Jump to content

Homeland (Showtime)


just_a_comment
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδα κι εγώ τον πιλότο του Homeland (και τώρα κατεβάζω και τ'άλλα 2 επεισόδια που χουν βγει) και, παρόλο που δεν είναι καθόλου του στυλ μου το είδος της σειράς, τη βρήκα εξαιρετική και με σασπενς που σε κρατάει απ' το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό. Η Claire Danes πάρα πολύ καλή (κι αναρωτιόμουν που είχε χαθεί τόσα χρόνια) και η Morena Baccarin ενδιαφέρουσα παρουσία (είναι χαμαιλεων αυτή: εγώ δεν την είχα αναγνωρίσει καθόλου τότε που έκανε ένα guest στο HIMYM - κι εδώ είναι διαφορετική από τους άλλους γνωστούς της ρόλους αλλά αναγνωρίσιμη).

 

Μακάρι να συνεχίσει έτσι η σειρά, γιατί το άλλο με τους δεινόσαυρους που το περίμενα απ' το καλοκαίρι το βρήκα κάπως απογοητευτικό (το κορόιδευαν και στο South Park ;) )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 226
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το περίμενα καθόλου, αλλά το Homeland μπορώ να πω ότι είναι η αγαπημένη μου καινούργια σειρά για φέτος.

 

Έχει πολύ καλό σενάριο, ενδιαφέροντες χαρακτήρες και συνεχώς "κάτι γίνεται", χωρίς να πρέπει να περιμένεις 2-3 επεισόδια για να πάρεις απάντηση για κάτι.

Πολύ καλή δουλειά!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν το περίμενα καθόλου, αλλά το Homeland μπορώ να πω ότι είναι η αγαπημένη μου καινούργια σειρά για φέτος.

Κι εμένα! :)

 

Βασικά, λόγω έλλειψης χρόνου είναι και η μόνη σειρά που βλέπω συστηματικά (εκτός από το HIMYM που το κατεβάζω σχεδόν κάθε βδομάδα). Τη βρίσκω εξαιρετικά καλοφτιαγμένη και η ψυχολογική εξέλιξη των χαρακτήρων είναι πολύ ενδιαφέρουσα.

 

Ερωτηματικό παραμένει το αν/πως/σε τι βαθμό υπάρχει κάποια πολιτική χροιά πίσω απ' το σενάριο (έχω δει σχόλια να λένε "liberal propaganda" και άλλα να λένε το ακριβώς αντίθετο) αλλά μάλλον δεν έχει και σημασία γιατί αυτή η ασάφεια δείχνει κι ότι το οποιοδήποτε subtext δεν είναι αρκετά έντονο ώστε να μας αποσπάσει από το ουσιαστικό περιεχόμενο της σειράς που είναι πιο πολύ ψυχολογικό παρά πολιτικο θρίλερ.

 

Σήμερα θα δω και το 1x10, δύο επεισόδια πριν το φινάλε της σεζόν δηλαδή. Απ τη μία λες κρίμα που κρατάει τόσο λίγο κι απ' την άλλη αυτό είναι καλό για να μη χάνει σε ποιότητα και περιεκτικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα! :)

 

Βασικά, λόγω έλλειψης χρόνου είναι και η μόνη σειρά που βλέπω συστηματικά (εκτός από το HIMYM που το κατεβάζω σχεδόν κάθε βδομάδα). Τη βρίσκω εξαιρετικά καλοφτιαγμένη και η ψυχολογική εξέλιξη των χαρακτήρων είναι πολύ ενδιαφέρουσα.

 

Ερωτηματικό παραμένει το αν/πως/σε τι βαθμό υπάρχει κάποια πολιτική χροιά πίσω απ' το σενάριο (έχω δει σχόλια να λένε "liberal propaganda" και άλλα να λένε το ακριβώς αντίθετο) αλλά μάλλον δεν έχει και σημασία γιατί αυτή η ασάφεια δείχνει κι ότι το οποιοδήποτε subtext δεν είναι αρκετά έντονο ώστε να μας αποσπάσει από το ουσιαστικό περιεχόμενο της σειράς που είναι πιο πολύ ψυχολογικό παρά πολιτικο θρίλερ.

 

Σήμερα θα δω και το 1x10, δύο επεισόδια πριν το φινάλε της σεζόν δηλαδή. Απ τη μία λες κρίμα που κρατάει τόσο λίγο κι απ' την άλλη αυτό είναι καλό για να μη χάνει σε ποιότητα και περιεκτικότητα.

 

Νομίζω ότι είναι σχετικά προφανές ότι οι βασικές ιδέες της σειράς όπως οι ήρωες πολέμου που γίνονται πολιτικοί, τα πολιτικά παιχνίδια των πλουσίων που ανεβάζουν και κατεβαζουν πολιτικούς (όπως τα σεξουαλικά σκάνδαλα) και οι κλασικές αξίες πατρίδα-θρησκεία-οικογένεια είναι εναντίον των Ρεπουμπλικανών, αλλά τι μας νοιάζει; :p Εμείς εδώ είμαστε όλοι εναντίον όλων χαχαχα

 

Επίσης είναι λογικό το ότι οι Ρεπουμπλικανοί δε θα το...λάτρευαν αφού όπως είδαμε στα τελευταία επεισόδια δείχνει και την πλευρά των αντιπάλων, οι οποίοι δεν είναι τόσο τέρατα όσο θέλουν να τους παρουσιάζουν.

 

Άσε δε που οι Αμερικάνοι έχουν μια τάση να βλέπουν προπαγάνδα παντού! Το ίδιο δεν έλεγαν και για το V, από την αντίστροφη όμως πλευρά; ότι είναι τάχα μια προπαγάνδα των Ρεπουμπλικανών για έναν δήθεν σωτήρα που δεν είναι όπως οι άλλοι (βλ. Οbama) και που στην πραγματικότητα έρχεται για να καταστρέψει και όχι να βοηθήσει (στο V τη Γη και ο Obama την Αμερική) ;;

 

Τώρα που το σκέφτομαι η Baccarin έπαιζε και στο V και παίζει και σε αυτό! :blink: ΣΥΝΟΜΩΣΙΑ!! χαχαχα

 

Πέρα από την πλάκα και τις θεωρίες συνομωσίας όμως, όντως είναι μια πολύ αξιόλογη σειρά που είναι συνεχώς ανάμεσα στο πολιτικό και το ψυχολογικό θρίλερ.

 

ΥΓ: Αυτοί όμως οι τίτλοι αρχής, αν και καταλαβαίνω πως έχουν να κάνουν με την πάθηση της πρωταγωνίστριας (την οποία btw, δεν έχουμε δει να αναφέρουν πολύ τώρα τελευταία), είναι η απόλυτη ζαλάδα και τελείως μα τελείως άκυροι, imho.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το ανάποδο είναι που θα με ενοχλούσε (αν δηλαδή μας την έβγαινε οτι τι καλοί πατριώτες εκεί στο FBI και τι αυτοθυσία κι αυτοί και οι στρατιώτες και πόσο καλά κάνουμε να είμαστε καχύποπτοι με όλους και να προστατεύουμε τη μαμα πατρίδα με κάθε κόστος, ακόμα κι αν αυτό συνεπάγεται κατά συρροήν παραβιάσεις προσωπικών δεδομένων και λοιπών δικαιωμάτων).

 

Το να βγάζουν τα άπλυτα στη φόρα και να κατηγορούν εμμέσως FBI και στρατό για τις τακτικές τους δε μου φαίνεται για προπαγάνδα...

 

Αλλά τέλος πάντων, όπως ξαναπαμε, εγώ στέκομαι κυρίως στο ψυχολογικό κομμάτι της υπόθεσης και, όπως λες, εξαιρετικό ενδιαφέρον έχει και η ασθένεια της Carrie, η οποία θέλω να πιστεύω ότι θα παίξει μεγαλύτερο ρόλο στη συνέχεια.

 

Όσο για τους τίτλους αρχής, εμένα μ' αρέσουν πάρα πολύ. Είναι οι καλύτεροι τίτλοι αρχής που έχω δει τα τελευταία χρόνια μετά το True Blood και το 6 Ft under. Νομίζω ότι αντικατοπτρίζουν τέλεια αυτή την (post)war-on-terrorism παράνοια που δέρνει την Αμερική την τελευταία δεκαετία.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το ανάποδο είναι που θα με ενοχλούσε (αν δηλαδή μας την έβγαινε οτι τι καλοί πατριώτες εκεί στο FBI και τι αυτοθυσία κι αυτοί και οι στρατιώτες και πόσο καλά κάνουμε να είμαστε καχύποπτοι με όλους και να προστατεύουμε τη μαμα πατρίδα με κάθε κόστος, ακόμα κι αν αυτό συνεπάγεται κατά συρροήν παραβιάσεις προσωπικών δεδομένων και λοιπών δικαιωμάτων).

 

Το να βγάζουν τα άπλυτα στη φόρα και να κατηγορούν εμμέσως FBI και στρατό για τις τακτικές τους δε μου φαίνεται για προπαγάνδα...

 

Ακριβώς.

Άλλωστε δε νομίζω να πάλευα τη σειρά αν ήταν τόσο πατριωτική αμερικανιά, όσο καλή σειρά και αν ήταν :p

 

Αλλά τέλος πάντων, όπως ξαναπαμε, εγώ στέκομαι κυρίως στο ψυχολογικό κομμάτι της υπόθεσης και, όπως λες, εξαιρετικό ενδιαφέρον έχει και η ασθένεια της Carrie, η οποία θέλω να πιστεύω ότι θα παίξει μεγαλύτερο ρόλο στη συνέχεια.

 

Όσο για τους τίτλους αρχής, εμένα μ' αρέσουν πάρα πολύ. Είναι οι καλύτεροι τίτλοι αρχής που έχω δει τα τελευταία χρόνια μετά το True Blood και το 6 Ft under. Νομίζω ότι αντικατοπτρίζουν τέλεια αυτή την (post)war-on-terrorism παράνοια που δέρνει την Αμερική την τελευταία δεκαετία.

 

Για την ασθένεια της Carrie, είμαι σίγουρος πως επίτηδες την κρατάνε σε χαμηλούς τόνους. Κάτι ετοιμάζουν με αυτό το θέμα, αλλά δεν είμαι σίγουρος πως θα το δούμε στη φετινή σεζόν αυτό.

 

Καλά, για τα Six Feet Under και True Blood είναι νομίζω γνωστό ότι συμφωνώ :rolleyes::lol:, αλλά δεν ξέρω, επιμένω ότι οι τίτλοι αρχής του Homeland είναι λίγο άκυροι.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αυτό που παρατήρησα στους τίτλους είναι ότι εμφανίζονται όλοι οι Αμερικανοί πρόεδροι από το '80 και μετά πλην ενός.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αυτό που παρατήρησα στους τίτλους είναι ότι εμφανίζονται όλοι οι Αμερικανοί πρόεδροι από το '80 και μετά πλην ενός.

 

ωπ! αλήθεια? δεν το πρόσεξα, αλλα το καθυστερημένο που τα ξεκίνησε όλα αυτά δε θυμαμαι να το χω δει στους τίτλους οπότε υποθέτω οτι αυτός λείπει :shifty:

 

Πάντως παιδιά το 10ο ήταν τέλειο! Ανυπομονώ για τα 2 τελευταία...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά το 10ο ήταν τέλειο! Ανυπομονώ για τα 2 τελευταία...

 

Και επιτέλους στο 11o έχουμε και το θέμα του

προβλήματος της Carrie

 

 

Μια σοβαρότατη υποψηφιότητα για Emmy στη Danes, παρακαλώ.

Και γρήγορα! ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Και επιτέλους στο 11o έχουμε και το θέμα του

προβλήματος της Carrie

 

 

Μια σοβαρότατη υποψηφιότητα για Emmy στη Danes, παρακαλώ.

Και γρήγορα! ;)

 

Τώρα το δα κι εγώ το 11ο: τέλειο! δεν περίμενα τόσο ραγδαίες εξελίξεις - το φινάλε θα ναι σίγουρα πολύ δυνατό, η μόνη μου απορία είναι τι θα δείχνουν του χρόνου, αλλά ας μην προτρέχω...

 

-και συμφωνώ και για τη Danes - άψογη

Link to comment
Share on other sites

http://en.wikipedia.org/wiki/Homeland_%28TV_series%29

 

Η νέα σειρά (2011) που πήρε ίσως τις καλύτερες κριτικές αυτή τη σεζόν: πολιτικό και ψυχολογικό θρίλερ που περιστρέφεται γύρω από τον "πόλεμο κατά της τρομοκρατίας" μετά την 9/11. Εξαιρετικά καλοφτιαγμένο, προσεγμένη ατμόσφαιρα, σκηνοθεσία, σενάριο (με έμφαση στο ψυχολογικό προφίλ των χαρακτήρων) και ενδιαφέρουσες ερμηνείες.

 

Η Claire Danes στον πρωταγωνιστικό ρόλο είναι αποκάλυψη. Παίζει μια πράκτορα της CIA (Carrie Mathison) με ψυχολογικά προβλήματα και προσωπική εμπλοκή στην αποστολή της, η οποία αποκτά εμμονή με την περίπτωση ενός αιχμαλώτου πολέμου (Damian Lewis ως Nick Brody- επίσης πολύ καλός στο ρόλο του) που επιστρέφει στην πατρίδα μετά από 8 χρόνια αιχμαλωσίας. Ιδιαίτερα ενδιαφέροντες και οι δευτερεύοντες χαρακτήρες και κυρίως ο Mandy Patinkin, στο ρόλο του Saul, μέντορα της Carrie, αλλά και η Morena Baccarin στο ρόλο της γυναίκας του Brody που η ζωή της ανατρέπεται με την επιστροφή του άντρα της.

 

Η πρώτη σεζόν ολοκληρώθηκε - σε 12 επεισόδια- και η σειρά έχει ήδη ανανεωθεί για 2η σεζόν άλλων 12 επεισοδίων που θα προβληθούν το φθινόπωρο του 2012.

 

 

 

 

PS Trivia: Τον πρωταγωνιστή Damian Lewis τον είχαμε δει στις "Νύφες" του Παντελή Βούλγαρη στο ρόλο του νέου που κλέβει την καρδιά της πρωταγωνίστριας (μόλις τώρα έφαγα τη φλασιά ότι πρόκειται για τον ίδιο ηθοποιο :p )

Edited by just_a_comment
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος! καλα εκανες και ξεκινησες thread για τη σειρα αυτη.

 

μολις τελειωσα τον 6ο κυκλο Dexter, τελειωσα και με το Shameless..

..μου εμειναν μερικα επισοδια για το American Horror Story

 

Μολις ξεμπερδεψω με αυτα, σειρα εχει το Homeland. πρεπει να το τσεκαρω

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ωπ ξέχασα ότι βγήκε το τελευταίο σήμερα.

Τρέχω για κατέβασμα :)

 

Εξαιρετική σειρά. Ίσως η καλύτερη της φετινής σεζόν.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη φετινή σειρά. Περιμένω με αγωνία να δω το season finale που απ' ότι λέγεται, είναι κορυφαίο.
Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρθηκαν εδώ μηνύματα από το «Ξένη τηλεοπτική σεζόν».

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

το φινάλε, δεν θα ήταν το ίδιο, αν δεν είχε πάρει το OK και για δεύτερη σαιζόν.

www.innerwish.gr

www.youtube.com/innerwish

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τσέπωσε 2 χρυσές σφαίρες! (δικαίως) : καλύτερη δραματική σειρά και καλύτερη ηθοποιός δραματικής σειράς για την Claire Danes :)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Λοιπόν, βλέπω το Homeland, είμαι στα τελευταία επeισόδια της 2ης σεζόν και κάνω πραγματικά πολλή υπομονή.. αυτό έχει σαρώσει τα βραβεία δηλαδή τώρα;;

 

Αυτήν, την Κέρι, κάποιος πρέπει να την αλυσοδέσει, κυριολεκτικά!! Με έχει εξαντλήσει τα μάλα!! Μου τσακίζει τα νεύρα κομματάκι κομματάκι.. κρόσια έχουν γίνει.. σε μόνιμη υστερία, εκεί στη CIA δε σε στέλνουν σπίτι σου με τη μία άμα είσαι με τα μπουκαλάκια; και δεν είναι τα μπουκαλάκια το θέμα, η κοπέλα είναι υστερική, απείθαρχη και σπαστικιά.. μόνιμα!! κι ο Χάουζ έκανε τέτοια χωρίς την υστερία.. αυτή μονίμως ωρύεται και δυστυχώς μονίμως με τον ίδιο βαρετό πλέον τρόπο.. τι της λένε να κάνει;; το αντίθετο.. και πάντα ως δια μαγείας στο τέλος έχει δίκιο.. σκ*** σειρά.. εντάξει δε λέω.. δεν βαριέσαι από θέμα εξελίξεων, αλλά πόσο να την αντέξεις την κυρα-Κάρι.. είναι χειρότερη κι από τον Μπρόντι, έχω δει κι έχω δει ενοχλητικούς τύπους αλλά αυτή δεν την πιάνει τίποτε!! έχει κολλήσει στην καψούρα (τρομάρα της!!) και δεν την πιάνει ούτε ηλεκτροσόκ!! έλεος!! πραγματικά το βλέπω πλέον με την ελπίδα ότι κάπου, κάπως, κάποια στιγμή θα φάει το ξύλο που της χρειάζεται.. χοροπηδάει όλον τον κόσμο.. σε αντίθεση με τον ακλό μου τον Σόλ που είναι τόσο συμπαθητικούλης και τρέχει μονίμως πίσω της να μαζέψει τα σπασμένα.. ξανά έλεος!!

Edited by lisa
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, βλέπω το Homeland, είμαι στα τελευταία επeισόδια της 2ης σεζόν και κάνω πραγματικά πολλή υπομονή.. αυτό έχει σαρώσει τα βραβεία δηλαδή τώρα;;

 

Αυτήν, την Κέρι, κάποιος πρέπει να την αλυσοδέσει, κυριολεκτικά!! Με έχει εξαντλήσει τα μάλα!! Μου τσακίζει τα νεύρα κομματάκι κομματάκι.. κρόσια έχουν γίνει.. σε μόνιμη υστερία, εκεί στη CIA δε σε στέλνουν σπίτι σου με τη μία άμα είσαι με τα μπουκαλάκια; και δεν είναι τα μπουκαλάκια το θέμα, η κοπέλα είναι υστερική, απείθαρχη και σπαστικιά.. μόνιμα!! κι ο Χάουζ έκανε τέτοια χωρίς την υστερία.. αυτή μονίμως ωρύεται και δυστυχώς μονίμως με τον ίδιο βαρετό πλέον τρόπο.. τι της λένε να κάνει;; το αντίθετο.. και πάντα ως δια μαγείας στο τέλος έχει δίκιο.. σκ*** σειρά.. εντάξει δε λέω.. δεν βαριέσαι από θέμα εξελίξεων, αλλά πόσο να την αντέξεις την κυρα-Κάρι.. είναι χειρότερη κι από τον Μπρόντι, έχω δει κι έχω δει ενοχλητικούς τύπους αλλά αυτή δεν την πιάνει τίποτε!! έχει κολλήσει στην καψούρα (τρομάρα της!!) και δεν την πιάνει ούτε ηλεκτροσόκ!! έλεος!! πραγματικά το βλέπω πλέον με την ελπίδα ότι κάπου, κάπως, κάποια στιγμή θα φάει το ξύλο που της χρειάζεται.. χοροπηδάει όλον τον κόσμο.. σε αντίθεση με τον ακλό μου τον Σόλ που είναι τόσο συμπαθητικούλης και τρέχει μονίμως πίσω της να μαζέψει τα σπασμένα.. ξανά έλεος!!

 

 

Είσαι λίγο υπερβολική :p

Πρώτα απ'όλα η CIA δε γνώριζε για το θέμα υγείας της μέχρι το τέλος της πρώτης σεζόν. Και τότε όντως τη στείλανε στο σπίτι της - και γι'αυτό αλλά και γι'αυτά που υποστήριζε.

Έπειτα όμως τη χρειάστηκαν γιατί είχε προσωπική επαφή με μια μάρτυρα και ξανατρύπωσε. Ειλικρινά πιστεύω πως δε θα μπορούσαν να την είχαν ξαναβάλει στο παιχνίδι καλύτερα, από τη στιγμή που όλοι ξέραμε ότι κάπως θα ξανάμπαινε (αυτό ήταν και από τα πιο προφανή "τραβήγματα" της σειράς, το ότι δηλαδή η πρωταγωνίστρια έπρεπε κάπως να επιστρέψει ασχέτως της υπόθεσης).

 

Έπειτα, νομίζω πως επικεντρώνεσαι σε λάθος σημείο. Η Carrie είναι μεν η πρωταγωνίστρια αλλά σε καμία περίπτωση η υπόθεση (ιδιαίτερα στη δεύτερη σεζόν) δεν κινείται γύρω από εκείνη ή την "καψούρα" της. Ναι, υπάρχει φυσικά το ρομάντζο και αυτό επηρεάζει τις κινήσεις της σε ένα βαθμό και μπλα μπλα μπλα ΑΛΛΑ η σειρά είναι αστυνομικό δράμα και αυτό που μας νοιάζει περισσότερο είναι η υπόθεση να έχει ανατροπές (που να βγάζουν νόημα) και γρήγορη εξέλιξη.

 

Η Claire Danes παίζει εξαιρετικά - θα 'θελα να δω εσένα πώς θα αντιδρούσες αν ήσουν σίγουρη για κάτι και προσπαθούσες να το αποδείξεις ενώ μια ολόκληρη χώρα πίστευε το αντίθετο :rolleyes: Και μην ξεχνάς πως δεν είναι απόλυτα υγιής. Το να λειτουργεί σαν ένας άνθρωπος που είναι απόλυτα υγιής θα ήταν τελείως με ρεαλιστικό.

 

Προσωπικά, θεωρώ πως το Homeland είναι ανετότατα η καλύτερη σειρά των τελευταίων δύο ετών, ανεξαρτήτως είδους σειράς.

1. Έχει γρήγορη εξέλιξη, συνεχείς ανατροπές αλλά δεν ξεφεύγει από τα πλαίσια της λογικής.

2. Έχει μυστήριο

3. Έχει εξαιρετικούς ηθοποιούς (Lewis, Danes, Baccarin και Patinkin δίνουν ρέστα σε κάθε επεισόδιο)

4. Έχει δράση με νόημα

Αλλά κυρίως

σε κάνει να σκέφτεσαι ποιός είναι ο πραγματικός τρομοκράτης και τα όρια που φτάνουν οι άνθρωποι για μια ιδέα και για να προστατεύσουν αυτά που θεωρούν ιερά.

 

Και δεν αναφέρομαι στο ποιός είναι διπλός πράκτορας. Αναφέρομαι στο ότι, γνωρίζοντας την ιστορία της σειράς, αναρωτιέσαι αν ο πραγματικός τρομοκράτης είναι o Abu Nazir ή η αμερικανική κυβέρνηση. Και ομολογουμένως μου κάνει εντύπωση που η σειρά είναι τόσο επιτυχημένη στην Αμερική - δε φανταζόμουν ποτέ ότι θα έκανε επιτυχία μια σειρά που δεν τους παρουσιάζει μονίμως ως ήρωες και θέτει ένα τέτοιο ερώτημα.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καμία πληροφορία για το πότε θα ξεκινήσει το homeland, έχουμε παιδιά ???

Εννοώ ο τρίτος κύκλος...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καμία πληροφορία για το πότε θα ξεκινήσει το homeland, έχουμε παιδιά ???

Εννοώ ο τρίτος κύκλος...

 

Νίκο,απ ότι διάβασα,30 Σεπτεμβρίου ξεκινάει....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελείωσε και η πρώτη σεζόν του the Americans.Μου άρεσε πολύ σαν σειρά,είναι στυλ homeland αλλά με διαφορετικό ύφος.

Ρίξτε της ματιά αξίζει..

me > you
Link to comment
Share on other sites

ο δευτερος κυκλος ειναι ακομα πιο ωραιος απο τον πρωτο!!Πραγματικα η σειρα αξιζει!!

και φυσικα ο Σαουλ ειναι αγαπημενος :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Την ξεκίνησα πριν λίγες μέρες και πραγματικά έχω κολλήσει!!

Καταπληκτική σειρά με πολύ ενδιαφέρον σενάριο.

 

Αλλά αφού λέτε ότι η δεύτερη είναι τόσο καλή, γιατί δεν βγήκε και Τρίτη σεζόν;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...