Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ίδιο λέμε. Είτε το μηδενίσεις πριν ειτε μετά το ίδιο κάνει.

 

Για να μηδενισεις μετα θα πρεπει να είναι root. Ο φίλος όμως θέλει να το δώσει stock.. Γι'αυτο προτινω πριν, ώστε να καταλήξει "μαμά".. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για να μηδενισεις μετα θα πρεπει να είναι root. Ο φίλος όμως θέλει να το δώσει stock.. Γι'αυτο προτινω πριν, ώστε να καταλήξει "μαμά".. ;)

 

Σωστά το είχα ξεχάσει.... έχω να μείνω με unrooted κινητό πολύυυ καιρό και έχω ξεχάσει τους περιορισμόυς που συνεπάγεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

αν μεινεις με 4,0.3 θα αρχισει η αναβαθμιση αν παλι βαλεις 4.04 πχ αυτην http://www.hotfile.com/dl/180680043/d97d29f/I9100XWLQ2_I9100DBTLPO_DBT.zip.html που ειναι η τελευταια 4,0,4 που βγηκε και ειναι αλλης χωρας γερμανικη θα παρεις και πιο γρηγορα την 4.1 οταν βγει officcial.αν εχεις προβλημα με 4.03.δοκιμασε αυτη μεσω odin την περνας

 

Mια σημείωση, αυτή που υπάρχει στην πρώτη σελίδα είναι πιο κατάλληλη για ελληνικά τηλέφωνα μιας και περιέχει όλες τις τοπικές ρυθμίσεις. Αν βέβαια κάποιος έχει γερμανικό τηλέφωνο, πάσο...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία βαλκανική τι csc έχει?Σκέφτομαι να αφήσω την σκανδιναβικη 4.0.4 και να φλασαρω αυτή.Την έχει δοκιμάσει κάποιος να μας πει εντυπώσεις?
Link to comment
Share on other sites

Απλά εκτός του να το επαναφέρεις σε μαμά firmware πρέπει να μηδενίσεις και τον counter με το triangle away από το playstore. Αν δεν θες να το κάνεις , οφείλεις να ενημερώσεις το παιδί που το πουλησει ότι έχεις κάνει στο παρελθόν root το κινητό και ότι φυσικά έχει ανέβει το counter.

 

τον εχω ενημερώση οτι είναι ροοτ :) το triangle away δεν νομίζω να χρειάζεται αφου είναι εκτός εγγυησης

 

Greece (Cosmote) 2012 August 4.0.4 I9100BOLPM I9100COSLP9 αυτό κάνει;

Edited by karaLRS

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα αν περασει καποιος αυτο το rom θα εχει και το σημα της cosmote οταν ανοιγει το κινητο ετσι δεν ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Έχω γερμανικό τηλέφωνο χωρίς ρουτ. Μου ήρθε η οτα 4.0.4 από κοσμοτε και ειμαι πολύ ευχαριστημένος. Με σύνδεσή στο kies μου βγάζει διαθέσιμη αναβάθμιση (lq2 αν θυμάμαι καλά,δεν ειμαι μπροστά στον υπολογιστή) την οποία όπως διάβασα σε γερμανικά φορουμ είναι παλι η 4.0.4 με μικροβελτιωσεις. Για να πάρω την 4.1.1 όταν βγει πρέπει να περάσω και αυτήν την lq2 η μπορώ να την αγνοήσω? Επίσης υπάρχει περίπτωσή να μου ερθει γρηγορότερα η 4.1 αν περάσω αυτήν την "νεα"?

Βασικά ρωτάω γιατί ειμαι πολύ ευχαριστημένος με αυτήν την 4.0.4 που έχω και φοβάμαι μήπως αποκτήσω κουσούρια μετα αργήσει η 4.1 και σιχτιριζω. Τι μου προτείνετε ?

Ευχαριστω .

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Έχω γερμανικό τηλέφωνο χωρίς ρουτ. Μου ήρθε η οτα 4.0.4 από κοσμοτε και ειμαι πολύ ευχαριστημένος. Με σύνδεσή στο kies μου βγάζει διαθέσιμη αναβάθμιση (lq2 αν θυμάμαι καλά,δεν ειμαι μπροστά στον υπολογιστή) την οποία όπως διάβασα σε γερμανικά φορουμ είναι παλι η 4.0.4 με μικροβελτιωσεις. Για να πάρω την 4.1.1 όταν βγει πρέπει να περάσω και αυτήν την lq2 η μπορώ να την αγνοήσω? Επίσης υπάρχει περίπτωσή να μου ερθει γρηγορότερα η 4.1 αν περάσω αυτήν την "νεα"?

Βασικά ρωτάω γιατί ειμαι πολύ ευχαριστημένος με αυτήν την 4.0.4 που έχω και φοβάμαι μήπως αποκτήσω κουσούρια μετα αργήσει η 4.1 και σιχτιριζω. Τι μου προτείνετε ?

Ευχαριστω .

Κοιταξε μπορεις να την αγνοησεις αλλα να ξερεις οτι απο γερμανια θα παρεις πολυ πιο γρηρορα την αναβαθμιση σε 4.1 αποτι απο ελλαδα και κοσμοτε.αφου ειναι γερμανικη η συσκευη σου γνωμη μου να βαλεις την γερμανικη.και γω γερμανικο εχω γιαυτο μιλαω ετσι γιατι ξερω.η γερμανια εχει βγαλει τρεις αναβαθμισεις και αυτη η lq2 ειναι η πιο φρεσκια

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τσίμπησα το s2 την προηγούμενη πέμπτη (κλασικά απο Κοτσώβολο) και το είχα με 4.0.3 μέχρι και τη Δευτέρα. Μετά πέρασα την 4.0.4 Nordic που βρήκα σε αυτό το thread και ξαναπέρασα τις εφαρμογές μου με titanium (οχι system μονο user apps)

 

Χτες και σήμερα βρήκα το τηλέφωνο "παγωμένο", η οθόνη δεν άναβε με κανένα πλήκτρο και έπρεπε να κάνω restart με το power ή να τραβήξω μπαταρία. Στο διάστημα αυτό επίσης τρώει τη μπαταρία σαν τρελό. Σήμερα το κοίταξα μετα απο 1 ώρα που το άφησα (δν μπορώ να ξέρω πόση ώρα πριν είχε freeze) και μου είχε φάει 40% μπαταρία!!

 

Πριν κάνω επαναφορά εργοστασιακών έχει κανείς ανάλογο πρόβλημα;

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τσίμπησα το s2 την προηγούμενη πέμπτη (κλασικά απο Κοτσώβολο) και το είχα με 4.0.3 μέχρι και τη Δευτέρα. Μετά πέρασα την 4.0.4 Nordic που βρήκα σε αυτό το thread και ξαναπέρασα τις εφαρμογές μου με titanium (οχι system μονο user apps)

 

Χτες και σήμερα βρήκα το τηλέφωνο "παγωμένο", η οθόνη δεν άναβε με κανένα πλήκτρο και έπρεπε να κάνω restart με το power ή να τραβήξω μπαταρία. Στο διάστημα αυτό επίσης τρώει τη μπαταρία σαν τρελό. Σήμερα το κοίταξα μετα απο 1 ώρα που το άφησα (δν μπορώ να ξέρω πόση ώρα πριν είχε freeze) και μου είχε φάει 40% μπαταρία!!

 

Πριν κάνω επαναφορά εργοστασιακών έχει κανείς ανάλογο πρόβλημα;

οταν το πηρες εκανες 4 με 5 πληρεις φορτισεις αποφορτισεις την μπαταρια?κανε ενα καλιμπραρισμα μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και βλεπεις αν συνεχιστει κανε μερικες σωστεσ αποφορτισεις φορτισεις ειναι καινουργια η μπαταρια σου

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

οταν το πηρες εκανες 4 με 5 πληρεις φορτισεις αποφορτισεις την μπαταρια?κανε ενα καλιμπραρισμα μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και βλεπεις αν συνεχιστει κανε μερικες σωστεσ αποφορτισεις φορτισεις ειναι καινουργια η μπαταρια σου

 

Ναι έκανα κανονικά 4 φουλ κύκλους φόρτισης-αποφόρτισης. Αυτό όμως τι σχέση έχει με το freeze? :confused:

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανα κανονικά 4 φουλ κύκλους φόρτισης-αποφόρτισης. Αυτό όμως τι σχέση έχει με το freeze? :confused:

 

Καμία :) Κάποια εφαρμογή είναι υπεύθυνη για το freeze, και σου τρώει και τη μπαταρία. Θα φτιάξει με factory reset αφού σκοπεύεις να κάνεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καμία :) Κάποια εφαρμογή είναι υπεύθυνη για το freeze, και σου τρώει και τη μπαταρία. Θα φτιάξει με factory reset αφού σκοπεύεις να κάνεις.

 

That's what i thought! Μολις τελειώση η φόρτιση θα φάει reset με τη μία:p Τhank u για την απάντηση:)

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

That's what i thought! Μολις τελειώση η φόρτιση θα φάει reset με τη μία:p Τhank u για την απάντηση:)

 

Επίσης έχει βγει πιο καινούρια rom απ'αυτή που έχεις, αφού θα κάνεις factory reset σκέψου το ;)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχει βγει πιο καινούρια rom απ'αυτή που έχεις, αφού θα κάνεις factory reset σκέψου το ;)

 

Αυτό κοίταζα μόλις! Μάλλον θα φλασάρω αφου θα κάνω όλη τη φασαρία. Thanks και πάλι

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κοίταζα μόλις! Μάλλον θα φλασάρω αφου θα κάνω όλη τη φασαρία. Thanks και πάλι

 

Ρίξε μια ματιά και σ'αυτό καλού κακού..:)

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά και σ'αυτό καλού κακού..:)

 

Το έχω κάνει ήδη, έχω σωας τας φρένας ευτυχώς:lol::lol::lol::lol:

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά καταρχήν. Έχει βάλει κανείς την τελευταία 4.0.4; υπάρχει λόγος για μετάβαση σε αυτήν εφόσον έχουμε ήδη 4.0.4 nordic;

 

κάποιες διαφορές που να δικαιολογούν την αλλαγή;

Link to comment
Share on other sites

μα νομιζω οτι η nordic ειναι και τελευταια επισιμη... μετα πας σε custom 4.0.4 οπως Pulse η Οmega που ειναι και ελληνικες!
Link to comment
Share on other sites

μα νομιζω οτι η nordic ειναι και τελευταια επισιμη... μετα πας σε custom 4.0.4 οπως Pulse η Οmega που ειναι και ελληνικες!

 

Κάνεις λάθος... κοίτα στην πρώτη σελίδα.

 

Οι αλλαγές συνήθως σε τέτοιες αναβαθμίσεις είναι ελάχιστες, είναι εσωτερικά bugfixes, δεν ξέρω αν θα επηρεάσει την καθημερινή χρήση. Αν είσαι καλά σεταρισμένος χωρίς προβλήματα και βαριέσαι, μην το κάνεις, τι να πω :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών όλα καλά..απλά επειδή ήμουν κάτοχος του blade και του galaxy s, με τρώει το χέρι μου όταν βλέπω νέα έκδοση :-P
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι καλά σεταρισμένος χωρίς προβλήματα και βαριέσαι, μην το κάνεις, τι να πω :)

 

Θα συμφωνησω, συγκρινω την LPY που εχω με την LQ2 που βαλαμε σε συσκευη φιλου πριν μερικες μερες και δεν ειδα καποια διαφορα, ακομα και στη μπαταρια μοιαζουν ιδιες. Ισως να'χει μικροδιαφορες που μαλλον δεν θα εντοπισω ποτε.. δεν υπαρχει λογος κατ'εμε.:)

Link to comment
Share on other sites

Λίγο την βοήθεια σας παιδιά!

Εχω ένα s2 το οποίο το εχω με απλό root ,και με επίσημη ρομ. Ξαφνικά κόλλησε, μια από τις πολλές φορές, έβγαλα την μπαταρία, και από τότε άλλο δεν ανοίγει. Μένει στο S.

Μπαίνει μόνο στο download. Με το πληκτρο του ήχου κάτω. Πουθενά αλλού.

Φαντάζομαι ότι θα μπορώ να περάσω μια Rom. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω ποια. Δεν ξέρω ούτετη csc έχει, ούτε ποια ρομ φορούσε. Από ποια χώρα δηλαδή.

Τι προτείνετε να κάνω για να το αναφέρω στην ζωή?

Στην πρώτη σελίδα έχει διάφορες επίσημες ρομ. Μπορώ με τον τρόπο που περιγραφει, να περάσω κάποια? Πλέον δεν με νοιάζει η εγγύηση. Απλώς να μπορώ να του ξανακάνω root.

Η μήπως να περάσω καμία ωμέγα ρομ?

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Λίγο την βοήθεια σας παιδιά!

Εχω ένα s2 το οποίο το εχω με απλό root ,και με επίσημη ρομ. Ξαφνικά κόλλησε, μια από τις πολλές φορές, έβγαλα την μπαταρία, και από τότε άλλο δεν ανοίγει. Μένει στο S.

Μπαίνει μόνο στο download. Με το πληκτρο του ήχου κάτω. Πουθενά αλλού.

Φαντάζομαι ότι θα μπορώ να περάσω μια Rom. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω ποια. Δεν ξέρω ούτετη csc έχει, ούτε ποια ρομ φορούσε. Από ποια χώρα δηλαδή.

Τι προτείνετε να κάνω για να το αναφέρω στην ζωή?

Στην πρώτη σελίδα έχει διάφορες επίσημες ρομ. Μπορώ με τον τρόπο που περιγραφει, να περάσω κάποια? Πλέον δεν με νοιάζει η εγγύηση. Απλώς να μπορώ να του ξανακάνω root.

Η μήπως να περάσω καμία ωμέγα ρομ?

Απο την στιγμή που δεν μπαίνει σε cwm recovery δεν μπορείς να περάσεις custom rom .

Βάλτο σε download mode και πέρνα μια 4.0.4 από την πρώτη σελίδα .

 

Αν μπαίνει σε recovery mode κανε αυτό που σου είπε ο Στράτος .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...