Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις εγινα root με τον πρωτο τροπο..σε ευχαριστω φιλε μου για τα link..:)

 

Με τον Philz δηλαδή;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολους. Θα ηθελα μια χαρη. Μπορει καποιος να διαπιστωσει αν η ισπανικη jelly bean εχει το παρακατω bug το οποιο ειχε η leaked.

Καθε φορα που εκανα restart το τηλεφωνο, η ενταση του ακουστικου εμπαινε στη μεγιστη ενταση ενω φαινοταν να διατηρει την προηγουμενη ρυθμιση.

Ευχαριστω για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

Ωπα με τον δευτερο εννοουσα(απο external καρτουλα)..;)

 

Είσαι μια χαρά, δεν έγραψε και το κοντέρ

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εχω ήδη κατεβάσει το odin και το επίσημο jelly bean από την πρώτη σελίδα.φοράω την επίσημη 4.0.3.από ότι εχω διαβάσει εδώ πρέπει πριν ξεκινήσω την αναβάθμιση να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μόνο (μιας και δεν είμαι σωστάroot) πριν και μετά ,και να αποθήκευση φωτογραφίες και βίντεο.ελπίζω σωστά να είμαι μέχρι εδώ.απλά σημέρα είδα ότι έχω και το insane chip και θέλω να ρωτήσω τι πρέπει να πρόσεξω κατά διαδικασία η να το αφήσω καλύτερα και να περιμένω Ota.;;;.

ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ήδη κατεβάσει το odin και το επίσημο jelly bean από την πρώτη σελίδα.φοράω την επίσημη 4.0.3.από ότι εχω διαβάσει εδώ πρέπει πριν ξεκινήσω την αναβάθμιση να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μόνο (μιας και δεν είμαι σωστάroot) πριν και μετά ,και να αποθήκευση φωτογραφίες και βίντεο.ελπίζω σωστά να είμαι μέχρι εδώ.απλά σημέρα είδα ότι έχω και το insane chip και θέλω να ρωτήσω τι πρέπει να πρόσεξω κατά διαδικασία η να το αφήσω καλύτερα και να περιμένω Ota.;;;.

ευχαριστώ για το χρόνο σας.

 

Το insane chip θα σε απασχολούσε μόνο εάν ήσουν σε 4.0.4 και ήθελες να κάνεις factory reset από Recovery.. Με λίγα λόγια, κάνε επαναφορά μέσα απο το κινητό και περνά τη νέα Ρομ χωρίς να φοβάσαι τίποτα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Με σκανδιναβικη 4,0,4 και insane chip αν κανω full wipe θα εχω προβλημα δηλαδη??

 

Εάν είσαι rooted με kernel του chainfire (cf), Dorinmax, Siyah, Cm που έχουν τροποποιήσει τους kernel τους δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Αν είσαι stock και έχεις recovery και κάνεις wipe από εκεί ναι, παίρνεις Ρίσκο να σου μείνει στο χέρι.

Καλύτερα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μέσα από τις ρυθμίσεις του λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα και εγω χθες την 4,1,2 και εχω ενα θεμα.. Οταν κατεβαζω στο notification bar παντα ρολαρει προς τα αριστερα για να ερθει στα "ισια" του και να πατησω για ενεργοποιηση του wifi.. Ειναι καποιο bug της 4,1,2? Συμβαινει σε ολους?
Link to comment
Share on other sites

Φαινεται οτι αρχισε η κινητικοτητα...εκτος από την μικρη αναβαθμιση που πηραν σημερα οσοι εβαλαν fop, ενα tweet του sammobile προ 45' λεει οτι οι νεες εκδοσεις δεν ειναι ακομα διαθεσιμες στο site λογω του οτι δεν εχουν φορτωθει ακομα στους kies servers! Η απαντηση μαλιστα χρηστη ήταν οτι σημερα ηρθε ΟΤΑ ειδοποιηση για την Ιταλια - επίσης φαινεται πως ξεκινησε και η αναβαθμιση για nordic countries. Για να δουμε... Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα και εγω χθες την 4,1,2 και εχω ενα θεμα.. Οταν κατεβαζω στο notification bar παντα ρολαρει προς τα αριστερα για να ερθει στα "ισια" του και να πατησω για ενεργοποιηση του wifi.. Ειναι καποιο bug της 4,1,2? Συμβαινει σε ολους?

 

Ετσι γινεται ειναι κατι σαν εφε υπαρχει στο s3 και στο note 2 μην ανησυχείς :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην XWLS8 , πως αλλάζουμε το CSC χωρίς την αντίστοιχη εφαρμογή από το playstore? To *#272*IMEI# δεν δουλεύει , ενώ άλλοι κωδικοί δουλεύουν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Αρα η ισπανικη FOP ειναι multicsc οπως ολες οι unbranded και απλα η Samsung απενεργοποιησε την συγκεκριμενη δυνατοτητα με τον dialer! Πολυ ενδιαφερον, μια που αλλα νομιζαμε εως τωρα...! Μπορεις δηλαδη να το κανεις και EUR???? Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρα ειναι multicsc και απλα η Samsung απενεργοποιησε την συγκεκριμενη δυνατοτητα με τον dialer! Πολυ ενδιαφερον, μια που αλλα νομιζαμε εως τωρα...! Μπορεις δηλαδη να το κανεις και EUR????

 

ναι κανονικά! με το "csc select" app από το playstore. ανεβάζω και screenshot αν θες ;)

απλα ήθελα να το κάνω μέσω του dialer , κάτι που δεν λειτουργεί καθώς ή είναι απενεργοποιημένη η λειτουργία ή έχει αλλάξει ο κωδικός.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι γινεται ειναι κατι σαν εφε υπαρχει στο s3 και στο note 2 μην ανησυχείς :)

 

Ναι, αλλά κακό εφέ κατά την γνώμη μου γιατί ακόμα και αυτό το μισό δευτερόλεπτο που διαρκεί με ενοχλεί όταν απλά θέλω να ανοίξω το wifi. Δεν έχω ψάξει να βρω αν απενεργοποιείται κάπως βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Tweet από το SamKiesUpdates https://twitter.com/SamKiesUpdates/status/298651418062098432 επιβεβαιωνει το update στα δικτυα της Βραζιλιας!

Επίσης σημερινο σχολιο χρηστη στο thread του sammobile επιβεβαιωνει αναβαθμιση και μαλιστα ΟΤΑ (download 400MB !!) σε Nordic countries

"My phone is updating to JB right now. I live in Norway and has the nordic version. 398,06 MB was downloaded OTA and is installing at the moment. "

Ξεμπλοκαρε ο server πια...! :)

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

ξέρουμε τι αλλαγές έχει η μικροαναβάθμιση της 4.1.2 της Ισπανίας; γιατί μου έβγαλε τώρα ota update 21,99 Mb και την έβαλα να κατεβαίνει...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης σημερινο σχολιο χρηστη στο thread του sammobile επιβεβαιωνει αναβαθμιση και μαλιστα ΟΤΑ (download 400MB !!) σε Nordic countries

"My phone is updating to JB right now. I live in Norway and has the nordic version. 398,06 MB was downloaded OTA and is installing at the moment. "

Υπάρχει επίσης σχόλιο για αναβάθμιση στην Ιταλία και στις unbranded συσκευές:

"available jb for italians devices no brand via ota"

MisterX86 | 07 February 2013 at 14:15

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι ειχατε το s2 και το χρησιμοποιουσατε για λιγο ζεστενοτανε ή οχι στο ακουστικο και λιγο ποιο πανω απο την καμερα στο πισω μερος?
Link to comment
Share on other sites

Την Ιταλια την εχω αναφερει λιγα post πιο πανω με πηγη το twitter :) Σημαντικη πληροφορια ετσι κι αλλιως, αφου μιλαει για unbranded συσκευες, που περσι με ICS εφτασαν τελευταιες και...καταιδρωμενες!

Θελω να πιστευω οτι μεχρι τελος της επόμενης εβδομαδας το update θα μοιραζεται παντου...και εν Ελλαδι! :whistle:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι ειχατε το s2 και το χρησιμοποιουσατε για λιγο ζεστενοτανε ή οχι στο ακουστικο και λιγο ποιο πανω απο την καμερα στο πισω μερος?

 

Για όσο το είχαμε στην 4.0.3 ναι, έχει ειπωθεί πολλές φορές.. σε καμία 4.0.4 ούτε στην 4.1.2 έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο εκτός από μία μόνο φορά που του είχα πιει το αίμα καθώς φόρτιζε, κι αυτή βέβαια σε καμία περίπτωση δεν ζεστάθηκε όσο ζεσταινόταν στην 4.0.3 απλά για πλάκα.

 

Την Ιταλια την εχω αναφερει λιγα post πιο πανω με πηγη το twitter :) Σημαντικη πληροφορια ετσι κι αλλιως, αφου μιλαει για unbranded συσκευες, που περσι με ICS εφτασαν τελευταιες και...καταιδρωμενες!

Θελω να πιστευω οτι μεχρι τελος της επόμενης εβδομαδας το update θα μοιραζεται παντου...και εν Ελλαδι! :whistle:

 

To Sammobile γιατί δεν λέει ακόμα τίποτα γι'αυτές στη σελίδα με τα firmware downloads για το GT-i9100; Αργεί πάντα μέχρι να διαθέσει ένα νέο firmware;

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Μα καλα ρε παιδια μα τοσο χαλια ρομ ειναι η 4.0.3 μα τοσο χαλια?

Τοσα πολλα προβληματα εχει που τα περισσοτερα αν οχι ολα διορθωνονται στην 4.1.2????

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...