Jump to content

Homeland (Showtime)


just_a_comment
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι η πρώτη φορά που κάνει κάτι τέτοιο η Carrie, και με τον Brody τα ίδια είχε κάνει.

 

Τρομερά awkward σκηνή.

Προφανώς θέλουν να μας κάνουν να την σιχαθούμε φέτος, μετά την τραγική σκηνή στην μπανιέρα με το μωρό, τώρα αυτό.

 

Είναι άθλια η Carrie, ο ορισμός του anti-hero.

Link to comment
Share on other sites

Ιδέα μου είναι ή πράγματι ο 4ος κύκλος είναι ο καλύτερος (αλλά και ο πλέον περίπλοκος) όλων;
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά.... Τιιι είναι όλα αυτά που δείχνει;;;; Δεν είναι τελείως άκυρα με το story της σειρας;;; Ακόμα πιστεύω ότι θα έπρεπε να είχε τελειώσει η σειρά..
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά.... Τιιι είναι όλα αυτά που δείχνει;;;; Δεν είναι τελείως άκυρα με το story της σειρας;;; Ακόμα πιστεύω ότι θα έπρεπε να είχε τελειώσει η σειρά..

 

Η σειρα τελειωσε οπως την ξεραμε τελειωσε στο 3ο κυκλο και πλεον ειναι μια κατασκοπευτικη σειρα

Link to comment
Share on other sites

Η σειρα τελειωσε οπως την ξεραμε τελειωσε στο 3ο κυκλο και πλεον ειναι μια κατασκοπευτικη σειρα

 

Σωστό.

Έχει αλλάξει το concept, αλλά δεν παύει να είναι καλή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Την ειχα ξεχασει εντελως αυτη!Μαλλον επειδη ειχα πει οτι δεν θα συνεχισω να την παρακολουθω μετα το τελος της 3ης.Αν μαζευτουν καμποσα επεισοδια μπορει να της δωσω μια ευκαιρια.
85.....ochocinco
Link to comment
Share on other sites

Τρομερό το τελευταίο!

Κρίμα για την εξέλιξη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τρομερό το τελευταίο!

Κρίμα για την εξέλιξη.

Καλό επεισόδιο;; Θα το δω το βράδυ μόλις γυρίσω!!!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

ξενερωσα με την 4η σεζον. 3 4 φορες εβαλα να δω το πρωτο επισοδειο και το βαριεμαι στο μισαωρο. οπως ειπε κ καποιος παραπανω, αν μαζευτουν πολλα επισοδεια ισως την δω
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναγράψει... Εάν παραβλέψουμε αφενός μεν την μετάλλαξη του concept της σειράς, αφετέρου δε κάποια μη ρεαλιστικά στοιχεία (σταθμάρχης της CIA σε νευραλγική περιοχή με σοβαρά ψυχολογικά προβλήματα;;;!!!), βρίσκεται σε υψηλό επίπεδο, η οποία γίνεται ακόμα περισσότερο ενδιαφέρουσα όσο κυλούν τα επεισόδια. Το 6ο επεισόδιο ήταν άλλο ένα δυνατό!!!!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά.... Τιιι είναι όλα αυτά που δείχνει;;;; Δεν είναι τελείως άκυρα με το story της σειρας;;; Ακόμα πιστεύω ότι θα έπρεπε να είχε τελειώσει η σειρά..

 

Η σειρα ειναι τελειωμενη προ πολλου. Σα homeland τουλαχιστον, τωρα γιατι τη συνεχιζουνε και με τον ιδιο τιτλο αυτο ειναι αξιο αποριας. Κατι σα να βλεπεις walking dead, να πεθανουν ολοι μετα να ερθουν οι εξωγηινοι και οι reapers και η σειρα να συνεχιζεται κανονικα σα walking dead. H στο br. bad μετα το θανατο του heisenberg να ερθει καποιος αλλος και να κανει εμποριο καπνου ή αλκοολ ή σαρκός και η σειρα να συνεχιζεται κανονικα και μαλιστα σαν bb. Ε αυτα δε γινονται ουτε στο διαστημα. Μονο στο homeland

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν με χαλάει το γεγονός ότι συνεχίζει η σειρά. Αν θεωρήσει κάποιος ως πρωταγωνίστρια της σειράς την Carrie (με την έννοια πως η σειρά είναι ουσιαστικά «δική» της, το πρόβλημα είναι να προχωρούσε μετά την τρίτη σεζόν και να παρουσίαζε κάτι ενδιαφέρον. Αυτό συμβαίνει. Ας μην ξεχνάμε ότι ουσιαστικά δεν είναι ο τέταρτος κύκλος της σειρά, αλλά τρόπον τινά ο δεύτερος, καθώς οι τρεις πρώτοι κύκλοι είχαν ως επίκεντρο τους την σχέση της Carrie με τον Brody και τα γενικά συνεπακόλουθα. Η σειρά ουσιαστικά τώρα προχωράει σε άλλη φάση.

 

Κατά τα άλλα, μου άρεσε πως εξελίχτηκε η ιστορία στο προηγούμενο επεισόδιο, καθώς δεν νομίζω πως υπήρχε έδαφος για να παραμείνει η υπόθεση ως είχε, χωρίς κάτι το συνταρακτικό για να την σπρώξει περαιτέρω...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε Φίλε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τι flashback ήταν αυτό!

Πώς το γυρίσανε έτσι;;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το σώσανε ευτυχώς...

έτσι και ήταν πραγματική αυτή η σκηνή και όχι στο μυαλό της άλλης

θα μιλούσαμε για την πιο γρήγορη καταστροφή σειράς ever, από κορυφαίο κατασκοπευτικό δράμα σε Τόλμη και Γοητεία μέσα σε 3 λεπτά.

 

Πάλι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Το σώσανε ευτυχώς...

έτσι και ήταν πραγματική αυτή η σκηνή και όχι στο μυαλό της άλλης

θα μιλούσαμε για την πιο γρήγορη καταστροφή σειράς ever, από κορυφαίο κατασκοπευτικό δράμα σε Τόλμη και Γοητεία μέσα σε 3 λεπτά.

 

Πάλι καλά.

 

Ναι η αληθεια ειναι οτι και εγω για μια στιγμη ειπα δεν ειναι δυνατον αυτο που βλεπω αλλα στο τελος το εσωσαν.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πίστεψα... Ευτυχώς δεν ήταν αλήθεια.

Μήπως τώρα η σειρά βρει το νόημα της στην προσπάθεια των ηρώων για επαναπατρισμό (homeland) του Saoul?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πίστεψα... Ευτυχώς δεν ήταν αλήθεια.

Μήπως τώρα η σειρά βρει το νόημα της στην προσπάθεια των ηρώων για επαναπατρισμό (homeland) του Saoul?

Και εγώ αυτό πιστεύω... Και μου λέει ότι την θέση του Brody θα την πάρει ο Saul...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επεισοδιάρα!!!!!!! :)

Και μετά μου λέτε ότι η σειρά δεν αξίζει πια. Τρελό άγχος όλο το επεισόδιο.

 

Και όπως είπε και ο Λόκχαρτ: What the ****ing ****!!!!! :):):)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε δύο μέρες βγαίνει το promo για το 10ο επεισόδιο... Άντε, γιατί 2 εβδομάδες αναμονή είναι wtff που είπε και το αφεντικό της CIA!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα το Breaking Bad και θέλω να ξεκινήσω κάτι καινούργιο. Αξίζει το Homeland; Διάβασα καλά σχόλια στις πρώτες σελίδες αλλά στις τελευταίες είδα κάτι περίεργα με την <<άκυρη>> εξέλιξη της ιστορίας. Τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο επεισόδιο μας έστειλε....

 

Εντάξει....δεν έχω λόγια! Τρομερό επεισόδιο! Μέχρι στιγμής τολμώ να πω ότι η συγκεκριμένη σεζόν είναι από τις καλύτερες. Αν συνεχίσει έτσι, άνετα μπορεί να είναι και η καλύτερη σεζόν του!

 

Όποιος δεν την έχει ξεκινήσει λόγω Μπρόντι, να το κάνει στάνταρ! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...