Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην ξεχνατε οτι στο εξωτερικο δεν ειναι τοσο φτηνη η συσκευη οσο εδω. Αν θυμαμαι καλα, καποιος ειχε δωσει link που ειχε τιμη 300+ ευρω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις πήρα το κινητό και πρέπει να το βάλω να κάνει φόρτιση 30 λεπτών πριν το ενεργοποιήσω για πρώτη φορά σύμφωνα με τις οδηγίες.

 

Είχα την εντύπωση οτι έπρεπε να εξαντλήσω την μπαταρία του κινητού και μετά να κάνει την 1η φόρτιση.

 

Βέβαια εγώ είχα μείνει στις εποχές του... 8 ωρου! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα το κινητό και πρέπει να το βάλω να κάνει φόρτιση 30 λεπτών πριν το ενεργοποιήσω για πρώτη φορά σύμφωνα με τις οδηγίες.

 

Είχα την εντύπωση οτι έπρεπε να εξαντλήσω την μπαταρία του κινητού και μετά να κάνει την 1η φόρτιση.

 

Βέβαια εγώ είχα μείνει στις εποχές του... 8 ωρου! :lol:

 

Και εγώ αυτή την εντύπωση είχα. Σε ζηλεύω;ρ Εγώ μάλλον θα το αγοράσω μέσα Αυγούστου.

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά για διαγραφή εφαρμογών:

Ρυθμίσεις > εφαρμογές> (βρίσκουμε την εφαρμογή που θέλουμε να διαγράψουμε) και επιλέγουμε πρώτα ''εκκαθάρισή δεδομένων'' και μετά κατάργηση.

Είχα και εγώ τον εκατομμυριούχο!!!! Προφανώς αυτό θα φταίει. Να σε ρωτήσω, εγώ μεχρι τώρα έκανα μόνο κατάργηση και όχι εκκαθάριση δεδομένων. Υπάρχει περίπτωση να έχω "υπόλοιπα εγαρμογών" ακόμα? Και πώς γίνεται να τα αφαιρέσω τώρα? Ευχαριστω !!

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ τον εκατομμυριούχο!!!! Προφανώς αυτό θα φταίει. Να σε ρωτήσω, εγώ μεχρι τώρα έκανα μόνο κατάργηση και όχι εκκαθάριση δεδομένων. Υπάρχει περίπτωση να έχω "υπόλοιπα εγαρμογών" ακόμα? Και πώς γίνεται να τα αφαιρέσω τώρα? Ευχαριστω !!

 

Με ένα file manager βρίσκεις το φάκελο κ τον σβήνεις

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

Είμαι κι εγώ από αυτούς που σκέφτονται να το αγοράσουν το sole αυτές τις μέρες...

Έχω διαβάσει παντού καλά πράγματα, και από συγκρίσεις που έχω κάνει με άλλα android σε αυτά τα λεφτά (~200-250) δεν βρίσκω κάτι καλύτερο.

Το μόνο που με κρατάει απ' το να το παραγγείλω τώρα κιόλας είναι αυτά που διάβασα εδώ (και σε κάποια ξένα fora) για κάποια "αναβάθμιση" που έβγαλε η sony για το κινητό αυτό, και χάλασε αρκετά πράγματα....

 

Θέλω να ρωτήσω τα μέλη του φόρουμ που έχουν το sole, αν όντως είναι τόσο τραγικό αυτό που συνέβη και αν πάρω το κινητό τώρα θα είναι "αναβαθμισμένο"? Μπορώ να το αποφύγω? Ή τελικά τσάμπα ανησυχώ και δεν είναι κάτι τραγικό?

Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα ανησυχείς, δεν θα είναι αναβαθμισμένο.. Πάρτο και μην κάνεις την αναβάθμιση.. Περίμενε όπως εγώ και πολλοί άλλοι την νεότερη αναβάθμιση...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

Είμαι κι εγώ από αυτούς που σκέφτονται να το αγοράσουν το sole αυτές τις μέρες...

Έχω διαβάσει παντού καλά πράγματα, και από συγκρίσεις που έχω κάνει με άλλα android σε αυτά τα λεφτά (~200-250) δεν βρίσκω κάτι καλύτερο.

Το μόνο που με κρατάει απ' το να το παραγγείλω τώρα κιόλας είναι αυτά που διάβασα εδώ (και σε κάποια ξένα fora) για κάποια "αναβάθμιση" που έβγαλε η sony για το κινητό αυτό, και χάλασε αρκετά πράγματα....

 

Θέλω να ρωτήσω τα μέλη του φόρουμ που έχουν το sole, αν όντως είναι τόσο τραγικό αυτό που συνέβη και αν πάρω το κινητό τώρα θα είναι "αναβαθμισμένο"? Μπορώ να το αποφύγω? Ή τελικά τσάμπα ανησυχώ και δεν είναι κάτι τραγικό?

 

Εγώ πάντως που την έχω κάνει την αναβάθμιση δεν έχω κανένα μα κανένα πρόβλημα... Το τηλέφωνο είναι πραγματικά εκπληκτικό και πανέμορφο... Και ταχύτατο βεβαίως βεβαίως... Χαχαχα.. Πραγματικά αξίζει κάθε ευρώ που κοστίζει!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα πως το κινητό είναι εκπληκτικό. Το λειτουργικό άριστο,δεν ξέρω τι παραπάνω μπορεί να βγάλεΙ όταν βγει αναβάθμιση. Το συστήνω ανεπιφύλακτα. Βεβαίως σαν κάτοχος απλού τηλεφώνου (c510) έχω δυσκολευτεί να το χρησιμοποιώ σαν απλό τηλέφωνο, αλλά αυτό μάλλον συμβαίνει με όλα ταsmartphones
Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

και το ηχείο του ακόμα συνηθίζεται μετά από λίγο , σε όλα τα άλλα δεν έχει θέματα ακόμα και οι φωτό την μέρα δεν περίμενα να είναι τόσο καλές... Edited by iobelika
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μετά από χρήση 1,5 μέρας δεν έχω να προσθέσω κάτι περισσότερο σε όσα έχουν γράψει όσοι το χρησιμοποίησαν σε τόσες σελίδες που έχουν προηγηθεί. Το κινητό με έχει αφήσει πολύ ικανοποιήμένο, δεν κολλάει πουθενά και αξίζει κάθε ευρώ. Μπράβο στη Sony!

 

ΥΓ. Προς το παρόν δεν έχω κάνει αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Με εναν που έχω συνομιλία στο xda λέει ότι το firmware .177 έχει γίνει released ήδη για Ευρώπη. Σας έβγαλε καμοιά αναβάθμιση ?
Link to comment
Share on other sites

στο pc companion δεν μου βγαζει καμια καινουρια ενημερωση.

 

σκεφτομαι να παραγγειλω ενα ζευγαρι απο τα παρακατω ακουστικα για το xperia sole:

http://www.ebay.co.uk/itm/Silver-White-Universal-3-5mm-In-Ear-Stereo-Headset-Headphone-for-Sony-Xperia-S-/190701341018?pt=UK_Mobile_Home_Phones_Bluetooth_Acc_ET&hash=item2c66af895a#ht_2711wt_1270

http://www.ebay.com/itm/3-5mm-In-Ear-Earphone-Headset-MH650c-for-Sony-Xperia-S-LT26i-Tapioca-ST21i-white-/190702067413?pt=PDA_Accessories&hash=item2c66ba9ed5#ht_2440wt_1037

 

υπαρχει περίπτωση να δημιουργησουν προβλημα στο κινητο?ποια ειναι καλυτερα? ευχαριστω:)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το price range δεν παίζει να έχουν φοβερές-αντιληπτές διαφορές.

Απλά ακουστικά είναι. Απλά πρέπει να είναι 3,5mm που είναι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορεί κανείς να μου εξηγήσει πώς λειτουργεί η αναφορά παράδοσης στο xperia sole? Την έχω ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις των μηνυμάτων, αλλά ποτέ δεν εμφανίζεται κάποιο σχετικό μήνυμα. Η έκδοση android είναι 2.3.7. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

σου δειχνει ενα ν στο μηνυμα οταν παραδωθει.

 

Αυτό το πρόσεξα, αλλά δεν γνώριζα τι σημαίνει. Thanks. Δεν υπάρχει δλδ ο κλασικός τρόπος εμφάνισης σχετικού μηνύματος στην οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

οχι.εκτος και αν υπαρχει και δεν το γνωριζω.και στο χ8 και το χ10 μινι που τα ειχα παλια αυτη ηταν η αναφορα παραδοσης.ενα απλο ν :p
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόσεξα, αλλά δεν γνώριζα τι σημαίνει. Thanks. Δεν υπάρχει δλδ ο κλασικός τρόπος εμφάνισης σχετικού μηνύματος στην οθόνη?

 

Το handcent sms εχει αυτη την επιλογη με μηνυμα στην status bar.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μετά από χρήση 1,5 μέρας δεν έχω να προσθέσω κάτι περισσότερο σε όσα έχουν γράψει όσοι το χρησιμοποίησαν σε τόσες σελίδες που έχουν προηγηθεί. Το κινητό με έχει αφήσει πολύ ικανοποιήμένο, δεν κολλάει πουθενά και αξίζει κάθε ευρώ. Μπράβο στη Sony!

 

αυτό είναι το ωραίο. ότι παίρνεις κινητό με 250€ και μπορείς να το έχεις μια ζωή

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόσεξα, αλλά δεν γνώριζα τι σημαίνει. Thanks. Δεν υπάρχει δλδ ο κλασικός τρόπος εμφάνισης σχετικού μηνύματος στην οθόνη?

 

νομίζω ότι αυτός έιναι πιο διακριτικός τρόπος και κάπως έτσι ήταν και η αναφορά παράδοσης που είχε υλοποιηθεί για τα Iphone μεχρι την 5 στο 4s.

 

φίλε androides πολύ καλό που χαίρεσαι για την αγορά σου με το Sole!

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα και γώ λοιπόν! Αν και το είχα δεί απο κοντά κάποια στιγμή ομολογώ οτι δεν περίμενα να αφήνει τόσο καλή αίσθηση στο χέρι, το περίμενα πιο "φτηνιάρικο".. :happy:

 

Μάλλον έκανα χαζομάρα με την πρώτη φόρτιση, ήξερα οτι έπρεπε να το ανοίξω και να τελειώσω την μπαταρία που είχε ήδη αλλά επειδή το αυτοκόλλητο έλεγε να φορτίσει 30 λεπτά πριν το ανόιξω τελικά το έβαλα να φορτίσει κανονικά.. Ευελπιστώ οτι μετά απο μερικές πλήρης φορτίσεις-αποφορτίσεις θα στρώσει και δε θα υπάρχει πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα και γώ λοιπόν! Αν και το είχα δεί απο κοντά κάποια στιγμή ομολογώ οτι δεν περίμενα να αφήνει τόσο καλή αίσθηση στο χέρι, το περίμενα πιο "φτηνιάρικο".. :happy:

 

Μάλλον έκανα χαζομάρα με την πρώτη φόρτιση, ήξερα οτι έπρεπε να το ανοίξω και να τελειώσω την μπαταρία που είχε ήδη αλλά επειδή το αυτοκόλλητο έλεγε να φορτίσει 30 λεπτά πριν το ανόιξω τελικά το έβαλα να φορτίσει κανονικά.. Ευελπιστώ οτι μετά απο μερικές πλήρης φορτίσεις-αποφορτίσεις θα στρώσει και δε θα υπάρχει πρόβλημα..

Καλορίζικο! Μην στεναχωριέσαι, δεν έχεις κάνει καμία πατάτα. Θα στρώσει μια χαρά...

 

Μάλλον με βλέπω να το παίρνω και εγώ δώρο για την γυναίκα... :)

Το μόνο που με κολλάει λίγο είναι η χαμηλή ένταση του ηχείου, αλλά από την άλλη δεν υπάρχει και κάποια άλλη αντίστοιχη επιλογή σε αυτά τα λεφτά...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...