Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες κανένας δοκίμασε την καινούργια I9100XWLP3;

 

Αυτή είναι Αγγλική, της O2. Το ότι είναι XW όμως με κάνει να πιστεύω ότι ίσως να έχει τα ελληνικά γράμματα στο μενού, κάτι που λείπει από την LPQ, όποιος τη δοκιμάσει ας μας πει....

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτή είναι Αγγλική, της O2. Το ότι είναι XW όμως με κάνει να πιστεύω ότι ίσως να έχει τα ελληνικά γράμματα στο μενού, κάτι που λείπει από την LPQ, όποιος τη δοκιμάσει ας μας πει....

 

Και εγώ αυτό πιστεύω ότι μπορεί να έχει και τους ελληνικούς δείκτες στις επαφές!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι Αγγλική, της O2. Το ότι είναι XW όμως με κάνει να πιστεύω ότι ίσως να έχει τα ελληνικά γράμματα στο μενού, κάτι που λείπει από την LPQ, όποιος τη δοκιμάσει ας μας πει....

 

Και εγώ αυτό πιστεύω ότι μπορεί να έχει και τους ελληνικούς δείκτες στις επαφές!

 

Εχει πρωτα τους Αγγλικους και μετα τους Ελληνικους δεικτες στην μπαρα των επαφων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει πρωτα τους Αγγλικους και μετα τους Ελληνικους δεικτες στην μπαρα των επαφων

 

Ενώ η LPQ δεν έχει καθόλου ελληνικούς;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ενώ η LPQ δεν έχει καθόλου ελληνικούς;

 

Όχι δεν έχει ελληνικούς. Επίσης υπάρχει πρόβλημα όταν δημιουργείς νέο mail. Αν πληκτρολογήσεις το όνομα του παραλήπτη στα ελληνικά δεν σου κάνει αυτόματη συμπλήρωση. Θα πρέπει αν η επαφη ειναι στα ελληνικα, να πληκτρολογήσεις κάποια γράμματα από την mail διεύθυνση. To ίδιο και στα sms.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .

Μια ερώτηση παιδιά , τα στοιχεία της συσκευή μου είναι PDA :I9100XWKI4 PHONE : I9100XEUKH2 CSC: I9100XEUKH2 μπορείτε να μου πείτε πότε να περιμένω το update και από ποια χώρα προέρχεται ???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .

Μια ερώτηση παιδιά , τα στοιχεία της συσκευή μου είναι PDA :I9100XWKI4 PHONE : I9100XEUKH2 CSC: I9100XEUKH2 μπορείτε να μου πείτε πότε να περιμένω το update και από ποια χώρα προέρχεται ???

 

Είναι αγγλικό... Λογικά μεχρι την άλλη εβδομάδα θα το έχεις αφού οι πρώτοι πάροχοι (O2, 3) έκαναν ήδη αναβαθμίσεις σε 4.0.3...

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις το δικο μου τι ειναι?

PDA:I9100XWKI4

PHONE:I9100XXKI1

CSC:I9100OXXKI12 (EUR)

 

παιδια πως το κοιταμε αυτο?ειμαι νεος στο γαλαξια γιαυτο.ευχαριστω

εμενα στο κιες φραφει αυτο PDA:KI4/PHONE:KI1/CSC:K12(eUR)

πως μπορω να περασω ics rom?πρεπει να ειμαι root?

Edited by mgeo81
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολογεις *#1234# εκει που περνεις τηλεφωνο

 

PDA:I9100XWKI4

PHONE:I9100XXKI1

CSC:I9100OXXKI12

αυτα λεει...

η εκδοση που εχει τωρα ειναι 2.3.4

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι Αγγλική, της O2. Το ότι είναι XW όμως με κάνει να πιστεύω ότι ίσως να έχει τα ελληνικά γράμματα στο μενού, κάτι που λείπει από την LPQ, όποιος τη δοκιμάσει ας μας πει....

 

 

Εμ μπορεί να λεω βλακεία αλλά η LPQ δεν είναι η I9100XXLPQ η κυπριακή δηλαδή; Είναι δυνατόν η κυπριακή ROM να μην έχει ελληνικά γράμματα;

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

ποια απο τις παρακατω εχει εληνικα στο μενου και στο πληκτρολογιο;

 

I9100XXLPQ 4.0.3 2012 March I9100OXALPQ Poland

I9100XXLPQ 4.0.3 2012 March I9100OXXLPD Hungary

I9100XWLP2 4.0.3 2012 March I9100OXELP4 Russia

TCe
Link to comment
Share on other sites

Οι σύνδεσμοι της πρώτης σελίδας που αφορούν το μουλτιαπλοουντ και το μεγκααπλοουντ δεν λειτουργούν.
Link to comment
Share on other sites

παίδες πέρασα την xxlpj σήμερα. έχω μια απορία για όποιον άλλο την έχει περάσει. το διπλό πάτημα που βγάζει τις φωνητικές εντολές του λειτουργεί?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω κι εγώ κάτι: Έχω την έκδοση 2.3.4 και το κινητό μου είναι Ελληνικό (EUR). Αν αλλάξω το country code από εκείνο το κρυφό μενού του κινητού, 1) Σε τι country code θα πρέπει να το βάλω ώστε το Kies να μου πει ότι έχει βγει αναβάθμιση για ICS? 2) Αυτήν την αλλαγή αν μετά την επαναφέρω σε EUR θα χαθεί το ICS και θα μπει ξανά η 2.3.4? 3) Γενικα αυτές οι αλλαγές του country code καταγράφονται από κανέναν μετρητή που θα μπορεί να ανακαλύψει η Samsung σε περίπτωση μελλοντικής βλάβης της συσκευής?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά, και sorry που ξαναρωτάω προφανώς χιλιορωτημένα πράγματα, αλλά είναι δύσκολο να διαβάσω 40 σελίδες για να βρω τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ουτε κι εγω καταφερα να περασω ICS αλλάζοντας το country code απο EUR σε CYO.

εβαλα κ παλιότερη εκδοση KIES διοτι αναφερθηκε οτι μπορει να φταιει η τελευταια ενημερση, αλλά έτσι κι αλλιώς το KIES πρωτα σε αναγκαζει να κανεις ενημερωση κ μετά έλεγχο για νεες εκδοσεις.

Οποιος το έχει καταφέρει ας δωσει οδηγιες για εγκατασταση μεσω KIES

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ουτε κι εγω καταφερα να περασω ICS αλλάζοντας το country code απο EUR σε CYO.

εβαλα κ παλιότερη εκδοση KIES διοτι αναφερθηκε οτι μπορει να φταιει η τελευταια ενημερση, αλλά έτσι κι αλλιώς το KIES πρωτα σε αναγκαζει να κανεις ενημερωση κ μετά έλεγχο για νεες εκδοσεις.

Οποιος το έχει καταφέρει ας δωσει οδηγιες για εγκατασταση μεσω KIES

 

Ας με διορθώσει κάποιος πιο έμπειρος σε θέματα Android. απλά ίσως να μην έχει έρθει ακόμα η σειρά της συσκευής σου για αναβάθμιση. Υπομονή...

Edited by oeo77
Link to comment
Share on other sites

Oριστε η απαντηση της Samsung για το ποτε θα ερθει Ελλαδα.Ακομα ημερομηνια δεν ξερουν.Περιμεναμε την 2.3.5 μας πουλησε.Μετα περιμεναμε την 2.3.6 παλι μας πουλησε.

 

Samsung Mobile Greece Καλησπέρα,

Αρχικά θα θέλαμε να ζητήσουμε συγγνώμη για την καθυστέρηση της αναβάθμισης του Galaxy SII, αλλά τελευταία στιγμή υπήρξε μία μικρή αναβολή και θα έιναι διαθέσιμή μέσα στις επόμενες ημέρες.Μόλις θα έχουμε επιβεβαιωμένη ημερομηνία θα σας ενημερώσουμε και εμείς με την σειρά μας.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

 

*Update* Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε, πως η εκδοσή ICS για το GSII θα καθυστερήσει σε σχέση με το αρχικό πλάνο. Σύμφωνα με την τελευταία ενημέρωση που λάβαμε σήμερα, θα είναι διαθέσιμη μετά τις 15 Απριλίου! Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

Edited by athanasiosthess
*Update*
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε πολυ για την ενημερωση. Παμε ολοταχως για "χειροκινητη" αναβαθμιση λοιπον...:)

 

Θα έπρεπε να το είχες κάνει ήδη;:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να το είχες κάνει ήδη;:)

Ειπα να παω με το γραμμα του νομου και αφου ηταν η αρχικη δηλωση στο τελος του πρωτου τριμηνου, λεω ενταξει θα περιμενω να κανω την "επισημη" κινηση...Τωρα, το καλο το παληκαρι ξερει κι αλλο μονοπατι! :p

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα την συσκευή με την 2.3.6(COS) :Συνεχής επανεκινήσεις

Έβαλα την επίσημη για την Ελλαδα Vodafone 2.3.5:Μια απο τα ίδια

Τελικά λέω θα δοκιμάσω την ICS(της πρώτης σελίδας) και ως εκ θαύματος έχω συμπληρώσει αρκετές ώρες χωρίς κανένα restart(Επειδή πιθανόν να ρωτήσετε αν τσέκαρα τα προγράμματα , με την βοήθεια δυο άλλων συμφορουμιτών το έκανα και αυτό χωρίς αποτέλεσμα πχ είχα πετάξει τον Go Launcher Ex)

 

Αυτό που έχω τώρα είναι πως ενώ η μπαταρία έχει αποφορτιστεί το εικονίδιο δεν αδειάζει.

 

Εξακολουθεί να είναι πράσινο

 

Εχει συμβεί σε κανέναν

 

Υ.Γ.Tip για όσους πιθανώς δεν το ξέρουν πλέον screenshot με vol down και power

Link to comment
Share on other sites

Όσοι περάσετε ICS μην ξεχάσετε τα εξής:

 

Δεν μεταφέρετε κανενός είδους backup από gingerbread. Στήνετε από την αρχή σαν να αγοράσατε νέα συσκευή. Έτσι θα αποκλείσετε το ενδεχόμενο προβλημάτων.

 

Η σωστή διαδικασία είναι:

Φλασαρεις την Κυπριακή, κατόπιν αλλάζεις το CSC σε EUR οπότε γίνεται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και διαγράφονται όλα τα data.

Μετά ξεκινάτε κανονικά βάζοντας το Gmail σας και κατεβάζετε τις εφαρμογές σας.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ειπα να παω με το γραμμα του νομου και αφου ηταν η αρχικη δηλωση στο τελος του πρωτου τριμηνου, λεω ενταξει θα περιμενω να κανω την "επισημη" κινηση...Τωρα, το καλο το παληκαρι ξερει κι αλλο μονοπατι! :p

 

 

Για ποια απ'ολες σκεφτεσαι;

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...