Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου λοιπον επιμενεις και λες οτι εχεις γνωσεις, για να ισχυει "Επακριβως" ενα Benchmark σε Gpu πρεπει να γινει σε 2 συσκευες που εχουν ιδιο επεξεργαστη, ιδια μνημη, και ιδιο (Ακριβως) λογισμικο, κατι που "Δεν υφισταται" σε καμια περιπτωση εδω. Οποτε απλα ειναι (Το λιγοτερο) Ακυρα τα Benchmarks. Οι διαφορες που εχουν οι συσκευες δεν μπορουν να συγκριθουν σε καμια περιπτωση αντικειμενικα. Αφου λοιπον ξερεις οπως λες, μην επιμενεις γιατι εκτιθεσαι.

 

Αυτά που μου είπες sorry που στο λέω αλλά δεν λένε τίποτα. Αν ήταν έτσι δεν θα τρέχαμε κανένα bench σε κανένα smartphone παρά μόνο μεταξύ το ίδιου μοντέλου που καταλαβαίνεις και εσύ ότι είναι ανούσιο. To Nenamark είναι ένα gpu based bench και όλα αυτά που αναφέρεις είναι τουλάχιστον δευτερεύοντα. Ειδικά όταν μιλάμε για διαφορές αυτής της τάξης. Προσωπικά δεν θα προσθέσω τίποτα άλλο μιας και που δεν με ενδιαφέρει ουδόλως να σε πείσω...

 

I rest my case...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο υγιής διάλογος είναι θεμιτό και πρέπει να προάγεται. Δυστυχώς όμως δεν είναι αυτό το κατάλληλο topic για να γίνει. Μπορείτε να μεταφέρετε λοιπόν την διαφωνία σας στους Διαξιφισμούς και να συνεχίσετε εκεί.

Ωστόσο βλέποντας εκφράσεις του στυλ "...μην επιμενεις γιατι εκτιθεσαι..." σε καμία περίπτωση δεν συνιστούν υγιή διάλογο οπότε θα παρακαλέσω πολύ να μην συνεχιστεί η συζήτηση.

Ευχαριστώ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγω σταματω το off topic και ζητω συγνωμη απο τους mod. (Το εκτιθεσαι παντως δεν ειναι σε καμια περιπτωση υβριστικο σχολιο, και ουτε ειναι του χαρακτηρα μου να προσβαλω επ ουδενι κανεναν). Και κατι τελευταιο. Οσοι ξερουν πραγματικα τι σημαινει πραγματικα αντικειμενικο Benchmark ξερουν απολυτα αυτο που λεω.
Link to comment
Share on other sites

BTW, για όποιον ενδιαφέρεται, μόλις μίλησα με το πλαίσιο και ενώ πριν 3 μέρες μου έλεγαν ότι το λευκό θα το παραλάβουν 1/6, παίζει καθυστέρηση από sony και τώρα μου είπε για μέσα Ιούνη... Το μαύρο πάντως το έχουν άμεσα διαθέσιμο και ας το έχουν βγάλει από το site, το οποίο έγινε βασικά γιατί τους έχει κρεμάσει η sony πολλές φορές με το συγκεκριμένο μοντέλο...
Link to comment
Share on other sites

BTW, για όποιον ενδιαφέρεται, μόλις μίλησα με το πλαίσιο και ενώ πριν 3 μέρες μου έλεγαν ότι το λευκό θα το παραλάβουν 1/6, παίζει καθυστέρηση από sony και τώρα μου είπε για μέσα Ιούνη... Το μαύρο πάντως το έχουν άμεσα διαθέσιμο και ας το έχουν βγάλει από το site, το οποίο έγινε βασικά γιατί τους έχει κρεμάσει η sony πολλές φορές με το συγκεκριμένο μοντέλο...

 

Αυτα μου ειπανε και εμενα εχτες και τελικα πηρα το μαυρο ! Ενταξει η Sony σε αυτο το θεμα ειναι πολυ ΠΙΣΩ !!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια και από εμενα!!!!να ρωτησω κατι...εαν το παρω απο birdphone που το εχει σε λευκο παραεισαγωγης θα ειναι οκ??το μενου θα ειναι στα αγγλικα??Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάλι το έχω απενεργοποιημένο γιατί είναι ενοχλητικά δυνατό! :mobile: Τι να πώ; Iσως να έχει σχέση με τα "δικής μου κατασκευής" ringtones. Πάντως είναι πολύ πιό δυνατό από το προηγούμενο μου Galaxy Nexus.

 

haki έχεις κάνει κάποια ρύθμιση στον ισοσταθμιστή ή δν παίζει ρόλο στο πως χτυπάει το κινητό αυτό;;;

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα....μα το θέμα είναι στα ringtones που έχει προεγκατεστημένα το τηλέφωνο...Παιδιά να ξαναπώ ότι το κινητό απλά δν είναι όσο δυνατό ήταν το neo v...δν είπα ποτέ ότι ακούγεται σαν ελλατωματικό ή χαλασμένο...απλά μάλλον είχα κακομάθει με το neo v και το n95 που είχα παλαιότερα.το sole μου θυμίζει το ηχείο του satio...αυτό είναι όλο...
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα....μα το θέμα είναι στα ringtones που έχει προεγκατεστημένα το τηλέφωνο...Παιδιά να ξαναπώ ότι το κινητό απλά δν είναι όσο δυνατό ήταν το neo v...δν είπα ποτέ ότι ακούγεται σαν ελλατωματικό ή χαλασμένο...απλά μάλλον είχα κακομάθει με το neo v και το n95 που είχα παλαιότερα.το sole μου θυμίζει το ηχείο του satio...αυτό είναι όλο...

Εγω εχω τον default ηχο του xperia και δεν εχω ακουστικο προβλημα οσον αφορα την ενταση..

αν δεν το ειχε τοσος κοσμος παραπονο θα σε συμβουλευα για ενα-δυο τετοια :lol: αλλα απ'οτι φαινεται το αντιλαμβανονται ως χαμηλο το ηχειο και αλλα ατομα :confused:

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο θέμα του ηχείου απλά όποιος πιστεύει ότι το ηχείο του sole είναι τούμπανο ας βρει ένα neo v κ ας τα βάλει δίπλα δίπλα παίζοντας το ίδιο τραγούδι...τότε θα καταλάβετε όλοι τι εννοώ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο θέμα του ηχείου απλά όποιος πιστεύει ότι το ηχείο του sole είναι τούμπανο ας βρει ένα neo v κ ας τα βάλει δίπλα δίπλα παίζοντας το ίδιο τραγούδι...τότε θα καταλάβετε όλοι τι εννοώ...

δεν το ειπα και τουμπανο..απλα δεν μου φαινεται αδυναμο. δηλαδη αν δεν γινοταν κουβεντα δεν θα ερχοταν στο μυαλο μου απο μονο του να ασχοληθω με την ενταση του (και το neo v το ειχα ενα φεγγαρι:))

 

edit: τι γνωμη εχετε για αυτην τη θηκη? εχω ακουσει καλα λογια για τις Nilkin και μου ψιλογυαλίζει η ασπρη.. (και αυτη εδω καλη φαινεται..καλης ποιοτητας ολα καλα αλλα λιγο πολλα τα 13 ευρω..εχω συνηθισει σε φθηνοτερες απο eBay :-P)

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολη την παρεα.κατοχος και εγω απο χθες του εν λογο κινητου και πραγματικα πολυ

ευχαριστημενος.Μια ερωτηση μονο.Οταν ενεργοποιεις το gps απο που βλεπεις ποσοι δορυφοροι

εχουν κλειδωσει????

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολη την παρεα.κατοχος και εγω απο χθες του εν λογο κινητου και πραγματικα πολυ

ευχαριστημενος.Μια ερωτηση μονο.Οταν ενεργοποιεις το gps απο που βλεπεις ποσοι δορυφοροι

εχουν κλειδωσει????

 

Πρέπει να κατεβάσεις εφαρμογή για να το δεις αυτό.βάλε στο play store GPS test

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Aν το παρω απο wind λογικα ειναι branded ετσι? Εχει κατι στο μενου που να το προδιδει?

Smart Tags εχει η συσκευασια?

Link to comment
Share on other sites

Aν το παρω απο wind λογικα ειναι branded ετσι? Εχει κατι στο μενου που να το προδιδει?

Smart Tags εχει η συσκευασια?

δεν ειναι branded και εχει smartags :) . στις αρχικες σελιδες του νηματος εχει φωτογραφιες απο unboxing

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Οι εντυπώσεις όσων αφορά την μπαταρία πλέον είναι εξαιρετικές...Είμαι στην 5η φόρτιση κ η μπαταρία με δυνατη χρήση κρατάει μιάμιση μέρα το λιγότερο...
Link to comment
Share on other sites

Μία τελευταία ερώτηση πριν το παραγγείλω, το άσπρο λερώνει? γιατί σε ένα δείγμα που είδα είχε αρκετές μαυρίλες πίσω.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

το άσπρο έχω εγώ πάντως εδώ κ 5 μέρες.Αν κ δν είναι γυαλιστερό από πίσω είναι σκληρό πλαστικό κ όχι πορώδες ούτως ώστε να απορροφά τη βρομιά...οπότε δύσκολα θα λερώνει...εγώ πάντως κάθε βράδυ το καθαρίζω για να χω το κεφάλι μου ήσυχο...
Link to comment
Share on other sites

Οποιο και να παρεις αν δεν σκοπεύεις να του βαλεις μια θηκουλα και μια ζελατίνα προστασίας.. Σιγουρα καποια στιγμη.. Κατι.. :-\ εγω πχ δεν θα μπορουσα με την καμία να το καθαριζω καθημερινώς :-$ :-P. Πάντως να φανταστείς εμένα τα ασπρα κινητά δεν μαρεσουν ιδιαίτερα.. Αλλα το sole σε ασπρο πραγματικά του ταιριάζει παρα πολυ.. Κανει και την αντίθεση με το μαύρο περίγραμμα της οθόνης.. Τελειο :-) Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ μπορώ να με σκεφτώ να το καθαρίζω καθημερινά, θήκη σίγουρα θα έχω, όμως καθημερινά αν το πιάνεις για να μιλήσεις που τα χέρια σου δεν είναι και τα πιο καθαρά θα μαυρίζει, γι αυτό τα περισσότερα άσπρα είναι γυαλιστερά. Όμως συμφωνώ το άσπρο sole είναι πολύ όμορφο. Πάντως αν καταφέρω να πουλήσω το Optimus 2X το ΣΚ θα πάω χαλαρά στο Xperia P σε ασημί.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Οι εντυπώσεις όσων αφορά την μπαταρία πλέον είναι εξαιρετικές...Είμαι στην 5η φόρτιση κ η μπαταρία με δυνατη χρήση κρατάει μιάμιση μέρα το λιγότερο...

 

Με δυνατη χρηση οπως γραφεις εσυ μετα την 2η φορτιση μου κραταει το πολυ 16 ωρες. Αλλα και παλι ειναι το καλυτερο απο οσα εχω δοκιμασει τον τελευταιο χρονο !! Το μοναδικο που το φτανει ειναι το ATRIX στο οποιο η μπαταρια εβγαζε 14 ωρες ανετα.

Edited by vairas5770
Link to comment
Share on other sites

Με δυνατη χρηση οπως γραφεις εσυ μετα την 2η φορτιση μου κραταει το πολυ 16 ωρες. Αλλα και παλι ειναι το καλυτερο απο οσα εχω δοκιμασει τον τελευταιο χρονο !! Το μοναδικο που το φτανει ειναι το ATRIX στο οποιο η μπαταρια εβγαζε 14 ωρες ανετα.

 

Ωραία στατιστικά αυτονομίας!

Θα μπορούσες να αναλύσεις την χρήση που του κάνεις?

 

Καλό μήνα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...