Jump to content

Huawei Ascend P1


basilise
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς πως μεταφέρω εφαρμογές στην κάρτα μνήμης?

 

Νομίζω δεν μεταφέρονται.παραξενιά της ics

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω δεν μεταφέρονται.παραξενιά της ics

 

έβαλα το app2sd άλλα τίποτα, θα με αναγκάσει να ψάξω να βρω πως να το κάνω root :( και δεν θέλω να πειράξω.....

Link to comment
Share on other sites

Πες μας τωρα οτι δε σου φτανουν 2.3 GB εσωτερικης μνημης για εγκατασταση εφαρμογων!!! :blink:

 

 

Την καρτα μνημης την εχεις για τα αρχεια σου. Αν εγκαταστησεις εκει εφαρμογες, το τηλεφωνο χανει τη μιση λειτουργικοτητα του αν αφαιεσεις η αντικαταστησεις την καρτα μνημης.

 

μπορεί ο συνολικός χώρος να είναι 2,3 αλλά εμένα διαθέσιμο λέει μόνο 1,53!!!!!!! μετά το sygic που πέρασα εάν το έβαζα στην κάρτα θα τα γλίτωνα αυτά.

Επίσης ξέρεις πως προσθέτω σελίδες στην αρχική οθόνη?

Edited by vagelis_drama
Link to comment
Share on other sites

...και τα οποια 1.53 ειναι λιγα? Ξερεις ποσες εκατονταδες εφαρμογες χωρανε?

 

Έχεις δίκιο φίλε μου, απλά μάθαμε αλλιώς με τα προηγούμενα android :) και πήρα μια 8 κάρτα για να βάζω τις εφαρμογές και τα αρχεία.πάντως σε ευχαριστώ για τη βοήθεια σου μέχρι τώρα, μου έλυσες τα χέρια σε πολλά. και κάτι τελευταίο, επιπλέον σελίδες στην αρχική οθόνη μπορώ να βάλω?

Link to comment
Share on other sites

Αποθηκεύω πλέον στην sd, το έκανα root άλλαξα την επιλογή σε αποθήκευση στην sd ως προεπιλογή και τώρα αποθηκεύονται όλα στην sd
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες έχω και εγώ το τηλέφωνο σε γενικες γραμμές είμαι ευχαριστημενος εκτος από ένα πρόβλημα που έχω όταν είμαι στο σπίτι το τηλέφωνο δεν συνδέεται αυτόματα με το wifi και πρέπει να γίνει επανεκκίνηση για να συνδεθει δεν το έχω δοκιμάσει με άλλο ρουτερ αλλά το νεξους που επίσης έχω συνδέεται κανονικά αντιμετώπιζει κάποιος το ίδιο πρόβλημα και αν όχι καμιά ιδέα;;
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες!

Αν γνωρίζουμε από Ελλάδα καμία θήκη-κάλυμμα τύπου case mate (όχι σιλικόνης) και για screen protector ας με ενημερώσει κάποιος αν έχει τη καλοσύνη...

 

Ευχαριστώ :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

παντως τωρα που η τιμη του πλεον ειναι στα 360 ευρω το θεωρω πολυ καλη επιλογη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παντως τωρα που η τιμη του πλεον ειναι στα 360 ευρω το θεωρω πολυ καλη επιλογη.

 

Δε ξέρω πόσο έχει καινουργιο αλλά είναι πολύ καλή συσκευή!! :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω πόσο έχει καινουργιο αλλά είναι πολύ καλή συσκευή!! :)

 

360 ευρώ πλέον

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αγοράσω το κινητό σαν αντικαταστάτη του htc που έχω.

Η αλήθεια είναι πως είμαι ανάμεσα σε αυτό και το sII.

Αυτό που με ενδιαφέρει πολύ είναι η ποιότητα του ήχου.

Ακούω πολλές ώρες την μέρα μουσική (5-7 ώρες κάθε μέρα) οπότε θέλω να ρωτήσω πως τα πάει η μουσική απόδοση (με ακουστικά) τόσο ποιοτικά όσο και από άποψη μπαταρίας (τυχόν battery drain...)

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μολις το δοκίμασα, με τα ακουστικά (αυτα με τα άσπρα "δακτυλίδια" στο βύσμα, με τα μαύρα σχεδον δεν ακούγεται... ) στην ακρόαση ραδιοφώνου είναι στα ιδια επίπεδο με το s2 (πιο χαμηλα απο το s3) αλλα σε πληροφορώ οτι το εξωτερικό ηχειο μπορεί να είναι και 30-40% πιο δυνατό!! Αισθητή διαφορά! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση...

Εχουμε βρει τροπο για screen capture;

 

Edit, Απο το μάρκετ "δουλεύει" τελικά το "Screenshot UX" :)

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση...

Εχουμε βρει τροπο για screen capture;

 

Edit, Απο το μάρκετ "δουλεύει" τελικά το "Screenshot UX" :)

 

Τι εννοείς; δεν έχεις screen capture με power button και volume down; γιατί στο δικό μου δουλεύει κανονικά

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; δεν έχεις screen capture με power button και volume down; γιατί στο δικό μου δουλεύει κανονικά

 

Χαχαχα θες να πεις οτι εχει εξ αρχής και εγω του εβαλα και την εφαρμογή; (ειναι καλή πάντως γιατι μπορείς να κάνεις και επεξεργασία)...

Δε το ήξερα για αυτο ρώτησα και εφόσον δε πήρα απάντηση κατέληξα σε αυτή την εφαρμογή! :cool:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα θες να πεις οτι εχει εξ αρχής και εγω του εβαλα και την εφαρμογή; (ειναι καλή πάντως γιατι μπορείς να κάνεις και επεξεργασία)...

Δε το ήξερα για αυτο ρώτησα και εφόσον δε πήρα απάντηση κατέληξα σε αυτή την εφαρμογή! :cool:

 

Edit.

Αγοράστηκε και θήκη TPU σιλικόνης από το extreme mobile και ο Νίκος εκεί μου τοποθέτησε και screen protector αψεγάδιαστο!! :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Τοποθετησες screen-protector ΕΠΑΝΩ στο εξαιρετικο, εργοστασιακο, προ-τοποθετημενο screen-protector;;;

 

Δεν είχε σε μενα...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το γεγονος δε σε βαζει σε υποψιες;

 

Για το πράγμα;

Μπορεί η/ο προηγούμενος να μη το ηθελε!...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το κινητο τις επομενες μέρες, και θέλω να ρωτησω για την καμερα και την μπαταρια.

Διαβασα κάπου για αυτονομια μπαταριας γύρω στις 3.30 ώρες για web browsing, και μου φαινονται λίγες, και αν μπορει να μου καποιος πως ανταποκρινεται η κάμερα σε νυχτερινές λήψεις. ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που διάβασες 3μιση ώρες μπαταρία καλύτερα να μη ξαναδιαβάσεις από εκεί πληροφορίες...

 

Όταν τελειώσει η μπαταρία μου στο 10-15% θα σου βάλω το screen shot να κρίνεις μόνο σου.

 

Επίσης θα σου βάλω νυχτερινές φώτο να κρίνεις πάλι μόνο σου συγκρίσιμες με Galaxy S3...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα συμφωνήσω με τα λεγόμενα του haki και εδω τα screen shot της κατανάλωσης μπαταρίας και τελείως νυχτερινές φώτο (μόνο η tv ηταν ανοιχτή) του P1 και του SIII που ειχα πει του φίλου παραπανω nkastar_1982. Οι ρυθμισεις ειναι "ολα" στο αυτόματο. Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο θα ήταν σχεδόν τέλειο (πάντα σε σχέση απόδοσης-τιμής) αν δεν είχε μόνο 4GB εσωτερική μνήμη!!

Μόνο αυτό για μένα αποτελεί ένα σημαντικό λόγο να μην το πάρει κανείς!! Τι εννοώ??

Αν γεμίσει η μνήμη (με διάφορα προγράμματα ή παιχνίδια) -- για παράδειγμα αν βάλεις 2-3 παιχνίδια της Gameloft και ένα πλοηγό με τους χάρτες όλης της Ευρώπης ...έχεις γεμίσει τα 4GB !! Ένας έξυπνος θα πεταχτεί και θα πει να βάλεις μια κάρτα μνήμης και να συνεχίσεις εκεί το γέμισμα!! Έλα όμως που η αρχιτεκτονική του android λογισμικού ΔΕΝ σε αφήνει να μεταφέρεις 100% τα αρχεία αυτά στην κάρτα μνήμης , παρά ένα μικρό μέρος τους! (Συνήθως τα "saves" από τα παιχνίδια και άλλα έτσι μικρά αρχεία!!) 'Ασε που αν "βαρύνεις" την κάρτα μνήμης με διάφορα αρχεία που έχουν άμεση σχέση με το σύστημα, τότε είναι σίγουρο πως θα έχει κολλήματα το κινητό!! Με λίγα λόγια , αν γεμίσουν τα 4 GB , που πλέον είναι πανεύκολο με τα τεράστια σε μέγεθος προγράμματα και games που κυκλοφορούν , τότε μπορείς να κάνεις το κινητό ένα όμορφο μπιμπελό για το τραπεζάκι σου!!:(

*...η γνώμη μου!!!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...