Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν9-00 (Γενικός Σχολιασμός)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θαθελα μια απλη απαντηση απο κατοχους Ν9 χωρις συναισθηματισμους,για απλη χρηση δηλαδη τηλεφωνο,μυνημα,ιντερνετ,μειλ,αξιζει να το παρει καποιος χωρις φλασαρισμα και παρομοια τετοια χακεραδικα?

 

Οχι μην το πάρεις για "απλές δουλειές" και ούτε αν δεν θέλεις να ασχοληθείς...

Αν είχε υποστηρίξη θα ήταν σήμερα κορυφή αλλά χωρίς την επίσημη στήριξη της μαμάς Nokia δεν το προτείνω για "απλή χρήση".

Υπάρχουν πολλά προγράμματα και φοβερές δυνατότητες αλλά προυποθέτουν ψάξιμο στο ιντερνετ πχ maemo.org, αρκετή δουλειά απο μέρους σου λόγω του ότι πρέπει πχ να αλλάξεις τα repositories κ.α.

Σου είπα την άποψη μου καθαρά και χωρίς συναισθηματισμούς αλλά δεν παύει να είναι απλά μια προσωπική άποψη. :)

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αποψη μου ειναι οτι για τα απλα πραγματα που λες μια χαρα ειναι. ουτως η αλλως δεν εχει και τοσες εφαρμογες(εξωστρεφεις :p) να ασχοληθεις οποτε...

 

ο aliengoa(αυτος ο προδοτης) λεει για τις εφαρμογες που πειραζεις το κινητο που αν δεν σε ενδιαφερει μπορεις να μην ασχοληθεις και καθολου, αλλα υπαρχουν ωραια πραγματα. θα τα δεις αμα το παρεις και θα θες να το πειραξεις

 

εννοειται πως θα εχεις βοηθεια :)

Link to comment
Share on other sites

Αν θες απλά πράγματα, σ'αυτή τη τιμή θα βρεις πιο γρήγορα τηλέφωνα καθώς και πιο καινούρια κι ολοκληρωμένα πακέτα λογισμικών

.

Αν σε ενδιαφέρει η εμφάνισή του, ένα Lumia 800 το ίδιο είναι.

Τώρα αν στο δίνουν, πάρτο κι αμα δε σ'αρέσει, κάποιος θα σε βοηθήσει να το ξεφορτωθείς! :X

Ιδιαίτερα αν είναι το 64άρι!!:cool:

 

Γιατί, όμως έχεις βάλει αυτό το τηλέφωνο στο μάτι? Από κει ξεκινάν όλα, πώς και γιατί το έβαλες στην εξίσωση?

 

Πάντως αν το πάρεις, δε γλιτώνεις, θα μπεις στη πρίζα να το πειράξεις, εννοείται!:D

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά γενικώς έχουν δίκιο.Και πιο γρήγορο θα βρεις και διπύρηνο θα βρεις,αλλά τόσο κλασάτο για αυτά που θέλεις δεν θα βρεις!Αν και είναι δύσκολο να μιλήσεις αντικειμενικά για το συγκεκριμένο τηλέφωνο, μόνο ο λόγος που σε κάνει να το ψάχνεις σημαίνει ότι την πάτησες...Εγώ για το Ν9 έγινα μέλος στο forum!
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως, πώς σκεφτήκατε οτι θα είμαστε από 1/1/2014 χωρίς τη μαμά Νοκια;

Πώς συνεχίζουμε; Το κρατάμε, ή ψάχνουμε από τώρα αντικαταστάτη;

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο θέμα είναι οι χάρτες.

Κατεβάστε τους όσο προλαβαίνετε όλους (ή σχεδόν όλους)!

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο θέμα είναι οι χάρτες.

Κατεβάστε τους όσο προλαβαίνετε όλους (ή σχεδόν όλους)!

 

Θα κλείσει και αυτό το database ??? Κάτσε ρε, αυτό δεν είναι κοινό με τα Lumia ?

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως, πώς σκεφτήκατε οτι θα είμαστε από 1/1/2014 χωρίς τη μαμά Νοκια;

Πώς συνεχίζουμε; Το κρατάμε, ή ψάχνουμε από τώρα αντικαταστάτη;

γιατι τι θα αλλαξει για εμας; ποσο συχνα εβλεπες update εσυ; :p

 

αν το εκλειναν τελειως το store η αλλες υπηρεσιες(αυτο θα φανει στη συνεχεια λογικα) θα ειχαμε προβλημα.. αυτο τωρα δεν νομιζω να αποτελει και τοσο. εχουμε και το meecatalog αν θελει καποιος dev να ανεβασει κατι καλο

 

Θα κλείσει και αυτό το database ??? Κάτσε ρε, αυτό δεν είναι κοινό με τα Lumia ?

για ποσο ακομα θα ειναι αν ειναι; μπορει να το κλεισουν και αυτο ρε συ. βημα βημα θα τα διαλυσουν ολα

 

 

ποιος ξερει που αποθηκευονται οι χαρτες στο n9; να τους συγκεντρωσουμε καπου να τους εχουμε για παν ενδεχομενο..

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα στα χερια μου ,64αρι,ειναι οντως πανομοιοτυπο με το 800αρι της γυναικας μου.Μαλλον θα παρω το 925 τελικα.
Link to comment
Share on other sites

Το 800 και τα υπόλοιπα λουμια είναι αντιγραφή του ν9 για την ακρίβεια..

Δε βλέπω καμία συσχέτιση με το meego και τα wp, αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα τι θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως bardull βλέπεις τι αντιμετώπιση έχεις σε αυτό το τόπικ! Γιατί αν ρωτούσες στο αντίστοιχο του Lumia 920 θα σε είχαν κράξει ήδη όπως έκαναν με μερικούς που ρωτούσαν αν αξίζει να πάρουν εκείνο το κινητο (θα βρεις και την απάντηση μου αν ψάξεις το θέμα)!

Εγώ προσωπικά δεν περίμενα να μας παεις κάτι διαφορετικό μια και έχω δει τα μηνύματα σου στα αντίστοιχα τοπικ και το γεγονός ότι όχι μόνο σου άρεσε αλλά εκθειάζεις τα WP οπότε ήμουνα σίγουρος οτι αποκλείεται να έπαιρνες το Ν9. Ωστόσο σε απάντησα όπως ζήτησες, χωρίς συναισθηματισμούς.

 

Τώρα, ειλικρινά απάντησε μας και εσύ, όντως ήθελες να πάρεις το Ν9 ή απλά να είχαμε να λέγαμε;

 

ΥΓ. Ολοι εσείς που ρωτάτε (2+ χρόνια μετά την επίσημη κυκλοφορία του Ν9) για το αν αξίζει να πάρετε το κινητό αφιερώστε λίγο χρόνο στο παρόν τοπικ (λίγο πιο πίσω και ακόμη πιο πίσω απαντήσαμε ξανά στην ίδια ερώτηση σε άλλα 2 άτομα)...

Edited by aliengoa

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα στη παρεα του Ν9.Προερχομαι απο HTC HD2(WM6.5,Android all the way up,Wp7.8) μετα πηγα σε Galaxy Nexus(pure android+custom) και μετα σε Nokia Lumia 920.

Κοιτωντας διαφορα βιντεο του 920 για κακη μου τυχη επεσε το ματι μου στο Λευκο Ν9!

Θεος!!!!!!Πολυ ομορφο!Για λιγο μετανοιωσα που πηρα το 920.Διαβαζωντας το φορουμ καψουρευτηκα χειροτερα!

Βρηκα στο ebay αυτο http://www.ebay.com/itm/NEW-UNLOCKED-NOKIA-N9-GLOSSY-WHITE-16GB-SMARTPHONE-8MP-HD-VIDEO-CAMERA-GIFTS/251336938095?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D27%26meid%3D2168962780897660433%26pid%3D100033%26prg%3D1011%26rk%3D1%26rkt%3D4%26sd%3D251336938095%26

Τι λετε?Ειναι γνησιο η θα τρεχω?

Εχετε να προτεινετε αγορα απο καπου αλλου?Για λευκο μιλαμε!

Ειναι καποιος που το πουλαει?

Ευχαριστω που με ανεχτηκατε!!

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοια τιμή θα έχεις πρόβλημα αν στο τσιμπήσουν στο τελωνείο.

Επίσης ο πωλητής έχει σχετικά κακό (για μένα τουλάχιστον) ποσοστό αξιολογήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα έτσι. Insomnia πάντα είχε αρκετά, απλά ήθελε να περιμένεις λίγο να καταλάβουν οι πωλητές ότι δεν πουλάνε συσκευή 2013 :p
Link to comment
Share on other sites

Marmagas δεν λες και εσύ να καταλήξεις σε συσκευή. Μόνο το Ν9 και το Αιφονε σου έμειναν τώρα...

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Εξάλλου ουδέποτε παρήχθη λευκό 16άρι· αν «έπαιζε» άβαφο το διάφανό του πολυκαρβονικό, θα τ' άλλαζα&'γώ:scared:

 

Γιατί δεν παίρνεις το άσπρο housing να το αλλάξεις;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως bardull βλέπεις τι αντιμετώπιση έχεις σε αυτό το τόπικ! Γιατί αν ρωτούσες στο αντίστοιχο του Lumia 920 θα σε είχαν κράξει ήδη όπως έκαναν με μερικούς που ρωτούσαν αν αξίζει να πάρουν εκείνο το κινητο (θα βρεις και την απάντηση μου αν ψάξεις το θέμα)!

Εγώ προσωπικά δεν περίμενα να μας παεις κάτι διαφορετικό μια και έχω δει τα μηνύματα σου στα αντίστοιχα τοπικ και το γεγονός ότι όχι μόνο σου άρεσε αλλά εκθειάζεις τα WP οπότε ήμουνα σίγουρος οτι αποκλείεται να έπαιρνες το Ν9. Ωστόσο σε απάντησα όπως ζήτησες, χωρίς συναισθηματισμούς.

 

Τώρα, ειλικρινά απάντησε μας και εσύ, όντως ήθελες να πάρεις το Ν9 ή απλά να είχαμε να λέγαμε;

 

ΥΓ. Ολοι εσείς που ρωτάτε (2+ χρόνια μετά την επίσημη κυκλοφορία του Ν9) για το αν αξίζει να πάρετε το κινητό αφιερώστε λίγο χρόνο στο παρόν τοπικ (λίγο πιο πίσω και ακόμη πιο πίσω απαντήσαμε ξανά στην ίδια ερώτηση σε άλλα 2 άτομα)...

 

Γιατί δεν παίρνεις το άσπρο housing να το αλλάξεις;

Σας ευχαριστω παιδια για τις συμβουλες,μαλλον θα καταληξω σε house replacement!Εμενα τα χερια δεν πιανουν πολυ σαυτα τα πραγματα,θα ρωτησω Nokia care μηπως υπαρχει κανενα αλανι να κανει τη δουλεια.

Α ξεχασα για το φιλο που ανεφερε για iphone ειχα το 3G σε λευκο και Ipad 1 αλλα τετοια ομορφια σαν το Ν9 ουτε κατα διανοια!

Απο οτι βλεπω στο Ebay κοστιζει κανενα 25αρι!!!

Εβαλα αγγελεια στο insomnia για λευκο,θα περιμενω λιγο!

Ευχαριστω στη παρεα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες marmagas! ευτυχως που ηρθες και εγραψες τιποτα γιατι μας ειχε φαει η μαρμαγκα εδω περα μεσα :lol:

 

το λευκο ειναι ερωτας πραγματικα.

 

να το παρεις και οτι θελεις εδω ειμαστε! (και φωτο απο το λευκο θελω, να ζηλεψω λιγο με την ησυχια μου)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίρνεις το άσπρο housing να το αλλάξεις;

http://conversations.nokia.com/wp-content/uploads/2012/01/plastic-granules.jpg

Προτιμώ να βλέπω το επαγωγικό πηνίο της ασύρματης φόρτισης, ενδεχόμενη BV-6JW αναβαθμισμένη μπαταρία -χωρίς το πορτάκι της για να χωράει- ακουστικό&ηχείο της προκοπής ή προσαρμογή κεραιών πομπoδεκτή FM/λήψης GPS αν χρειαστεί… του χρόνου τέτοια μέρα, ανυπερθέτως· χρώματα κι αρώματα το νοθεύουνTiina:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες marmagas! ευτυχως που ηρθες και εγραψες τιποτα γιατι μας ειχε φαει η μαρμαγκα εδω περα μεσα :lol:

 

το λευκο ειναι ερωτας πραγματικα.

 

να το παρεις και οτι θελεις εδω ειμαστε! (και φωτο απο το λευκο θελω, να ζηλεψω λιγο με την ησυχια μου)

Καλημερα σε ολους,μετα τα γιορτασια και τις γυρες παλι πισω στο ψαξιμο!

Λοιπον μεχρι ωρας ....τζιφος!Λευκο Ν9 πουθενα!

Μονο μαυρα!Μαλλον θα εγκαταλειψω τις προσπαθειες και θα παω σε λυση housing η σε καθολου Ν9!

Αρχιζω και ξενερωνω με την συμπεριφορα καποιων..ανευθυνων που δεν εχουν αντρικο λογο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...