Jump to content

[ROM] CyanogenMod 9


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μονο που εχω μια υποψια οτι μετα απο καθε φλασαρισμα nightly θα πρεπει να τον ξαναπερναμε και να τον ξαναστηνουμε απο την αρχη...

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω... ίσως να κάνει update μόνο τα αρχεία που βρίσκονται στην ROM και να μην επηρεάζει όσα δεν υπάρχουν μέσα σε αυτήν οπότε να παραμένει ο Touchwiz όπως είναι. Αυτό βέβαια θα το σιγουρέψουμε μόνο με μία δοκιμή!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και είναι πραγματικά πολύ smooth αλλά σαν εμφάνιση μου αρέσει πιο πολύ ο Nova που είναι όπως ο stock. Αν καταφέρουν να κάνουν κάποιον από τους Nova, Apex ή Trebuchet τόσο smooth θα έχουμε έναν άψογο launcher.

Βέβαια έχει και ένα άλλο θετικό ο Touchwiz, ότι μπορείς να τοποθετήσεις τις εφαρμογές μέσα στον Appdrawer όπως θες.

 

τι διαφορά υπάρχει Touchwiz UX 180@dpi - Touchwiz UX 240@dpi

εγκαθιστούμε με cwm?

Link to comment
Share on other sites

τι διαφορά υπάρχει Touchwiz UX 180@dpi - Touchwiz UX 240@dpi

εγκαθιστούμε με cwm?

 

Πολυ απλα στο dpi :rolleyes:

Εαν εχεις 180 dpi βαζεις τον Touchwiz UX 180@dpi αλλιως εαν το εχεις ορισεις στο 240 βαζεις τον Touchwiz UX 240@dpi!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω... ίσως να κάνει update μόνο τα αρχεία που βρίσκονται στην ROM και να μην επηρεάζει όσα δεν υπάρχουν μέσα σε αυτήν οπότε να παραμένει ο Touchwiz όπως είναι. Αυτό βέβαια θα το σιγουρέψουμε μόνο με μία δοκιμή!

 

μολις φλασαρα την τελευταια nightly και δυστυχως ο touchwiz χαθηκε.οποτε για την ωρα ακυρος ο launcher

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

το περασα και εγω και οφειλω να πω τα καλυτερα.αυτος ειναι κατα την γνωμη μου που πρεπει να χρησημοποιηθει για την τελικη μορφη της ics.προτον και συμαντικοτερο μπορεις να φτιαξεις φακελους και στην home screen και στο μενου.αυτο που με ενοχλει ειναι οτι δεν εχει ρυθμηση για τον ηχο κληδωματος και ξεκληδωματος και ειναι εκνευριστικοι.πηγα να τους αντικαταστησω με της cm9 με ροοτ explorer αλλα δεν τους πεζει.επεισης αλλο ωραιο ειναι οτι στο μενου εχεις διαφονο backround με την εικονα που εχεις και στην home.τρεχει γρηγορα ,καταναλωση μπαταριας μικρη.σε γενικες γραμμες ειναι πολυ καλη.δεν εχω δοκιμασει ακομα αν περνει boot sound που μεχρι στιγμης δεν επερνε η cm9.θα το δω και θα σας πω.
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τον boot sound όταν ανοίγεις το κινητό τότε δε νομίζω πως o έχει καμιά σχέση με τον launcher.

Εμένα δε με ενοχλεί που δεν έχει boot sound. Ίσα ίσα που νομίζω πως είναι καλύτερα έτσι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, πως απενεργοποιω την δονηση οταν γραφω μυνηματα? ειμαι στα settings-sound αλλα δε το βρισκω.

 

ξερει κανεις ?

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις> Ήχος και απενεργοποιείς το "Δόνηση κατά την αφή".

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, πως απενεργοποιω την δονηση οταν γραφω μυνηματα? ειμαι στα settings-sound αλλα δε το βρισκω.

 

ξερει κανεις ?

 

Κοίτα τις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου που χρησιμοποιείς. Εκεί είναι η επιλογή για αυτό που ζητάς.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα επίπεδο πίσω από την sdcard. Δηλαδή:

mnt/emmc

mnt/sdcard

Στον ES explorer αν πατήσεις το αστεράκι πάνω αριστερά την έχει έτοιμη σαν mnt/emmc

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια συγνωμη για το αν ειναι λιγο χαζη η ερωτηση μου αλλα απο που βλεπουμε ποσα dpi ειναι το κινητο γιατι το ψαχνω και δεν το βρισκω?
[sIGPIC][/sIGPIC] Be Creative.......
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια συγνωμη για το αν ειναι λιγο χαζη η ερωτηση μου αλλα απο που βλεπουμε ποσα dpi ειναι το κινητο γιατι το ψαχνω και δεν το βρισκω?

 

lcd density modder απο μαρκετ ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Θέλω να περάσω τον Semafore,η διαδικασια ειναι πρωτα nandroid,full wipe ,install και reboot?Ti διαφορες να περιμενω απο τον stock?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να κάνεις ένα Nandroid.

Wipes δεν είναι απαραίτητα αλλά αν θες κάνε μόνο cache/dalvik cache.

Μετά όπως τα είπες... install zip from sdcard> choose zip from sdcard και διαλέγεις τον Semaphore.

Είναι αρκετά πιο smooth από τον stock αλλά μερικοί λένε ότι καταναλώνει λίγη περισσότερη μπαταρία. Επίσης ανάλογα με την έκδοση που θα βάλεις θα κερδίσεις και μερικά MB μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλά υπάρχουν 2 εκδόσεις... η κανονική που είναι για την CM9 και η "s" που είναι για την Slim. Μερικοί που δεν τους ενδιαφέρει η αναπαραγωγή HD βίντεο βάζουν την έκδοση της Slim στην CM9 επειδή κερδίζουν μερικά MB παραπάνω.

Φυσικά εγώ προτείνω την κανονική έκδοση και αν θες πας στην εφαρμογή Semaphore και ενεργοποιείς την BM έκδοση ώστε να έχεις παραπάνω MB αλλά χάνεις την εγγραφή βίντεο σε 720p.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλά υπάρχουν 2 εκδόσεις... η κανονική που είναι για την CM9 και η "s" που είναι για την Slim. Μερικοί που δεν τους ενδιαφέρει η αναπαραγωγή HD βίντεο βάζουν την έκδοση της Slim στην CM9 επειδή κερδίζουν μερικά MB παραπάνω.

Φυσικά εγώ προτείνω την κανονική έκδοση και αν θες πας στην εφαρμογή Semaphore και ενεργοποιείς την BM έκδοση ώστε να έχεις παραπάνω MB αλλά χάνεις την εγγραφή βίντεο σε 720p.

 

Aυτήν εννοείς?

 

Semaphore_ICS_1.2.0.zip

 

md5sum 220d2d7200a25cb5d3d3d17f48592a5c

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτή είναι η κανονική έκδοση για την CM9.

Όπως σου είπα στην εφαρμογή Semaphore μπορείς να ενεργοποιήσεις την BM έκδοση για περισσότερα MB αλλά με απώλεια της εγγραφής βίντεο σε 720p.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...