Jump to content

[iOS 5] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3GS/4/4S, iPad


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις μάλλον προσπαθήσει να κάνεις tethered JB αλλά απέτυχε.

Δοκίμασε να κρατήσεις πατημένο το HOME και το ON/OFF και ίσως σου ζητήσει να το συνδέσεις στο itunes για να μπορέσεις να του κάνεις RESTORE.

 

Το δοκίμασα αλλά τπτ. Κάποιος άλλος πλς που να γνωρίζει κάτι παραπάνω να με βοηθήσει????

** Προσπάθησα να το κάνω jailbreak με το redsnow μετα οταν τελειωσει το redsnow μου γράφει done ενο στο ipad γράφει

panic: We are hanging here...

και μένει εκεί στάσιμο.

Thanx!!!

Edited by d_r_a_k_o_s
www.online-emall.com
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά τπτ. Κάποιος άλλος πλς που να γνωρίζει κάτι παραπάνω να με βοηθήσει????

** Προσπάθησα να το κάνω jailbreak με το redsnow μετα οταν τελειωσει το redsnow μου γράφει done ενο στο ipad γράφει

panic: We are hanging here...

και μένει εκεί στάσιμο.

Thanx!!!

δεν ξέρω αν κάνει ,και αν λέω βλακεία ...αλλα δεν δοκιμάζεις με άλλο εργαλείο σαν το sn0wbreeze πχ...

εμένα στο iPhone μόνο με snowbreeze μπόρεσα να το κάνω jb

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ! Για την έκδοση 5.0.1 έχει βγει jailbreak και αν ναι οδηγίες που θα βρω? Σας ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έχω ένα iphone 4S κλειδωμένο. Μέχρι να βγεί unlock και jailbreak από την dev-team, βλέπω στο internet ότι υπάρχουν κάποια site με λύσεις που το κάνουν unlock και jailbreak επί πληρωμή. Τα έχει δοκιμάσει κανείς? είναι αξιόπιστα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έχω ένα iphone 4S κλειδωμένο. Μέχρι να βγεί unlock και jailbreak από την dev-team, βλέπω στο internet ότι υπάρχουν κάποια site με λύσεις που το κάνουν unlock και jailbreak επί πληρωμή. Τα έχει δοκιμάσει κανείς? είναι αξιόπιστα?

Δεν θα στο συνιστούσα αυτό... Αξιόπιστο είναι μόνο ότι βγαίνει από dev-team.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια νέα :

 

Yes that's right, as we all know a few days ago Apple released iOS 5.0.1, today the dev team blog has been updated saying that Ultrasn0w 1.2.5 will come next Monday on Cydia for iPhone 4 and iPhone 3GS, of course Ultrsn0w 1.2.5 will unlock those users who are on iOS 5.0.1..

 

Ultrasn0w 1.2.5 will support the following iPhone basebands:

01.59.00

04.26.08

05.11.07

05.12.01

05.13.04

06.15.00

 

Και επίσης για εμάς τους καταραμένους με την 4.11.08

 

http://basebandunlock.blogspot.com/2011/12/fortunately-baseband-of-ios-50-has-bug.html

 

Ίσως βγει κάτι καλό απο αυτό. Ας κάνουμε και αλλη υπομονή.

Edited by zerow

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η baseband δεν ειναι το νούμερο που ειναι στο modem firmware ??

Αν ναι αυτη έχω ...οποτε εμείς περιμένουμε ;;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Η baseband δεν ειναι το νούμερο που ειναι στο modem firmware ??

Αν ναι αυτη έχω ...οποτε εμείς περιμένουμε ;;

 

ναι αυτό είναι

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με 04.11.08 είμαι... Άντε να δούμε μήπως γίνει κάτι. Στο μεταξύ, γνωρίζει κάποιος αν το iBooks δουλεύει σωστά στο semi-tethered jb που έχει βγει; Στο tethered jb της 4.3.5 που είχα πριν, δεν δούλευε καθόλου. Είχα δοκιμάσει και κάποια fixes αλλά τίποτα. Αυτός είναι κι ο κύριος λόγος που δεν έχω κάνει jb την 5...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια νέα :

 

Yes that's right, as we all know a few days ago Apple released iOS 5.0.1, today the dev team blog has been updated saying that Ultrasn0w 1.2.5 will come next Monday on Cydia for iPhone 4 and iPhone 3GS, of course Ultrsn0w 1.2.5 will unlock those users who are on iOS 5.0.1..

 

Ultrasn0w 1.2.5 will support the following iPhone basebands:

01.59.00

04.26.08

05.11.07

05.12.01

05.13.04

06.15.00

 

Και επίσης για εμάς τους καταραμένους με την 4.11.08

 

http://basebandunlock.blogspot.com/2011/12/fortunately-baseband-of-ios-50-has-bug.html

 

Ίσως βγει κάτι καλό απο αυτό. Ας κάνουμε και αλλη υπομονή.

 

Αυτος στο μπλογκ του εχει ενα αρθρο how to erase baseband 4.11.08for advanced users.Το δοκιμασε κανεις;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Nαι αυτό από μόνο του δεν λέει κάτι αν κάποιος δε συρράψει μία άλλη baseband επάνω.

Είναι ένα βήμα αλλά απο μόνο του είναι σαν ένα βήμα σε άγνωστη κατεύθυνση.

 

Η δική μου απορία είναι αν σε προηγούμενα basebands η gevey είχε δώσει κάποιο χρονοδιάγραμμα στο κοινό ή μία μέρα απλά έβγαλε το unlock χωρίς δράματα. Γνωρίζει κάποιος ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

έχω περάσει το semi tethered jb for iOS 5.01...αλλα απο τότε που το έκανα παρατηρώ πρόβλημα με το σήμα.Χανει πολυ εύκολα το 3g ,και πολλές φορές μπαίνει σε searching ...!

πάω για να περάσω ξανά την Μαμα έκδοση .Θελω να ρωτήσω όμως τι θα γίνει με το back up μου,πως θα το περάσω ;;;αν πάρω τώρα back up και πάω να το περάσω μετα α έχω πρόβλημα ;;;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Δεν προτείνεται αυτό που θέλεις να κάνεις. Κανε SETUP AS NEW το κινητό για να μην έχεις προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

τελικά χθες έκανα πάλι "απείραχτο" το Iphone μου...

Δεν ήμουνα ευχαριστημένος με αυτό το jb γιατί είχα πρόβλημα με το σήμα του (έμπαινε συχνά σε searching )και έβλεπα τεράστια αύξηση της κατανάλωσης της μπαταρίας (εκεί που το βράδυ χάνει 4~6 %) έφτανε να χάνει 10~15 % !

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Χθες ενα παλικάρι στο Twitter κατάφερε να κάνει το 4άρι του με την 4.11.08 νας παιξει.

Ο οδηγός απο όσα κατάλαβα πάει ως εξής:

 

Κάνετε Restore την 5.0.1 απο το iTunes.

Γίνεται τo restore και εκκινεί το iPhone. Κάνετε τους διαλόγους εκκίνησης και στην καρτέλα ενεργοποίησης πατάτε το back (πανω αριστερα) πρωτού προλάβει να σας πει ότι δεν έχετε σωστή κάρτα.

Κλείνετε το τηλέφωνο.

Το κάνετε Jailbreak με redsnow (τελευταία εκδοση) και επανεκινείτε.

Ξαναρχίζετε τη διαδικασία της εκκινησης αλλά αυτή τη φορά αν είστε τυχεροί στην καρτέλα ενεργοποίησης θα έχετε το σήμα σας κανονικά σαν να εχετε ξεκλείδωτο τηλέφωνο.

 

Καλή τύχη σε όσους το δοκιμάσουν.

Το προσπάθησα δύο φορές αλλά δεν τα κατάφερα. Επειδή έχω όμως κάποιες απορίες και είμαι συνενόηση με το άτομο αυτό μπορεί να συμπληρώσω τον οδηγό αυτό με νεότερες πληροφορίες.

 

Όσοι πιστοί δοκιμάσετε.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση αυτή (BRAND NEW APPLE iPhone 4s 16GB Sprint WHITE iOS 5 GSM CELL PHONE ** BAD ESN **) δουλεύει σε Ελληνικά δίκτυα αν όχι μπορεί να γίνει με unlocked?

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον branded στην Sprint βλέπω να είναι... αυτό σημαίνει οτι είναι κλειδωμένη στον παροχο.
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση αυτή (BRAND NEW APPLE iPhone 4s 16GB Sprint WHITE iOS 5 GSM CELL PHONE ** BAD ESN **) δουλεύει σε Ελληνικά δίκτυα αν όχι μπορεί να γίνει με unlocked?

 

Τα CDMA Iphones όταν έχουν bad esn σημαίνει ότι ο κάτοχος του ίσως δε πλήρωσε ή ίσως του διέκοψαν τη σύνδεση για οποιοδήποτε λόγο.Μπορεί όμως να γίνει κανονικά χρήση του κινητού σε άλλο CDMA πάροχο μετά απο flashing.

 

Δε βρίσκω το λόγο γιατί να μη μπορεί να γίνει το ίδιο και με ένα GSM τηλέφωνο :)

Edited by Finn

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω το iphone4 με 5.0.1 και το "καταραμένο" 04.11.08 και Tethered Jailbreak με Cydia, κανένα νέο έχουμε για unlock; plz help δεν αντέχω να βλέπω το παιδί μου έτσι (iphone4) Edited by topvirus1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

να σας γράψω και εγώ το πρόβλημα μου...

Εχω ένα iPhone 3gs κλειδωμένο, και το είχα ξεκλείδωτο (4.3.3) ώσπου καταλάθος το έκανα update στην 5.0.1

κάποιο στοιχεία που έχω για το κινητό:

 

device model: MB718LL/A - iPhone3GS

firmware: 5.0.1

baseband:06.15.00-6.4_M3S2

Ύστερα από λίγο διάβασμα στο forum, κατέβασα το redsn0w 0.9.9b9d και το κινητό άνοιξε. Αλλά δεν έχει σήμα...

Δοκίμασα με διάφορες sim που δουλεύουνε κανονικά, αλλά τίποτα...

τώρα τα στοιχεία του είναι:

device model: MB718LL

firmware: 5.0.1

baseband: 6.15.00

 

Μπορείτε να μου δώσετε κάποια λύση στο πρόβλημά μου?

Link to comment
Share on other sites

Μανθο ίσως είσαι τυχερός καθώς τα 3gs έχω την εντύπωση πως φλασαρονται με iPad bb και ξεκλειδωνουν θυσιαζοντας το gps.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...