Jump to content

[ROM] CyanogenMod 9


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασα αλλη θυρα usb αλλα τιποτα μου βγαζει<δεν ειναι δυνατη η εκτελεση της αιτησης εξαιτιας ενος σφαλματος σε συσκευη I/O>εχω την build16 με sema 0.9.0 θελω να βαλω τα καινουργια τι να πω μαλλον εχει μουλαρωσει ο υπολογιστης.

 

Drivers του κινητού έχει το pc?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Drivers του κινητού έχει το pc?

 

ειχε φαει κολημα ο υπολογιστης ολα καλα τωρα διαβαζει το κινητο τωρα ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC] Be Creative.......
Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο site του semaphore έχει μόνο οδηγίες για φλασάρισμα σε gingerbread rom, στην ICS πως εγκαθιστάτε;

 

Συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι να το βάλω στην Slim 3.4

 

Διάβασα παραπάνω ότι απλά επιλέγεις install zip from sd.

 

Μπορεί να μου πει κάποιος αν χρειάζονται wipes και αν ναι, τι wipes ακριβώς και με ποια σειρά χρειάζονται;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζονται wipes και η εγκατάσταση γίνεται από CWM Recovery (install zip from sdcard> choose zip from sdcard) επιλέγοντας τον Semaphore.

 

Αν χρειάζεσαι περισσότερες διευκρινήσεις ρώτα στο θέμα Galaxy S: Ice Cream Sandwich.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την cm9 με τον semaphore 1.1.1. Πώς μπορώ να "φτιάξω" χρώματα; Στο GB είχα το voodoo control και πείραζα τις ρυθμίσεις.

Διάβασα ότι η cm9 ενσωμάτοσε αυτές τις ρυθμίσεις, που τις βρίσκω;

Link to comment
Share on other sites

Έχω την cm9 με τον semaphore 1.1.1. Πώς μπορώ να "φτιάξω" χρώματα; Στο GB είχα το voodoo control και πείραζα τις ρυθμίσεις.

Διάβασα ότι η cm9 ενσωμάτοσε αυτές τις ρυθμίσεις, που τις βρίσκω;

 

Στις ρυθμίσεις-advanced (αν θυμάμαι καλά)-color tuning

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

Link to comment
Share on other sites

Καλά θυμάσαι Νίκο.

 

Βγήκε και νέα Nightly: update-cm-9-20120429-NIGHTLY-galaxysmtd-signed.zip

Changelog

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Με την προτελευταια nightly 27/4/2012 και τον semaphore1.1.1,με τα βίας να κρατήσει η μπαταρία μια μέρα..

 

Εαν βγαλεις τον semaphore ομως αφηνοντας τον στοκ κερνελ και βαλεις και jvt/jvu modem τοτε θα δεις διαφορα σιγουρα...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Με την προτελευταια nightly 27/4/2012 και τον semaphore1.1.1,με τα βίας να κρατήσει η μπαταρία μια μέρα..

 

Ώρα να δοκιμάσουμε τότε την τελευταία Nightly!

Έχω βάλει ως Governor τον Ondemand SmoothUI από την εφαρμογή Semaphore και έχω παρατηρήσει ότι τραβάει λίγη περισσότερη μπαταρία (τίποτα τραγικό) αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι είναι από αυτό. Πάντως το κινητό με τον Ondemand SmoothUI Governor είναι αρκετά καλύτερο!:D

 

Εαν βγαλεις τον semaphore ομως αφηνοντας τον στοκ κερνελ και βαλεις και jvt/jvu modem τοτε θα δεις διαφορα σιγουρα...

 

Είχα και stock kernel με JVT αλλά δεν είχα δει και καμιά μεγάλη διαφορά στην μπαταρία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ώρα να δοκιμάσουμε τότε την τελευταία Nightly!

Έχω βάλει ως Governor τον Ondemand SmoothUI από την εφαρμογή Semaphore και έχω παρατηρήσει ότι τραβάει λίγη περισσότερη μπαταρία (τίποτα τραγικό) αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι είναι από αυτό. Πάντως το κινητό με τον Ondemand SmoothUI Governor είναι αρκετά καλύτερο!:D

 

 

 

Είχα και stock kernel με JVT αλλά δεν είχα δει και καμιά μεγάλη διαφορά στην μπαταρία.

 

με την προτελευταια nightly λαι τις ρυθμισεις που λεει ο superuser την βγαζω ανετα την μερα...και με αρκετη χρηση wifi

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Καταρχήν θα ήθελα να ευχαριστήσω τα παιδιά για την πολύ καλή δουλειά που έχουν κάνει

Δεύτερον θέλω να ευχαριστήσω τον superuser που σε μια σύντομη συνομιλία στο chat με έπεισε να βάλω cm9 :p

Και τώρα το πρόβλημα :p

Είχα κάνει o/c από την εφαρμογή του Στρατου (που και αυτόν υπέρ ευχαριστούμε) στα 1100.Όλα μια χαρά μεχρι που λέω ας το ανεβάσω στα 1200.Το κινητό ανοίγει κολλάει και κάνει restart πριν προλάβω να μπω και να το βάλω default frequency

Το κινητό τρέχει με cm9 built 17 και Semaphore 1.0.Πως μπορώ να γλιτώσω τα wipe? :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Καταρχήν θα ήθελα να ευχαριστήσω τα παιδιά για την πολύ καλή δουλειά που έχουν κάνει

Δεύτερον θέλω να ευχαριστήσω τον superuser που σε μια σύντομη συνομιλία στο chat με έπεισε να βάλω cm9 :p

Και τώρα το πρόβλημα :p

Είχα κάνει o/c από την εφαρμογή του Στρατου (που και αυτόν υπέρ ευχαριστούμε) στα 1100.Όλα μια χαρά μεχρι που λέω ας το ανεβάσω στα 1200.Το κινητό ανοίγει κολλάει και κάνει restart πριν προλάβω να μπω και να το βάλω default frequency

Το κινητό τρέχει με cm9 built 17 και Semaphore 1.0.Πως μπορώ να γλιτώσω τα wipe? :p

 

αν κανεις wipe cache και ξαναφλασαρεις την ρομ δε χανεις τιποτα απολυτως!!

και περνα καμια nightly αν θελεις ειναι σταθεροτατες και δε χρειαζετει o/c πέον κατα την γνωμη μου

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Καταρχήν θα ήθελα να ευχαριστήσω τα παιδιά για την πολύ καλή δουλειά που έχουν κάνει

Δεύτερον θέλω να ευχαριστήσω τον superuser που σε μια σύντομη συνομιλία στο chat με έπεισε να βάλω cm9 :p

Και τώρα το πρόβλημα :p

Είχα κάνει o/c από την εφαρμογή του Στρατου (που και αυτόν υπέρ ευχαριστούμε) στα 1100.Όλα μια χαρά μεχρι που λέω ας το ανεβάσω στα 1200.Το κινητό ανοίγει κολλάει και κάνει restart πριν προλάβω να μπω και να το βάλω default frequency

Το κινητό τρέχει με cm9 built 17 και Semaphore 1.0.Πως μπορώ να γλιτώσω τα wipe? :p

 

Αν μπαίνεις στο CWM Recovery πήγαινε στο Advance μενού και και κάνε "Clear init.d".

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το άνοιξα, το άφησα να τελειώσει ο έλεγχος της sd και μπόρεσα να ρίξω την συχνότητα

Superuser μπορείς να πεις δυο λόγια για το init.d να ξέρουμε για άλλη φορά? :p

Τα script που τρέχουν στο boot δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Είναι τα script που φορτώνονται από την εφαρμογή Semaphore. Αν το κινητό δεν ανοίγει και υπεύθυνο είναι κάποιο init.d τότε μέσα από το CWM μπορούμε να τα διαγράψουμε ώστε να κάνει boot το κινητό.

Το ίδιο συμβαίνει και με την εφαρμογή NSTools.

 

Εσύ για παράδειγμα που είχες κάνει overclock με την εφαρμογή Semaphore αν καθάριζες τα init.d από το CWM τότε το κινητό θα γύριζε στην κανονική του συχνότητα.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Μου έβγαλε σημερα μνμ οτι δεν υπ'αρχει αρκετός χωρος.φυσικα αυτο δεν παίζει καθως εχω 1,4 giga άδειο στην συσκευή.τι μπορώ να κάνω για αυτό; εχω την προηγούμενη nightly.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται σου γέμισε o φάκελος datadata.

Δες στο πρώτο μήνυμα στα tips που εξηγεί o Μάκης πως μπορείς να λύσεις το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καινουργια update-cm9-20120502

με μικροαλλαγες

Καλημερα :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Την είδα χθες αλλά έχουν γίνει μόνο μεταφράσεις όποτε λέω να περιμένω την επόμενη έκδοση.

Έχουν βγει και καινούργια gapps (και πάλι με μικρές αλλαγές).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Την είδα χθες αλλά έχουν γίνει μόνο μεταφράσεις όποτε λέω να περιμένω την επόμενη έκδοση.

Έχουν βγει και καινούργια gapps (και πάλι με μικρές αλλαγές).

 

Μαλλον, δεν θα χρειαστει να περιμενεις και τοσο πολυ ;)

update-cm9-20120503

 

Edit: Δεν υπαρχει changelog ακομη, μπορει να ειναι ιδια με την προηγουμενη μαλλον:wacko:

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε παιδια ποτε θα βγει stable ics με ολα κομπλε να τελειωνουμε?olo build nightly και ουσια καμια.[/quoteειναι νωρις ακομα αλλα και ετσι μια χαρα stable ειναι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Νομίζεις πως όταν βαφτίζουν μια nightly "stable", είναι όντως σταθερή και οι υπόλοιπες νεότερες nightlys unstable??

 

Nightlys βγαίνουν και θα βγαίνουν ανά 1-2-3 μέρες.

Δεν χρειάζεται wipe για να περάσεις επόμενη, ούτε και να φοράς συνέχεια την τελευταία.

 

Επίσης που είδες αστάθεια στην cm9?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...