Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθησε με odin ειναι ποιο ευκολο και ποιο σιγουρο, το kies ειναι μονο για τους drivers.δες αν το kies αναγνωριζει την συσκευη σου και προχωρα με odin.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με odin ομως δεν χρειαζεται root?

Όχι δεν χρειαζεται να είσαι root .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση: Για να επιστρέψω από την Jelly Bean στην 4.0.3 απλά φλασάρω μέσω odin ή πρέπει να κάνω κάτι ιδιαίτερο;

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση: Για να επιστρέψω από την Jelly Bean στην 4.0.3 απλά φλασάρω μέσω odin ή πρέπει να κάνω κάτι ιδιαίτερο;

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Μην ξεχάσεις πριν και μετά τα full wipes

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδιά έχω το Galaxy S2 I9100-T μου το έφερε φιλαράκι που δούλευε σε πρακτορείο στο Ισραήλ! Αλλά είναι πάνω σε μια εταιρεία την Cellcom, πως μπορώ να το κάνω ελληνικό εντελώς;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Υπάρχει κάποιος που έχει φυλάξει σε κάποια γωνιά του σκληρού του το παρακάτω??

 

XWKI4 2.3.4 Ελληνικό Firmware (sales code EUR)

 

Ξέρω είναι αρχαίο αλλά το χρειάζομαι...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Υ.Γ. και κάποιο άλλο Gingerbread 2.3.x να βρούμε αν δε βρεθεί το παραπάνω θα βοηθήσει...

Edited by mamalinio
Υστερόγραφο
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που έχει φυλάξει σε κάποια γωνιά του σκληρού του το παρακάτω??

 

XWKI4 2.3.4 Ελληνικό Firmware (sales code EUR)

 

Ξέρω είναι αρχαίο αλλά το χρειάζομαι...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Υ.Γ. και κάποιο άλλο Gingerbread 2.3.x να βρούμε αν δε βρεθεί το παραπάνω θα βοηθήσει...

 

αν σου κάνει το I9100BOKK1_I9100COSKJ3_I9100BOKJ1 (2.3.4 cosmote) στείλε pm

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Προσπαθησα να κανε μια αναβαθμηση σε Samsung galaxy mini GT-S5570 απο την μανα του προγραμμα και με χαλασε το κινητο το λογισμικο... θα μπορουσαμε με καποιο τροπο να επαναφερουμε το λογισμικο οπως ηταν και να γινει το κινητο?η θα πρεπει να το παω σε καποιο καταστημα να το δουν αλλοι?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά.

Μιας και τελείωσε η περίοδος της εγγύησης που κάλυπτε το S II μου σκέφτηκα να το ξαναζωντανέψω κάπως βάζοντας κάποια ROM.

Θα ήθελα τα φώτα σας ως πρωτάρης σε αυτή το εγχείρημα.

 

Θα ήθελα να μου προτείνετε ROM. Σταθερή, δοκιμασμένη, ΚΑΛΗ και κυρίως γρήγορη για το κινητό μου!

Οδηγίες εγκατάστασης θα βοηθούσαν επίσης πάρα πολύ.

 

Thanks!!!! :rolleyes: :)

Link to comment
Share on other sites

Όλα όσα ρωτάς έχουν απαντηθεί αρκετές φορές στο παρόν thread. Καλό διάβασμα λοιπόν και πες μας πληροφοριακά που κατέληξες

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερα παιδια!! Θελω να ξαναγυρισω σε στοκ ρομ μιας κ το κινητο σιγα σιγα θα παει για πουλημα. Τωρα φοραω custom rom η οποια ομως ειναι βασισμενη στην στοκ. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι εαν θα επρεπε το KIES να συνδεεται κανονικα με το κινητο ή απλα περναμε το KIES για τους driver;;

Ευχαριστώ!!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Τι κιες απλά το περνάς για τους οδηγούς ώστε να βλέπει το κινητό το odin. Τα υπόλοιπα μετά είναι γνωστά...
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Τι κιες απλά το περνάς για τους οδηγούς ώστε να βλέπει το κινητό το odin. Τα υπόλοιπα μετά είναι γνωστά...

 

οκ σε ευχαριστω πολυ!!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχω στα χέρια μου ενα SGS2 PLUS που δεν ανοιγει και θα προσπαθησω να του ξαναπερασω το firmware. Να δουλεψω με τα firmware που βλέπω στο topic του SGS2?? Θα κανω δουλεια??
Link to comment
Share on other sites

Εχω στα χέρια μου ενα SGS2 PLUS που δεν ανοιγει και θα προσπαθησω να του ξαναπερασω το firmware. Να δουλεψω με τα firmware που βλέπω στο topic του SGS2?? Θα κανω δουλεια??

Όχι, θα το μπρικάρεις. Πρέπει να βρεις για το SII Plus. Ψάξε στο sammobile.com

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Όχι, θα το μπρικάρεις. Πρέπει να βρεις για το SII Plus. Ψάξε στο sammobile.com

 

Ωραιος. Ευχαριστω. Κατα τα άλλα τα προγραμματα και η διαδικασία που θα ακουλουθήσω είναι η ίδια με του SGS2?

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος. Ευχαριστω. Κατα τα άλλα τα προγραμματα και η διαδικασία που θα ακουλουθήσω είναι η ίδια με του SGS2?

 

Τα κοινά apps ναι, οι kernels όμως όχι.

 

Η διαδικασία είναι η ίδια.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους. το s2 μου βγάζει ένα μήνυμα ''ορισμένες λειτουργίες συστήματος δεν λειτουργουν σωστά''. Παλιά θυμάμαι ότι μάλλον εδώ είχε γραφτεί από κάποιον ένας κωδικός που διόρθωνε το πρόβλημα. Ξέρει κανείς ποιος είναι αυτός ο κωδικός?
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Παιδια καλησπερα εχουμε και λεμε ο ξαδερφος μου μου εδωσε το κινητο του μου το χαρισε μιας και πηρε το σ5 τελος παντων αυτος κατεφερε να μου το δωσει το ειχε κανει και μια επαναφορε εργοστασιακον και κομπλε το τηλ ε μετα απο μερες το rootαρα με το root genius ολα πηγαν καλα φανταζομαι στο root checker ελεγε rooted κομπλε και οταν ανοιγε ειχε ενα κιτρινο θαυμαστικο εκει που ελεγε το μοντελο (like this http://3.bp.blogspot.com/-uKObACUhido/UMdf_PE9FKI/AAAAAAAAACw/Peg4VMmUv_w/s1600/remove-yellow-triangle-on-galaxy-s2.jpg)

μετα απο κανα μηνα ειπα να κανω ενα φορματ(επαναφορα) μιας και το ειχα γεμισει ομως δεν τα καταφερα το κινητο εκανε μεν το rebbot αλλα μετα τιποτα τα ιδια files....πηγα να μπω recovery να κανω factory reset apo ekei τιποτα ομως (volume up home button+ power buton) τιποτα ομως.. :confused: ειπα να μπω σε download mode να περασω το firmware volume down power + home τιποτα παλι απλα ανοίγει και δεν ξερω τι κανω..

 

καμια ιδεα;;

να σημειωσω πως το root το εχω βγαλει unroot αλλα το θαυμαστικο το κιτρηνο εινια ακομα εκει..

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...