Jump to content

[iOS 5] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3GS/4/4S, iPad


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με gevey sim μπορεί και να παίξει, αλλά με semitethered JB δεν ξέρω πόσο χρήσιμη θα του ειναι η gevey sim
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με gevey sim μπορεί και να παίξει, αλλά με semitethered JB δεν ξέρω πόσο χρήσιμη θα του ειναι η gevey sim

 

το κρατάω ως πληροφορία χωρίς βέβαια να μπορώ να το κατανοήσω πλήρως:p

με λίγα λόγια αν δεν γίνει ούτε με τον ένα ούτε με τον άλλο τρόπο, μόνο ένα untethered jailbreak μας σώζει? υπάρχει τέτοια ελπίδα?

Link to comment
Share on other sites

Εαν γίνει untethered JB και παίζει σωστά η gevey sim δεν θα έχει πρόβλημα ο φίλος σου. Να μην αναβαθμίσει σε 5.0.1 όμως...
Link to comment
Share on other sites

Με gevey sim μπορεί και να παίξει, αλλά με semitethered JB δεν ξέρω πόσο χρήσιμη θα του ειναι η gevey sim

 

Απο οτι ξερω ακομα gevey sim για ios5 δεν υπαρχει..

Link to comment
Share on other sites

http://cydiahelp.com/ios-5-can-be-unlocked-using-gevey-sim-heres-how/

Εδω λέει ότι πρέπει να έχεις ios4 και να κρατήσεις την besaband σου...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά sorry που μπαίνω ουρανοκατέβατος αλλά υπάρχει πρόβλημα σχετικά επείγον και θέλω την βοήθεια σας.

φίλος έχει ένα iphone 3gs. το αγόρασε μεταχειρισμένο και φορούσε ios4, και ήταν jailbroken και unlocked. είχε λοιπόν την φαεινή ιδέα σήμερα να το αναβαθμίσει σε ios 5 και απ΄ότι λέει δεν έχει backup, baseband κτλ. τώρα φυσικά δεν του αναγνωρίζει την sim και ούτε βλέπει τo βλέπει το itunes στο pc.

υπάρχει επιστροφή? μπορεί κάποιος να μας καθοδηγήσει από που να αρχίσουμε? το ζητούμενο είναι να δουλέψει το κινητό και όχι το jailbreak, αν και απ οτι κατάλαβα δεν γίνεται το ένα χωρίς το άλλο....

 

Για δοκιμασε να το βαλεις σε DFU mode και το κανεις restore με shift πατημενο να ξαναβαλεις το firmware που ειχε πριν οταν ηταν JB αν ξεκινησει και δειχνει οτι κανει restore καποια στιγμη οταν τελειωσει λογικα θα σου βγαλει error και το τηλ θα κανει επαννεκινηση αλλα θα μεινει στο μηλο.. Τοτε δοκιμασε να κανεις JB με το redsnow σβησε την συσκευη και κανε τα βηματα για dfu για να ξεκινησει το JB αν εισαι τυχερος αφου τελειωνει να ανοιξει το κινητο κ δοκιμασε την καρτα αν θελει unlock εμπα στο cydia και κανε εγκατασταση το ultrasn0w..

Link to comment
Share on other sites

http://cydiahelp.com/ios-5-can-be-unlocked-using-gevey-sim-heres-how/

Εδω λέει ότι πρέπει να έχεις ios4 και να κρατήσεις την besaband σου...

 

Το παιδι εχει 3gs ,μηπως δεν δουλευει στο 3gs ?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε να το βαλεις σε DFU mode και το κανεις restore με shift πατημενο να ξαναβαλεις το firmware που ειχε πριν οταν ηταν JB αν ξεκινησει και δειχνει οτι κανει restore καποια στιγμη οταν τελειωσει λογικα θα σου βγαλει error και το τηλ θα κανει επαννεκινηση αλλα θα μεινει στο μηλο.. Τοτε δοκιμασε να κανεις JB με το redsnow σβησε την συσκευη και κανε τα βηματα για dfu για να ξεκινησει το JB αν εισαι τυχερος αφου τελειωνει να ανοιξει το κινητο κ δοκιμασε την καρτα αν θελει unlock εμπα στο cydia και κανε εγκατασταση το ultrasn0w..

 

αν θέλεις μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος? έκανε την διαδικασία για dfu mode και τον πετάει στο μήλο. δεν δείχνει να γίνεται κάτι άλλο? shift που και πότε χρησιμοποιούμε?

 

ευχαριστώ πολύ και τους δυο σας για το ενδιαφέρον!!!

Link to comment
Share on other sites

αν θέλεις μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος? έκανε την διαδικασία για dfu mode και τον πετάει στο μήλο. δεν δείχνει να γίνεται κάτι άλλο? shift που και πότε χρησιμοποιούμε?

 

ευχαριστώ πολύ και τους δυο σας για το ενδιαφέρον!!!

 

Να ανοιξεις το itunes να βαλεις σε dfu mode το κινητο και εκει που λεει restore να πατησεις shift(πατημενο) και να διαλεξεις το firmware αφου το εχεις κατεβασει απο καποια σελιδα οπως αυτη http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, σημερα βγηκε η 5.0.1 να κανουμε update να περιμενουμε κανενα JB? ειμαι ios5 οπως ηταν απο την αρχη το 4S που πηρα..

 

*πριν λιγο διαβασα να μην κανουμε 5.0.1 γιατι δεν θα υπαρχει γυρισμος :S

Edited by iliaspot
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα remote unlocking για κλειδωμένο iphone4 με iOS5?

Σε παλαιότερης γενιάς κινητά (πχ νόκια,siemens) υπήρχε αυτή η δυνατότητα.Τώρα βρίσκω κάτι περίεργα sites που λεν ότι κάνουν τη δουλειά αλλά δε ξέρω κατά πόσο ισχύουν.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το ψαξα ακόμη λίγο και βρήκα ότι γύρω στον Απρίλιο υπήρχαν πολλές σελίδες οι οποίες προσέφεραν αυτη την υπηρεσία.Μάλλον κάποιος είχε access στην Apple και έβαζε όποιο IMEI ήθελε στην whitelist.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επαναφέρω το πρόβλημα του φίλου μου, γιατί έχουμε νεότερα. σας γράφω ακριβώς όπως μου το μετέφερε.

"κατάφερα και έβαλα μια προηγούμενη έκδοση (4.1 το τηλέφωνο πρέπει να φορούσε πριν το update την 4.1.2), μπήκα στο cydia στο τηλέφωνο κατέβασα το ultrasnow και το εγκατέστησα όπως λένε οι οδηγίες, αλλά πάλι δεν βλέπει sim."

καταλαβαίνετε κάτι από αυτό? πρέπει να κάνει κάτι συγκεκριμένο?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επαναφέρω το πρόβλημα του φίλου μου, γιατί έχουμε νεότερα. σας γράφω ακριβώς όπως μου το μετέφερε.

"κατάφερα και έβαλα μια προηγούμενη έκδοση (4.1 το τηλέφωνο πρέπει να φορούσε πριν το update την 4.1.2), μπήκα στο cydia στο τηλέφωνο κατέβασα το ultrasnow και το εγκατέστησα όπως λένε οι οδηγίες, αλλά πάλι δεν βλέπει sim."

καταλαβαίνετε κάτι από αυτό? πρέπει να κάνει κάτι συγκεκριμένο?

 

Ειχες πει οτι ειναι 3gs .. Το τηλεφωνο ειναι κλειδωμενο..Και φοραει baseband(δηλαδη Firmware μοντεμ το βλεπεις γενικα--->πληροφοριες τερμα κατω) την οποια δεν μπορει να κανει unlock για διαβασει την σιμ και να εχει σημα..Η μονη λυση ειναι μεσο redsn0w να αλλαξεις την Baseband αλλα να το ρισκαρεις, ΑΛΛΑ υπαρχει περιπτωσει να σταματησει να δουλευει το Wifi η το Gps αλλα υπαρχει περιπτωσει να μην χαλασει τιποτα και να βρει κανονικα σημα..

 

ΥΣ.Εγω εχω αλλαξει σε 3GS baseband πανω απο 10 αλλα ημουνα τυχερος και στα 10 να δουλευουν κανονικα και wifi k gps..Αλλα δεν θελω να σε παρω στο λαιμο μου η επιλογη ειναι δικη σου

Link to comment
Share on other sites

το κρατάω ως πληροφορία χωρίς βέβαια να μπορώ να το κατανοήσω πλήρως:p

με λίγα λόγια αν δεν γίνει ούτε με τον ένα ούτε με τον άλλο τρόπο, μόνο ένα untethered jailbreak μας σώζει? υπάρχει τέτοια ελπίδα?

 

Εγώ θα σου έλεγα δοκίμασε το έτσι κανε jailbreak την συσκευή. Ανκαι νομίζω ότι για να παίξει η gevey πρέπει να έχεις κρατήσει την παλιά baseband εγώ τουλάχιστον έτσι το είχα κάνει και ήμουν μια χαρά.

 

Sent from my X8 using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

παίδες τα κατάφερε το θηρίο και το ξεκλείδωσε το κινητό:p

πολλές λεπτομέρειες δεν έχω να σας πω. μετά από μια μικρή κουβεντούλα που είχα με pm με τον φίλο iliaspot, τον οποίο οφείλω να ευχαριστήσω και δημόσια, είδα ότι σε όλα τα video στο youtube όλοι χρησιμοποιούσαν την επιλογή "install ipad baseband". πράγμα που εμείς δεν κάναμε και ας είχε το κινητό την 6.15. τέλος πάντων με την επιλογή αυτή και με δοκιμή διαφορετικών διαφορετικών εκδόσεων του redsnow ήρθε το επιθυμητό αποτέλεσμα.

το σίγουρο είναι ότι έμαθε πολλά πράγματα από αυτό και την επόμενη φορά θα είναι πιο προσεκτικός. έμαθα και γω κάποιους όρους που δεν τους έχω ξανακούσει ποτέ, οπότε κάθε εμπόδιο για καλό!!!

Link to comment
Share on other sites

ενω εχω κανει κανονικα το JB και εχει περαστει το Cydia μια χαρα, δεν μπορω να εγκαταστησω εφαρμογες. συνεχεια μου πεταει το παρακατω μηνυμα οτι και να εγκαταστησω. καμια λυση???

να πω οτι εχω δοκιμασει πολλα εργαλεια...

 

ipod4.PNG

Link to comment
Share on other sites

Το appsync το έχεις εγκαταστήσει ?

 

ενω εχω κανει κανονικα το JB και εχει περαστει το Cydia μια χαρα, δεν μπορω να εγκαταστησω εφαρμογες. συνεχεια μου πεταει το παρακατω μηνυμα οτι και να εγκαταστησω. καμια λυση???

να πω οτι εχω δοκιμασει πολλα εργαλεια...

Link to comment
Share on other sites

αγορασα το iphone 4 και φοραει την 5.0.1 (δεν ειναι jb),εχω ενα προβληματακι στη μεταφορα apps μεσω itunes

Εχω ipad το οποιο ειναι jb και φοραει τη 4.3.2 και ενω οταν το συγχρονιζω μεταφερω στο itunes library τα apps που εχω κατεβασει με το instalous,δεν μπορω να τα κανω εγκατασταση στο iphone!Πρεπει να ειναι jb και το iphone?Τι φταιει?

only Apple
Link to comment
Share on other sites

αγορασα το iphone 4 και φοραει την 5.0.1 (δεν ειναι jb),εχω ενα προβληματακι στη μεταφορα apps μεσω itunes

Εχω ipad το οποιο ειναι jb και φοραει τη 4.3.2 και ενω οταν το συγχρονιζω μεταφερω στο itunes library τα apps που εχω κατεβασει με το instalous,δεν μπορω να τα κανω εγκατασταση στο iphone!Πρεπει να ειναι jb και το iphone?Τι φταιει?

 

Σου απάντησα στο άλλο thread.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια υπαρχει καποιο νεο για untethered jailbreak?τοσο καιρο περιμενουμε...:wacko:

ευχαριστω...

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...