Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετω τη παρεα... Μετα απο μηνες που περιμενα την ελληνικη αναβαθμιση σε jb τελικα εβαλα την ιταλικη, με τον οδηγο που ποσταρε

 

καποιος πριν 2-3 σελιδες και με τον kernel CoCore 6.2... Σε γενικες γραμμες ολα καλα... εκτος απο το σημα του κινητου που εχει

 

εξασθενησει αρκετα θα ελεγα εντος του σπιτιου... To προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να μπω στο internet απο τον παροχο (COSMOTE).

 

Eστειλα μήνυμα στο 1333 για να μου στειλουν τις ρυθμισεις τις οποιες αποθηκευω οπως ειχα διαβασει παλιοτερα σε καποιο ποστ με το

 

1111 σαν pin αλλα και παλι τιποτα... Δεν ξερω τι κανω λαθος...Με τη gb δεν ειχα κανενα προβλημα...Μπορει καποιος να με καθοδηγησει τα

 

βηματα που πρεπει να κανω? Μηπως υπαρχει καποιο προβλημα απο το avast?

 

Ρυθμισεις > ρυθμισεις δικτυου > περισσότερες επιλογες > δικτυα κινητης τηλεφωνιας > Ονοματα σημειων προσβασης και οποιο λεει ιντερνετ πατας πανω του καπου εκει παιζει το προβλημα... με 2.3 επρεπε να βαλεις το apn ως internet , DUM αλλα τωρα με τζελι μπιν δε ξερω

ας βγαλει καποιος με κοσμοτε ενα πριντ σκριν να δεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστω αλλα εχω δοκιμασει τα παντα και ακομα τιποτα... Εχω αλλαξει το APN, εχω βαλει αυτα που λεει η cosmote στα αναλογα πεδια με ολους τους πιθανους συνδυασμούς αλλα αποτελεσμα μηδεν... Κατι αλλο κανω λαθος...καποια ρυθμιση ισως...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω αλλα εχω δοκιμασει τα παντα και ακομα τιποτα... Εχω αλλαξει το APN, εχω βαλει αυτα που λεει η cosmote στα αναλογα πεδια με ολους τους πιθανους συνδυασμούς αλλα αποτελεσμα μηδεν... Κατι αλλο κανω λαθος...καποια ρυθμιση ισως...

 

Δε μπορεις να μπεις καθολου? πχ ουτε απο εφαρμογες ουτε απο το ιντερνετ να ανοιξεις σελιδες? η σ ανοιγει σελιδες αλλα δε φορτωνει εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

Και θα ειναι οκ?θα πρεπει να ξανακανω ροοτ και να περασω τον κερμελ?η παραμενει?

 

Όχι δεν παραμένει το root και ο kernel...Πρέπει να τα ξανά φτιάξεις....απλά σου είπα χωρίς wipe data-factory reset για να σου μείνουν οι εφαρμογές σου απείραχτες....

Μην ξανά στήνεις το τηλέφωνο από την αρχή....

(Sorry για την καθυστέρηση....)

Link to comment
Share on other sites

Το i9070 είναι το πειραματόζωο σας, ή εσείς το δικό του?.

 

εκανα ξανα το λαθος να περασω την 4.1.2 αυτη τη φορα united kingdom... την ειδα κ πιο προσφατη λεω ειναι και γιου κει οποτε λογικα θα ειναι καλη... λογικα καλη ηταν πρακτικα σερνετε.. οκ ολα καλα με τα βιντεο αλλα η ραμ μονιμως στο θεο. κολλαει σε μικροπραγματα οπως στο ξεκλειδωμα οταν ακουω μουσικη η αναπαραγωγη κολλαει. Αλλα το πιο τραγικο: στο δωματιο μου με 2.3.6 το wifi ειχε μετριο/κακο σημα! τωρα με την 4.1.2 δεν το βλεπει καν :lol::lol: ουσιαστικη αναβαθμιση σου λεει!

Οταν κανω κληση και εχω 3g/gsm mode στο auto η κληση ΠΑΝΤΑ τερματιζεται στα 2 και κατι λεπτα. Η μπαταρια ασχολιαστη....

 

Τι να πω η κατι κανω εγω λαθος η μαλλον το κινητο δεν την θελει την τζελιμπιν

 

περασα, στο Advance μιας φιλης, την Γερμανικη 4.1.2 απο εδω..

Απο την πρωτη μερα μετα την αναβαθμιση ειχε ενα θεματακι με την αφη.. σε καποιες φασεις επρεπε να πατησεις 3-4 φορες για να πιασει..

2-3 βδομαδες μετα εχει αρκετα προβληματα το κινητο..

 

Θα δοκιμασω να βαλω καποια αλλη.. ΝΑ δοκιμασω την Poland ή τη Ukraine απο το ιδιο λινκ;

Ή καποια αλλη;;;;;;

 

( να σημειωσω οτι ξερω να κανω τη διαδικασια σωστα... εβαλα ΝΕΕ Nordic στο δικο μου Samsung Galaxy S2 και πεταει.. κανενα προβλημα)

 

καλησπερα παιδια εχω εδω και πολυ καιρο μια custom rom 4.1.2 JB στο S advance.....μιλαμε για μεγαλη μουφα....κ δεν ειναι επδ ηταν custom....το εκανα downgrade σε μια αγγλικη εκδοση κ εγινε update σε JB αγγλικο και κανει παλι τα ιδια τρωει απειρη ραμ χωρις να κανει τιποτα....ειναι το χειροτερο κινητο που ειχα....επδ δεν δεχεται ελληνικα τωρα στην επισημη αγγλικη εκδοση που ειναι JB τωρα.......

 

θελω να ρωτησω....υπαρχει καπου η επισημη 2.3.6 ελληνικη εκδοση των android για το galaxy s advance μπας και κανω downgrade παλι και σωθω? ευχαριστω εκ των προτερων

 

Υ.Γ. οσοι δεν εχετε jellybean..........MHN TO KANETE.......

 

Εμένα έχει στρώσει με 4.1.2 Πολωνική, CoCore 6.2 kernel και αφαιρώντας το bloatware της Samsung.... Είχα κάποια προβλήματα με κλεισίματα του κινητού αλλά έφτιαξαν και αυτά. Αν ποτέ βγει η Ελληνική δεν ξέρω αν την περάσω αν δουλεύει όπως τώρα....

 

Παιδιά κοιτάτε το changelist παντα... η Τουρκικη εχει μεγαλύτερο αριθμό την έβαλα ειναι ανωτερη απο γιού κει και Ρωσική.. δεν εχει Ελληνικά στο μενου.. μεχρι τωρα άψογα βίντεο αψογο wifi κανένα ρισταρτ... πολυ πιο σμουθ στα παιχνίδια. Γενικά ομως συνεχίζει να ειναι σχετικά πιο αργό απο την 2,3 (μεταβασεις και εκκίνηση εφαρμογών)

 

Με τον 6,8 άφησα την μπαταρία το βράδυ πριν πέσω για ύπνο στο 56% μετά από 8 ώρες που ξύπνησα ήταν στο 16%!!!Δεν μου το είχε κάνει με 6,2 αυτό.

 

καλησπερα παιδια...απο τα χριστουγεννα ειμαι κατοχος του galaxy s advance...πριν κανενα μηνα ειπα και εγω να περασω την εκδοση jelly bean...πριν την περασω την νεα εκδοση το κινητο ηταν πολυ καλο αρκετα γρηγορο και πολυ ευχρηστο...αφου την περασα το κινητο ηταν πιο ευχρηστο πιο εντυπωσιακο κατα την αποψη μου αλλα και πιθανα λιγο πιο αργο σε σχεση με πριν...τεσπα τις τελευταιες μερες αντιμετωπιζω καποια προβληματα...το κινητο ενω ειναι ανοιχτο οποιος προσπαθησει να με καλεσει δειχνει λες και ειναι κλειστο...κολλαει παρα πολυ στα ξαφνικα και επιπλεον οταν προσπαθησω να παρω εγω τηλεφωνο ενω εχει σημα και παταω κληση μου εμφανιζει το μηνυμα μη εγγεγραμενος στο δικτυο(ενω εχω σημα) αυτο εχει συμβει 3 με 4 φορες τις τελευταιες 2 μερες..και ρωταω εγω απο τι μπορει να εχει γινει αυτο??απο κανενα ιο?μηπως λογω της εκδοσης jelly bean??και τι μπορω να κανω εγω απο εδω και περα...οπως καταλαβατε θελω τα φωτα σας!

 

Εχω το κινητό εδώ και 2 μήνες . Από την πρώτη μέρα του έβαλα Jb . Δοκίμασα πολλές ρομ με καλύτερη την Πολωνική και άλλαξα και kernel . Μετά από πολλούς συνδυασμούς και διάφορες ρυθμίσεις το τηλέφωνο και πάλι δεν με ικανοποιούσε . Είχα διάφορα lags και γενικά το τηλέφωνο άλλοτε πήγαινε γρήγορα και άλλοτε σερνονταν. Εκανα για πρώτη φορά downgrade σε GB και ήταν αποκάλυψη . Τα πάντα λειτουργούν σωστά και γρήγορα . Σίγουρα χάνεις κάποια πράγματα και κάποιες εφαρμογές αλλά αξίζει τον κόπο για εμένα . Συμβουλή ειδικά προς μη έμπειρους χρήστες : μην αναβαθμισετε . Η Samsung με απογοήτευσε πολύ πρόχειρη δουλειά απλά για να λέμε ότι έδωσε αναβάθμιση .

 

Εβαλα Νορβηγική μιας κ στο s2 η αντιστοιχη που ειχα πεταγε.Δυστυχώς κολλάει πολύ το 9070..Δεν υπάρχει μια καλή jb ??

 

Ένα δείγμα του 2% των posts του forum με την 4.1. Το υπόλοιπο 98% είναι για θήκες και ζελατίνες..

 

Μετρημένοι στα δάχτυλα είναι οι χρήστες που έχουν πρόβλημα με την 2.3, όταν σε άλλες συσκευές μιλάνε συνεχώς για εγγενή προβλήματα.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεις να μπεις καθολου? πχ ουτε απο εφαρμογες ουτε απο το ιντερνετ να ανοιξεις σελιδες? η σ ανοιγει σελιδες αλλα δε φορτωνει εφαρμογες?

 

Με το wifi δεν εχω κανενα προβλημα... Οταν ομως θελω να μπω απο τον παροχο κλικαρωντας το κουτακι δεδομενα κινητης συσκ. δεν μου βγαζει πανω στη μπαρα το Η η τιποτα αλλο και δεν μπαινει καν στο intenret...

Link to comment
Share on other sites

Με Ιταλικη σε κάποιες φορές οταν καλω δεν ακούγεται τίποτα. Οταν ξαναπαρω ολα ΟΚ. Το εκανε και με την Πολωνική αλλα σε μικρότερη συχνότητα...
Link to comment
Share on other sites

 

Μετρημένοι στα δάχτυλα είναι οι χρήστες που έχουν πρόβλημα με την 2.3, όταν σε άλλες συσκευές μιλάνε συνεχώς για εγγενή προβλήματα.

 

Το κινητό το πηρα απο Easy Buy με Ρουμανικο sales code. Οσο καιρό ητανε με την Ρουμανικη GB δεν ειχε κανενα θεμα. Απο τοτε που αρχισα τα πειραματα αλλάζοντας sales code και τζελιμπινς ολο κ κάποιο θεμα εχει....

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου djpace ,χωρις ιχνος αντιπαλοτητας στο λεω,εχεις γινει λιγο κουραστικος με την εμμονη σου στην gb και στο να προσπαθεις να περασεις την αποψη σου στους αλλους.οσοι αποφασισαμε και καναμε την αναβαθμιση ξεραμε και πηραμε το ρισκο

.απο εκει και περα ο καθενας κανει τις επιλογες του και δεχεται τις επιπτωσεις απο τις πραξεις του.οποτε απλα σε παρακαλω να αποφευγεις τις εκφρασεις του τυπου πειραματοζωο διοτι ετσι δεν προσβαλλεις μονο τους υπολοιπους αλλα καταφερνεις να γινεσαι και αντιπαθης στους αλλους.αν εσυ εισαι ευχαριστημενος με την συσκευη σου οπως ειναι, ειναι δικια σου επιλογη(αυτο που σου ελεγα πριν με τις επιλογες).

για αυτο ,οπως σου ειπα και πριν χωρις ιχνος αντιπαλοτητας, απλα να μην προσβαλλεις τους αλλους διοτι και η υπομονη εχει τα ορια της...

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου djpace ,χωρις ιχνος αντιπαλοτητας στο λεω,εχεις γινει λιγο κουραστικος με την εμμονη σου στην gb και στο να προσπαθεις να περασεις την αποψη σου στους αλλους.οσοι αποφασισαμε και καναμε την αναβαθμιση ξεραμε και πηραμε το ρισκο

.απο εκει και περα ο καθενας κανει τις επιλογες του και δεχεται τις επιπτωσεις απο τις πραξεις του.οποτε απλα σε παρακαλω να αποφευγεις τις εκφρασεις του τυπου πειραματοζωο διοτι ετσι δεν προσβαλλεις μονο τους υπολοιπους αλλα καταφερνεις να γινεσαι και αντιπαθης στους αλλους.αν εσυ εισαι ευχαριστημενος με την συσκευη σου οπως ειναι, ειναι δικια σου επιλογη(αυτο που σου ελεγα πριν με τις επιλογες).

για αυτο ,οπως σου ειπα και πριν χωρις ιχνος αντιπαλοτητας, απλα να μην προσβαλλεις τους αλλους διοτι και η υπομονη εχει τα ορια της...

 

+++++1:):lol::)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πλάκα όμως κάποιοι.

 

Η υπομονή έχει τα όριά της για σχόλια περί «πειραματόζωου», αλλά για να αλλάζετε κάθε μέρα ROM και Kernel, υπάρχει άπλετη.

 

9 στα 10 σχόλια έχουν να κάνουν με προβλήματα, lag, freezes κ.λπ..

 

Διαβάζω τα posts σας και γελάω.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πλάκα όμως κάποιοι.

 

Η υπομονή έχει τα όριά της για σχόλια περί «πειραματόζωου», αλλά για να αλλάζετε κάθε μέρα ROM και Kernel, υπάρχει άπλετη.

 

9 στα 10 σχόλια έχουν να κάνουν με προβλήματα, lag, freezes κ.λπ..

 

Διαβάζω τα posts σας και γελάω.

 

Μην ξεχνας ομως οτι ειμαστε στο myphone.gr και οι περισσοτεροι αυτο το εχουμε ως χομπι-ασχολία.

Αλλος περισσότερο αλλος λιγοτερο ολοι ασχολουμαστε με τις συσκευες μας.Για να επανελουμε στο θεμα μας τωρα.

Οκ εκεινοι που εβαλαν custom roms και kernels πες οτι ρισκαρουν.Εδω ομως μιλαμε για απαραδεκτες officials roms.

Link to comment
Share on other sites

Εδω ομως μιλαμε για απαραδεκτες officials roms.

 

Δεν έχω εντρυφήσει στο θέμα, αλλά αναρωτιέμαι:

 

Ο κάτοικος Σερβίας που έβαλε την επίσημη Σέρβικη, αντιμετωπίζει τα ίδια προβλήματα με τον κάτοικο Ελλάδας που έβαλε κι εκείνος τη Σέρβικη;

 

Γιατί από αυτά που διαβάζω, δεν υπάρχει επίσημη ROM μέχρι σήμερα, με την οποία ο κάτοικος Ελλάδας να μην έχει ούτε ένα πρόβλημα.

Άρα υποθέτουμε ότι όλοι σε όλες τις χώρες που έχουν βγει επίσημες ROM αντιμετωπίζουν πάνω κάτω τα ίδια προβλήματα;

 

Ή μήπως παίζουν ρόλο κι άλλοι παράγοντες, όπως το εκάστοτε δίκτυο, ο πάροχος κ.λπ.;

Edited by phanispal
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εντρυφήσει στο θέμα, αλλά αναρωτιέμαι:

 

Ο κάτοικος Σερβίας που έβαλε την επίσημη Σέρβικη, αντιμετωπίζει τα ίδια προβλήματα με τον κάτοικο Ελλάδας που έβαλε κι εκείνος τη Σέρβικη;

 

Γιατί από αυτά που διαβάζω, δεν υπάρχει επίσημη ROM μέχρι σήμερα, με την οποία ο κάτοικος Ελλάδας να μην έχει ούτε ένα πρόβλημα.

Άρα υποθέτουμε ότι όλοι σε όλες τις χώρες που έχουν βγει επίσημες ROM αντιμετωπίζουν πάνω κάτω τα ίδια προβλήματα;

 

Ή μήπως παίζουν ρόλο κι άλλοι παράγοντες, όπως το εκάστοτε δίκτυο, ο πάροχος κ.λπ.;

 

Στο XDA και στο facebook όλοι έχουν πρόβλημα... και όλοι ζητάτε οδηγούς για downgrade... και οσοι δεν εχουν και λενε οτι τους ααρεσει εμφανιζονται εμτα απο λιγες μερες και αναφερουν τα γνωστα προβληματα. Το λεω γιατι το παρακολουθω γιατι ειχα και εγω αυτη την απορία ελεγα δε γίνεται να ειναι παντου ετσι!

 

προσωπικά χαίρομαι που υπάρχει κινητικότητα στο θέμα για τέτοια πράγματα και όχι μόνο για θήκες η ερωτήσεις τύπου "πως αλλάζω ήχο κλήσης" Είναι καλό να βλέπεις ότι υπάρχουν άτομα που δε ξέρεις και ούτε θα γνωρίσεις και ποτέ να είναι έτοιμα να σε βοηθήσουν με απορίες... ειδικά αν είσαι καινούριος με αυτά και ψάχνεσαι. Όπως είπε και ένα άλλο παιδί στο myphone είμαστε.. λογικό να γράφουμε τέτοια... αν πας στο gsmarena πάντως πολλοί χρηστές παραπονιούνται για κακό update και λένε στους άλλους να μη προχωρήσουν με την αναβάθμιση.

 

όσο για αυτούς που "γελανέ" στην ουσία γελανε με άτομα που έκαναν ην ιδία αγορά με αυτούς και στην ουσία εμπαίζει η σαμσουνγκ όλους μαζί (δεν μ υποσχέθηκε η σαμσουνγκ όταν το πήρα πως θα το αναβαθμίσει... αλλά αφού το κάνει ας το κάνει σωστά!)

Επίσης αυτοί που γελανε ας σκεφτούν πως αν το update κυκλοφορούσε πιο μαζικά τώρα θα έγραφαν και αυτοί τα ιδία με εμάς ποστάροντας προβλήματα (άρα ναι ίσως είμαστε πειραματόζωα για εσάς γιατί τώρα θα ξέρετε να μην κάνετε ποτέ το update, αλλά και πάλι αυτό θα έπρεπε να το λέτε για καλό νομίζω και όχι με τέτοιο τόνο - φυσικά πειραματόζωα θα ήμασταν αν παίρναμε τπτ απο την phizer... αυτό που κάναμε εμείς στη χειρότερη το λες beta testing :p)

 

Και για το θέμα 2.3.6 VS 4.1.2 απλά θα πω πως είναι θέμα επιλογής και γούστου και χρηστικότητας... υπάρχουν εφαρμογές που δεν τις εμφανίζει καν το μάρκετ σε εκδόσεις 4.0 και κάτω... μπορεί κάποιος να τις χρειάζεται και να έχει συνηθίσει και να τον καίει να τις έχει. Υπάρχουν εφαρμογές που έχουν περισσότερες επιλογές η τρέχουν καλυτέρα σε 4.1.2. Είναι και το θέμα της εμφάνισης που είναι καθαρά θέμα γούστου

Edited by strange_thomas
Link to comment
Share on other sites

Άρα αν δεχτώ τα παραπάνω, στην ουσία μας trollάρει η Samsung σε παγκόσμιο επίπεδο.

 

Και έχω την εντύπωση πως η Samsung έχει υποσχεθεί τη Jelly Bean στο S Advance.

Link to comment
Share on other sites

Άρα αν δεχτώ τα παραπάνω, στην ουσία μας trollάρει η Samsung σε παγκόσμιο επίπεδο.

 

Και έχω την εντύπωση πως η Samsung έχει υποσχεθεί τη Jelly Bean στο S Advance.

 

είχε βγει μια ανεπίσημη λίστα.. οπως βγηκε και αργοτερα μια που λεει πως θα παρουμε και 4.2.2

Και το κυριοτερο προβλημα ειναι τοι το κινητο απο hardware θεωρητικά ειναι εντάξει.. δε θα πρεπε να εχει προβλημα. Ισως γι αυτο και να βλεπεις ολους να αγανακτουν και να φλασαρουν καθε φορα καινουρια ρομ... Αν ηταν καποιο οπως το galaxy mini δε θα μας ενοιαζε θα το θεωρουσαμε αυτονοητο τη μη αναβαθμιση η την κακη υλοποιηση.

Πάντως το s duos με ιδια ραμ και μονοπύρηνο έτρεχε άψογα την 4.0.4... για αυτο σου λεω και οχι μονο σε σενα το θεμα δεν ειμαστε εμεις που "δεν ειμαστε ευχαριστημενοι με τιποτα - το κινητο ηταν λειτουργικο να μην το πειραζαμε" αλλα το οτι η σαμσουνγκ το έβγαλε 400 ευρα και επειδη έβγαλε απο πανω του 456 συσκευες και επεσε η τιμη του πολυ τωρα βαριεται? το κανει λογω μαρκετινγκ? παντως δε προσπαθει αρκετα

Link to comment
Share on other sites

αντι να πειτε και ευχαριστω σε ατομα που αναβαθμιζουν τα κινητα τους και βλεπουν οτι υπαρχουν προβληματα τους κραζετε.

κλασικοι ελληνες ειστε . τραγικοι απλα . δηλαδη πρεπει να μπειτε και να κραξετε ? τι νομιζετε οτι ειστε καθηγητες στο σχολειο

και κουνατε το δαχτυλο στους μαθητες ? αν δεν σε αφορα το θεμα επειδη εισαι στην 2.3.6. κατσε σιωπηλος και μην λες

τιποτα. τι το παιζεις εξυπνος ? οτι εσυ δεν εκανες την αναβαθμιση χαχαχα παρτα εσυ την εκανες ειμαι πιο εξυπνος απο εσενα ?

τραγικοι το λιγοτερο.

Link to comment
Share on other sites

και γω διαβάζω όλα αυτά τα προβλήματα που αναφέρονται κατά καιρούς και απορώ..έχω βάλει την πολωνική 4.1.2 με 6.2 κερνελ και δεν κανει κιχ το τηλέφωνο..
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου djpace ,χωρις ιχνος αντιπαλοτητας στο λεω,εχεις γινει λιγο κουραστικος με την εμμονη σου στην gb και στο να προσπαθεις να περασεις την αποψη σου στους αλλους.οσοι αποφασισαμε και καναμε την αναβαθμιση ξεραμε και πηραμε το ρισκο

.απο εκει και περα ο καθενας κανει τις επιλογες του και δεχεται τις επιπτωσεις απο τις πραξεις του.οποτε απλα σε παρακαλω να αποφευγεις τις εκφρασεις του τυπου πειραματοζωο διοτι ετσι δεν προσβαλλεις μονο τους υπολοιπους αλλα καταφερνεις να γινεσαι και αντιπαθης στους αλλους.αν εσυ εισαι ευχαριστημενος με την συσκευη σου οπως ειναι, ειναι δικια σου επιλογη(αυτο που σου ελεγα πριν με τις επιλογες).

για αυτο ,οπως σου ειπα και πριν χωρις ιχνος αντιπαλοτητας, απλα να μην προσβαλλεις τους αλλους διοτι και η υπομονη εχει τα ορια της...

 

Το post μου αποτελούνταν από συνημμένα μηνύματα της εμπειρίας σας από την (custom) 4.1. Σου φάνηκε προσβλητικό να διαβάζεις για τα κατορθώματα των χρηστών ως "επιστήμονες" ? (αφού δεν δέχεσαι τον όρο "πειραματόζωα")

 

Άσε με να κάνω τις επιλογές μου και να δεχτώ τις συνέπειες (ban) αν σε κούρασα (με 2-3 συνολικά ποστ) ή αν προσβλήθηκες τόσο πολύ, και άσε τα κηρύγματα και τις συμβουλές για αυτούς που ζητάνε τα φώτα και τις γνώσεις σου πάνω στην 4.1.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αράξτε ρε! Μην τσακώνεστε. Εδώ είμαστε για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο.

-αντι να πειτε και ευχαριστω σε ατομα που αναβαθμιζουν τα κινητα τους και βλεπουν οτι υπαρχουν προβληματα τους κραζετε.

-αν δεν σε αφορα το θεμα επειδη εισαι στην 2.3.6. κατσε σιωπηλος και μην λες

τιποτα. τι το παιζεις εξυπνος ? οτι εσυ δεν εκανες την αναβαθμιση χαχαχα παρτα εσυ την εκανες ειμαι πιο εξυπνος απο εσενα ?

Συμφωνώ.

Link to comment
Share on other sites

Οκ συνεχιζουμε λοιπον:)

Η Ιταλικη ειναι αντικειμενικα η πιο συγχρονη 4.1.2 που χει βγει μεχρι στιγμης.Το προβλημα εντοπιζεται στην αναπαραγωγη βιντεο.Εκει ποναει.Οτιδηποτε αλλο λειτουργει απροβληματιστα.

Δοκιμασα επισης και με mx player pro.Το θεμα ειναι οτι παθαινει παγωματα και κολληματα αλλα οχι παντα.Σαν να τρεχει κατι αλλο παρασκηνιο και να εξαντλει τον επεξεργαστη

Edited by glofiish
Link to comment
Share on other sites

Το post μου αποτελούνταν από συνημμένα μηνύματα της εμπειρίας σας από την (custom) 4.1. Σου φάνηκε προσβλητικό να διαβάζεις για τα κατορθώματα των χρηστών ως "επιστήμονες" ? (αφού δεν δέχεσαι τον όρο "πειραματόζωα")

 

Άσε με να κάνω τις επιλογές μου και να δεχτώ τις συνέπειες (ban) αν σε κούρασα (με 2-3 συνολικά ποστ) ή αν προσβλήθηκες τόσο πολύ, και άσε τα κηρύγματα και τις συμβουλές για αυτούς που ζητάνε τα φώτα και τις γνώσεις σου πάνω στην 4.1.

απλα χωρις σχολιο!!!!αφηνω στην κριση του καθενος φιλε μου να σκεφτει και να κρινει τα λεγομενα μας.δεν συνεχιζω το θεμα.οτι ειχα να πω το ειπα.

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να σταματήσουν εδώ οι λεκτικές διαμάχες.

Επίσης καλό θα ήταν να προσέχουμε τι γράφουμε και πως χαρακτηρίζουμε τα υπόλοιπα μέλη ώστε να μην χρειαστεί να φύγουμε από τα πλαίσια της απλής παρατήρησης!

Όταν πιστεύετε πως κάποια μηνύματα είναι εκτός Ο.Π.Χ. μην απαντάτε και απλά κάντε αναφορά ώστε να επέμβει η Ο.Δ..

 

To παραπάνω θέμα κλείνει εδώ και συνεχίζουμε κανονικά.

Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Οκ συνεχιζουμε λοιπον:)

Η Ιταλικη ειναι αντικειμενικα η πιο συγχρονη 4.1.2 που χει βγει μεχρι στιγμης.Το προβλημα εντοπιζεται στην αναπαραγωγη βιντεο.Εκει ποναει.Οτιδηποτε αλλο λειτουργει απροβληματιστα.

Δοκιμασα επισης και με mx player pro.Το θεμα ειναι οτι παθαινει παγωματα και κολληματα αλλα οχι παντα.Σαν να τρεχει κατι αλλο παρασκηνιο και να εξαντλει τον επεξεργαστη

 

Συμφωνώ..Απότι έχω βάλει είναι η καλύτερη..Δεν έχω δει αναπαραγωγη βίντεο γιατι το κινητό τοχει η κοπέλα μου, αλλά σε όλα τα άλλα που μου γκρίνιαζε είναι οκ τώρα.

Αρα Ιταλική μέχρι στιγμής είναι αυτή που προτείνω..

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα μείνω με την σερβικη παιδιά το μηχανάκι δουλεύει μια χαρά..κανένα κόλλημα προς το παρόν.

δεν υπάρχει λόγος να το πειράξω αφού όλα λειτουργούν σωστά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...