Jump to content

[ROM] CyanogenMod 9


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συγνωμη ρε παιδια ποτε θα βγει stable ics με ολα κομπλε να τελειωνουμε?olo build nightly και ουσια καμια.

 

Μια χαρα stable ειναι και οι nigtlies !!!

Στην cm7 ειχε βγει final stable εκδοση, και μονο stable που δεν ηταν.Μεχρι και οι επομενες nightlies που βγηκαν μετα ηταν πιο σταθερες !!!

Επομενως, ακυρη η επισημανση σου :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πουθενα δεν ειδα ασταθεια ελειψεισ βλεπω.αρα ειναι beta

 

δηλαδη τι σου λειπει σε καθημερινη βαση;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

πουθενα δεν ειδα ασταθεια ελειψεισ βλεπω.αρα ειναι beta

 

Δεν παρακαλαμε που υπαρχουν και οι xda και στη συγκεκριμενη περιπτωση το team της cyanogen και ευχαριστιομαστε εναν εντελως διαφορετικο γαλαξια απο αυτον που εχει σχεδιασει η samsung και ξεφορτωνομαστε τις ανωμαλιες της, παραπονιομαστε κιολας.Σε καμια περιπτωση οι ics ρομ για την ωρα δεν ειναι ΤΕΛΕΙΕΣ και ΠΛΗΡΕΙΣ για καθημερινη χρηση ομως ειναι ΑΨΟΓΕΣ !!

Τις προτιμω κατα πολυ σε σεχεση με τις στοκ της sammy !!!

Σκεψου οτι με βαση την sammy ο γαλαξια μας λεει δεν σηκωνει το ics, κι αυτο παει μπαλα!!!:rolleyes:Καλυτερα κι απο την 2.3 ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρακαλαμε που υπαρχουν και οι xda και στη συγκεκριμενη περιπτωση το team της cyanogen και ευχαριστιομαστε εναν εντελως διαφορετικο γαλαξια απο αυτον που εχει σχεδιασει η samsung και ξεφορτωνομαστε τις ανωμαλιες της, παραπονιομαστε κιολας.Σε καμια περιπτωση οι ics ρομ για την ωρα δεν ειναι ΤΕΛΕΙΕΣ και ΠΛΗΡΕΙΣ για καθημερινη χρηση ομως ειναι ΑΨΟΓΕΣ !!

Τις προτιμω κατα πολυ σε σεχεση με τις στοκ της sammy !!!

Σκεψου οτι με βαση την sammy ο γαλαξια μας λεει δεν σηκωνει το ics, κι αυτο παει μπαλα!!!:rolleyes:Καλυτερα κι απο την 2.3 ;)

 

μια χαρα ειναι και για καθε μερα.εμενα προς το παρον δε μου λειπει τιποτα,αν εξαιρεσεις το ραδιο

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως είναι αρκετά σταθερή η CM9 (όπως και οι άλλες ICS) για καθημερινή χρήση. Εκτός από το ράδιο (το οποίο δεν χρησιμοποιώ) δεν λείπει τίποτα άλλο.

 

Τι έγινε με την Nightly update-cm-9-20120502-NIGHTLY-galaxysmtd-signed.zip; Την ανέβασε δύο φορές ή έχει δώσει λάθος όνομα; Ούτε changelog έχει βγει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως είναι αρκετά σταθερή η CM9 (όπως και οι άλλες ICS) για καθημερινή χρήση. Εκτός από το ράδιο (το οποίο δεν χρησιμοποιώ) δεν λείπει τίποτα άλλο.

 

Τι έγινε με την Nightly update-cm-9-20120502-NIGHTLY-galaxysmtd-signed.zip; Την ανέβασε δύο φορές ή έχει δώσει λάθος όνομα; Ούτε changelog έχει βγει.

 

Μαλλον η ιδια πρεπει να ειναι...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι κι αυτη ιδια με την χθεσινη. ;:rolleyes:

http://get.cm/?device=galaxysmtd

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι η ίδια με την χθεσινή αλλά και αυτή δεν έχει τίποτα το καινούργιο.

Όταν θα βγει κάποια έκδοση με πραγματικές βελτιώσεις και όχι με μεταφράσεις θα την περάσω. Μέχρι τότε μπαίνω στην αναμονή.

 

EDIT: Βγήκε η update-cm-9-20120504-NIGHTLY-galaxysmtd-signed.zip αλλά με μικροβελτιώσεις πάλι.

Πάντως το Changelog της επόμενης έκδοσης είναι μεγάλο...!

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ωρες το επανεφερα με xxjvt και ξανα cm9 .προβλημα,περναω τα gapps alla δεν ειναι ολα λιοπουν πολλα.τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Όσα υπάρχουν στο Play Store τα έχει αφαιρέσει από τα gapps οπότε πρέπει να τα κατεβάσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

βγηκε νεα nightly με πολλες αλλαγες μαλλον,20120505, ειναι 5mb μεγαλυτερη.μακαρι να βλεπαμε και το changelog αλλα ειναι μονιμως πεσμενο το site

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς το endomondo με cm9 και semaphore? πατώντας σε κάποια μενού κλείνει το πρόγραμμα

αν κάνω κάποιο workout λειτουργεί μέχρι να έρθει κάποιο sms/κλήση (σίγουρα δεν τρέχει τίποτα άλλο και να μην έχει καθόλου μνήμη το κινητό)

 

 

άκυρο , το έφτιαξα :)

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς το endomondo με cm9 και semaphore? πατώντας σε κάποια μενού κλείνει το πρόγραμμα

αν κάνω κάποιο workout λειτουργεί μέχρι να έρθει κάποιο sms/κλήση (σίγουρα δεν τρέχει τίποτα άλλο και να μην έχει καθόλου μνήμη το κινητό)

 

To είχα δοκιμάσει εγώ.

Το μόνο πρόβλημα που είχα ήταν ότι συνήθως μετά απο 15-20 λεπτά λειτουργίας μου έκλεινε τη μουσική και έπρεπε να την ξανανοίξω.

Στη Slim αυτό δεν μου το έχει κάνει ποτέ.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και η update-cm9-20120507

με ενδιαφερον changelog

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και η update-cm7-20120507

με ενδιαφερον changelog

 

Διόρθωσε αν θες τον τίτλο του link σου για να μην νομίζουν κάποιοι ότι πρόκειται για CM7 :)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Διόρθωσε αν θες τον τίτλο του link σου για να μην νομίζουν κάποιοι ότι πρόκειται για CM7 :)

 

Πολυ σωστη η επισημανση σου, thanks :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και η update-cm9-20120507

με ενδιαφερον changelog

 

Την πέρασα πάνω από την nightly 29-4, σε συνδυασμό semaphore 1.1.1 και gapps 29-4, χωρίς κανένα wipe και η εγκατάσταση πήγε άψογα.

Επειδή έχω να δω changelog κάμποσο καιρό (όποτε μπαίνω η σελίδα έχει πέσει) ας αναφέρω κάποιες από τις αλλαγές που παρατήρησα σε πρώτη ματιά:

1. Στο συρτάρι ειδοποιήσεων έχουν αλλάξει τα εικονίδια των widgets. Επίσης η μπάρα ολίσθησης έχει γίνει πλέον ics blue.

2. Η επιλογή θέματα έχει ανοίξει αλλά έχει ακόμα μόνο το τρέχον θέμα.

3. Στην οθόνη κλειδώματος μπορείς πλέον να βάλεις συντομεύσεις.

4. Στην κάμερα έχει πλέον face detection και timer.

 

Αυτά προς το παρόν.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα προβληματάκι.

 

Πέρασα από CWM τον Semaphore ICS 1.0.0 και πλέον μόλις ανοίγω τον Root Explorer μου βγάζει το μήνυμα "Τhe SD card is not currently mounted".Φυσικά δεν έχω πρόσβαση στις φωτογραφίες μου και στη μουσική μου.

 

Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει?

Έχω τη nightly 9-20120422

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα πάνω από την nightly 29-4, σε συνδυασμό semaphore 1.1.1 και gapps 29-4, χωρίς κανένα wipe και η εγκατάσταση πήγε άψογα.

Επειδή έχω να δω changelog κάμποσο καιρό (όποτε μπαίνω η σελίδα έχει πέσει) ας αναφέρω κάποιες από τις αλλαγές που παρατήρησα σε πρώτη ματιά:

1. Στο συρτάρι ειδοποιήσεων έχουν αλλάξει τα εικονίδια των widgets. Επίσης η μπάρα ολίσθησης έχει γίνει πλέον ics blue.

2. Η επιλογή θέματα έχει ανοίξει αλλά έχει ακόμα μόνο το τρέχον θέμα.

3. Στην οθόνη κλειδώματος μπορείς πλέον να βάλεις συντομεύσεις.

4. Στην κάμερα έχει πλέον face detection και timer.

 

Αυτά προς το παρόν.

 

Με πρόλαβες...!

Άντε να ξεκλειδώσουν σιγά-σιγά και τα υπόλοιπα μενού στις Ρυθμίσεις.

Σε λίγο θα βγουν και τα πρώτα θέματα τώρα που άνοιξε το μενού αλλά θέλω να δω πόσο πιο όμορφα μπορεί να είναι από το default ICS.

 

Για όσους θέλουν ολόκληρο το Changelog της Nightly-20120507 αν και τα σημαντικά τα ανέφερε ο Μάκης:

 

Settings: fix manually adding network (android_packages_apps_Settings)

Add @hide to new fields/methods (android_frameworks_base)

fix most sign and variable initialization warnings (android_external_busybox)

CM9-Settings-Update Russian Translation (android_packages_apps_Settings)

CM9-Camera-Timer mode-Update Russian Translation (android_packages_apps_Camera)

SystemUI: New PowerWidget icons (android_frameworks_base)

Settings : Customizable lockscreen targets (android_packages_apps_Settings)

Lockscreen : Customizable shortcuts (android_frameworks_base)

Replace Themes stub with the actual launch intent (android_packages_apps_Settings)

 

Παιδιά έχω ένα προβληματάκι.

 

Πέρασα από CWM τον Semaphore ICS 1.0.0 και πλέον μόλις ανοίγω τον Root Explorer μου βγάζει το μήνυμα "Τhe SD card is not currently mounted".Φυσικά δεν έχω πρόσβαση στις φωτογραφίες μου και στη μουσική μου.

 

Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει?

Έχω τη nightly 9-20120422

 

Δεν περνάς τον τελευταίο Semaphore μήπως και λυθεί το πρόβλημα;

Κάνε και μία εκκαθάριση δεδομένων στον Root Explorer.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν περνάς τον τελευταίο Semaphore μήπως και λυθεί το πρόβλημα;

Κάνε και μία εκκαθάριση δεδομένων στον Root Explorer.

 

Όλα οκ με τον 1.1.1 :)

 

Ευτυχώς είχα κρατήσει nandroid backup της nightly γιατί αλλιώς δε θα μπορούσα να βάλω τo zip του kernel στην sd card.

Σύνδεσα το κινητο με usb στον υπολογιστή και δε συνέβαινε τίποτα.Για κάποιο λόγο μόνο μέσω cwm είχα πρόσβαση στα αρχεία. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ με τον 1.1.1 :)

 

Ευτυχώς είχα κρατήσει nandroid backup της nightly γιατί αλλιώς δε θα μπορούσα να βάλω τo zip του kernel στην sd card.

Σύνδεσα το κινητο με usb στον υπολογιστή και δε συνέβαινε τίποτα.Για κάποιο λόγο μόνο μέσω cwm είχα πρόσβαση στα αρχεία. :wacko:

 

Μπορούσες να δοκιμάσεις να έμπαινες cwm, να πήγαινες mounts and storage> mount USB και να το σύνδεσεις. (για να περάσεις τον semaphore.zip) :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορούσες να δοκιμάσεις να έμπαινες cwm, να πήγαινες mounts and storage> mount USB και να το σύνδεσεις. (για να περάσεις τον semaphore.zip) :)

 

H αλήθεια είναι ότι δεν το είχα καν στα υπ'όψιν μου ως λύση.

Την επόμενη φορά όμως θα ξέρω ;)

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες είναι πραγματικά Nightly. Κάθε βράδυ και μια καινούργια!

update-cm-9-20120508-NIGHTLY-galaxysmtd-signed.zip

 

Changelog (αν και δεν βλέπω κάτι το σημαντικό):

PowerWidget: Use resources for the indicator color mask (android_frameworks_base)

pstree: fix segfault introduced by the warnings fixes (android_external_busybox)

AriesParts: Write proper gamma value on boot (android_device_samsung_aries-common)

German: Profile NFC Tags, Slide Lock Delay, Lockscreen customization (android_packages_apps_Settings)

settings: uk strings cleanup (android_packages_apps_Settings)

french: stats, gps and lockscreen shortcuts (android_packages_apps_Settings)

Torch hungarian translations (Updated v2) (android_packages_apps_Torch)

Added hungarian translation for Wifi Ad-hoc and Slide lock delay in Settings (android_packages_apps_Settings)

Memory management: fixed German translation (android_packages_apps_Settings)

Camera hungarian translations (android_packages_apps_Camera)

Camera, Timer mode: Add German translation (android_packages_apps_Camera)

Dock: Added German translation (android_packages_apps_Settings)

 

Μου φαίνεται πως από εδώ και πέρα θα κάνω post μόνο τις Nightlies που θα έχουν κάποιες σημαντικές βελτιώσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...