Jump to content

Alcatel OT-995


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εννοείς τη διαθέσιμη μετά από αυτή που ρουφάει το λειτουργικό και τα 'μαμά' προγράμματα..

 

αλλά είναι αρκετή?, ή η απόκτηση κινητού με 1gb είναι μονόδρομος πλέον??:(

μια χαρα είναι,προς θεού.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια για τα λεφτα του ειναι εξειρετικο το κντ......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά είναι και παιχνίδια σηκώνει..... άμα θες του κάνεις και ένα root για να βγάλεις και το avg που τρέχει....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για τα λεφτα του ειναι εξειρετικο το κντ......:)

Καλησπέρα στην παρέα!!!

Επειδή σκέφτομαι να το πάρω και εγώ θα ήθελα να ρωτήσω αν κάνει βιντεοκλήσεις μέσω 3G και αν έχει κάποιος δοκιμάσει ακουστικά άλλης εταιρίας και υπάρχει δυνατότητά να απαντάς την κλήση από το κουμπί του ακουστικού.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

βίντεο κλήσεις κάνει μόνο μέσω άλλη εφαρμογής..... δεν ξέρω το λόγο αλλά σχεδόν κανένα κινητό πλέον δεν έχει 3G εδώ θυμάμαι είχε το k800i που είχα:lol:
Link to comment
Share on other sites

βίντεο κλήσεις κάνει μόνο μέσω άλλη εφαρμογής..... δεν ξέρω το λόγο αλλά σχεδόν κανένα κινητό πλέον δεν έχει 3G εδώ θυμάμαι είχε το k800i που είχα:lol:

απλά το android δεν υποστηρίζει βιντεοκλήσεις μέσω του δικτύου κινητής τηλεφωνίας

Link to comment
Share on other sites

εκτός από τα σαμσουνγκ που έχουν σπάσει τον κώδικα και τα νοκια με το συμπιαν

 

ΤΟ NEXUS S δεν κανει βιντεοκλησεις !!!

Link to comment
Share on other sites

το nexus έχει καθαρό android

 

ναι το ξερω απλα ανεφερα οτι παρολου που ειναι της samsung δεν κανει βιντεοκλησεις ...

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω απλα ανεφερα οτι παρολου που ειναι της samsung δεν κανει βιντεοκλησεις ...
επειδή δεν είναι πειραγμένο απ την samsung το συγκεκριμένο
Link to comment
Share on other sites

παιδιά από φωτό και ήχο βίντεο πως πάει. Κάνει καλή ηχογράφηση.ρωτάω γιατί πολλά κινητά έχουν θέμα με αυτο-ειδικά σε περιβάλλον με θόρυβο
Link to comment
Share on other sites

το πηρα κ γω το κινητακι,τρεχει αψογα...ανυπομονω να δουμε καμια custom rom,πραγματικα θα πεταει το κινητο...
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς σε ποιο σημείο βρίσκεται η κεραία του τηλεφώνου;

παίζει να είναι στο κάτω μέρος (εκεί στην μπαταρία) γιατί ζεσταίνεται αρκετά σε εκείνο το σημείο

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες στα multirama το Samsung Galaxy S Plus έχει την ήδια τιμή. Ποιό από τα δύο θα μου προτείνατε και γιατί; :wacko:
Link to comment
Share on other sites

το alcatel εχει λιγο μεγαλυτερη οθονη, φλας, dlna και θα παρει σιγουρα την ics, ολα τα υπολοιπα spec ειναι αντιστοιχα και στα 2 τηλ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εχει πιο γρηγορο 3G και 1.4GHz CPU αντι για 1GHz σε σχεση με το Galaxy S. Αν δεν θες να το πειραξεις ομως, custom rom, κτλ ομως, το Galaxy ειναι μονοδρομος.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχει πιο γρηγορο 3G και 1.4GHz CPU αντι για 1GHz σε σχεση με το Galaxy S. Αν δεν θες να το πειραξεις ομως, custom rom, κτλ ομως, το Galaxy ειναι μονοδρομος.

 

Ας μην μπερδεύουμε τον κόσμο, το Galaxy S Plus έχει τον ίδιο επεξεργαστή (MSM8255T) στα 1.4GHz.

 

Ωστόσο όποιος ενδιαφέρεται για συγκριτικό συσκευών υπάρχει ξεχωριστός χώρος... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

 

Εδώ συζητάμε αποκλειστικά για το OT-995 και θα παρακαλέσω η συζήτηση να περιοριστεί σε αυτό και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια βδομαδα χρησης,δηλωνω ευχαριστημενος απο το κινητο..

 

μου κολλησε μια φορα,δεν ξεκολλουσε απο την αναμονη η οθονη.

 

επισης εχω ενα θεμα με τη μπαταρια..οταν παει κοντα στο 25 % αρχιζει κ πεφτει ραγδαια...δλδ μετα απο 10 λεπτα μπορει να κλεισει ,χωρις να το παρω γραμμη..

 

συμβαινει σε καποιον το ιδιο?

 

επισης μετα απο φουλ φορτιση,μου δειχνει οτι η μπαταρια ειναι σε πολυ χαμηλο επιπεδο,περιπου εκει που το αφησα στον φορτιστη..φυσικα ειναι γεματη,και καποια στιγμη ,οταν περασει το συγκεκριμενο σημειο,αρχιζει κ πεφτει κανονικα...

 

τελος,ποτε βλεπουμε να βγει η 4ρα?επισης μειονεκτημα,δε βλεπω καμια custom ακομα...

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Το One Touch Upgrade Q 1.9.8 που εμφανίστηκε στο site της Alcatel (στην καρτέλα download) το δοκίμασε κανείς;

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Το One Touch Upgrade Q 1.9.8 που εμφανίστηκε στο site της Alcatel (στην καρτέλα download) το δοκίμασε κανείς;

Το έβαλα μόλις πριν από λίγο εγώ, δεν έβγαλε κάποια αναβάθμιση αλλά είναι θετικό ότι εμφανιστηκε, λογικά λίγες ημέρες έμειναν για να έρθει η ics

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ τα παιδιά του φόρουμ, που με βοήθησαν να επιλέξω αυτό το κινητάκι, που μόνο κινητάκι δεν είναι από specs και επιδόσεις..

πρώτη μέρα χρήσης και δηλώνω χαρούμενος για την επιλογή (το έχω πάρει για δωράκι) αλλά σήμερα το ρύθμισα και του περνούσα τα απαραίτητα για να το παραδώσω..

Οθόνη π ανταποκρίνεται άψογα, και δείχνει τέλεια (δεν είναι και super duper amoled- αλλά με ικανοποίησε πλήρως)

χωρίς να ξεφορτώσω antivirus και άλλες βλακείες, είναι αρκετά γρήγορο.

ακόμη και η παραμετροποίηση της Alcatel μου άρεσε.

 

(μόνο πρόβλημα ότι έκανα factory restore settings για να το δηλώσω, αλλά το ίδιο είχα πάθει κ με ένα νέο βε τις προάλλες..)

 

αυτές τις αηδίες facebook, twitter Κλπ πως μπορώ να τις ξηλώσω??

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ τα παιδιά του φόρουμ, που με βοήθησαν να επιλέξω αυτό το κινητάκι, που μόνο κινητάκι δεν είναι από specs και επιδόσεις..

πρώτη μέρα χρήσης και δηλώνω χαρούμενος για την επιλογή (το έχω πάρει για δωράκι) αλλά σήμερα το ρύθμισα και του περνούσα τα απαραίτητα για να το παραδώσω..

Οθόνη π ανταποκρίνεται άψογα, και δείχνει τέλεια (δεν είναι και super duper amoled- αλλά με ικανοποίησε πλήρως)

χωρίς να ξεφορτώσω antivirus και άλλες βλακείες, είναι αρκετά γρήγορο.

ακόμη και η παραμετροποίηση της Alcatel μου άρεσε.

 

(μόνο πρόβλημα ότι έκανα factory restore settings για να το δηλώσω, αλλά το ίδιο είχα πάθει κ με ένα νέο βε τις προάλλες..)

 

αυτές τις αηδίες facebook, twitter Κλπ πως μπορώ να τις ξηλώσω??

 

λογικά θες root. μετά titanium backup ή root uninstaller ή κάτι αντίστοιχο

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

[...]αυτές τις αηδίες facebook, twitter Κλπ πως μπορώ να τις ξηλώσω??

ροοτάρισε το (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4130115#post4130115) και με το SystemCleanup σβηστα, οπως και τ antivirus φυσικα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...