Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σωστος ρε φιλε...

πολυτιμη η βοηθεια σας εδω μεσα..!!!!!!

 

και επιτελους καταφερα να γυρισω το EUR σε ΝΕΕ !!!

παω να βαλω 4.1.2 τωρα!!!!!!!!

 

Welcome to 4.1.2 family! :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετακινήθηκαν μηνύματα στα σωστά θέματα.

Θα παρακαλέσω και πάλι να προσέχετε σε ποια θέματα γράφετε τα μηνύματά σας.

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε 4.1.2 επιτελους.....!!!!

Ευχαριστω όσους βοηθησαν!!!

 

το πληκτρολογιο του οταν γραφεις κειμενο ειναι μικροτερο απο το παλιο.. αυτο ειναι της 4.1.2 γενικα;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε 4.1.2 επιτελους.....!!!!

Ευχαριστω όσους βοηθησαν!!!

 

το πληκτρολογιο του οταν γραφεις κειμενο ειναι μικροτερο απο το παλιο.. αυτο ειναι της 4.1.2 γενικα;

 

Ναι, δυστυχως ετσι ειναι.

Ελπιζω να εκανες και τα factory reset, wipe κτλ και να εισαι οκ...και πλεον ΜΟΝΟ επισημες εκδοσεις NEE, σιγα μην περιμενουμε την ελληνικη η οποια οπως ειχε πει και ο makis206, μπορει να ειναι και καμια 4.0.4 :lol:

Link to comment
Share on other sites

το μοντεμ XXLQ6 ταιριαζει με τις ρομ 4.1.2? γραφω εδω γιατι στο αναλογο τρεντ για τα μοντεμ εχει καιρο να γραψει καπιος.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι.;)

 

Δεν ειναι ετσι...Αμα εισαι ηδη root τοτε περνας ενα mobileOdin και φλασαρεις απο τη συσκευη την καινουργια rom και την κανει αυτοματα root χωρις τριγωνακια κτλ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ετσι...Αμα εισαι ηδη root τοτε περνας ενα mobileOdin και φλασαρεις απο τη συσκευη την καινουργια rom και την κανει αυτοματα root χωρις τριγωνακια κτλ

 

Σοβαρά; Δεν το γνώριζα αυτό. Κι αν δηλαδή έχεις rootαρισμενη ics και κάνεις εγκατάσταση μιας jb με mobile Odin τότε μπαίνει κι αυτή με root;

Link to comment
Share on other sites

Ετσι περασα απο 4.0.3 σε 4.1.2.Εχει μεσα ολες τις επιλογες για wipe cache κτλ,κανει επανεκινηση,root,κανει inject superuser,inject τον εαυτο του για να υπαρχει ξανα στη νεα rom και ολα κομπλε!!!Αφου ανοιξει πετας και μια επαναφορα και ετοιμος!

 

Υ.Γ.Τη rom να την εχεις στην εξωτερικη καρτα καλου κακου...

Edited by pmitrou
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξαναρωταω επειδη δεν πηρα σιγουρη απαντηση.. Εχω βαλει απο odin την XWLSS 4,1,2 και θελω να παω το τηλεφωνο στην cosmote γιατι αντιμετωπιζω ενα προβλημα. Ειμαι εντος εγγυησης? Η τελευταια ενημερωση που ειχε ερθει απο kies ηταν η 4,0,3!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξαναρωταω επειδη δεν πηρα σιγουρη απαντηση.. Εχω βαλει απο odin την XWLSS 4,1,2 και θελω να παω το τηλεφωνο στην cosmote γιατι αντιμετωπιζω ενα προβλημα. Ειμαι εντος εγγυησης? Η τελευταια ενημερωση που ειχε ερθει απο kies ηταν η 4,0,3!

 

Οχι φιλε μου εισαι εκτος εγγυησης με 4.1.2!!Η συσκευη σου φορουσε rom cosmote ή της Samsung?

Αν φορουσε Cosmote πρεπει να βαλεις αυτη:

http://www.hotfile.com/dl/173057397/c1f2365/I9100BOLPM_I9100COSLP9_COS.zip.html

Αν φορουσε Samsung πρεπει να βαλεις αυτη:

http://www.hotfile.com/dl/153999514/7c8f714/I9100XWLP7_I9100OXXLPH_EUR.zip.html

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ρουταρισμενο 4.0.3 μπορεις οταν βγει το 4.1.2 να το περασεις μεσω samsung kies?

 

Και τελικα ισχυει οτι αν το εχεις ρουτ με την 4.0.3 οταν περασεις με το samsung kies την 4.1.2 θα ειναι και αυτη ρουτ?

 

Αν το samsung kies δειχνει την παρακατω εικονα τοτε οταν και αν βγει η 4.1.2 για unbranded συσκευες λογικα θα αναβαθμηση το κινητο μου ετσι δεν ειναι?

http://s13.postimg.org/k72iiiahz/image.png

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ρουταρισμενο 4.0.3 μπορεις οταν βγει το 4.1.2 να το περασεις μεσω samsung kies?

Και τελικα ισχυει οτι αν το εχεις ρουτ με την 4.0.3 οταν περασεις με το samsung kies την 4.1.2 θα ειναι και αυτη ρουτ?

Αν το samsung kies δειχνει την παρακατω εικονα τοτε οταν και αν βγει η 4.1.2 για unbranded συσκευες λογικα θα αναβαθμηση το κινητο μου ετσι δεν ειναι?

http://s13.postimg.org/k72iiiahz/image.png

 

Έτσι είναι (αν θυμάμαι καλά μιας και έχω να χρησιμοποιήσω το kies απ'τον αιώνα τον άπαντα), απ'τη στιγμή που στο αναγνωρίζει λογικά θα αναβαθμιστεί κανονικά και στην 4.1.2 δεν θα υπάρχει το root.

 

Αν διάβαζες καλά παραπάνω θα έβλεπες ότι το root μπορεί να πάει και στην 4.1.2 μόνο από mobile Odin και με δική σου μόνο επιλογή, πράγμα το οποίο προσωπικά άκουσα για πρώτη φορά. Με το Odin από pc αλλά και από kies δεν θα μεταφερθεί στη νέα rom.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ρουταρισμενο 4.0.3 μπορεις οταν βγει το 4.1.2 να το περασεις μεσω samsung kies?

 

Και τελικα ισχυει οτι αν το εχεις ρουτ με την 4.0.3 οταν περασεις με το samsung kies την 4.1.2 θα ειναι και αυτη ρουτ?

 

Αν το samsung kies δειχνει την παρακατω εικονα τοτε οταν και αν βγει η 4.1.2 για unbranded συσκευες λογικα θα αναβαθμηση το κινητο μου ετσι δεν ειναι?

http://s13.postimg.org/k72iiiahz/image.png

 

Έτσι είναι (αν θυμάμαι καλά μιας και έχω να χρησιμοποιήσω το kies απ'τον αιώνα τον άπαντα), απ'τη στιγμή που στο αναγνωρίζει λογικά θα αναβαθμιστεί κανονικά και στην 4.1.2 δεν θα υπάρχει το root.

 

Αν διάβαζες καλά παραπάνω θα έβλεπες ότι το root μπορεί να πάει και στην 4.1.2 μόνο από mobile Odin και με δική σου μόνο επιλογή, πράγμα το οποίο προσωπικά άκουσα για πρώτη φορά. Με το Odin από pc αλλά και από kies δεν θα μεταφερθεί στη νέα rom.

 

Δεν ανεφερε κανεις την λεξη samsung kies για αναβαθμιση και ταυτοχρονο root.Θα συνιστουσα να διαβαζετε ΚΑΛΑ αυτα που διαβαζετε!Το Mobile ODIN το εχω ξαναναφερει και παλαιοτερα οταν απο 2.3.6 περασα σε 4.0.3 EUR.Αν ανατρεξετε στο forum θα εμφανιστει το post.Χρησιμοποιω παντα την τελευταια εκδοση Mobile ODIN που η τρεχουσα ειναι η 3.65 και παντα PRO εκδοση.Οποιος ψαχνει βρισκει...Παντα με δικη του ευθυνη ο,τι κανει κανεις βεβαια!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανεφερε κανεις την λεξη samsung kies για αναβαθμιση και ταυτοχρονο root.Θα συνιστουσα να διαβαζετε ΚΑΛΑ αυτα που διαβαζετε!Το Mobile ODIN το εχω ξαναναφερει και παλαιοτερα οταν απο 2.3.6 περασα σε 4.0.3 EUR.Αν ανατρεξετε στο forum θα εμφανιστει το post.Χρησιμοποιω παντα την τελευταια εκδοση Mobile ODIN που η τρεχουσα ειναι η 3.65 και παντα PRO εκδοση.Οποιος ψαχνει βρισκει...Παντα με δικη του ευθυνη ο,τι κανει κανεις βεβαια!

 

Προφανώς και δεν διάβασες ούτε εσύ καλά αυτό που απάντησα εγώ στον fits, εκτός κι αν παραθεσες το ποστ μου κατά λάθος ή αν αυτό που έγραψες απευθύνεται μόνο στον fits και όχι σε μένα. Γιατί εγώ δεν είπα κάτι διαφορετικό από αυτό που είπες κι εσύ..;)

Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι και ξαναρωταω,γιατι προσφατα εδωσα το μαυρο ς2 και πηρα καινουργιο το ασπρο ς2 ετσι για αλλαγη.στο μαυρο ειχα 4.1.2 την lss και το wi-fi εχανε σημα μεσα στο σπιτι μου.το ασπρο που πηρα φοραει 4.0.4 LPW και μοντεμ lq6 και το wi-fi ειναι αψογο.η απορια ειναι οτι εαν ξαναβαλω 4.1.2 (οποιαδηποτε)και αλλαξω μοντεμ και βαλω τo lq6 αυτο θα ειναι συμβατο η οχι? αν γνωριζει ενας φιλος θα με βοηθουσε αφανταστα με την απαντηση του.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι και ξαναρωταω,γιατι προσφατα εδωσα το μαυρο ς2 και πηρα καινουργιο το ασπρο ς2 ετσι για αλλαγη.στο μαυρο ειχα 4.1.2 την lss και το wi-fi εχανε σημα μεσα στο σπιτι μου.το ασπρο που πηρα φοραει 4.0.4 LPW και μοντεμ lq6 και το wi-fi ειναι αψογο.η απορια ειναι οτι εαν ξαναβαλω 4.1.2 (οποιαδηποτε)και αλλαξω μοντεμ και βαλω τo lq6 αυτο θα ειναι συμβατο η οχι? αν γνωριζει ενας φιλος θα με βοηθουσε αφανταστα με την απαντηση του.

 

 

Εχω την εντύπωση ότι το modem δεν παίζει κανένα λόγο στο wifi.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση ότι το modem δεν παίζει κανένα λόγο στο wifi.

ισως να το συνδιασα εγω ετσι,αλλα ειναι συμβατο με την 4.1.2? αυτη ειναι η απορια που εχω.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ισως να το συνδιασα εγω ετσι,αλλα ειναι συμβατο με την 4.1.2? αυτη ειναι η απορια που εχω.

 

Κατά 99,9% μπορείς να το βάλεις άφοβα

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δυστυχως ετσι ειναι.

Ελπιζω να εκανες και τα factory reset, wipe κτλ και να εισαι οκ...και πλεον ΜΟΝΟ επισημες εκδοσεις NEE, σιγα μην περιμενουμε την ελληνικη η οποια οπως ειχε πει και ο makis206, μπορει να ειναι και καμια 4.0.4 :lol:

 

ναι τα εκανα ολα..

το ηχειο σαν να μου φαινεται οτι παιζει ακομα πιο δυνατα και καλα!

η μπαταρια μαλλον αδειαζει πιο ευκολα αλλα ειναι νωρις για να πω..

Με μια πρωτη ματια δεν βρηκα το floating video που εχει και το S3 σαν δυνατοτητα (δηλαδη να παιζει ενα βιντεο σε μικρο παραθυρακι ενω κανεις κατι αλλο).

 

και αλλη μια ερωτηση..

σε περιπτωση που καποιος χρειαστει σερβις πρεπει να βαλει απ'οτι καταλαβα, παλι μια Ρομ σχετικη με αυτες που επαιρνε το κινητο οπως αγοραστηκε.

Αν το κανουμε αυτο, φαινεται καπου οτι εχει περαστει στο κινητο Ρομ αλλης χωρας; Ειμαστε παλι εντος εγγυησης; καπου ειδα για καποιο counter που τα καταγραφει αυτα..

Edited by MASTERX

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα!

 

Φοράω την Nordic 4.1.2 LSD και σήμερα άλλαξα το csc της συσκευής μου σε ΝΕΕ (ήταν EUR)...

Μετά το factory reset, επανέφερα το nandroid backup που φυσικά είχα κρατήσει ώστε να μην το ξαναστηνω... Εννοειται οτι το ΝΕΕ παρέμεινε...

 

Οταν έψαξα όμως για αναβαθμησεις, δεν μου έβγαζε τίποτα... Δεν θα πρεπε?

 

Έχω διαβάσει δεκάδες posts για αυτό το θέμα, αλλά μήπως δεν έχω καταλάβει καλά ή έχω μπερδέψει κατι?

 

Φταίει το ότι είμαι root??????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φταίει το ότι είμαι root??????

 

Πολύ πιθανό να φταίει κι αυτό τελικά.. με kies δοκίμασες ή μόνο ΟΤΑ;

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό να φταίει κι αυτό τελικά.. με kies δοκίμασες ή μόνο ΟΤΑ;

 

Μόνο ΟΤΑ... Καλα, μην φανταστείς ότι καίγομαι ιδιαίτερα, από περιέργεια το έκανα...

Απλα έχω την εντύπωση ότι του αδερφού μου που έχει ακριβώς τα ίδια, του εμφανίζει ανανεωσεις, απλά δεν κατεβαίνουν...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα!

 

Φοράω την Nordic 4.1.2 LSD και σήμερα άλλαξα το csc της συσκευής μου σε ΝΕΕ (ήταν EUR)...

Μετά το factory reset, επανέφερα το nandroid backup που φυσικά είχα κρατήσει ώστε να μην το ξαναστηνω... Εννοειται οτι το ΝΕΕ παρέμεινε...

 

Οταν έψαξα όμως για αναβαθμησεις, δεν μου έβγαζε τίποτα... Δεν θα πρεπε?

 

Έχω διαβάσει δεκάδες posts για αυτό το θέμα, αλλά μήπως δεν έχω καταλάβει καλά ή έχω μπερδέψει κατι?

 

Φταίει το ότι είμαι root??????

 

Δοκιμασε να συνδεθεις με kies στο PC σου.Αν δε τα καταφερεις ειναι πιθανο να φταιει το root!Αν θελεις μπορεις να κανεις unrooot και να δοκιμασεις μετα για update(ειτε με kies ειτε ota).Δε ξερω αν δουλευει απλα λεω μια ιδεα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω εδω και 10 μερες την 4.1.2 την WXLSS και ξαφνικα χθες ο σενσορας οταν παω να κανω κληση και το βαζω στο αυτι η δεν κλεινει την οθονη και μενει αναμμενη η μετο που παω να κανω κληση κλενει την οθονη και μετα δεν μπορω να δουλεψω τις λειτουργιες κατα την κληση ουτε να τερματισω μια κληση ουτε με το power button ανοιγει παρα μονο οταν τερματισει ο αλλος την κληση . Την βοηθεια σας παιδια
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σημερα χωρις να κανω τιποτα στο κινητο, εκανε restart και εμεινε στην οθονη της samsung.Εβγαλα μπαταρια,εκανα restart πολλες φορες,τιποτα,το τηλ. δεν ανοιγει με τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...