Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο Κωτσοβολο και Πλαισιο εξαφανιστηκε και το μαυρο και το ασπρο. Περιμενω εδω και καιρο το ασπρο απο το Πλαισιο (για να παρω και τους χαρτες) αλλα δεν μου καθεται.

 

Το γελιο ειναι οτι ηρθαν κατι θηκες που παρηγγειλα και καθομαι να τις κοιταω:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν αξιζει να καθεσαι να περιμενεις για του χαρτες του don't panic. ειναι παρα πολυ ευκολο να τους βρεις εδω στη "γυρα" ;-) if u know what i mean. πχ εγω εχω και navigon και don't panic και iGO περασμενα στην καρτουλα sd και οποιο μου κανει κεφι εγκαθιστώ :-P

 

Το γελιο ειναι οτι ηρθαν κατι θηκες που παρηγγειλα και καθομαι να τις κοιταω:lol:

xaaxxaxa
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρε καταλαβα τι εννοεις αλλα λεω μιας και τους δινει δωρο, να το παρω απο εκει.

 

Τελος παντων, θα περιμενω αλλο λιγο αλλιως θα ψαξω απο αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρε καταλαβα τι εννοεις αλλα λεω μιας και τους δινει δωρο, να το παρω απο εκει.

 

Τελος παντων, θα περιμενω αλλο λιγο αλλιως θα ψαξω απο αλλου.

OK, αν αποφασισεις παντως οτι δεν θες να περιμενεις πολυ στειλε μου ενα ΠΜ :)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρε καταλαβα τι εννοεις αλλα λεω μιας και τους δινει δωρο, να το παρω απο εκει.

 

Τελος παντων, θα περιμενω αλλο λιγο αλλιως θα ψαξω απο αλλου.

Το πλαίσιο το έχει σε μαύρο άμεσα διαθέσιμο. Απλά έχει βγει από το site τους. Μίλησα χθες το απόγευμα μαζί τους. Το λευκό δεν το έχει και από ότι μου είπανε περιμένουνε μια παραγγελία στις 1/6 αλλά δεν είναι και 100% σίγουρο...

 

Και εγώ το λευκό περιμένω...

Link to comment
Share on other sites

Το πλαίσιο το έχει σε μαύρο άμεσα διαθέσιμο. Απλά έχει βγει από το site τους. Μίλησα χθες το απόγευμα μαζί τους. Το λευκό δεν το έχει και από ότι μου είπανε περιμένουνε μια παραγγελία στις 1/6 αλλά δεν είναι και 100% σίγουρο...

 

Και εγώ το λευκό περιμένω...

Σε λευκό το πήρα χθες απ τον Κωτσόβολο...Κ αν δν τα χουν πάρει υπάρχουν απο 2 κομμάτια στα καταστήματα:Περιστερίου,Βουλιαγμένης και ένα στο κατάστημα Κηφισίας 124

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να χει πέσει τέτοιος περονόσπορος, η συσκευή πάει καλά!
Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

Αν το εχεις λιγοτερο απο μια εβδομαδα(7 ημερες) πρεπε να το πας εκει που το αγορασες και να κανεις αντικατασταση μεσω DOA και να παρεις καινουριο σφραγισμενο.

 

Ευχαριστω πολυ για την συμβουλη...

Link to comment
Share on other sites

Στο review αναφέρεται κ το αδύναμο ηχείο που έχω αναφέρει σε προηγούμενο σχόλιο...έχει θα έλεγα μεγάλη διαφορά απ το αντίστοιχο του neo v κ πιστεύω είναι κ το μεγαλύτερο μείον του σε σχέση με το neo v μαζί βέβαια με την έλλειψη δεύτερης κάμερας...αλλά για την κάμερα το ξέραμε...από τις 2 μέρες που το έχω το μόνο αρνητικό που μπορώ να σημειώσω είναι το ηχείο του...κατα τ' άλλα είναι εξαιρετικό κ πολύ πιο γρήγορο απ το neo v...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πραγματικά το έχω ερωτευτεί , υπάρχει κάποιο μαγαζί που να μπορώ να το πάρω με επιδότηση από την κοσμοτέ? γιατί στο site του γερμανού δεν το έχει...

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

φιλε μπες στο mobilehellas na deis...nomizw kati leei gia epidothsh cosmote kai programmata omilias..sorry an kanw la8os...

 

έχει τα προγράμματα ομιλίας , θα κάνω ένα τηλέφωνο να ρωτήσω... thx

Edited by alex21

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν φωτίζουν τα πλήκτρα αφής,γιατί το έψαχνα μέσα στο menu και δεν βρήκα τίποτα!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν φωτίζουν τα πλήκτρα αφής,γιατί το έψαχνα μέσα στο menu και δεν βρήκα τίποτα!
τι εννοεις? υπαρχει περιπτωση να μη φωτιζαν τα capacitive keys? δεν σου φωτιζουν εσενα?? αν οχι λογικα εχει προβλημα η συσκευη σου.. ισως το χεις στον αυτοματο φωτισμο και οταν ειναι μερα δεν στα αναβει καθολου τα φωτακια εκει(?)
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Στο review αναφέρεται κ το αδύναμο ηχείο που έχω αναφέρει σε προηγούμενο σχόλιο...έχει θα έλεγα μεγάλη διαφορά απ το αντίστοιχο του neo v κ πιστεύω είναι κ το μεγαλύτερο μείον του σε σχέση με το neo v μαζί βέβαια με την έλλειψη δεύτερης κάμερας...αλλά για την κάμερα το ξέραμε...από τις 2 μέρες που το έχω το μόνο αρνητικό που μπορώ να σημειώσω είναι το ηχείο του...κατα τ' άλλα είναι εξαιρετικό κ πολύ πιο γρήγορο απ το neo v...

 

Ακριβώς έτσι είναι!

Πιο γρήγορο σαφώς απ'το neo v,όλα καλά αλλά το ηχείο κ το ακουστικό του είναι επιεικώς μέτρια και σαφώς κάτω απ'του neo v αν δε πεις και για το walkman του sole τότε φαίνεται τελείως ψόφιο!!!!!Είναι να απορείς για τις βλακείες που κάνει η Sony σε μια συσκευή που ΠΡΈΠΕΙ να είναι ΤΗΛΈΦΩΝΟ πάνω απ'όλα!

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όπως φαίνεται και στο review του gsmarena, η gpu του Sole (Mali 400) μόνο η ίδια δεν είναι με του sgsii...

 

Χωρίς αυτό βέβαια να χαλάει την vfm του κινητού...

 

 

ΒΤW παιδιά το ηχείο του είναι τόσο χαμηλό παρακτικά όσο δείχνει και το review? Χάνετε κλήσεις?

Edited by JoeBar
Link to comment
Share on other sites

Mιά χαρά ένταση έχει! Δεν καταλαβαίνω τι κουφαμάρα τους βάρεσε!

 

haki κοίτα κ εγώ είμαι χαρούμενος με το sole μου αλλά εντάξει με το ηχείο υπάρχει ένα θεματάκι.Παιδιά όταν λέμε ένα θεματάκι μη φανταστείτε ότι χάνετε κλήσεις κ τέτοια τρελά...Είπαμε.Όπως είπα κ χθες σε προηγούμενο post απλά είναι πιο αδύναμο από το neo v.Αυτό δν σημαίνει ότι δν ακούγεται κιόλας...Μην τρελαθούμε.Απλά όποιος είχε συνηθίσει με το ηχείο του neo v το sole θα του κακοφανεί.Αυτό είναι όλο...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο εγώ τώρα;χθες το βράδυ του έκανα την τρίτη φόρτιση.Το κινητό έφτασε στο 100% σε 45 λεπτά ακριβώς.Δεν λέω ως εδώ όλα καλά.αφού λοιπόν έφτασε στο 100% το έσβησα κ το έβγαλα απ την φόρτιση...Το πρωί όταν το ενεργοποίησα η μπαταρία ήταν μόνο στο 75%...Έχασε δλδ το 25% Τις 8 ώρες που ήταν απενεργοποιημένο...Το χει πάθει κ κανείς άλλος αυτό;Ελπίζω να ευθύνεται το ότι η μπαταρία είναι ακόμα στο στρώσιμο...κ όχι κάτι άλλο...

 

Πάντως όπως φαίνεται και στο review του gsmarena, η gpu του Sole (Mali 400) μόνο η ίδια δεν είναι με του sgsii...

 

Χωρίς αυτό βέβαια να χαλάει την vfm του κινητού...

 

 

ΒΤW παιδιά το ηχείο του είναι τόσο χαμηλό παρακτικά όσο δείχνει και το review? Χάνετε κλήσεις?

 

Joebar η GPU είναι ακριβώς η ίδια...Mali 400 φορούν κ τα 2...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Joebar η GPU είναι ακριβώς η ίδια...Mali 400 φορούν κ τα 2...

Φίλε η gpu είναι ίδια στο όνομα. Στο Sole είναι single core ενώ στο SGSII (όπως και στο SGSIII) είναι quad core. Για αυτό και υπάρχει τόσο χαοτική διαφορά στο Nenamark με το SGSII, ενώ έχουν σχεδόν ίδια ανάλυση...

Edited by JoeBar
Link to comment
Share on other sites

Eγώ δεν περιμένω να είμαι "χαρούμενος" από κανένα Sole γιατί αλλάζω κινητό κάθε βρομάδα και επαναλαμβάνω ότι το κινητό δεν έχει κανένα ασυνήθιστο πρόβλημα με την ένταση του μεγαφώνου. Το ότι το Neo V χτυπάει πιό δυνατά σημαίνει απλά ότι το Neo V έχει πολύ δυνατό ηχείο...όχι ότι το Sole έχει αδύναμο ηχείο.

 

Haki διαφωνώ μαζί σου.Επιμένω ότι το sole έχει αδύναμο ηχείο αφού ακόμη κ του neo v η ένταση στα τεστ του GSMArena είναι στο μέσο όρο των κινητών τηλεφώνων που κυκλοφορούν.Άρα δν έχει πολύ δυνατό ηχείο το neo v όπως είπες.Έχει ένα απλά αποδεκτό ηχείο το οποίο σε σχέση με του sole μοιάζει να έχει σχεδόν τη διπλάσια ένταση...Κ έχω πλήρη γνώση αυτών που λέω αφού είμαι κάτοχος κ των 2 τηλεφώνων...

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμασει κανεις απο τους κατοχους να βγάλει την μπαταρια;

Στην σελιδα της η Σονυ λεει οτι ειναι κλειστου τυπου αλλα επισης αναφερει οτι μπορεί να παραγγειλεις εφεδρικη.. Αν μπορει καποιος απο τους κατοχους να μας το διευκρινίσει.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδια το περιμενω αυριο-μεθαυριο...εχω αρχισει ηδη να ψαχνω εφαρμογες..επισης θελω οπωςσηποτε να του περασω ενα καλο gps...μπορειτε να μου στειλετε κανενα λινκ αν επιτρεπεται βεβαια??:worry:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...