Jump to content

[ROM] PULSE ROM - 1.7 - [JKAY 13.6.4] Android 2.3.6 XWLΑ4 *22/2/12*


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κοιτάω τώρα

 

*UPDATE*

Μόλις το πέρασα κανονικά.

Μήπως κάτι δε πήγε καλά στο φλασάρισμα.Πήγαινε στο recovery και πέρασε το 2 φορές για σιγουριά και reboot.

 

Δεν ξέρω ίσως ο Void να φταίει. Το δοκίμασα και πάλι. Έχει διαφορετικη εκδοση CWM και ίσως αυτο δημιουργεί προβληματα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 823
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάλιστα δεν ηξερα ότι υπάρχει θέμα μονο για αυτό..

Thanks ..

Παντως το νέο Swype λειτουργεί κανονικά σε pulse το έχω κανονικά απο το μεσημέρι χωρίς κανένα πρόβλημα :)

 

Κι εγώ, με την ευκαιρία που ζητήθηκε.

Περιμένω να μπει κάποιος Moderator να μου τροποποιήσει το 2ο post.

Μέχρι τότε:

Πληκτρολόγιο Swype Ελληνο-Αγγλικό Swype 3.26.92.35548

Πληκτρολόγιο Swype Πολύγλωσσο 3.26.92.35548

Εάν σε κάποιον δεν εγκαθίσταται θα πρέπει να αφαιρέσει με κάποιον file manager, από το system/lib το αρχείο libswypecore.so

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ίσως ο Void να φταίει. Το δοκίμασα και πάλι. Έχει διαφορετικη εκδοση CWM και ίσως αυτο δημιουργεί προβληματα.

 

Για δοκίμασε λίγο το αρχείο που ανέβασα απο λεομαρ ??

Μήπως εκείνο δουλέψει..

 

Κι εγώ, με την ευκαιρία που ζητήθηκε.

Περιμένω να μπει κάποιος Moderator να μου τροποποιήσει το 2ο post.

Μέχρι τότε:

Πληκτρολόγιο Swype Ελληνο-Αγγλικό Swype 3.26.92.35548

Πληκτρολόγιο Swype Πολύγλωσσο 3.26.92.35548

Εάν σε κάποιον δεν εγκαθίσταται θα πρέπει να αφαιρέσει με κάποιον file manager, από το system/lib το αρχείο libswypecore.so

 

Εγω αφαίρεσα το swype εντελώς αφού κρατησα back up..

Μετά εκανα rename το apk του νέου swype σε swype.apk(κρατοντας αντίγραφο της αρχικής του μορφής ) το έβαλα στο system/app με root explorer και στο καπάκι εκανα set up το αρχικό αρχείο και δούλεψε κανονικά

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε λίγο το αρχείο που ανέβασα απο λεομαρ ??

Μήπως εκείνο δουλέψει..

 

Έκανα μια πολύ γρήγορη δοκιμή και δουλεύουν και τα 2 (Pulse,leomar).

Ίσως και να φταίει το cwm του void , αλλά και πάλι δε θα έπρεπε.

Το έκανες 2 ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια πολύ γρήγορη δοκιμή και δουλεύουν και τα 2 (Pulse,leomar).

Ίσως και να φταίει το cwm του void , αλλά και πάλι δε θα έπρεπε.

Το έκανες 2 ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ;

 

Μπορεί να φταίει και ο κερνελ..

Εγω με του τουρκου δεν μπορούσα να αλλάξω κερνελ(ήθελα να παω σε cf root).αλλαζε μονο με οντιν...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ, με την ευκαιρία που ζητήθηκε.

Περιμένω να μπει κάποιος Moderator να μου τροποποιήσει το 2ο post.

Μέχρι τότε:

Πληκτρολόγιο Swype Ελληνο-Αγγλικό Swype 3.26.92.35548

Πληκτρολόγιο Swype Πολύγλωσσο 3.26.92.35548

Εάν σε κάποιον δεν εγκαθίσταται θα πρέπει να αφαιρέσει με κάποιον file manager, από το system/lib το αρχείο libswypecore.so

 

Στο κινητό μας επειδή το Swype είναι εφαρμογή συστήματος δεν το κάνει εγκατάσταση αμέσως, πρέπει να ακολουθήσεις μια συγκεκριμένη διαδικασία, γιαυτό καλό θα ήταν να το συμπεριλάβεις απευθείας στην ROM σου.αλλιώς ύστερα από κάθε αναβάθμιση της ROM θα περνιέται το παλιό Swype

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό μας επειδή το Swype είναι εφαρμογή συστήματος δεν το κάνει εγκατάσταση αμέσως, πρέπει να ακολουθήσεις μια συγκεκριμένη διαδικασία, γιαυτό καλό θα ήταν να το συμπεριλάβεις απευθείας στην ROM σου.αλλιώς ύστερα από κάθε αναβάθμιση της ROM θα περνιέται το παλιό Swype

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Να ενσωματωθεί είναι παράνομο, μιας και δεν είναι ακριβώς ελεύθερη εφαρμογή.

Από τη στιγμή που φεύγεις από τη stock rom, για να συνεχίσεις να το χρησιμοποιείς, πρέπει να εγγραφείς στη beta.

Επίσης το συγκεκριμένο swype δεν έχει σχέση με το τηλέφωνο μας.Είναι μεταφορά από το Galaxy Note.

Ξεφεύγει λίγο από τη φιλοσοφία της συγκεκριμένης rom (flash , forget).

Από κει και πέρα ο καθένας μπορεί να βάλει ότι θέλει.

Εξού και το link (δεν το έχω ανεβάσει εγώ).

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν μ αφήνει να το περάσω. Ενω λέει οτι έγινε η εγκατάσταση, δεν εμφανίζεται πουθενα.

 

Έκανα μια πολύ γρήγορη δοκιμή και δουλεύουν και τα 2 (Pulse,leomar).

Ίσως και να φταίει το cwm του void , αλλά και πάλι δε θα έπρεπε.

Το έκανες 2 ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ;

 

 

Και εγω με την 1.3 δοκιμασα πολλες φορες αλλα δεν μου εμφανιζει πουθενα το εικονιδιο ενω δειχνει οτι η εγκατασταση εγινε κανονικα

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με την 1.3 δοκιμασα πολλες φορες αλλα δεν μου εμφανιζει πουθενα το εικονιδιο ενω δειχνει οτι η εγκατασταση εγινε κανονικα

 

Εχεις αλλάξει κάτι άλλο πάνω στη ρομ; Επειδή ο Te_salat είπε κάτι για void.Μήπως το εντοπίσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις αλλάξει κάτι άλλο πάνω στη ρομ; Επειδή ο Te_salat είπε κάτι για void.Μήπως το εντοπίσουμε.

 

Οχι δεν εχω πειραξει τιποτα...εκτος απο τα γνωστα προγραμματα που εχω εγκαταστησει απο το Μαρκετ

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω πειραξει τιποτα...εκτος απο τα γνωστα προγραμματα που εχω εγκαταστησει απο το Μαρκετ

 

Μετά την εγκατάσταση θα πρέπει να έχεις τα ακόλουθα apk στο φάκελο system:

SevenEngine.apk

SnsAccountFb.apk

SnsAccountLi.apk

SnsAccountMs.apk

SnsAccountTw.apk

SnsDisclaimer.apk

SnsImageCache.apk

SnsProvider.apk

SocialHub.apk

 

Αν σου λείπει κάτι, δεν έχει γίνει η εγκατάσταση σωστά.

Αν υπάρχουν κανονικά, τότε κάτι δεν αφήνει να ξεκινήσει η υπηρεσία.

Έχεις κάποιο πρόγραμμα που κόβει εφαρμογές να μην εκκινούν;

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση θα πρέπει να έχεις τα ακόλουθα apk στο φάκελο system:

SevenEngine.apk

SnsAccountFb.apk

SnsAccountLi.apk

SnsAccountMs.apk

SnsAccountTw.apk

SnsDisclaimer.apk

SnsImageCache.apk

SnsProvider.apk

SocialHub.apk

 

Αν σου λείπει κάτι, δεν έχει γίνει η εγκατάσταση σωστά.

Αν υπάρχουν κανονικά, τότε κάτι δεν αφήνει να ξεκινήσει η υπηρεσία.

Έχεις κάποιο πρόγραμμα που κόβει εφαρμογές να μην εκκινούν;

 

Με ποιο προγραμμα μπορω να δω τον φακελο system ;

Εχω το autostarts

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο προγραμμα μπορω να δω τον φακελο system ;

Εχω το autostarts

 

Αν έχεις root explorer, es explorer , astro file manager μπορείς να τον δεις.

Δε ξέρω και να σε βοηθήσω στο πως δουλεύει, αλλά δοκίμασε να κλείσεις το autostarts.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις root explorer, es explorer , astro file manager μπορείς να τον δεις.

Δε ξέρω και να σε βοηθήσω στο πως δουλεύει, αλλά δοκίμασε να κλείσεις το autostarts.

 

Αστα Στρατο..πηγα να το παιξω εξυπνος και εγκαταστησω το social μεσω backup απο titanium το εγκατεστησε μεν αλλα δεν δουλευει δε...μου βγαζει συνεχεια error...

 

Να περασω ξανα απο πανω την 1.3 χωρις full wipe η θα τα κανω σαλατα;

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Αστα Στρατο..πηγα να το παιξω εξυπνος και εγκαταστησω το social μεσω backup απο titanium το εγκατεστησε μεν αλλα δεν δουλευει δε...μου βγαζει συνεχεια error...

 

Να περασω ξανα απο πανω την 1.3 χωρις full wipe η θα τα κανω σαλατα;

 

Και να την περάσεις από πάνω σαλάτα δε θα γίνουν.Και να το απεγκαταστήσεις από το titanium, πάλι δε θα έχεις πρόβλημα.

Κάποια εφαρμογή σα να μη το αφήνει να λειτουργήσει.Βγάλτο με titanium, δοκίμασε να κλείσεις το autostart και ξαναβάλε το social hub , για να δεις αν είναι το autostart που σου δημιουργεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Και να την περάσεις από πάνω σαλάτα δε θα γίνουν.Και να το απεγκαταστήσεις από το titanium, πάλι δε θα έχεις πρόβλημα.

Κάποια εφαρμογή σα να μη το αφήνει να λειτουργήσει.Βγάλτο με titanium, δοκίμασε να κλείσεις το autostart και ξαναβάλε το social hub , για να δεις αν είναι το autostart που σου δημιουργεί το πρόβλημα.

 

 

Σε εμενα βρεθηκε το προβλημα, απεγκατεστησα το autostarts εγκατεστησα 2 φορες συνεχομενα το αρχειο του Στρατου για το social και τωρα δουλευει μια χαρα

 

Πολυ καλη η δουλεια σου Στρατο και δεν εχω βρει κανενα ψεγαδι μεχρι τωρα..Μπραβο σου...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Αστα Στρατο..πηγα να το παιξω εξυπνος και εγκαταστησω το social μεσω backup απο titanium το εγκατεστησε μεν αλλα δεν δουλευει δε...μου βγαζει συνεχεια error...

 

Να περασω ξανα απο πανω την 1.3 χωρις full wipe η θα τα κανω σαλατα;

 

Και να την περάσεις από πάνω σαλάτα δε θα γίνουν.Και να το απεγκαταστήσεις από το titanium, πάλι δε θα έχεις πρόβλημα.

Κάποια εφαρμογή σα να μη το αφήνει να λειτουργήσει.Βγάλτο με titanium, δοκίμασε να κλείσεις το autostart και ξαναβάλε το social hub , για να δεις αν είναι το autostart που σου δημιουργεί το πρόβλημα.

 

 

* Update

Έκανα μια δοκιμή.Έβγαλα το Social Hub.Εγκατέστησα το autostarts και μπήκα recovery.Έβαλα το Social Hub και έκανα reboot.

To Social hub δεν υπήρχε.Μπήκα στο system/app και δεν υπήρχε κανένα από τα αρχεία του Social hub.Έβγαλα το autostarts και ξανά recovery.Ξαναέβαλα το Social hub και όταν ξεκίνησε το κινητό, ήταν κανονικά στη θέση του.

 

Σε εμενα βρεθηκε το προβλημα, απεγκατεστησα το autostarts εγκατεστησα 2 φορες συνεχομενα το αρχειο του Στρατου για το social και τωρα δουλευει μια χαρα

 

Πολυ καλη η δουλεια σου Στρατο και δεν εχω βρει κανενα ψεγαδι μεχρι τωρα..Μπραβο σου...

 

Μαζί γράφαμε :D

Και είχα ανησυχήσει μήπως κάτι δε πάει καλά με τη rom :)

 

*το 2 συνεχόμενες φορές το είπα μήπως ήταν αποτυχία του cwm να εγκαταστήσει τα αρχεία (συμβαίνει καμιά φορά, αν και σπάνια).

Δεν είναι απαραίτητο.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα πέρασε μόλις επανεφερα τον CF-root
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου ανεβασει το παλιο swype(τα αρχεια να τα βαλω με root explorer)???

θα του ημουν υπόχρεος....:)

και αν γινεται λιγο γρηγορα γιατι επείγει το θεμα...:)

εχω θεματακια με το καινούργιο...(και πρεπει να φυγω τωρα...δες ωρα ......)

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα πέρασε μόλις επανεφερα τον CF-root

 

Ωραίος.

CF-root για πάσα νόσο :)

 

Στράτο υπάρχει? και ελληνικο TTS. για το κινητό μας

Ευχαριστώ

 

Δε ξέρω αν υπάρχει.Παλιότερα που το είχα ψάξει δεν είχα βρει κάτι, αλλά θα το ξαναδώ, γιατί ενδιαφέρει και μένα.

 

παιδια μπορει καποιος να μου ανεβασει το παλιο swype(τα αρχεια να τα βαλω με root explorer)???

θα του ημουν υπόχρεος....:)

και αν γινεται λιγο γρηγορα γιατι επείγει το θεμα...:)

εχω θεματακια με το καινούργιο...(και πρεπει να φυγω τωρα...δες ωρα ......)

 

Για γρηγοράδα, μέχρι να βρω σίγουρα τι αρχεία χρειάζονται, πάρε το swype.apk από τη ρομ (system/app) και το libSwypeCore.so (system/lib) και αντικατέστησε αυτά που υπάρχουν στους αντίστοιχους φακέλους.Αν παίξει μου λες.

Άλλος ένας λόγος που δε πρέπει να ενσωματώνονται τέτοιες περιπτώσεις (πέραν βέβαια της νομιμότητας).

Link to comment
Share on other sites

 

Για γρηγοράδα, μέχρι να βρω σίγουρα τι αρχεία χρειάζονται, πάρε το swype.apk από τη ρομ (system/app) και το libSwypeCore.so (system/lib) και αντικατέστησε αυτά που υπάρχουν στους αντίστοιχους φακέλους.Αν παίξει μου λες.

Άλλος ένας λόγος που δε πρέπει να ενσωματώνονται τέτοιες περιπτώσεις (πέραν βέβαια της νομιμότητας).

 

στρατο τα εσβησα κατα λαθος :)

τεσπα μενω με το smart keyboard τωρα(πρεπει να φυγω για να κανω την δουλεια μου) και αν καποια στιγμη σε βολεψει ανεβασε μου τα δικα σου αρχεια πιστεύω θα δουλέψουν...

να εισαι καλα και παλι φιλε καλη χρονια να εχουμε...

Link to comment
Share on other sites

στρατο τα εσβησα κατα λαθος :)

τεσπα μενω με το smart keyboard τωρα(πρεπει να φυγω για να κανω την δουλεια μου) και αν καποια στιγμη σε βολεψει ανεβασε μου τα δικα σου αρχεια πιστεύω θα δουλέψουν...

να εισαι καλα και παλι φιλε καλη χρονια να εχουμε...

 

Στα ανέβασα πρόχειρα εδώ http://dl.dropbox.com/u/46595847/Swype.rar

Δοκίμασε.Δεν είμαι σίγουρος ότι θα δουλέψει αλλά δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

Αν θυμάμαι καλά δεν έχεις πρόβλημα με τα data, οπότε θα το κατεβάσεις άμεσα από το κινητό :)

 

Έχει ανανεωθεί το 2 Post με την προσθήκη καινούριων Swype και την επαναφορά στο κινητό του Social Hub

 

*UPDATE*

Αν όλα πάνε καλά από τη μεριά του jkay, αύριο το απόγευμα πιθανώς θα υπάρξει 1.4 Upgrade , με την προσθήκη του Jkay deluxe 13.4

(Είναι και δύσκολες μέρες γιορτινές :))

 

Καλή χρονιά σε όλους και μη ξεχνάτε τα παιδιά που έχουν την ανάγκη μας! ( Κάτω μέρος στο 1 post :) )

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Στα ανέβασα πρόχειρα εδώ http://dl.dropbox.com/u/46595847/Swype.rar

Δοκίμασε.Δεν είμαι σίγουρος ότι θα δουλέψει αλλά δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

Αν θυμάμαι καλά δεν έχεις πρόβλημα με τα data, οπότε θα το κατεβάσεις άμεσα από το κινητό :)

 

Έχει ανανεωθεί το 2 Post με την προσθήκη καινούριων Swype και την επαναφορά στο κινητό του Social Hub

 

*UPDATE*

Αν όλα πάνε καλά από τη μεριά του jkay, αύριο το απόγευμα πιθανώς θα υπάρξει 1.4 Upgrade , με την προσθήκη του Jkay deluxe 13.4

(Είναι και δύσκολες μέρες γιορτινές :))

 

Καλή χρονιά σε όλους και μη ξεχνάτε τα παιδιά που έχουν την ανάγκη μας! ( Κάτω μέρος στο 1 post :) )

 

Φίλε στρατό δούλεψε ρολόι:)

Από το κινητό σε γράφω τώρα..

Σούπερ..

Να είσαι καλά φίλε σε ευχαριστώ για όλα:)

Περα από τα σκαλωματα του το νέο Swype προσωπικά δεν με βόλεψε καθόλου..

Anyway τέλος καλό όλα καλά..

Καλή χρόνια να έχουμε με υγεία πάνω από όλα...

Link to comment
Share on other sites

Στράτο υπάρχει? και ελληνικο TTS. για το κινητό μας

Ευχαριστώ

 

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά και από μένα. Το ΤΤS τι είναι παιδιά ;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...