα στο καλοκαιρι και θελω να κανω μια ερωτηση οσον αφορα το gps..Πρεπει να εγκαταστησω εγω τους χαρτες?Η εχει απο μονο του μεσω καποιου προγραμματος?επισης Ανανεωονονται οταν βγει καποια ενημερωση?Παιζουν τπτ χρεωσεις η ειναι δωρεαν? (γενικα με συσκευες εχω να ασχοληθω πολυ καιρο για αυτο ειμαι εντελως ασχετος) Ευχαριστω:lol:
Link to comment
Share on other sites

Πως θα ξέρω ότι είναι original?

 

Φίλε μου είσαι σίγουρος πως είναι PDF τα αρχεία; Δηλαδή στον υπολογιστή ανοίγουν κανονικά με τον adobe reader? Αν ναι κατέβασε τον adobe reader από το playstore να κάνεις την δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! σκεφτομαι να παρω αυτο το κινητο μεσα στο καλοκαιρι και θελω να κανω μια ερωτηση οσον αφορα το gps..Πρεπει να εγκαταστησω εγω τους χαρτες?Η εχει απο μονο του μεσω καποιου προγραμματος?επισης Ανανεωονονται οταν βγει καποια ενημερωση?Παιζουν τπτ χρεωσεις η ειναι δωρεαν? (γενικα με συσκευες εχω να ασχοληθω πολυ καιρο για αυτο ειμαι εντελως ασχετος) Ευχαριστω:lol:

 

Έχει από μόνο του χάρτες, τους χάρτες της Google. Ναί, ανανεώνονται όταν βγει κάποια ενημέρωση. Χρεώσεις έχει από τον πάροχό σου, για τα δεδομένα που θα χρησιμοποιείς, όταν χρησιμοποιείς τους χάρτες. Βέβαια, για μικρή χρήση μπορείς να τους χρησιμοποιήσεις και χωρίς να χρεωθείς. Στο τελευταίο, ας απαντήσει και κάποιος που ξέρει καλύτερα..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση:

μόλις μου έκλεισε το τηλέφωνο απο μπαταρία

το βάζω να φορτίσει, βγάζει ένα τριγωνάκι δίπλα από την μπαταρία, και δε φορτίζει

δοκίμασα άλλη πρίζα, 2ο φορτιστή, usb, τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Ίσως θέλει κάποια ώρα μέχρι να αρχίσει, επειδή η μπαταρία είναι εντελώς άδεια.
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

SOS

Εκανα restart το κινητό και δεν ανοίγει κολάει στο "samsung galaxy s advance gt-i9070" στην πρώτη οθόνη δηλαδή.

Μπήκα cwm έκανα όλα τα wipes αλλά δεν έγινε τίποτα.

Πριν το κάνω restart το έβλεπα κάπως αργό και είπα να το κάνω ένα μπας και στρώσει αλλά δεν μπήκε ποτέ :cry:

Link to comment
Share on other sites

SOS

Εκανα restart το κινητό και δεν ανοίγει κολάει στο "samsung galaxy s advance gt-i9070" στην πρώτη οθόνη δηλαδή.

Μπήκα cwm έκανα όλα τα wipes αλλά δεν έγινε τίποτα.

Πριν το κάνω restart το έβλεπα κάπως αργό και είπα να το κάνω ένα μπας και στρώσει αλλά δεν μπήκε ποτέ :cry:

 

Βγάλε μπαταρία, αστο για λίγο και μετά ξαναπροσπάθησε.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις wipe αργεί στην αρχή να φορτώσει και δείχνει να έχει κολλήσει.

Δώσε του 5-10 λεπτά... :)

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινόταν τίποτα πέρασα ξανά την jb με odin και όλα εντάξει.Τι ήταν αυτό τώρα ... pff αντε να το ξανασετάρεις από την αρχή.

Όταν κάνεις wipe τα πάντα σβήνει και το λειτουργικό, οπότε είναι λογικό να μην ανοίξει μετά τα wipes.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα wipe data/factory reset,cache και dalvik κανένα από αυτά δεν σβήνει το λειτουργικό απλά το πρώτο το επαναφέρει στις εργοστασιακές ρυθμίσεις το αφήνει τελείως γυμνό δλδ.
Link to comment
Share on other sites

HELP!!! :!:

 

Παιδιά ενώ πριν από καμια 2 βδομάδες αναγνωριζόταν το S Advance... τώρα το συνδέω στον Η/Υ και μου λέει "συνδέθηκε άγνωστη συσκευή στην θύρα USB"... το συνδέω με το KIES... ΤΙΠΟΤΑ!!! Έχω κάνει αντιμετώπιση προβλημάτων αλλά τίποτα πάλι. :blink:

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα??? :worry: :worry: :worry:

 

Ευχαριστώ Προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση:

μόλις μου έκλεισε το τηλέφωνο απο μπαταρία

το βάζω να φορτίσει, βγάζει ένα τριγωνάκι δίπλα από την μπαταρία, και δε φορτίζει

δοκίμασα άλλη πρίζα, 2ο φορτιστή, usb, τίποτα...

 

Ένωσε το με τον υπολογιστή και άσε το να φορτίσει για λίγο.. Μετά βάλτο κανονικά στο φορτιστή. Και εμένα μου τυχαίνει όταν η μπαταρία πάει στο 0% και κλείσει.

Link to comment
Share on other sites

HELP!!! :!:

 

Παιδιά ενώ πριν από καμια 2 βδομάδες αναγνωριζόταν το S Advance... τώρα το συνδέω στον Η/Υ και μου λέει "συνδέθηκε άγνωστη συσκευή στην θύρα USB"... το συνδέω με το KIES... ΤΙΠΟΤΑ!!! Έχω κάνει αντιμετώπιση προβλημάτων αλλά τίποτα πάλι. :blink:

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα??? :worry: :worry: :worry:

 

Ευχαριστώ Προκαταβολικά...

 

Εκτος και αν εχεις αλλαξει ρομ και εχεις βαλει καμια καστομ οποτε ειναι λογικο να μην το βλεπει το kies και ουτε προκειται να το δει αν δε βαλεις καποια oficial.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο προβλημα μετα την αναβαθμιση σε jb... γραφω με swype στα μηνύματά μου αλλα στους ελληνικους χαρακτηρες ενω ξεκιναει με 162 χαρακτηρες, μετα απο 2-3 γραμματα το αλλαζει σε 68....υπαρχει καμια ρυθμιση πως μπορω να γραφω στο μηνυμα με κεφαλαια ελληνικα και 162 χαρακτηρες?
Link to comment
Share on other sites

Εκανα wipe data/factory reset,cache και dalvik κανένα από αυτά δεν σβήνει το λειτουργικό απλά το πρώτο το επαναφέρει στις εργοστασιακές ρυθμίσεις το αφήνει τελείως γυμνό δλδ.

Έκανες και wipe system?

Link to comment
Share on other sites

Αλλο προβλημα μετα την αναβαθμιση σε jb... γραφω με swype στα μηνύματά μου αλλα στους ελληνικους χαρακτηρες ενω ξεκιναει με 162 χαρακτηρες, μετα απο 2-3 γραμματα το αλλαζει σε 68....υπαρχει καμια ρυθμιση πως μπορω να γραφω στο μηνυμα με κεφαλαια ελληνικα και 162 χαρακτηρες?

 

Αρχικά πας Μηνύματα-Ρυθμισεις-Εισαγωγη λειτουργιας-Αλφάβητο GSM. :rolleyes: Επειδή το swype για να δουλέψει σωστά θέλει και μικρά τονούμενα, :wacko: θα πρέπει να επιλέγεις χειροκίνητα τα κεφαλαία πατώντας το πάνω βελάκι, :worry: αλλιώς θα βγάζει κεφαλαια ολα τα γραμματα εκτος απο τα τονουμενα, :cry: τα οποια δεν θ αναγνωριζονται απο τον παραλήπτη. Θεωρητικά θα το κάνεις αυτό μια δυο μερες, μετα θα σου σπάσει τα νεύρα :mad: και θα γυρίσεις σε πληκτρολόγιο Samsung για να είσαι :cool:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ήθελα να ρωτήσω ποιας χώρας την αναβάθμιση λειτουργικού να κατεβασω?

Ποια είναι η καλύτερη?

Οχι την Ελληνικη παντως!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...