Jump to content

[ROM] PULSE ROM - 1.7 - [JKAY 13.6.4] Android 2.3.6 XWLΑ4 *22/2/12*


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την Καλημερα μου φιλε freddaras...

 

Θα ηθελες να δοκιμασεις και την εφαρμογη App Quarantine....

 

https://market.android.com/details?id=com.ramdroid.appquarantine

 

Και να μου πεις,τις εντυπωσεις σου...

Σου δινει και αυτη η εφαρμογη την δυνατοτητα... Να τερματισεις την καθε λειτουργια,οποιας εφαρμογης εσυ επιθυμεις...

Μεχρι τωρα δεν μου εχει παρουσιασει καποιο προβλημα....

 

Αν θελεις μπορεις και εσυ να την δοκιμασεις.... Και σου ζητω συγνωμη απο τωρα... Αν σε βαλω σε καποια ταλαιπωρια...

Αλλα δεν νομιζω αυτο να συμβει... Αν και ποτε δεν ξερεις,τι μπορει να συμβει σε μια αλλη συσκευη... Ενος αλλου χρηστη...

Με ενα αλλο setrarisma....

 

Aπλα σου το προτεινω αν θελεις.... Και εχεις και εσυ τον χρονο για δοκιμες.....

Εγω ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.... Απο την συμπεριφορα της συγκεκριμενης {.apk}....

 

φιλε σε ευχαριστω θα την δοκιμασω τωρα κιολας!:)

και μην ζητας συγνωμη..γαλαξια εχουμε και θελουμε να του αλλάζουμε τα φωτα..:p

 

EDIT

αν καταλαβα καλα το συγκεκριμενο προγραμμα ΠΑΓΩΝΕΙ τις εφαρμογες ετσι δεν ειναι???

 

ρε στρατο τι μας εχει κανει ρε παιδακι μου?:p

ολα ειναι τοσο τέλεια στην ρομ σου που τρωγόμαστε με τα ρουχα μας:p

δεν ξερουμε τι να πειραξουμε πλεον..:lol:

παντως το εχω στησει τοσο ομορφα το κινητο με την ρομ σου που και παγωτο να βγει αν δεν φτασει σε καποιο "επιπεδο" δεν τον πειραζω με τιποτα...

με τα deluxe settings και τα μοντς το κινητο ΤΩΡΑ πραγματικα κανει παπαδες...!

το στηνεις οπως πραγματικα θελεις...

απιστευτο εργαλειο πραγματικα...

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 823
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι... Ακριβως αυτο κανει.... Τις παγωνει για τα καλα....

Οχι απλα τις παγωνει.... Αλλα τις κοβει μια για παντα,απο την μνημη της συσκευης....

Την χρησιμοποιω εδω και αρκετο καιρο,χωρις απολυτος κανενα προβλημα,στην συσκευη μου....

Αλλα σε εσενα φιλε freddaras.... Δεν ξερω αν θα σε ικανοποιησει....{??} Πιστευω πως ναι... Μιας και εχω καταλαβει,οτι εισαι πολυ απαιτητικος και το προσεχεις πολυ το θεματακι....

 

Το πρόγραμμα είναι μια βλακεία και μισή.Κάνει rename τις εφαρμογές για να μη τις βρίσκει το σύστημα.

Παραμένουν μέσα στο κινητό.Και μετά την απεγκατάσταση του, δε τις επαναφέρει κιόλας (τουλάχιστον το social hub που δοκίμασα) και πρέπει να τις επανεγκαταστήσεις.

Βάλε και ότι το social hub δεν επέλεξα εγώ να το κόψει, αλλά το έκανε από ΜΟΝΟ του! και θα καταλάβεις πόσο χρήσιμο είναι.

Επίσης με εγκατεστημένο ήδη το autostarts, δε μπορούσα να το κάνω με τίποτα εγκατάσταση το social hub.

Φαίνεται ότι μερικές εφαρμογές δε τις γουστάρει επιλεκτικά.

Μακριά και όχι αγαπημένοι.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που εβγαλα το autostarts εφαγα ενα restat χθες που ηταν στην θηκη του. Το καταλαβα οταν ακουσα τον χακτηριστικο ηχο του boot...

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Χθες που εκανα την αναβαθμιση στην 1.4 εγκατεστησα και το kernel Void echo .... οι εντυπωσεις μου μεχρι στιγμης ΑΡΙΣΤΕΣ....παρα πολυ καλη καταναλωση μπαταριας (απιστευτα χαμηλες καταναλωσεις) χωρις να εχω εντοπισει προβληματα στην λειτουργια της συσκευης...

Για μενα ισως οτι καλυτερο για την συσκευη μας.

 

Δεν υποστηρίζει όλες τις λειτουργίες του τηλεφώνου.Μία που παρατήρησα είναι το HID, οπότε τον έβγαλα.Επίσης με την έκδοση recovery που έχει, υπάρχει πρόβλημα με τις εγκαταστάσεις.

 

Εγώ πάντως από την ώρα που πέταξα το καταραμένο autostarts δεν έχω ούτε μια επανεκκίνηση στο κινητό.

Τελικά το συγκεκριμένο πρόγραμμα κάνει μεγάλη ζημιά :confused:

 

εγω παντως που εβγαλα το autostarts εφαγα ενα restat χθες που ηταν στην θηκη του. Το καταλαβα οταν ακουσα τον χακτηριστικο ηχο του boot...

 

Τα συγχαρητηρια μου φιλε Στρατο... Και απο εμενα,για αυτην την αξιολογη χωρις προβληματα Rom...

Kαι στους δυο Ελληνες dev,εδω στο "myphone forum".... Eξαιρετικες προσπαθειες και οι δυο....

 

Σε ευχαριστω... Φιλε Στρατο...

 

Ο δε χειρισμος σου με τα "donation".... Eυχομαι απο καρδιας και ολοψυχα... Να γινει η αιτια και η αφορμη.... Να ακολουθησουν και αλλοι Ελληνες και ξενοι -dev- το παραδειγμα σου.... Και ας μην το δηλωνουν ποτε, στα διαφορα forums.... Καθως καποιοι απο αυτους,μπορει να διαθετουν καποιο μικρο,απο τα μικρα χρηματικα ποσα... Σε αναλογους σκοπους.... Ειμαι σιγουρος πως καποιοι το κανουν.... Με τον δικο τους τροπο...

Στρατο.... Υποκλινομαι μπροστα στην μεγαλοπρεπεια σου.... Καθως εισαι ο πρωτος στα δικα μου ματια,ως αναγνωστη / μελος σε διαφορα αντιστoιχα forums... Που εθιξες το θεμα,κατα αυτον τον εξαιρετο τροπο.... Σε ευχαριστω και για αυτο επισης... Και το "donate" μου ειναι δεδομενο.... Και για την αριστη προσπαθεια σου,με την "Pulse Rom"... Αλλα και για τον εξαιρετο σκοπο σου.... ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ στο 54020 / 2,46 Ευρώ/SMS....

 

Χίλια συγνώμη γιατί δε το πρόσεξα καλά.Για το autostarts μιλούσα.

Ευχαριστώ για τα πολύ καλά λόγια.Δεν είμαι κανένας πλούσιος.Μισθωτός με 2 παιδιά...

Τα δικά μου όμως τουλάχιστον έχουν τα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ.

 

ρε στρατο τι μας εχει κανει ρε παιδακι μου?:p

ολα ειναι τοσο τέλεια στην ρομ σου που τρωγόμαστε με τα ρουχα μας:p

δεν ξερουμε τι να πειραξουμε πλεον..:lol:

παντως το εχω στησει τοσο ομορφα το κινητο με την ρομ σου που και παγωτο να βγει αν δεν φτασει σε καποιο "επιπεδο" δεν τον πειραζω με τιποτα...

με τα deluxe settings και τα μοντς το κινητο ΤΩΡΑ πραγματικα κανει παπαδες...!

το στηνεις οπως πραγματικα θελεις...

απιστευτο εργαλειο πραγματικα...

 

Αυτός είναι και ο σκοπός της και όπως φαίνεται τον πέτυχε.Μια καλή βάση για να κάνεις ότι θες το κινητό σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως η καλύτερη λύση για κάποιον που δε θέλει να υπάρχουν κάποιες εφαρμογές είναι η απεγκατάσταση. Τα άλλα είναι ημίμετρα και με άγνωστες παρενέργειες.

Και ακόμα και η δήθεν ευκολία ξανα-παγώματος λόγω νεότερης rom καταρρίπτεται εύκολα, αφού την ίδια λειτουργικότητα (με απεγκατάσταση) μπορεί κάποιος να πετύχει με τα φίλτρα/group του Titanium.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που εβγαλα το autostarts εφαγα ενα restat χθες που ηταν στην θηκη του. Το καταλαβα οταν ακουσα τον χακτηριστικο ηχο του boot...

 

Τα restarts προκαλούνται από τις πάσης φύσεως εφαρμογές μας.Αν αφήσεις τη rom "καθαρή" είμαι σίγουρος ότι δε θα έχεις.

Πρέπει να ψάξεις να τη βρεις.

 

Πιστεύω πως η καλύτερη λύση για κάποιον που δε θέλει να υπάρχουν κάποιες εφαρμογές είναι η απεγκατάσταση. Τα άλλα είναι ημίμετρα και με άγνωστες παρενέργειες.

 

Κάνεις λάθος στο άγνωστες.Γνωστές είναι και λέγονται restarts :D

Άντε και περίεργα force close.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο του και μονο,το μειονεκτημα... Τον καθιστα πολυ ανεπαρκη,σε σχεση με τις οποιες αναφερομενες δυνατοτητες που παρεχει...!!!!

Και απορω μιας και αφου ειναι τοσο εξαιρετος.... Γιατι ο dev που τον δημιουργησε... Δεν φτιαχνει αυτο το πολυ μικρο προβληματακι για αυτον.... {???} Θα ειναι τοσο ευκολο και απλο για αυτον.... Απο οπου και αν βρισκεται...

 

Μηπως ξερει καποιος να μας αναφερει το γιατι...??? Η να μας δωσει την δικη του απαντηση - εκτιμηση...??

 

Εύκολη απάντηση.Έβαλε όπως και ο siyah το τελευταίο recovery που έχει αυτό το πρόβλημα.Στο siyah ο dev είναι πολύ ενεργός και αμέσως επανέφερε την προηγούμενη έκδοση που δουλεύει.Στον void ο dev φαίνεται ότι κινείται πιο αργά.

 

Ανεπαρκής για μένα είναι ο κάθε kernel που λειτουργεί ΑΦΑΙΡΕΤΙΚΑ, για να επιτύχει ταχύτητα και μετά ψάχνουν όλοι, γιατί δε μου δουλεύει το ποντίκι, το otg κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

Εύκολη απάντηση.Έβαλε όπως και ο siyah το τελευταίο recovery που έχει αυτό το πρόβλημα.Στο siyah ο dev είναι πολύ ενεργός και αμέσως επανέφερε την προηγούμενη έκδοση που δουλεύει.Στον void ο dev φαίνεται ότι κινείται πιο αργά.

 

Ανεπαρκής για μένα είναι ο κάθε kernel που λειτουργεί ΑΦΑΙΡΕΤΙΚΑ, για να επιτύχει ταχύτητα και μετά ψάχνουν όλοι, γιατί δε μου δουλεύει το ποντίκι, το otg κ.λ.π.

 

παντως η ρομ σου με τον void "καθεται" πολυ καλα!

παει σφαιρα ολο το κινητο!

αλλα δυστυχώς εχει τα παραπανω θεματακια!

 

εγω παντως που εβγαλα το autostarts εφαγα ενα restat χθες που ηταν στην θηκη του. Το καταλαβα οταν ακουσα τον χακτηριστικο ηχο του boot...

 

φιλε το air push detector το εχεις στο κινητο σου?

αν ναι για βαλτο να σου κανει ενα search!

προσωπικά ειχα βαλει ενα theme για τον GO Launcher EX προχθες και ηταν αυτο τελικα που μου δημιουργούσε τα restarts!

(παιδια σορυ για το διπλο post μπερδεύτηκα...)

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Στρατο τωρα δοκιμαζω την ρομ σου με τον siyah 2.6.5 και το lionheart zipακι για καλυτερη αποδοση και για αρχη παει σφαιρα.....η συνεχεια θα δειξει....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στρατο τωρα δοκιμαζω την ρομ σου με τον siyah 2.6.5 και το lionheart zipακι για καλυτερη αποδοση και για αρχη παει σφαιρα.....η συνεχεια θα δειξει....

 

το lionheart ζιπακι τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενα zip αρχειο που εχει κανει ο kzno( του void ecko) για αυξημενη αποδοση...μεχρι στιγμης νομιζω οτι βλεπω διαφορα....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενα zip αρχειο που εχει κανει ο kzno( του void ecko) για αυξημενη αποδοση...μεχρι στιγμης νομιζω οτι βλεπω διαφορα....

 

δωσε λινγκ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ειναι στην πρωτη σελιδα του τουρκου.....στα script...κανεις κλικ και κατεβαινει αμεσως....ειναι μολις 144kb....

Στρατο συγνωμη για το offtopic

 

 

Link to comment
Share on other sites

δωσε λινγκ...

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Στράτο οι χαρτες για ελλλαδα που εχεις( Maps_603_Pulse.zip)θα μου δουλέψουν στο note???

http://www.multiupload.com/CBHG659YPS

για αυτο το mod λεω...

 

Ειναι στην πρωτη σελιδα του τουρκου.....στα script...κανεις κλικ και κατεβαινει αμεσως....ειναι μολις 144kb....

Στρατο συγνωμη για το offtopic

 

αυτο ενοείς???

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=18315860&postcount=3897

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

http://flashable lionheart cpu governor and setting default i/o scheduler to deadline (remove /system/etc/init.d/01lionheart to uninstall. thanks to knzo for the tweaked conservative governor settings) αυτο να κατεβασεις....

 

 

Link to comment
Share on other sites

http://flashable lionheart cpu governor and setting default i/o scheduler to deadline (remove /system/etc/init.d/01lionheart to uninstall. thanks to knzo for the tweaked conservative governor settings) αυτο να κατεβασεις....

 

Δεν μου δουλεύει η σελίδα, web page not available λέει

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://youtu.be/1WP4W6Ry9V8) αυτο να κατεβασεις....

 

φιλε μου παταω πανω στο λινκ σου αλλα δεν μου ανοιγει κατι...:)

για ξαναδωστο αν δεν σου κανει κοπο...

μην φοβασαι για το οφτοπικ ο στρατος δεν μασαει...:p

 

Δεν μου δουλεύει η σελίδα, web page not available λέει

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1263838

 

αυτο εννοει ο φιλος μας..

 

χμμμμ δεν δουλευει το λινκ...

τεσπα απο τα Scripts το ΠΡΩΤΟ απο τα ΤΕΛΟΣ....

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Στράτο οι χαρτες για ελλλαδα που εχεις( Maps_603_Pulse.zip)θα μου δουλέψουν στο note???

http://www.multiupload.com/CBHG659YPS

για αυτο το mod λεω...

 

Δεν έχω note και δε μπορώ να σου απαντήσω.

Μπορείς να το δοκιμάσεις όμως, αφού κρατήσεις backup του maps.apk που έχεις τώρα στο τηλέφωνο.

Αν δε δουλεύει, μπορείς να επαναφέρεις το δικό σου με παρόμοια διαδικασία.

Μετά την εκκαθάριση δεδομένων και την απεγκατάσταση του τροποποιημένου, κάνε copy paste το δικό σου στο φάκελο system/app

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με την rom εκτός από ένα μικρο προβληματάκι, δεν μου άνοιγε κάτι bookmarks (html) που είχα περασμένα, αυτό δεν το είχα αντιμετωπίσει με καμία άλλη rom (άνοιγαν κανονικά). Πιστεύω φίλε Στράτο ότι δεν είναι κάτι σοβαρό και θα το διορθώσεις τάχιστα :)
Samsung Galaxy Note II :D
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με την rom εκτός από ένα μικρο προβληματάκι, δεν μου άνοιγε κάτι bookmarks (html) που είχα περασμένα, αυτό δεν το είχα αντιμετωπίσει με καμία άλλη rom (άνοιγαν κανονικά). Πιστεύω φίλε Στράτο ότι δεν είναι κάτι σοβαρό και θα το διορθώσεις τάχιστα :)

 

Χμμμ αυτό φίλε δεν είναι πρόβλημα της ρομ, πιθανώς κάτι δεν σου πήγε καλά στην αλλαγή (του ρόμ). Παρεμπιπτόντως το mhl που μόλις παρέλαβα δουλεύει άψογα σε Pulse 1.4 :cool:

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με την rom εκτός από ένα μικρο προβληματάκι, δεν μου άνοιγε κάτι bookmarks (html) που είχα περασμένα, αυτό δεν το είχα αντιμετωπίσει με καμία άλλη rom (άνοιγαν κανονικά). Πιστεύω φίλε Στράτο ότι δεν είναι κάτι σοβαρό και θα το διορθώσεις τάχιστα :)

 

Δεν είναι θέμα ρομ σίγουρα το να μη δουλεύουν κάποια bookmarks.

Μήπως κάτι δε πήγε καλά στο backup-restore.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα ρομ σίγουρα το να μη δουλεύουν κάποια bookmarks.

Μήπως κάτι δε πήγε καλά στο backup-restore.

Δεν έκανα κανένα backup-restore, πέρασα την rom πάνω από την ωμέγα (όχι καθαρή εγκατάσταση) και όλα δουλεύανε ρολόι εκτός από αυτά, ξαναπέρασα την ωμέγα να δοκιμάσω και τα άνοιγε κανονικά.:confused:
Samsung Galaxy Note II :D
Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα κανένα backup-restore, πέρασα την rom πάνω από την ωμέγα (όχι καθαρή εγκατάσταση) και όλα δουλεύανε ρολόι εκτός από αυτά, ξαναπέρασα την ωμέγα να δοκιμάσω και τα άνοιγε κανονικά.:confused:

 

Τότε όπως σου είπε και ο Stinger, μάλλον κάτι δε πήγε καλά στη μετάβαση της rom, μιας και δε παίζει κανένα ρόλο η rom, για το αν παίζουν τα bookmarks.

Κάνε wipe dalvik,wipe cache και καθαρισμό δεδομένων/cache του browser και ξαναδοκιμάζεις αν δουλεύουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...