Jump to content

Huawei Ascend P1


basilise
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πήγα σε κατάστημα της wind για να το δω αλλά δεν το είχαν.

Η αίσθηση στο χέρι πως είναι? Τα υλικά και η συναρμολόγηση?

haki ευχαριστούμε

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μία χαρά πρέπει να ναι το τηλέφωνο και πολύ γρήγορο,να μην πω ότι ανταγωνίζεται και το one s.να χε και καλύτερή τιμή

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μα έχει ίδια τιμή, στα καταστήματα λιανικής, με το SII, δηλαδή 399, ενώ το μόνο με το οποίο είναι ανταγωνιστικό είναι το One S που κάνει 599. Εγώ νομίζω ότι με τα υλικά που χρησιμοποίσαν είναι ικανοποιητική η τιμή για ένα ολοκαίνουργιο μοντέλο.

 

Mετά από σχεδόν 29 ώρες η μπαταρία συνεχίζει να είναι στο 55%.

 

http://img849.imageshack.us/img849/4268/screenshot2012083014124.jpg

ότι και να ναι δεν ξέρω αν θα το προτιμούσα.

Από service ξέρουμε τι λέει?

Επίσης είναι μία εταιρεία σοβαρή πού θα μείνει ελλάδα?η θα την κάνει όπως sharp και Panasonic?

Πλέον τα βάζω όλα στο κριτήριο επιλογής συσκευής.

Επίσης το λευκό στην οθόνη του πως είναι?κάνει τίποτα κιτρινιλα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μα έχει ίδια τιμή, στα καταστήματα λιανικής, με το SII, δηλαδή 399, ενώ το μόνο με το οποίο είναι ανταγωνιστικό είναι το One S που κάνει 599. Εγώ νομίζω ότι με τα υλικά που χρησιμοποίσαν είναι ικανοποιητική η τιμή για ένα ολοκαίνουργιο μοντέλο.

 

Mετά από σχεδόν 29 ώρες η μπαταρία συνεχίζει να είναι στο 55%.

 

http://img849.imageshack.us/img849/4268/screenshot2012083014124.jpg

Με ποση ωρα ανοικτη οθονη ειναι αυτο?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

@haki

Με πόση ώρα ενεργή οθόνη σου έχει βγάλει 29 ώρες? wifi, 3g, συγχρονισμοί?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το service της Huawei το αναλαμβάνει η Arvato που "εξυπηρετεί" σχεδόν όλους τους κατασκευαστές στην Ελλάδα. Τα Huawei που παραδινονται για σέρβις στα καταστήματα Wind επιστρέφουν σε 10-15 μέρες. Πάντως τα περιστατικά βλαβών στα προϊόντα της Huawei είναι ιδιαίτερα χαμηλά, ειδικά σε σύγκριση με την SE! Γιατί να φύγει η Huawei από την Ελλάδα από τη στιγμή που έχει αναλάβει τον εκσυγχρονισμό του δικτύου της Wind με 300 εκατομμύρια ευρώ για ξεκίνημα μόνο;

 

To λευκό του είναι πολύ λευκότερο από του Galaxy Nexus, είναι όμως μια AMOLED οθόνη.

 

Αrvato=5 βδομαδες σερβις απο Θεσ/νικη,τοσο εκαναν σε΄μενα και μετα απο πιεσεις μου το εστειλαν!

Φιλος εχει ηδη 4 βδομαδες που το εστειλε και τιποτα ακομη!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ευχαριστουμε για τις πληροφοριες..μπορεις να τρεξεις ενα βαρυ παιχνιδι και να μου πεις αν ζεσταίνεται ευκολα το κινητό??Το φοβαμαι επιδη ειναι λεπτο..Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζω παιχνίδια! :( Αν θέλεις να τρέξω κάποιο άλλο τεστ, πολύ ευχαρίστως!

 

Ok..Γενικα πως το βλεπεις στο θεμα της θερμοκρασίας .?? Σορρυ που σε πρήζω μ'αυτο το θέμα αλλά είναι υπερβολικά λεπτό, ειναι και 2πυρινο και δεν ξερω πως αντιμετώπισε τα προβληματα θερμοκρασιας ο κινεζος ..Ειμαι 95% ετοιμος να το αγορασω και αν πιανει φωτια θα ξενερωσω λιγο..

Edited by johpapa
Link to comment
Share on other sites

Να δουμε και τι λεει κι απο υποστηριξη κι αν περπαταει κι εκει καλα,ειδικα και με τον ερχομο του τετραπυρηνου μας βλεπω να ριχνουμε μαυρη πετρα σε κατι < αλλες γειτονιες> και να μαζευομαστε κατα εδω μερια ;) Παντως εξωτερικα που το εχω πιασει στα χερια μου ειναι πολυ ποιοτικο και πανεμορφο.
Link to comment
Share on other sites

Να δουμε και τι λεει κι απο υποστηριξη κι αν περπαταει κι εκει καλα,ειδικα και με τον ερχομο του τετραπυρηνου μας βλεπω να ριχνουμε μαυρη πετρα σε κατι < αλλες γειτονιες> και να μαζευομαστε κατα εδω μερια ;) Παντως εξωτερικα που το εχω πιασει στα χερια μου ειναι πολυ ποιοτικο και πανεμορφο.

 

Μια χαρά είναι η υποστήριξη. Αν συμβεί οτιδήποτε η Wind το στέλνει στην Arvato, που όπως είπε και ο "συμφορουμίτης" haki έχει αναλάβει το service για σχεδόν όλα τα κινητά στην ελληνική επικράτεια. Κατά τη γνώμη μου το P1 στα 399 ευρώ είναι μια τίμια πρόταση που καλύπτει το χρήστη του, συνολικά.

Link to comment
Share on other sites

Την οθόνη του πως θα την χαρακτηριζατε εσείς που το έχετε,σε σύγκριση με άλλα πχ s2 (δεν το εχω δει σε λειτουργια)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

πρόκειται να αγοράσω το huawei acsend P1 ξέρει κανείς εάν μπορώ να περάσω κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης π.χ. sygic,i go κλπ. ώστε να δουλέψει ως gps συσκευή για πλοήγηση χωρίς επιπλέον χρέωση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

πρόκειται να αγοράσω το huawei acsend P1 ξέρει κανείς εάν μπορώ να περάσω κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης π.χ. sygic,i go κλπ. ώστε να δουλέψει ως gps συσκευή για πλοήγηση χωρίς επιπλέον χρέωση?

Εφοσον εχει ics δοκιμασε ndrive,navigon και aura ,λογικα θα δουλευουν ολα αυτα

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον εχει ics δοκιμασε ndrive,navigon και aura ,λογικα θα δουλευουν ολα αυτα

δεν το έχω αγοράσει ακόμα. θέλω ένα κινητό με δυνατότητα πλοήγησης και κατέληξα σε αυτό αλλά δεν ξέρω εαν τελικά έχει τέτοια δυνατότητα ή μόνο μέσω δικτύου για αυτό ρωτάω εδώ μήπως και μπορεί να μου πει κάποιος που το έχει αγοράσει

Link to comment
Share on other sites

δεν το έχω αγοράσει ακόμα. θέλω ένα κινητό με δυνατότητα πλοήγησης και κατέληξα σε αυτό αλλά δεν ξέρω εαν τελικά έχει τέτοια δυνατότητα ή μόνο μέσω δικτύου για αυτό ρωτάω εδώ μήπως και μπορεί να μου πει κάποιος που το έχει αγοράσει

 

φυσικά και έχει ενσωματομένο gps αλλά θα χρειαστείς και κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης (που "πρέπει" να το αγοράσεις) η το google maps που θέλει όμως σύνδεση internet

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

φυσικά και έχει ενσωματομένο gps αλλά θα χρειαστείς και κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης (που "πρέπει" να το αγοράσεις) η το google maps που θέλει όμως σύνδεση internet

ωραία σε ευχαριστώ πολύ φίλε, ρώτησα στη wind και μου έλεγε ότι πλοήγηση μόνο με σύνδεση στο internet (google maps) μάλλον δεν ήξερε. ποιο πρόγραμμα κατά τη γνώμη σου είναι πληρέστερο?

Link to comment
Share on other sites

ωραία σε ευχαριστώ πολύ φίλε, ρώτησα στη wind και μου έλεγε ότι πλοήγηση μόνο με σύνδεση στο internet (google maps) μάλλον δεν ήξερε. ποιο πρόγραμμα κατά τη γνώμη σου είναι πληρέστερο?

 

Το Ginius Driver don't panic είναι μακράν το πιο ενημερωμένο, έστω και αν χωλαίνει σε γραφικό interface ;)

Link to comment
Share on other sites

Το Ginius Driver don't panic είναι μακράν το πιο ενημερωμένο, έστω και αν χωλαίνει σε γραφικό interface ;)

 

Ωραία σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Κοντευω ενα μηνα με αυτο το κινητο και πλησιαζω στο να σπασω το ρεκορ μου. Ειναι απροβληματιστο, ποιοτικοτατο και υπερβολικα γρηγορο. Δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ προβλημα! Ειναι σε ολες τις λεπτομερειες πολυ πανω απο το μεσο ορο. Οσο για τη παταρια που ενδιαφερει αρκετους και εχει στρωσει για τα καλα...κοντευει τις 50 ωρες και ειναι στη μεση! 3G, wifi, data...ολα ορθανοιχτα συνεχως! Το δουλεψαν πολυ το τηλεφωνο πριν το κυκλοφορησουν και ηταν αποφασισμενοι να μπουν γερα και να μην κανουν καμια πατατα. Κατι (πολυ καλα κατα τα αλλα) Xperia P, στην ιδια τιμη, μου φαινονται πολυ λιγα μπροστα του.

 

Φίλε haki πολύ καλό ακούγετε, εγώ σήμερα πήγα στη wind και το παράγγειλα και τώρα το αναμένω να έρθει. δύο ερωτήσεις θέλω να σου κάνω

α) όταν λες ότι έχει στρώσει η μπαταρία τι εννοείς και πως την έστρωσες?

β) το sygic που βλέπω το έβαλες εσύ ή το είχε το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

1. Εκανα μονο μια πληρη φορτιση-αποφορτιση και τιποτε αλλο. Απλα δουλευτηκε κι αλλο και πηρε ολα τα γκαζια της!

2. Το εβαλα εγω. Το αγορασα απο τον Πιου στα φαναρια! Οταν το παρεις στειλε μου μηνυμα να σου πω σε ποιο φαναρι συχναζει.

 

:) οκ σε ευχαριστώ πολύ φίλε :)

Link to comment
Share on other sites

Απο σημα και ποιοτητα κλησεων πως τα παει?

Εχω παει σε 3 καταστηματα της wind εδω στην πατρα και δεν το εχουν ανοικτο για να το δω και να το πιασω στα χερια μου :(

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σημα σαφεστατα πανω απο τον μεσο ορο. Ποιοτητα κλησεων απλα κορυφαια...στα επιπεδα που μονο η Motorola εχει. Δυνατο και ρεαλιστικο ακουστικο χωρις θυρυβο και ρομποτικο ηχο.
Πολυ ευχαριστα αυτα που γραφεις.Αν,οπως εγραψα και σε προηγουμενο ποστ μου,η εταιρεια,δειξει καλη εικονα και στο θεμα υποστηριξης software,τοτε σιγουρα θα αρχισει <η στροφη του πλοιου> στις προτιμησεις των high end smartphones.
Link to comment
Share on other sites

Την 4.0.4 εχει? Απο root υπαρχει ευκολος τροπος? Αν θυμαμαι καλα το εχεις κανει root...

Εχει ανακοινωθει επισημα οτι θα παρει την jb?

Της αναβαθμισεις πως της βαζεις?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...