Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μονο για το s2 plus εχει βγει η εκδοση 4.2.2.

 

δεν ηξερα πως υπαρχει s2 plus...παντως λεει για ι9100. την εχω κατεβασει αλλα δεν την εχω περασει ακομα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν ηξερα πως υπαρχει s2 plus...παντως λεει για ι9100. την εχω κατεβασει αλλα δεν την εχω περασει ακομα..

 

Μην το δοκιμάσεις καν αν δεν σιγουρευτείς! Αν πρόκειται για firmware άλλης συσκευής την πάτησες για τα καλά μετά.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ξαναπερναω εντελει, την τελικη 4.1.2 GR που βγηκε τον Αυγουστο του 2013.

Δεν υπαρχει τροπος να κανεις wipe και τετοια στις επισημες? Σβηνονται ολα? Γινεται φορματ δηλαδη οταν περνας μια αλλη ρομ απο πανω? (απο επισημη σε επισημη-δεν ειναι ρουτ το κινητο)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ξαναπερναω εντελει, την τελικη 4.1.2 GR που βγηκε τον Αυγουστο του 2013.

Δεν υπαρχει τροπος να κανεις wipe και τετοια στις επισημες? Σβηνονται ολα? Γινεται φορματ δηλαδη οταν περνας μια αλλη ρομ απο πανω? (απο επισημη σε επισημη-δεν ειναι ρουτ το κινητο)

 

Πλέον στις jelly bean όχι δεν γίνεται format όταν τις περνάς από πάνω, μόνο σε gingerbread.

Για να κάνεις τα λεγόμενα wipes, είτε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μέσα από τις ρυθμίσεις είτε τα wipes data και cache μέσω recovery (πλήκτρο έντασης επάνω - κεντρικό πλήκτρο - πλήκτρο κλειδώματος παρατεταμένο πάτημα ταυτόχρονα).

Αυτά σβήνουν λογαριασμούς και γενικά ρυθμίσεις, εφαρμογές κτλ. Εάν θέλεις να φύγουν και φάκελοι, φωτογραφίες κτλ τότε επιλέγεις διαμόρφωση αποθηκευτικού χώρου πάλι μέσα από τις ρυθμίσεις.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ξαναπερναω εντελει, την τελικη 4.1.2 GR που βγηκε τον Αυγουστο του 2013.

Δεν υπαρχει τροπος να κανεις wipe και τετοια στις επισημες? Σβηνονται ολα? Γινεται φορματ δηλαδη οταν περνας μια αλλη ρομ απο πανω? (απο επισημη σε επισημη-δεν ειναι ρουτ το κινητο)

Εγώ από επίσημη 4.0.3 δεν έκανα κανένα φορμάτ. Το συνέδεσα στον υπολογιστή, άνοιξα το KIES, και τα'κανε όλα μόνο του. Μέσα σε 10-12 λεπτά όλα οκ και δεν χάθηκε τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από επίσημη 4.0.3 δεν έκανα κανένα φορμάτ. Το συνέδεσα στον υπολογιστή, άνοιξα το KIES, και τα'κανε όλα μόνο του. Μέσα σε 10-12 λεπτά όλα οκ και δεν χάθηκε τίποτα...

 

αν δουλευουν ολα «ρολοι», μια χαρα. εγω προσωπικα, μετα απο αλλαγη rom, για καλο και για κακο, κανω ολα τα wipe 2-3 φορες το καθενα, για να σιγουρευτω οτι εγιναν κιολας.:p θελω να ξερω πως αν αντιμετωπισω καποιο προβλημα, απο κολληματα μεχρι αυξημενη καταναλωση μπαταριας για παραδειγμα, δεν οφειλονται σε καταλοιπα της προηγουμενης rom.

Link to comment
Share on other sites

Ως τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την Ελληνικη "αυγουστιατικη" 4.1.2.

Η προηγουμενη 4.1.2 που ειχα (μαλλον ισπανικη) ειχε πολλα μα παρα πολλα κολληματα, γιαυτο αλλωστε κ την πεταξα κ εβαλα ξανα τα παντα εξ αρχης!!!

Ευτυχως ομως που με προλαβατε, διοτι ημουν ετοιμος να βαλω την 4.2.2 (μαλλον πειραματικη θα ηταν)

Link to comment
Share on other sites

Ως τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την Ελληνικη "αυγουστιατικη" 4.1.2.

Η προηγουμενη 4.1.2 που ειχα (μαλλον ισπανικη) ειχε πολλα μα παρα πολλα κολληματα, γιαυτο αλλωστε κ την πεταξα κ εβαλα ξανα τα παντα εξ αρχης!!!

Ευτυχως ομως που με προλαβατε, διοτι ημουν ετοιμος να βαλω την 4.2.2 (μαλλον πειραματικη θα ηταν)

 

Για ποια πειραματικη 4.2.2 λες? Αν θυμαμαι καλα σε προηγουμενα posts, αναφερθηκε κατι για S2 plus...

Δεν υπαρχει πειραματικη 4.2.2 για την συσκευη μας, μονο custom...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες εχει καμοια ουσιαστικη διαφορα η σκανδιναβικη απο την ελληνικη?αξιζει το κοπο να αναβαθμησω η μπα?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες εχει καμοια ουσιαστικη διαφορα η σκανδιναβικη απο την ελληνικη?αξιζει το κοπο να αναβαθμησω η μπα?

 

εχει καλυτερη αυτονομια η ελληνικη, χωρις να περιμενεις τρομερη διαφορα. κατα τ' αλλα ειναι ιδιες.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες εχει καμοια ουσιαστικη διαφορα η σκανδιναβικη απο την ελληνικη?αξιζει το κοπο να αναβαθμησω η μπα?

θα ελεγα λιγο καλυτερο σημα στο wifi,τουλαχιστον στο δικο μου.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έχει και το XXMS3 για μοντεμ η ελληνική, πιθανότατα να ευθύνεται και αυτό για το καλύτερο σήμα και μπαταρία.. :)
Link to comment
Share on other sites

Έχει και το XXMS3 για μοντεμ η ελληνική, πιθανότατα να ευθύνεται και αυτό για το καλύτερο σήμα και μπαταρία.. :)

 

η lsw xeu έχει το ίδιο μόντεμ με την ελληνική;

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είναι το κατάλληλο θέμα εδώ γι' αυτήν την ερώτηση υπάρχουν πολλά προγράμματα γι' αυτήν τη δουλειά όπως το WinZip, WinRAR, 7-Zip και άλλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. H xeu έχει xms2. Ίδιο με την ελληνική έχει η ιταλική

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μπορώ να αλλάξω το μόντεμ και να βάλω της ελληνικής χωρίς να αλλάξω την ρομ και να χάσω τα δεδομένα μου;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μπορώ να αλλάξω το μόντεμ και να βάλω της ελληνικής χωρίς να αλλάξω την ρομ και να χάσω τα δεδομένα μου;

 

Μπορεις πχ αμα εχεις καποια jb rom με xxms2 να φλασαρεις μονο το modem χωρις να χασεις τιποτα κτλ και ετσι να πας στο xxms3. :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις πχ αμα εχεις καποια jb rom με xxms2 να φλασαρεις μονο το modem χωρις να χασεις τιποτα κτλ και ετσι να πας στο xxms3. :)

 

Ωραία, όμως το xms3 είναι καλύτερο από το xms2; και αν ναι γνωρίζεις την διαδικασία αλλαγής;

Link to comment
Share on other sites

διλημα http://www.gokhanmoral.com/?cat=5 Η http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31310884&postcount=3 για την 4.1.2 ελληνικη προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, όμως το xms3 είναι καλύτερο από το xms2; και αν ναι γνωρίζεις την διαδικασία αλλαγής;

 

Κατεβαζεις το modem xxms3 και το περνας μεσω odin. Οσο για το πιο ειναι καλυτερο δεν μπορω δυστυχως να σου απαντησω, λογικα το xxns3 ειναι καλυτερο αν το παμε απο θεμα αριθμου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

μετά την αναβάθμιση σε ευρωπαϊκή JB από 4.0.3, δεν μπορώ να στείλω sms στα ελληνικά (swype). Μου γράφει ότι το μήνυμα θα παραδοθεί κατεστραμμένο (όντως πάνε μόνο ερωτηματικά) και ότι πρέπει να αλλάξω την μέθοδο εισαγωγής στο αυτόματο. Γνωρίζει κανείς κάτι, έχει συμβεί και σε άλλον;

 

Επίσης έχω θέμα και με τα email. Ενώ πριν τα λάμβανε κανονικά και με ειδοποιούσε αμέσως όταν έρχονταν, τώρα πρέπει να μπω στην εφαρμογή για να ανανεώσει. Why?

Edited by marduk132003
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον χρησιμοποιείς διαφορετικό πληκτρολόγιο, αν θες να στέλνεις 160 χαρακτήρες, θα πρέπει να αλλάξεις εφαρμογή μηνυμάτων. Σου προτείνω το textra, το οποίο είναι ελαφρύ και γρήγορο.
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε αν η ελληνικη 4.1.2 εχει καποιο bug με της εφαρμογες της SD? οσες εφαρμογες στειλω στην SD με το titanium backup μετα απο 1 ρεσταρτ μου τις εμφανιζει σαν να μην εγκατασταθηκαν ποτε και ειναι παλι ολες διαθεσιμες για restore!! wtf??
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε αν η ελληνικη 4.1.2 εχει καποιο bug με της εφαρμογες της SD? οσες εφαρμογες στειλω στην SD με το titanium backup μετα απο 1 ρεσταρτ μου τις εμφανιζει σαν να μην εγκατασταθηκαν ποτε και ειναι παλι ολες διαθεσιμες για restore!! wtf??

 

Μου το εκανε και μενα αυτο στην συγκεκριμενη, κατι γινεται με τα partition δεν ξερω ακριβως τι...μονο οσες σου λεει ο διαχειριστης εφαρμογων του τηλ/νου ο'τι μετακινουνται, η καποια αλλα εφαρμογη, Link2SD, android assistant, κ.α.!!

Το titanium υποτιθεται ο'τι τις μετακινει ολες η τις κανει εφαρμογες συστηματος, αλλα στην XWLSW 4.1.2 δεν ισχυει, ασε που καποιες φορες δεν βλεπει την ext sd καθολου, πρεπει να την βγαλεις 2-3 φορες + restart για να την δει, μονο στην συγκεκριμενη γινονται αυτα, εχω φλασαρει παρα πολλες roms.!! Μπορει καποιο bug ισως, τι να πω ξερω γω.!!

Edited by manoliskikis4
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...