Jump to content

[iOS 5] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3GS/4/4S, iPad


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που περιγράφεις είναι παραπλανητικό. Το Redsnow κάνει tethered JB και οχι untethred. Χρειάζεται κάθε φορά που κάνεις επανεκκίνηση στη συσκευή να την εχεις συνδεδεμενη με το PC σου...

 

Εννοείται ότι μιλάω για tethered JB. Λάθος μου που δεν το διευκρίνισα...

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρώτα κάνω ένα back up στο iTunes για να κρατήσει την baseband και μέτα ξεκιναω την διαδικασία με το redsnow?
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα κάνω ένα back up στο iTunes για να κρατήσει την baseband και μέτα ξεκιναω την διαδικασία με το redsnow?

 

Παιδιά την πέρασα την 5 και η gevey sim λειτουργεί κανονικά. Μόνο το FaceTime περιμένει για ενεργοποίηση. Αλλά όλα καλά. Κράτησαν την bb που είχα πριν. ;)

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

παιδες πηρα χτες το νεο μου iphone 4 white και του εκανα κατευθειαν αναβαθμιση απο το itunes στο ios5...,πορω να το κανω jb τωρα η πρεπει να περιμενω να βγει κατι???

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, μάλλον άκυρο το μήνυμά μου σε αυτό το forum απλά δεν έβρισκα το κατάλληλο... Περιμένω από Αγγλία το ipod touch το καινούργιο. Γνωρίζει κανείς αν θα έχει ελληνική γραμματοσειρά? Και αν δεν έχει μπορώ κάπως με κάποια αναβάθμιση να την βάλω? Όχι ότι θα έχω κάποιο θέμα με τα Αγγλικά, απλά είχα συνηθίσει το μενού του με το προηγούμενο ipod που έχω. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.. Τελη του μηνα θα παρω το ipod touch 4gen και επειδη μπερδευτηκα μιας και δεν γνωριζω τι πρεπει να κανω για jailbreak , θελω να ρωτησω.. Τελικα εχει βγει jb για το ios5 και αν ναι υπαρχει οδηγος? Ευχαριστω εκ των προτερων
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα μια μεγαλη πατατα !!! ειχαι την εκδοση 3.4.5 στο iphone 3gs και εκανα κατα λαθος jailbrake για το ios 5 :wacko: και οταν το καταλαβα ( αργα γιατι ειχαι γινει ) εκανα μετα και για τ 3.4.5 και τωρα που ειπα να του κανω αναβαθμισι στο ios 5 δεν μου κανει restore !!!:wacko:

ξερει κανεις τι να κανω ;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.. Τελη του μηνα θα παρω το ipod touch 4gen και επειδη μπερδευτηκα μιας και δεν γνωριζω τι πρεπει να κανω για jailbreak , θελω να ρωτησω.. Τελικα εχει βγει jb για το ios5 και αν ναι υπαρχει οδηγος? Ευχαριστω εκ των προτερων

 

δεν έχει βγει κάτι επίσημο ακόμα !! οπότε μην κανείς τίποτα !!! :) υπομονή θα βγει !!:)

Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις κανονικά Ελληνικά στο iPod Touch σου.

 

ΥΓ. Ανανεώθηκε το πρώτο post με πληροφορίες για το semi-tethered Jailbreak του BIGBOSS.

Link to comment
Share on other sites

Για unlock χωρίς την χρήση gevey sim τι λέτε; Θα έχουμε;δεν μπορώ να ενεργοποίησω το FaceTime και iMessage λογω της gevey sim. Μακάρι να να γίνει.
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Ποιο κοντα στο JB για το 4S ενημερώνει ο MuscleNerd λιγο πριν απο το twitter account του...

 

VERY preliminary 4S JB: twitpic.com/76vcp4 twitpic.com/76vct2 (Huge missing pieces prevent public release. LOTS of work left)

Link to comment
Share on other sites

Ποιο κοντα στο JB για το 4S ενημερώνει ο MuscleNerd λιγο πριν απο το twitter account του...

 

VERY preliminary 4S JB: twitpic.com/76vcp4 twitpic.com/76vct2 (Huge missing pieces prevent public release. LOTS of work left)

 

Επιτέλους. ;)

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.

Αγορασα ενα iphone 4 απο το ebay το οποιο ηταν κλειδωμενο στον παροχο αλλα μου το ειχε ξεκλειδωσει ο προηγουμενος ιδιωκτητης.

Σημερα το πρωι το συνεδεσα στο itunes κ δεν προσεξα οτι μου ζητησε update σε ios5.. το αποτελεσμα.. locked κ με bb 04.11.08.

 

εχουμε καποια λύση να προτείνουμε ?? :(

downgrade ι οτιδήποτε? :cry:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά sos

έκανα το κινητό semitethered

σε μία επανεκίνηση έτρεξα το just boot

και στην διαδικασία μετά κόλησε και σταμάτησε

πάτησα cancel . έκτοτε προσπαθώ να ανοίξω

το κινητό και δεν ανοίγει . η μπαταρία του ήταν

στο 95% . πέστε μου τι πρέπει να κάνω ?

το χάλασα το κινητό ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά sos

έκανα το κινητό semitethered

σε μία επανεκίνηση έτρεξα το just boot

και στην διαδικασία μετά κόλησε και σταμάτησε

πάτησα cancel . έκτοτε προσπαθώ να ανοίξω

το κινητό και δεν ανοίγει . η μπαταρία του ήταν

στο 95% . πέστε μου τι πρέπει να κάνω ?

το χάλασα το κινητό ?

Δοκιμασε να βάλεις το κινητό σε dfu mode.(αν δεν ξέρεις πως διάβασε εδώ)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις εγκαταστήσει το sbssettings ή το lockinfo? Τέτοιες εφαρμογές δεν είναι συμβατές με το semi-tethered jailbreak.

 

έχω εγκαταστήσει και το lock info ( το είχα αγορασμένο)

και το sbsettings .αυτά λειτουργούν κανονικά . αυτό

που δεν λειτουργεί σίγουρα είναι το \

" Lockscreen clock hide " . κατά τα άλλα ευτυχώς το

κινητό άνοιξε . είχε κολήσει σε ένα update από το cydia

αλλα τελικά ξεκόλησε. να ρωτήσω και κάτι ακόμα όταν

κλείνει το κινητό και ξαναανοίγει είπαμε χρειάζεται

υπολογιστεί για να ξαναλειτουργήσει το jailbreak . όταν το κάνω επανεκίνηση ανοίγει κανονικά αλλά ανά τακτά χρονικά διαστήματα κάνει respring. αυτό διορθώνεται αν το ξανακάνω just b oot και σταματάει να το κάνει . το ίδιο κάνει και σε άλλους ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά sorry που μπαίνω ουρανοκατέβατος αλλά υπάρχει πρόβλημα σχετικά επείγον και θέλω την βοήθεια σας.

φίλος έχει ένα iphone 3gs. το αγόρασε μεταχειρισμένο και φορούσε ios4, και ήταν jailbroken και unlocked. είχε λοιπόν την φαεινή ιδέα σήμερα να το αναβαθμίσει σε ios 5 και απ΄ότι λέει δεν έχει backup, baseband κτλ. τώρα φυσικά δεν του αναγνωρίζει την sim και ούτε βλέπει τo βλέπει το itunes στο pc.

υπάρχει επιστροφή? μπορεί κάποιος να μας καθοδηγήσει από που να αρχίσουμε? το ζητούμενο είναι να δουλέψει το κινητό και όχι το jailbreak, αν και απ οτι κατάλαβα δεν γίνεται το ένα χωρίς το άλλο....

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον την πάτησε... υπάρχει ενα semi-tethered JB (κοίτα στην αρχή του thread) αλλά δεν νομίζω να τον καλύψει.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον την πάτησε... υπάρχει ενα semi-tethered JB (κοίτα στην αρχή του thread) αλλά δεν νομίζω να τον καλύψει.

 

όταν λέμε την πάτησε? τελείως? ούτε με gevey sim δεν πρόκειται να ξαναξεκλειδώσει?

sorry αν οι ερωτήσεις είναι πολύ άσχετες αλλά με ios δεν έχω ασχοληθεί καθόλου...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...