Jump to content

[ROM] CyanogenMod 9


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γραφει 3.0.8 ghost@cyanogenmod

 

Δεν ειναι semaphore.

Ποια nightly φορας.;

Εαν διαβασεις προηγουμενες σελιδες θα διαπιστωσεις οτι ορισμενες nightlies εχουν προβλημα με το wifi...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ειναι semaphore.

Ποια nightly φορας.;

Εαν διαβασεις προηγουμενες σελιδες θα διαπιστωσεις οτι ορισμενες nightlies εχουν προβλημα με το wifi...

 

εκει που λεει cyanogenmod version

9-20120627-nightly-galaxysmtd

Link to comment
Share on other sites

εκει που λεει cyanogenmod version

9-20120627-nightly-galaxysmtd

Με αυτην αρκετοι αντιμετωπιζαν προβλημα με το wifi.Γιατι δεν βαζες την τελευταια nighty..;ενα απλο wipe απο cwm ειναι...:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Με αυτην αρκετοι αντιμετωπιζαν προβλημα με το wifi.Γιατι δεν βαζες την τελευταια nighty..;ενα απλο wipe απο cwm ειναι...:rolleyes:

 

υπάρχει κανένα link για να την κατεβάσω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Σημερα ειπα κ γω να παω σε cm9.κατεβασα την προηγουμενη nightly γιατι το λινκ της τελευταιας ειναι κατω,την περασα απο cwm μια χαρα αλλα εχω δυο προβληματακια

Δεν δουλευει το λινκ στην αρχικη εδω για τα gapps με αποτελεσμα να μην εχω ουτε καν google play store.

Δεν μπορω να κανω εισαγωγη του λογαριασμου μου gmail ωστε να δω τις επαφες μου κ το ημερολογιο.

Εχετε καποια λυση στα παραπανω?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Σημερα ειπα κ γω να παω σε cm9.κατεβασα την προηγουμενη nightly γιατι το λινκ της τελευταιας ειναι κατω,την περασα απο cwm μια χαρα αλλα εχω δυο προβληματακια

Δεν δουλευει το λινκ στην αρχικη εδω για τα gapps με αποτελεσμα να μην εχω ουτε καν google play store.

Δεν μπορω να κανω εισαγωγη του λογαριασμου μου gmail ωστε να δω τις επαφες μου κ το ημερολογιο.

Εχετε καποια λυση στα παραπανω?

Ευχαριστω

 

Το link το δοκιμασα και δουλευει, με opera μπηκα χωρις κανενα προβλημα...:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Σημερα ειπα κ γω να παω σε cm9.κατεβασα την προηγουμενη nightly γιατι το λινκ της τελευταιας ειναι κατω,την περασα απο cwm μια χαρα αλλα εχω δυο προβληματακια

Δεν δουλευει το λινκ στην αρχικη εδω για τα gapps με αποτελεσμα να μην εχω ουτε καν google play store.

Δεν μπορω να κανω εισαγωγη του λογαριασμου μου gmail ωστε να δω τις επαφες μου κ το ημερολογιο.

Εχετε καποια λυση στα παραπανω?

Ευχαριστω

 

Δοκίμασε πάλι σε λίγο για τα Google Apps. Αν δεν δουλέψει το link μέχρι αύριο θα κοιτάξω στην πρώτη ευκαιρία να το ανεβάσω εγώ.

Αν δεν την έχεις στήσει ακόμα κάνε ένα

Factory Reset και δοκίμασε πάλι να περάσεις τον λογαριασμό σου

 

ευχαριστω παιδια, και κατι τελευταιο..δεν κανω data/factory reset + cache partition + dalvik cache... ετσι?

 

Κάνε μόνο wipe cache/dalvik cache.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

στην ποιο προσφατη nightly 2012-07-16 07:19:35 οταν παταω μου λεει ''not found''...να κατεβασω αυτη? 2012-07-15 08:50:08

αν δεν κανω λαθος δν χανω τα δεδομενα μου ετσι?

Edited by drthuyrd
Link to comment
Share on other sites

στην ποιο προσφατη nightly 2012-07-16 07:19:35 οταν παταω μου λεει ''not found''...να κατεβασω αυτη? 2012-07-15 08:50:08

αν δεν κανω λαθος δν χανω τα δεδομενα μου ετσι?

 

Οχι τα δεδομενα δεν τα χανεις, απλα σβηνεται η cache ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχω ενα προβλημα το με galaxy s μου...εχω περασει εδω και καιρο την cm9 αλλα χθες το βραδυ εκλεισε το κινητο απο μπαταρια...οταν το ανοιξα δεν ξεκινουσε με τιποτα...ολο επανεκινησεις..πηγα να μπω σε cwm αλλα δεν μπαινει με τιποτα.κανεις καμια ιδεα??σορρυ αν εχει απαντηθει κατι τετοιο αλλα εψαξα και δεν βρηκα κατι
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχω ενα προβλημα το με galaxy s μου...εχω περασει εδω και καιρο την cm9 αλλα χθες το βραδυ εκλεισε το κινητο απο μπαταρια...οταν το ανοιξα δεν ξεκινουσε με τιποτα...ολο επανεκινησεις..πηγα να μπω σε cwm αλλα δεν μπαινει με τιποτα.κανεις καμια ιδεα??σορρυ αν εχει απαντηθει κατι τετοιο αλλα εψαξα και δεν βρηκα κατι

 

Μαλλον επεσες σε bootloop. Δοκιμασε να βγαλεις την μπαταρια και δες εαν μπαινει σε cwm. Αλλιως, για να μην ξαναφλασαρεις απο την αρχη, φλασαρε τον semaphore 1.2.6.tar μεσω odin.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον επεσες σε bootloop. Δοκιμασε να βγαλεις την μπαταρια και δες εαν μπαινει σε cwm. Αλλιως, για να μην ξαναφλασαρεις απο την αρχη, φλασαρε τον semaphore 1.2.6.tar μεσω odin.

 

 

το εκανα φιλε μου και εφτιαξε..σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε πάλι σε λίγο για τα Google Apps. Αν δεν δουλέψει το link μέχρι αύριο θα κοιτάξω στην πρώτη ευκαιρία να το ανεβάσω εγώ.

Αν δεν την έχεις στήσει ακόμα κάνε ένα

Factory Reset και δοκίμασε πάλι να περάσεις τον λογαριασμό σου

 

 

Ολα οκ,δουλεψε χτες αργα το λινκ.ευχαριστωωωω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν μπορω να βρω πουθενα τα αρχεια μου απο την external-sd....στην παλια rom πιγαινα στα ''αρχεια μου'' external-sd, και τα εβρισκα ολα.....τωρα κατεβασα και το ES Eξερευνηση ...παω εκει που λεει external-sd και δν βρισκω τπτ...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν μπορω να βρω πουθενα τα αρχεια μου απο την external-sd....στην παλια rom πιγαινα στα ''αρχεια μου'' external-sd, και τα εβρισκα ολα.....τωρα κατεβασα και το ES Eξερευνηση ...παω εκει που λεει external-sd και δν βρισκω τπτ...

 

Πλέον η εξωτερική sd είναι στο Mnt/emmc και όχι mnt/sdcard/externalsd

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στον φάκελο emmc. Έτσι ονομάζεται στην CyanogenMod η εξωτερική SDCard.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

δεν το βρηκα πουθενα ρε παδια :/

 

Στον ES expolrer πάτα το αστεράκι πάνω αριστερά και θα δεις το emmc

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που βγήκε η RC2 γιατί αυτό ίσως να σημαίνει πως τώρα θα ρίξουνε περισσότερο βάρος στην CM10.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Eπίσημα firmwares και οδηγός εγκατάστασης το οποίο αναφέρω και στο πρώτο μήνυμα με τις οδηγίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

O Pawitp είπε ότι με το που γίνεται μια ρομ RC, σταματάνε οι προσθήκες για να χάριν της σταθερότητας οπότε μάλλον θα πρέπει να ξεχάσουμε το ενδεχόμενο να δούμε fm radio στη CM9 (ή καλύτερα να περιοριστούμε στο spirit fm)
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...