Jump to content

Huawei Ascend P1


basilise
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνονόματε εγω ειμαι μέσος χρήστης.

Κοίτα λίγο τι εχω εγκαταστήσει και χρησιμοποιώ στο κινητό και τι εχει απομείνει και πες μου αν ειναι παραπάνω απο "τίμια" αγορά ( μη παραλειπουμε και τη πάρα μα πάρα πολυ καλη ποιότητα κατασκευής)

 

Τα παιχνίδια, [ATTACH]27401[/ATTACH]

 

Οι 56 σύνολο εγκατεστημενες, [ATTACH]27402[/ATTACH]

 

Και το υπολοιπο διαθέσιμο, [ATTACH]27403[/ATTACH]

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κρίμα μου το "δαγκωσαν" το τηλέφωνο στο μετρό ..... :( Για 2 στάσεις.... :(

 

Καλή συνέχεια σε όλους σας και προσοχή στις τσάντες σας!!

 

(Υπάρχουν 2 θηκες, 1 tpu και 1 σκληρή, οποίος ενδιαφέρετε με ένα τυπικό πόσο ας μου στείλει ένα πμ) :(

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ovelix5, εύχομαι σε αυτόν που σου τσίμπησε το κινητό, να του εκραγεί στο αυτί και να κολλήσουν τα πλαστικά στα μούτρα του!!

Δυστυχώς η κατάσταση έχει ξεφύγει πέρα από κάθε έλεγχο πλέον! Κουράγιο και καλή καρδιά, ...πάνω απ' όλα η υγεία!!

Υ.γ. Κάνε καμιά βόλτα στο Μοναστηράκι και στα γύρω στενά, μπορεί να είσαι τυχερός και να δεις αυτόν που το πουλάει!!

Link to comment
Share on other sites

To P1 εχει ΔΙΠΛΑΣΙΑ διάρκεια μπαταριας, σε οποιαδήποτε λειτουργια, σε σχέση με το SII! Kατι παραπλήσιο υπαινίσσεται και ο amninistrator του myphone στο review που εκανε προσφατα. Ή, για να το πώ διαφορετικά, δεν υπάρχει σύγχρονο Android smartphone που να εχει περάσει από τα χέρια μου (δηλαδή όλα) και να έχει καλύτερη μπαταρία!

 

http://www.myphone.gr/d/huawei/ascend-p1.90/hands-on/

 

Που να δεις και το D-quad XL, που θα έρθει, αν δεν κάνω λάθος, μέχρι τα τέλη του μήνα από Wind. Θα τα βάζει για πλάκα με το Note II...

Link to comment
Share on other sites

η οθονη τι λεει?ειναι παρομοια με του one s η εχει καλυτερη απεικονιση?

 

 

Edit

Το πήρα

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αφού πήρες και αυτο και αφού εχεις δοκιμάσει τα oneS oneX optimus4x και galaxy S3, προσωπικά περιμένω την γνώμη σου γίαυτο το smartphone όσον αφορά οθόνη και ταχύτητα σε καθημερινή χρήση.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν θα γράψω μόνο αυτό.

Από one s και galaxy s2 καλύτερό..

Άσε να το δουλέψω κι άλλο και θα γράψω γνώμη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τι έχω πάθει, εδω και δυο βδομάδες ψάχνω και διαβάζω φόρουμ για να διαλέξω αντικαταστάτη του XperiaP και κάθε λίγο αλλάζω γνώμη μεταξύ oneS razr I και auto εδω. Θα περιμένω
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Τι έχω πάθει, εδω και δυο βδομάδες ψάχνω και διαβάζω φόρουμ για να διαλέξω αντικαταστάτη του XperiaP και κάθε λίγο αλλάζω γνώμη μεταξύ oneS razr I και auto εδω. Θα περιμένω

 

Από αυτά πού αναφέρεις πάντως το p1 είναι μακράν καλύτερό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά πού αναφέρεις πάντως το p1 είναι μακράν καλύτερό.

 

το razr i δεν εχει κυκλοφορησει επισημα αν δεν κανω λαθος

Link to comment
Share on other sites

το razr i δεν εχει κυκλοφορησει επισημα αν δεν κανω λαθος

 

Ναι αλλά ένα review δε θυμάμαι πού,δεν ήταν κι ιδιαίτερα ενθαρρυντικό

 

 

Πρώτη μέρα

http://i1202.photobucket.com/albums/bb375/taksidiotis25/Screenshot_2012-10-17-04-46-32.png

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ένα review δε θυμάμαι πού,δεν ήταν κι ιδιαίτερα ενθαρρυντικό

 

 

Πρώτη μέρα

http://i1202.photobucket.com/albums/bb375/taksidiotis25/Screenshot_2012-10-17-04-46-32.png

 

αυτό απο μόνο του δεν λέει κάτι...

η οθόνη πόση ώρα ήταν ενεργή?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

τι εφαρμογη να βαλω να μετραει αναλυτικα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τι εφαρμογη να βαλω να μετραει αναλυτικα?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsamlabs.bbm

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

τι εφαρμογη να βαλω να μετραει αναλυτικα?

Κανε ενα ''ταπ'' εκει που γραφει το ποσοστο της οθονης και θα σου γραψει αναλυτικα ποση ωρα ηταν ανοικτη.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Thanks,είχα κολλήσει.

Πάντως να προσθέσω και κάτι.το ότι ο haki χρησιμοποιεί ακόμα αυτό το κινητό σημαίνει κάτι από μόνο του καθώς δεν είναι χρήστης της πλακάς.έχουν περάσει κινητά από τα χέρια του και γνωρίζει από πρώτο χέρι τι εστία κινητό τηλέφωνο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το πούλησα πριν μερικές μέρες! Κάνω μαμακίες κατ΄ επανάληψιν και κατα συρροήν!

 

Θα το ξαναπάρω!

 

Και τι πήρες?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

http://i1202.photobucket.com/albums/bb375/taksidiotis25/Screenshot_2012-10-18-04-48-49.png

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

mini review.

 

Το κινητο το εχω στα χερια μου 2 ημερες.το αγορασα 360 ευρω απο armaos.

για να δουμε λοιπον τι περιλαμβανει το πακετο των 360 ευρω και αν αξιζει.

η συσκευη σαν κατασκευη ναι μεν ειναι πλαστικο,ομως η ποιοτητα του δειχνει να ειναι πολυ υψηλη,καμια σχεση ας πουμε με galaxy s2,στιβαρο,χωρις τριγμους.

το βαρος του ειναι πραγματικα πολυ χαμηλο σε σχεση με αλλα κινητα που εχω παρει,πραγματικα δεν το καταλαβαινεις καθολου στο χερι.

οπως επισης πολυ καλο ειναι και το μεγεθος του και φυσικα πολυ λεπτο.

εξωτερικα εχει λιτο σχεδιασμο που μου αρεσει παρα πολυ,κι επιτελους επιστροφη ξανα στα 3 capasitive keys.

η οθονη του ειναι pentile ομως ειναι πολυ καλη,σαφως καλυτερη απο του one s και πιο ζωντανη στα χρωματα,το μαυρο ειναι απο τα καλυτερα που εχω δει σε κινητο με super amoled επισης.

επισης η φωτεινοτητα ειναι πολυ καλη,το γραφω αυτο γιατι διαβασα θεματα σχετικα με την φωτεινοτητα.το εχω στην μεση ρυθμισμενο και η φωτεινοτητα του ειναι ενα κλικ περισσοτερο απο του one s.

αρχικα φοβηθηκα για την οθονη,ομως τελικα ειναι πολυ καλη.

το μενου του αν και εβαλα τον nova ειναι πολυ ωραιο,ειδικα στην ρυθμιση 3d.επισης μου θυμισε nexus καθως το κινητο ειναι καθαροτατο απο θεμα αχρηστων εφαρμογων που βλεπουμε σε αλλες συσκευες.πραγματικα ειναι σαν να χει ο χρηστης στα χερια του ενα galaxy nexus,περιπου.

ο ηχος του ειναι πολυ καλος και ποιοτικος,καιρο ειχα να ακουσω ωραιο ηχειο σε κινητο περα του galaxy s3 που ειναι επισης καλο.

στον τομεα των κλησεων τωρα,κορυφη.πολυ καλη ποιοτητα συνομιλιας,κανενα προβλημα με το σημα.

οπως επισης το ιδιο ισχυει και στο wifi αλλα και στο bt.κανενα προβλημα,καλο σημα το wifi και χωρις κανενα θεμα το bt.

η πλοηγηση στα μενου ειναι αρκετα smooth και δεν αντιμετωπισα καποιο θεμα,οπως επισης και στην πλοηγηση στο net.ολα καλα.

η μπαταρια του επισης δειχνει να ειναι το δυνατο του χαρτι καθως προσωπικα την βρισκω εξαιρετικη και αυτη την στιγμη ειμαι μολις στην τριτη φορτιση.

δεν ξερω αν θα πρεπει να μπω σε συγκρισεις η οχι,παντως αυτη την στιγμη και σε αυτα τα χρηματα,μετα απο το galaxy nexus ειναι οτι καλυτερο υπαρχει και γραφω μετα το galaxy nexus για ενα και μονο πραγμα,για την οθονη,που εκει υπερτερει ξεκαθαρα το nexus.

σε ολα τα υπολοιπα το βαζω στο top αυτη την στιγμη σε σχεση με one s και galaxy s2.για τα υπολοιπα που κυκλοφορουν,ας πουμε το xperia p,ουτε που το βαζω καν σε συγκριση.

το κινητο αξιζει και με το παραπανω τα χρηματα του.

η αληθεια ειναι οτι το πηρα με βαρια καρδια καθως ουτε ανοιχτο το ειδα αλλα και λογω ονοματος κατασκευαστη μιας και την huawei δεν την ξερω,περα απο κατι φτηνες συσκευες που εχει.

κι ομως,ημουν λαθος,το κινητο αυτο αξιζει να το παρει καποιος και να επενδυσει τα χρηματα του σε αυτο,δεν θα δυσαρεστηθει καθολου καθως ειναι ποιοτικο,αμεσα συναγωνισιμο ακομα και με ακριβοτερες συσκευες,εχει καλη αυτονομια και ειναι και πολυ βολικο στο χερι.

φυσικα θα γραψω και αλλες εντυπωσεις.αυτα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως το περιγραφεις πρεπει να ειναι το καλυτερο κινητο της αγορας...

λιγο υπερβολικο σε βρισκω. κανονικη διαφημιση...

Link to comment
Share on other sites

Οχι μια χαρα τα λεει ο ταξιδιώτης!! :)

Ειναι τιμιότατη συσκευή για τα χρήματα της και καλύτερη απο αλλες brand name συσκευές!

Το μονο αρνητικό (προσωπική αποψη) η "ενσωματωμένη" μπαταρία...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως το περιγραφεις πρεπει να ειναι το καλυτερο κινητο της αγορας...

λιγο υπερβολικο σε βρισκω. κανονικη διαφημιση...

 

Η αλήθεια δεν νομίζω ότι είναι διαφήμισή.

Και ναι το κινητό αυτό είναι καλύτερό από αυτά πού αναφέρω.

Και δεύτερον,αν δεν έχεις κάποιο κινητό στα χέρια σού να το τεστάρεις καλύτερα να μην σχολιάζεις και ειδικά να μιλάς με στόχο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ειναι η αποψη μου.

 

πλαστικο με κακο grip και αντιεργονομικο πιασιμο

κακη συναρμογη στο σημειο καμερας

μετρια (μη αποσπωμενη) μπαταρια

οθονη πολυ καλη

ανεκτη καμερα

 

αλλα για ποιο λογο να το προτιμησω ας πουμε απο το LG P880 Optimus 4X

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα για διπύρηνα κινητά,αν βάλουμε και το lg στην μέση τότε ναι,το huawei χάνει κατά κράτος.

Εμένα πάντως μου αρέσει πολύ στο πιάσιμο,πολύ καλό και παρόλο πού είναι πλαστικό είναι πολύ καλύτερό από άλλες συσκευές

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...