Jump to content

[Επίσημο] HTC Explorer


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορώ σε ένα HTC Explorer να προσθέσω ελληνικά? Έχει μόνο Γαλλικά, Αγγλικά Γερμανικά κτλ ως επιλογή.

 

Έβαλα το MoreLocale2 δυστυχώς όμως δεν τα μεταφράζει όλα.

 

Υπάρχει κάποια άλλη λύση?

 

Software: 1.17.206.1

Version: 2.3.5

 

Αναβάθμιση δεν είναι διαθέσιμη

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 96
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια και εγω το ιδιο προβλημα εχω,πος θα βαλο τα ελληνικα:help:

 

Κατεβαστε αυτό.... https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&feature=search_result

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Έχει αναφερθεί ακριβώς από πάνω ότι δεν κάνει πλήρη μετάφραση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να πάρω δώρο κινητό στην κοπέλα μου... Αυτό είναι όμορφο κινητάκι.. Ξέρει κανείς να μου πει αν σηκώνει το vider,skype κ.α;;; Εγώ είχα παλιά το wildfire A3333 και δεν μπορούσα να κάνω κλήση στο viber κόλλαγε τρελά!!! Edited by relios

DEVICE :HTC Desire S (S-OFF by Revolutionary)

HBOOT :Revolutionary Hboot 6.98.1002

RADIO :20.44.30.0821U_3821.080024_M

RECOVERY :4EXT Recovery Touch v1.0.0.5 RC6

ROM :Fallout Evolution V5.0.0 (Android 4.0.3 | Sense 4.0A)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το explorer, αλλά το έχει ένας φίλος μου κι έχουμε μιλήσει κανονικά κάποιες φορές. Είχα επίσης το wildfire και το viber δούλευε κανονικότατα (εκτός από μια προβληματική έκδοση που είχε πρόβλημα με τον proximity sensor και κολλούσε η ομιλία)!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οσον αφορα το πληκτολογιο ειχα κατεβασει free το go keyboard αλλα προσφατα αγορασα το smart keyboard με 2.38 ευρω.Το οποιο ειναι εξαιρετικο και με καλυπτει απολυτα και μπορεις και να το ρυθμισεις να δειχνει ιδιο με το μανισιο της htc.

 

Για τον φιλο που ρωταει, ναι μπορεις να βαλεις Skype.Το εχω εγκαταστησει και δουλευει μια χαρα τοσο στην κληση οσο και στο βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!σκεφτομαι να παρω το κινητο αυτο και θελω καποιος να με βοηθησει λιγο σε 4 ερωτησεις!

1ον)Το κινητο σηκωνει πολλες εφαρμογες με μια μεγαλη καρτα μνημης(π.χ. 16 GB)

2ον)Θα χρειαστει καποια στιγμη αναβαθμιση?αν ναι πως μπορω να την κανω?

3ον)Ακουσα και καλα και κακα σχολια για το wi-fi...μπορει καποιος να μου το ξακαθαρισει γιατι θα το χρησιμοποιω!

4ον)Αξιζει σαν κινητο η στον ενα χρονο θα θελει πεταμα??

Ευχαριστω προκαταβολικα:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια εδω και δυο μερες μου λεει οτι εχω γεματη την εσωτερικη

Εχω μεταφερει ολες τις εφαρμογες,εικονες αλλα και παλι ειναι στα 100μβ ελευθερο...

 

Πως να καθαρισω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και δυο μερες μου λεει οτι εχω γεματη την εσωτερικη

Εχω μεταφερει ολες τις εφαρμογες,εικονες αλλα και παλι ειναι στα 100μβ ελευθερο...

 

Πως να καθαρισω?

Πόση μνήμη είχε εξαρχής; Γιατί δε μου φαίνονται τόσο λίγα τα 100 mb. Πάντως δοκίμασε να σβήσεις και τη μνήμη cache των εφαρμογών

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα παιδιά. Εχει κάποιος να μου προτείνει μία καλά εφαρμογή για ιστορικό κλήσεων και μηνυμάτων? Και τέλος εάν υπάρχει δυνατότητα να μην σβήνεται κάποια κλήση μεμονομένα παρά μόνο όλο το ιστορικό μαζί..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Είναι εύκολο σε κάποιον να ανεβάσει κάπου την stock ROM του τηλεφώνου, γιατί αυτές που βρίσκω δεν έχουν ελληνικά;;;

 

Σ.Π.

Link to comment
Share on other sites

Αν το πρόβλημα είναι μόνο η γλώσσα, μπορείς να βάλεις την εφαρμογή morelocale2 από το google play και λογικά θα τα βρεις και πάλι :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά με το morelocale θα έχεις παντού ελληνικά, εκτός των κομματιών μιας custom rom που μπορεί να μην έχουν μεταφραστεί κι εκτός επίσης από εφαρμογές που δεν έχουν μεταφραστεί στην ελληνική γλώσσα
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο σε κάποιον να ανεβάσει κάπου την stock ROM του τηλεφώνου, γιατί αυτές που βρίσκω δεν έχουν ελληνικά;;;

 

Σ.Π.

 

βρήκες ελληνικό ρομ; ψάχνω απεγνωσμένα εδώ και καιρό ...

 

βρήκα ένα στο xda αλλά πολύ χαλιά και προβληματικό.

 

τουλάχιστον αν μπορεί κάποιος να προσθέσει σε αυτό το ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1473218 ελληνικά ;

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Κλείνω σχεδόν 1 μήνα ως κάτοχος της εν λόγω συσκευής και έχω να δηλώσω πως σκέφτομαι όχι μόνο να το πετάξω αλλά να το διαλύσω με σφυρί πρώτα για την χαμένη μου ηρεμία!!!!

 

Το ότι έχει περιορισμένες δυνατότητες είναι κάτι που το ήξερα από την αρχή, άλλωστε παίζει και σε αντίστοιχη κατηγορία τιμής.

ΑΛΛΑ

επικεντρώνομαι σε 2 ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ που κυριολεκτικά το καθιστούν (για εμένα) ΑΧΡΗΣΤΟ:

 

1) έχοντας εγκαταστήσει ελάχιστες εφαρμογές, η μνήμη του τηλεφώνου έχει ήδη γεμίσει! Και πήγα και αγόρασα sd των 8 GB όλο χαρά, αλλά δεν μεταφέρονται όλες οι εφαρμογές στην sd. Κατέβασα cache cleaner, application για μεταφορά σε sd, τίποτα!

Άσε που η ελάχιστη μνήμη που έχει απομείνει μικραίνει συνεχώς (από τι; μηνύματα; γιατί αυτόματες ενημερώσεις κτλ έχω ήδη απενεργοποιήσει).

ΑΡΑ: ως android κινητό -> άχρηστο (δεν μπορώ να εγκαταστήσω τίποτα πλέον, αφού δεν έχει επαρκή μνήμη το τηλέφωνο)

 

2) αυτό που στην αρχή φάνηκε πολύ καλό, πλέον είναι απαράδεκτο: ΑΠΟΚΡΙΣΗ ΟΘΟΝΗΣ!

Πλέον, αντιδρά στο άγγιγμα ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΘΥΜΑΤΑΙ! Για να συντάξω μήνυμα φτύνω αίμα, αφού είτε πρέπει να ασκήσω τρομερή πίεση για να ανταποκριθεί, είτε αποκρίνεται άμεσα αλλά γράφει άλλα ντ' άλλων.

Το ακόμα χειρότερο είναι όταν θέλω να κάνω scrollάρισμα. Πλέον έχω χάσει κάθε ελπίδα να καταφέρω κάτι τέτοιο: μπαίνω π.χ. στις τελευταίες κλήσεις, θέλω να κατέβω προς τα κάτω αλλά μάταια: θα αποκριθεί στο άγγιγμα σε άσχετη στιγμή, ακαριαία (δεν μπορώ να σύρω την λίστα) και φυσικά θα κάνει και κλήση στον αριθμό που αποκρίθηκε.

ΑΡΑ: ως κινητό γενικά -> ΑΧΡΗΣΤΟ

 

Αυτά είχα να καταθέσω για να προστατέψω υποψήφιους αγοραστές του.

 

Μου στοίχισε 150 ευρώ και 3 εβδομάδες εκνευρισμού!

η γυναίκα μου συμφώνησε με αυτά. μιας και είχε φτάσει να γεμίσει η μνήμα χθες έκανα όλη την διαδικασία ώστε να ξεκλειδώσω και να βάλω την rom που έγινε παράθεση λίγο ποιο πάνω.

μέχρι τώρα, όλα καλά, πέρα από το γεγονός ότι πρέπει να μου πήρε πάνω από 2 γεμάτες ώρες (είναι και η γραμμή μου αργή, στα 2mbs), να κάνω όλη την διαδικασία.

Η μόνη βασικά λεπτομέρεια που έχει πλέον μείνει είναι να γράφει ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προς όλους... Ζητώ την original rom του τηλεφώνου όπως ερχόταν στην Ελλάδα απο την Vodafone, προκειμένου να την δώσουμε στους xda για τα περαιτέρω... Όποιος την έχει κρατήσει έστω σε nandroid backup...

 

Edit:

Άκυρο.. Ευρέθη Stock Rom με πλήρη υποστήριξη Ελληνικών.. Ας ξεκινήσει το μαγείρεμα...

Edited by Villis
Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε το κουμπί "τροποποίηση" εναλλακτικά!
Link to comment
Share on other sites

...

Η μόνη βασικά λεπτομέρεια που έχει πλέον μείνει είναι να γράφει ελληνικά.

 

τα καταφέραμε και με τα ελληνικά :D έστω με την τρίτη προσπάθεια (κάποιο multilingual keyboard που συμβούλεψε συνάδελφος) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Προς όλους... Ζητώ την original rom του τηλεφώνου όπως ερχόταν στην Ελλάδα απο την Vodafone, προκειμένου να την δώσουμε στους xda για τα περαιτέρω... Όποιος την έχει κρατήσει έστω σε nandroid backup...

 

Edit:

Άκυρο.. Ευρέθη Stock Rom με πλήρη υποστήριξη Ελληνικών.. Ας ξεκινήσει το μαγείρεμα...

 

Mπορεις να μου την στειλεις με λινκ?Την θελω γιατι το μοτιβο καποιος το ξεχασε και ειναι κλειδωμενο το κινητακι!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Για ROM με πλήρη ελληνικά,

http://www.mediafire.com/download.php?wt7a94ok907px01

μην σας ξεγελά που λέει Russian, έχει πλήρη ελληνική υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το έχω το κινητό...το πήρα το καλοκαίρι πριν 6 μήνες περίπου 130 ευρώ...είναι πολύ καλό κινητό...το μόνο παιχνίδι που μου lagαρε ήταν το GTA3..επίσης του φόρτωσα android ics 4.0.4 και τρέχει μια χαρά...ΥΓ: sokpap71 ευχαριστώ πολύ για το ρομ το έψαχνα :)
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο είναι αξιοπρεπές, αλλα θέλει τα εξής:

Α. Μια custom rom, είτε την JaggyRom αν δεν σας ενοχλούν τα αγγλικά, αλλιώς με βάση την stock rom και δουλειά απο πλευράς σας με android kitchen προκειμένου να ξεφορτωθείτε άχρηστα προγράμματα.

Β. Ένα script για μεταφορά προγραμμάτων στην sd-ext είναι απαραίτητο.

 

Μετά απο αυτά, το τηλέφωνο πετάει. Μιλάμε πάντα για gb2.3.5. Οι λύσεις ICS και JB δεν περιλαμβάνουν Htc Sence, (η τουλάχιστον δεν δουλεύουν σωστά).

 

Για περισσότερες πληροφορίες, διαβάστε τα topics στους XDA.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...