Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεσω odin και κανε καλου κακου επαναφορες πριν και μετα. Και τις εφαρμογες αν δεν σου κανει κοπο απο την αρχη εγκατασταση και οχι απο backup.

 

Αυτο με τις εφαρμογες με ξενερωνει λιγακι φιλε, αν αποφασισω να το κανω ομως, θα το κανω αναγκαστικα.:lol:

 

Εχθες για παραδειγμα εκανα ενα wipe data/factory reset στην συσκευη, γιατι ηθελα με αυτον τον τροπο να διορθωσω τα υψηλα ποσοστα

του android συστηματος στην διαχειριση μπαταριας (οπου τελικα δεν ειδα διαφορα) και ξαναπερασα τα apps απο την αρχη.

Αν και δεν ειναι πολλες (51 για την ακριβεια), αλλα οσο να ναι....

Σε αυτο το θεμα, εχεις καποια λυση παρεπιπτοντως?

 

Επισης υπαρχουν καπου εδω μεσα η γενικοτερα screenshots με την 4.0.4 για την συσκευη μας?

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι να τις κανεις τις φωτογραφιες? Εχεις μια προβληματικη rom(4.0.3), εγκατεστησε την 4.0.4 που ειναι πολυ καλυτερη σε ολα και τα προβληματα σου θα λυθουν.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα την nordic.....πολυ χάλι....το rotate καμιά σχέση με ρ την official vodafone που το πήρα...την πρώτη ώρα μου άφησε πολύ κακη αίσθηση...γυρνάω πίσω στην voda.

 

Έκανα την εξής διαδικασία:

επανεκκίνηση σε download mode , έβαλα από Odin το αρχείο και έκανα επανεκκίνηση.την πρώτη φορά έκανα και factory reset.

 

Δεν την συνιστώ!!!!!

Και γω τηs vodafone BULPD 4.0.3,και το προσφατο update που βελτιωνει kernel,και καποια αλλα μικρα bugs

ειχα,αλλα ειχε τρομερο battery drain,και περιεργη καταναλωση μπαταριαs.!! Εισαι root..? αμα εισαι,βαλε και καποιον

καλο kernel στην 4.0.4 και θα εισαι πολλη καλυτερα με αυτην,και αρκετα καλυτερη διαχειριση μπαταριαs.

Εγω φοραω την nordic, με siyah 4.1.5.Ειχα βαλει και την αγγλικη,και εχω αρκετα καλυτερη μπαταρια.!!

Ειναι πολλη πιο γρηγορη,εχει καλυτερο ρολαρισμα,και βελτιωνει τα κακωs κειμενα τηs 4.0.3.!!

Edited by manoliskikis4
Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα την nordic.....πολυ χάλι....το rotate καμιά σχέση με ρ την official vodafone που το πήρα...την πρώτη ώρα μου άφησε πολύ κακη αίσθηση...γυρνάω πίσω στην voda.

 

Έκανα την εξής διαδικασία:

επανεκκίνηση σε download mode , έβαλα από Odin το αρχείο και έκανα επανεκκίνηση.την πρώτη φορά έκανα και factory reset.

 

Δεν την συνιστώ!!!!!

 

Δοκιμασε την Pulse ROM του Στρατου.. Ειναι η Nordic μονταρισμενη.. Θα σε υπερκαλυψει.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε την Pulse ROM του Στρατου.. Ειναι η Nordic μονταρισμενη.. Θα σε υπερκαλυψει.. ;)

 

παιδες nordic vs Αγγλικη

ξερει κανεις τις διαφορες μικρες-μεγαλες; πρεπει να μοιαζουν παρα πολυ αλλα δε μπορει κατι διαφορετικο θα εχουν.

TCe
Link to comment
Share on other sites

παιδες nordic vs Αγγλικη

ξερει κανεις τις διαφορες μικρες-μεγαλες; πρεπει να μοιαζουν παρα πολυ αλλα δε μπορει κατι διαφορετικο θα εχουν.

 

Aν και δοκίμασα λίγο και τις δυο, στη Nordic είδα διαφορά στη θερμοκρασία της συσκευής κατά το σερφάρισμα με wifi που πολλές φορές δεν ανεβαίνει ούτε ελάχιστα. Κατά τ'άλλα τις είδα το ίδιο σβέλτες, με ίδια πάνω κάτω κατανάλωση μπαταρίας (στις ίδιες εννοείται ρυθμίσεις συσκευής και εφαρμογών), ίδιες στην διαχείριση μνήμης.. κάτι ακόμα, η Nordic έρχεται με λιγότερες stock εφαρμογές απ'ότι η Αγγλική (δεν θυμάμαι ποιες ήταν αυτές).

 

Προσωπικά υπερκαλύφτηκα με τη Σκανδιναβική..:)

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη μερα και γω με την nordic 4.0.4 official (αφου τελικα με επρηξε και με επεισε ο φιλος Gringo να την περασω:p) και προς το παρον ολα δειχνουν να κυλανε ομαλα.

Το wifi δειχνει πως συνδεεται πολυ γρηγοροτερα απο οσο στην 4.0.3.

Η rom δειχνει επισης να ειναι πολυ γρηγοροτερη και πιο smooth, απο οτι στην προηγουμενη εκδοση.

 

Οι αλλαγες στο ui δε θα ελεγα οτι εχουν διαφορα και ολοι γνωριζουμε τον λογο, αλλα πλεον εχουν προστεθει

και καποια ψιλοπραγματακια/ρυθμισεις, οπως για παραδειγμα η επιλογη ποσοστου της μπαταριας που δεν ειχαμε πριν

παρα μονο στην GB.

 

Απο οτι ειδα προστεθηκε και ενα ακομα ειδος γραμματοσειρας και σε καποια σημεια εχουμε και καποιες διαφορες στα χρωματα.

Απο μπαταρια προς το παρον δε μπορω να επιφερω γνωμη μιας και θα χρειαστει λιγος καιρος ακομα για να το κανω,

εχω την εντυπωση παντως, πως ισως ειναι λιγο καλυτερη η αυτονομια της.

Επισης υπαρχει μια μικρη διαφορα σιγουροτατα και στο ανοιγμα των επαφων.

 

Ελπιζω οταν με το καλο, αν και οποτε κυκλοφορησει και η Ελληνικη εκδοση της, να ειναι το ιδιο καλη.

Τελος, υποθετικα παντα, βαση των οσων βλεπω στην rom αυτη, οσοι εχουν σκοπο να δοκιμασουν την rom του StratosGr (Pulse)

πιστευω πως θα ειναι εξισου smooth και το ιδιο λειτουργικη φυσικα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα.Θελω να περασω την 4.0.4 στο γαλαξια 2.εχω το insane chip αν κ πριν λιγο περασα το speedmod kernel.θελω να μου πειτε πως θα κρατησω τα saves απο τα παιχνιδια μου κ τα μηνυματα μου.τα αρχεια που εχω στο κινητο(ηχοι,εικονες)θα τα περασω στο PC.Θελω μετα την εγκατασταση της ρομ το κινητο να ειναι σαν καινουριο να μην εχει τιποτα μεσα.Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Μαγκες κανεις??:O

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα.Θελω να περασω την 4.0.4 στο γαλαξια 2.εχω το insane chip αν κ πριν λιγο περασα το speedmod kernel.θελω να μου πειτε πως θα κρατησω τα saves απο τα παιχνιδια μου κ τα μηνυματα μου.τα αρχεια που εχω στο κινητο(ηχοι,εικονες)θα τα περασω στο PC.Θελω μετα την εγκατασταση της ρομ το κινητο να ειναι σαν καινουριο να μην εχει τιποτα μεσα.Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Μαγκες κανεις??:O

 

Με το titanium backup γίνεται αυτό, πρέπει να είσαι root. Και φυσικά πρέπει να αντιγράψεις και τους φακέλους κάποιων παιχνιδιών που είναι στην sdcard γιατί μερικά κρατάνε εκεί τα saves.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει γίνει ποτέ κάτι τέτοιο; Φαντάζομαι ότι γνωρίζεις πως μπορεί να μπορεί με mod στην 4.0.4.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Να παρω πισω κατι που ειπα σε προηγουμενο post μου.

Ο dialer της 4.0.4, δε θα ελεγα οτι ανηγει τοσο γρηγορα τελικα σε σχεση με την 4.0.3.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Να παρω πισω κατι που ειπα σε προηγουμενο post μου.

Ο dialer της 4.0.4, δε θα ελεγα οτι ανηγει τοσο γρηγορα τελικα σε σχεση με την 4.0.3.

 

Με τα χαλια που ειχε η 4.0.3, μια χαρα ανοιγει!!!:lol::lol::lol:

 

Δεν θα ξεχασω τα "κομπιασματα" οταν ξεκλειδωνα το τηλεφωνο και πατουσα ειτε τις επαφες, ειτε τα μηνυματα ειτε οτιδηποτε αλλο τελος παντων και το κινητο σκεφτοταν... "να ανοιξω την εφαρμογη, να μην την ανοιξω..." και δωσ'του χασμουρητα!!!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να παρω πισω κατι που ειπα σε προηγουμενο post μου.

Ο dialer της 4.0.4, δε θα ελεγα οτι ανηγει τοσο γρηγορα τελικα σε σχεση με την 4.0.3.

 

Την πρώτη φορά ίσως όχι πολύ γρήγορα (και πάλι όμως πιο γρήγορα), αλλά μετά δεν έχουν καμία σχέση και σίγουρα δε το λες αργό άνοιγμα.

Στην GB μόνο ήταν super fast.

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά ίσως όχι πολύ γρήγορα (και πάλι όμως πιο γρήγορα), αλλά μετά δεν έχουν καμία σχέση και σίγουρα δε το λες αργό άνοιγμα.

Στην GB μόνο ήταν super fast.

 

Ακριβως αυτο.

Την πρωτη φορα αργει παραδειγματικα θα ελεγα, αλλα αν τον ανοιγεις συνεχως, ανοιγει γρηγοροτερα.

Αν δεν τον χρησιμοποιεις συχνα ομως, αργει να ανοιξει.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ειδα αυτο στο SamMobile:Greece (Cosmote) 2012 August 4.0.4 I9100BOLPM I9100COSLP9

 

Το είδα κι εγώ.

Πριν λίγο έδωσα πούλησα το cosmote και τώρα έδωσαν 4.0.4

Τυχαίο; δε νομίζω :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

πρώτη φορά απευθύνω ερώτημα μιας και αγόρασα το SII πριν από περίπου 2 μήνες. Εδώ και κάποιες μέρες διαβάζω όλα τα μηνύματα σχετικά με την αναβάθμιση από GB 2.3.5 σε ICS 4.0.4 και μπήκα στον πειρασμό να το επιχειρήσω κι εγώ. Μπορεί κάποιος να μου πει πόση ώρα περίπου διαρκεί η αναβάθμιση? Κάπου διάβασα ότι μπορεί να διαρκέσει και 1 ώρα. Αληθεύει αυτό?(χαζή η ερώτησή μου, αλλά για να είμαι προετοιμασμένος).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

πρώτη φορά απευθύνω ερώτημα μιας και αγόρασα το SII πριν από περίπου 2 μήνες. Εδώ και κάποιες μέρες διαβάζω όλα τα μηνύματα σχετικά με την αναβάθμιση από GB 2.3.5 σε ICS 4.0.4 και μπήκα στον πειρασμό να το επιχειρήσω κι εγώ. Μπορεί κάποιος να μου πει πόση ώρα περίπου διαρκεί η αναβάθμιση? Κάπου διάβασα ότι μπορεί να διαρκέσει και 1 ώρα. Αληθεύει αυτό?(χαζή η ερώτησή μου, αλλά για να είμαι προετοιμασμένος).

 

Οχι πανω απο 10 λεπτά νομίζω ...

Μην ανησυχεις.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα κι εγώ.

Πριν λίγο έδωσα πούλησα το cosmote και τώρα έδωσαν 4.0.4

Τυχαίο; δε νομίζω :D

 

Τι του λες τώρα..:lol:

 

Δηλαδή τώρα αυτό τι είναι ρε παιδιά; Επίσημη Ελληνική ICS 4.0.4 με διάφορα πρόσθετα από Cosmote;:O

Link to comment
Share on other sites

Όντως έδωσαν την 4.0.4 COS. Πάνω που πίστευα θα πάμε σε jelly κατευθείαν :)

http://imageshack.us/a/img831/51/siio.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όντως έδωσαν την 4.0.4 COS. Πάνω που πίστευα θα πάμε σε jelly κατευθείαν :)

 

Tώρα αυτή την αναβάθμιση την πετάει σε όλους όσους έχουν επίσημη Ελληνική ή μόνο σε όσους έχουν συσκευή από Cosmote; Ρωτάω επειδή έχω τη Σκανδιναβική XWLPX και λογικά δεν θα με ειδοποιήσει αν συνδεθώ με το KIES, αναρρωτιέμαι λοιπόν -κι επειδή με μπερδεύει αυτό με την Cosmote-, είναι αναβάθμιση που δίνεται σε όλους ή σε συγκεκριμένες μόνο συσκευές;:blink:

Link to comment
Share on other sites

Όντως έδωσαν την 4.0.4 COS. Πάνω που πίστευα θα πάμε σε jelly κατευθείαν :)

http://imageshack.us/a/img831/51/siio.jpg

 

Δεν ειναι ολοκληρο το update τηs 4.0.4.!! Ειναι καποιεs βελτιωσειs,ειναι πολλη μικρο για

να ειναι ολοκληρο.!! Γυρω στα 60 ΜΒ μονο.!!!! Ετσι μου φαινεται, αs το επιβεβαιωση και καποιοs

που το εκανε,η θα κανει.!!

Link to comment
Share on other sites

Tώρα αυτή την αναβάθμιση την πετάει σε όλους όσους έχουν επίσημη Ελληνική ή μόνο σε όσους έχουν συσκευή από Cosmote; Ρωτάω επειδή έχω τη Σκανδιναβική XWLPX και λογικά δεν θα με ειδοποιήσει αν συνδεθώ με το KIES, αναρρωτιέμαι λοιπόν -κι επειδή με μπερδεύει αυτό με την Cosmote-, είναι αναβάθμιση που δίνεται σε όλους ή σε συγκεκριμένες μόνο συσκευές;:blink:

Δεν είναι για όλους, είναι για συσκευές branded cosmote. Πλέον μετά την εγκατάσταση όταν ανοίγει και κλείνει βγάζει το logo της cosmote: ο κόσμος μας είσαι εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Tώρα αυτή την αναβάθμιση την πετάει σε όλους όσους έχουν επίσημη Ελληνική ή μόνο σε όσους έχουν συσκευή από Cosmote; Ρωτάω επειδή έχω τη Σκανδιναβική XWLPX και λογικά δεν θα με ειδοποιήσει αν συνδεθώ με το KIES, αναρρωτιέμαι λοιπόν -κι επειδή με μπερδεύει αυτό με την Cosmote-, είναι αναβάθμιση που δίνεται σε όλους ή σε συγκεκριμένες μόνο συσκευές;:blink:

 

Αν έχεις την προηγούμενη της Cosmote (LPD) θα την πάρεις.

Δε θα έπρεπε να σε νοιάζει, γιατί από τη στιγμή που φλασάρεις από μόνος σου, ΠΑΝΤΑ θα έχεις νεότερη από αυτή που θα κυκλοφορήσει.

Τσάμπα σκας.

 

Δεν ειναι ολοκληρο το update τηs 4.0.4.!! Ειναι καποιεs βελτιωσειs,ειναι πολλη μικρο για

να ειναι ολοκληρο.!! Γυρω στα 60 ΜΒ μονο.!!!! Ετσι μου φαινεται, αs το επιβεβαιωση και καποιοs

που το εκανε,η θα κανει.!!

 

Πολύ μεγάλο μέρος της 4.0.4 είναι ίδιο με της 4.0.3

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...