Jump to content

Προσεχείς συναυλίες και μουσικά events


TrobocopR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι οι εποχες που παιζουν γυμνοι; :p

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

 

Εχουν παιξει γυμνοι και μετα το californication. Στο βιβλιο που εγραψε ο kiedis αναφερει οτι το να παιζουν γυμνοι στις συναυλιες ηταν γραμμενο στο συμβολαιο τους μερικες φορες επειδη το ηθελε ο κοσμος. Παντως και εγω που τους γνωρησα εποχη otherside περιμενα να ερθουν στην Ελλαδα πριν το stadium arkadium..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χεχε!καμμενο ρε συ...

Δεν ειμαι κανας τρελός φαν.κ εγω όπως και οι περισσότεροι νομίζω τους γνωρίσαμε από το californication.

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μολις πηρα 2 εισητηρια για το μεθαυριανο live των Opeth : D

 

αν τυχει και παει καποιος ευχομαι να περασει καλα.

αν και κατι τετοιο ειναι δεδομενο : )

 

\m/

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Rockwave Festival 2012:

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 1 ΙΟΥΛΙΟΥ 2012

OZZY OSBOURNE & FRIENDS

MACHINE HEAD

PARADISE LOST

UNISONIC

PLANET OF ZEUS

LUCKY FUNERAL

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 2 ΙΟΥΛΙΟΥ 2012

THE PRODIGY

IGGY AND THE STOOGES

EVERLAST

PETER HOOK AND THE LIGHT

perform "Unknown Pleasures"

A Joy Dvision Celebration

 

http://www.mad.tv/section/news/54741/news/Rockwave+Festival+2012%3A+Line-up+%EA%E1%E9+%F4%E9%EC%DD%F2+%E5%E9%F3%E9%F4%E7%F1%DF%F9%ED?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+madgreece+%28Mad.tv%29

 

^ολες οι λεπτομεριες εδω ^

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

http://img818.imageshack.us/img818/2134/20120331238.jpg

 

το πανω αγοραστηκε πριν 2 ωρες :D

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

και peppers θα πας? ωραιος :D

 

πολυ αργει ακομα το καλοκαιρι...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, RHCP μου το εκαναν δωρο το ticket!

Αργει το καλοκαιρι οντως... εχουμε ομως ωραια πραγματα να περιμενουμε (μουσικα)

 

a blast from the past:

http://i193.photobucket.com/albums/z196/hellasisgreece/20120331_013.jpg

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στη Θεσσαλονίκη οι Duran Duran

Monday, 02 April 2012 18:13

 

Οι Duran Duran, το θρυλικό ποπ συγκρότημα, θα εμφανιστούν στις 6 Ιουλίου στο Θέατρο Γης στη Θεσσαλονίκη, στο πλαίσιο της περιοδείας τους για την υποστήριξη του τελευταίου τους άλμπουμ «All you need is now».

 

Πρόκειται για τη μία και μοναδική συναυλία που θα δώσει το συγκρότημα στην Ελλάδα και μάλιστα στη Θεσσαλονίκη, όπου δεν έχει ξαναεμφανιστεί ποτέ μέχρι σήμερα.

 

Οι φαν των Duran Duran θα έχουν τη δυνατότητα να ακούσουν τα τραγούδια από το τελευταίο τους άλμπουμ μαζί με όλες τις κλασικές επιτυχίες της καριέρας τους.

 

Η προπώληση των εισιτηρίων ξεκινά την Πέμπτη στις 2 το μεσημέρι στο http://www.ticketservices.gr και http://www.123tickets.gr. Σύντομα θα ανακοινωθεί και η ημερομηνία προπώλησης εισιτηρίων σε σημεία πώλησης.

 

Οι τιμές των εισιτηρίων είναι: προπώληση: 35 ευρώ, ταμείο 38 ευρώ.

 

Read more: http://www.seleo.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=53564:---duran-duran&catid=74:sites&Itemid=143#ixzz1qvFI1zVi

Seleo.gr News

Link to comment
Share on other sites

Εχουν παιξει γυμνοι και μετα το californication. Στο βιβλιο που εγραψε ο kiedis αναφερει οτι το να παιζουν γυμνοι στις συναυλιες ηταν γραμμενο στο συμβολαιο τους μερικες φορες επειδη το ηθελε ο κοσμος. Παντως και εγω που τους γνωρησα εποχη otherside περιμενα να ερθουν στην Ελλαδα πριν το stadium arkadium..

 

Απο εκει καταλαβαινεις το ποιόν ενος συγκροτηματος....

 

Να παιζουν γυμνοι βασει συμβολαιου.... Pathetic και tragic μαζι. :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Απο εκει καταλαβαινεις το ποιόν ενος συγκροτηματος....

 

Να παιζουν γυμνοι βασει συμβολαιου.... Pathetic και tragic μαζι. :lol::lol:

 

Δίκιο έχεις, αλλά οι RHCP είναι από τις σπάνιες αυτές περιπτώσεις που αυτές οι μπούρδες που τους βάζουν να κάνουν δεν είναι για να κρύψουν ότι δεν υπάρχει ταλέντο. Tragic και ηλίθιο και pathetic είναι, αλλά οι Peppers είναι πολύ μεγάλο κεφάλαιο στη μουσική και όχι γιατί εμφανίζονταν γυμνοί στις συναυλίες τους.

 

ΥΓ: Και ο Bowie έκανε...κωμικοτραγικές εμφανίσεις στη σκηνή το ίδιο και οι Kiss (και το 80% των hard rock/metal συγκροτημάτων). Μπορεί κανείς να αμφισβητήσει το ταλέντο τους; Δε συγκρίνω ονόματα, απλά προσπαθώ να πω ότι η εκκεντρική σκηνική παρουσία δεν είναι ΠΑΝΤΑ για να κρύψει την απουσία ταλέντου.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις, αλλά οι RHCP είναι από τις σπάνιες αυτές περιπτώσεις που αυτές οι μπούρδες που τους βάζουν να κάνουν δεν είναι για να κρύψουν ότι δεν υπάρχει ταλέντο. Tragic και ηλίθιο και pathetic είναι, αλλά οι Peppers είναι πολύ μεγάλο κεφάλαιο στη μουσική και όχι γιατί εμφανίζονταν γυμνοί στις συναυλίες τους.

 

ΥΓ: Και ο Bowie έκανε...κωμικοτραγικές εμφανίσεις στη σκηνή το ίδιο και οι Kiss (και το 80% των hard rock/metal συγκροτημάτων). Μπορεί κανείς να αμφισβητήσει το ταλέντο τους; Δε συγκρίνω ονόματα, απλά προσπαθώ να πω ότι η εκκεντρική σκηνική παρουσία δεν είναι ΠΑΝΤΑ για να κρύψει την απουσία ταλέντου.

 

Το τραγικο ειναι οτι υπηρχε στο συμβολαιο, αν υπηρχε. Αυτο σχολιασα.

 

Δεν γινεται να συγκρινεις αυτους που μου ειπες με τους rhcp, δυστυχως για τους τελευταιους. Μεχρι που εγιναν εμπορικοι μου αρεσαν παντως, ειχαν καλα κομματια. Μετα, μαλακωσαν καπως.

 

Η συναυλια προφανως προβλεπεται αρκετα καλη.

Link to comment
Share on other sites

Το τραγικο ειναι οτι υπηρχε στο συμβολαιο, αν υπηρχε. Αυτο σχολιασα.

 

Δεν γινεται να συγκρινεις αυτους που μου ειπες με τους rhcp, δυστυχως για τους τελευταιους. Μεχρι που εγιναν εμπορικοι μου αρεσαν παντως, ειχαν καλα κομματια. Μετα, μαλακωσαν καπως.

 

Η συναυλια προφανως προβλεπεται αρκετα καλη.

 

Μα το ξεκαθάρισα ότι δεν τους συγκρίνω :p.

Απλά σου φέρνω ως παράδειγμα κάποια (αναμφισβήτητα) μεγάλα ονόματα του χώρου για να πω ότι οι υπερβολικές εμφανίσεις στη σκηνή δεν είναι και τόσο ασυνήθιστες.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγω παντως εκτος απο Rockwave (Prodigy & Iggy Pop) τσιμπησα και ενα για Morrissey (o frontman των The Smiths) που ερχεται στις 16 Ιουλιου στον Λυκαβηττο.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για Κυπρο

 

25ο Παγκύπριο Φεστιβάλ ΕΔΟΝ

 

4 Ιουλίου: Ο Λαυρέντης Μαχαιρίτσας, ο Σάκης Μπουλάς, ο Δημήτρης Σταρόβας, ο Μιλτιάδης Πασχαλίδης και ο Διονύσης Τσακνής

5 Ιουλίου: Ο Φίλιππος Πλιάτσικας και η Ελεονώρα Ζουγανέλη

6 Ιουλίου: Ο Βασίλης Παπακωνσταντίνου, η Τάνια Κικίδη και το μουσικό σχήμα «Κολλεκτίβα»

 

Πύλη Αμμοχώστου

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Πολλοί στη χθεσινή συναυλία των red hot chili peppers μπήκαν τζάμπα καθώς άνοιξε η πύλη 35 μόλις άρχισαν να παίζουν.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Raveonettes και Firewind στο κυτταρο :D οι 2οι ειναι 21/12, οι 1οι ΝΟΜΙΖΩ 16/12 :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

αν και καθυστερημενα ηθελα να πω την γνωμη μου για τους rhcp.ειναι ενα συγκροτημα με δικο του ηχο και κοινο.πολυ κοινο.εμενα λιγα τραγουδια μου αρεσουν,ομως δεν θα πηγαινα ποτε σε συναυλια τους.ο λογος,προσωπικα πιστευω ειναι οτι η μουσικη τους ως επι το πλειστον δεν ειναι για μεγαλα γηπεδα.κανα 2-3 τραγουδια ξεσηκωνουν.τα αλλα ειναι φανκιες που τα ακους πιο ηρεμα.για μενα χανουν σε μεγαλα γηπεδα .δεν εχουν αυτο το συναισθημα που βγαζουν τα ροκ συγκροτηματα.δεν εχουν βαιμπς,αγγλιστι.

το καλυτερο θαταν να παιζανε σε μικρα θεατρα-γηπεδα οπως οταν ξεκινησαν και ειχανε αλλο στυλ και ηχο.γιαυτο δεν πετυχε η συναυλια και αφησε αναμικτα συναισθηματα .δεν εφταιγε μονο ο ηχος.αυτο ειναι μονιμο προβλημα στο οακα.επειτα νομιζω οτι εχουν κορεστει σαν μπαντα και αυτο βγηκε αμεσως μετα στην αποχωρηση ενος μελους.

η καλυτερη συναυλια για μενα φετος ηταν το EJEKT FESTIVAL!! .τωρα για τους φαν του μεταλ ερχονται οι wasp.

Link to comment
Share on other sites

depeche mode 10 μαιου στο τερα βαιμπ!!!

 

Αντε να δουμε.... γιατι το εχουμε ξαναδει το εργο! :rolleyes:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

ναι το θυμαμαι.ειναι η 2η συναυλια απο το ξεκινημα του 2013.τι να συμβει πια στην αρχη της περιοδειας τους.μαλλον κιαυτοι γιαυτο το κανανε στην αρχη για να παιξουν επιτελους.να δουμε απο καιρο πως θαναι ,ομως!
Link to comment
Share on other sites

Therion κανείς δεν πήγε από εδώ προχτές;;

Aν γνωρίζει κανείς γενικά τι παίζει με τις εμφανίσεις τους, ας γράψει εδώ, γιατί θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ναι το θυμαμαι.ειναι η 2η συναυλια απο το ξεκινημα του 2013.τι να συμβει πια στην αρχη της περιοδειας τους.μαλλον κιαυτοι γιαυτο το κανανε στην αρχη για να παιξουν επιτελους.να δουμε απο καιρο πως θαναι ,ομως!
Στους Roxette περυσι Μαη μηνα με το που τελειωσε η συναυλια ανοιξαν οι καταρακτες του ουρανου.
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...