Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.Θα ηθελα τα φωτα σας παρακαλω!!!Πριν περιπου 3 μηνες πηραμε το s2 της γυναικας απο το πλαισιο!!! Προφανως ειναι ελληνικο!! Ασχετα αν δεν εχει βγει ακομη η 4.1.2 η ελληνικη το συνδεω στο kies (εκδοση 2.5.1.12123_2) και ενω μου διαβαζει το κινητο κανονικα και μου λεει οτι η τρεχουσα εκδοση του υλικολογισμικου ειναι η: PDA:LQ5 / PHONE:LQ5 / CSC:LQ5 (KOR) απο πανω μου γραφει οτι: η συσκευη σας δεν υποστηριζει αναβαθμιση λογισμικου μεσω Kies... Ξερετε γιατι το λεει αυτο?? Κουλο δεν ειναι?? Μονο ota θα εχω η ειναι κατι αλλο?? :wacko: :confused: :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει κι αλλα θέματα που σε κάποια είναι οπισθογύρισμα σε σχέση και με την leaked ακόμα.

Οπότε ας μη δοθεί καλύτερα μέχρι να διορθωθούν.

Η Ισπανία αυτή τη στιγμή είναι το πειραματόζωο.

 

Έχεις κάτι συγκεκριμένο Στράτο; Γιατί ειλικρινά μέχρι στιγμής δεν εχω παρατηρησει κατι.. εκτός αν μένουν διορθώσεις τυπου "καταναλωση μπαταριας απο διαφορα που τρεχουν απο πισω".. η κατι αλλο που πιθανοτατα ενας μεσος χρηστης (καλη μου ωρα) ισως δεν αντιληφθει ποτε..:o

Link to comment
Share on other sites

Η Ισπανία αυτή τη στιγμή είναι το πειραματόζωο.

 

Ενδιαφερουσα θεωρια αλλά..και η Κινα?? Κι αν ειναι οντως ετσι, οταν διορθωθουν τα οποια θεματα βρει ή βρηκε η Samsung, πως θα δοθει σε αυτες τις 3 χωρες η "βελτιωμενη" εκδοση?? Με καποιο Samsung update ισως?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει κι αλλα θέματα που σε κάποια είναι οπισθογύρισμα σε σχέση και με την leaked ακόμα.

Οπότε ας μη δοθεί καλύτερα μέχρι να διορθωθούν.

Η Ισπανία αυτή τη στιγμή είναι το πειραματόζωο.

 

Έχεις κάτι συγκεκριμένο Στράτο; Γιατί ειλικρινά μέχρι στιγμής δεν εχω παρατηρησει κατι.. εκτός αν μένουν διορθώσεις τυπου "καταναλωση μπαταριας απο διαφορα που τρεχουν απο πισω".. η κατι αλλο που πιθανοτατα ενας μεσος χρηστης (καλη μου ωρα) ισως δεν αντιληφθει ποτε..:o

 

κι εγω μεχρι τωρα, δεν εχω εντοπισει κατι αρνητικο. μονο η μπαταρια, η οποια δεν ειναι τραγικη, αλλα την καταναλωνει πιο γρηγορα σε σχεση με την 4.0.4.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάτι συγκεκριμένο Στράτο; Γιατί ειλικρινά μέχρι στιγμής δεν εχω παρατηρησει κατι.. εκτός αν μένουν διορθώσεις τυπου "καταναλωση μπαταριας απο διαφορα που τρεχουν απο πισω".. η κατι αλλο που πιθανοτατα ενας μεσος χρηστης (καλη μου ωρα) ισως δεν αντιληφθει ποτε..:o

 

Μέχρι και σε bootloop πέφτει το κινητό και δεν ξεκινάει.

Κάποιες εκδόσεις συμβαίνει να μη κάθονται σωστά σε ΟΛΕΣ τις συσκευές.

Γι αυτό και δε προχωρούν πολύ.

Η μαζική αναβάθμιση από τη Samsung γίνεται μόνο όταν θεωρήσει ότι παίζει σωστά μία ρομ σε "όλες" τις συσκευές.

 

*Δεν είναι ίδια με της Κίνας.

Της Κίνας είναι διαφορετική ρομ και μάλιστα 6 εκδόσεις μετά ( άσχετα αν δε κυκλοφόρησαν ποτέ).

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

κι εγω μεχρι τωρα, δεν εχω εντοπισει κατι αρνητικο. μονο η μπαταρια, η οποια δεν ειναι τραγικη, αλλα την καταναλωνει πιο γρηγορα σε σχεση με την 4.0.4.

 

Κι εγώ πιστεύω ότι η Ισπανία είναι η χώρα που πήρε πρώτη την αναβάθμιση απλά για να σταματήσει η μουρμούρα περί αναβάθμισης. Αν ήταν όλα έτοιμα θα είχαν ήδη αναβαθμιστεί συσκευές από Αγγλία, Γερμανία, Σκανδιναβικές κτλ.Απ την στιγμή που το update έχει σταματήσει εγώ καταλαβαίνω ότι ακόμα είναι υπό ανάπτυξη το fw.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκε κανενας αυτο? Samsung’s S Cloud services

Δεν υπαρχει μενου cloud στις ρυθμισεις.αλλα θα το βρεις αν κανεις λογαριασμο samsung πατωντας πανω του και Αντιγρ ασφαλ.συσκευης

Link to comment
Share on other sites

με το I9100XWKI4_I9100OXXKI2_I9100XXKI1_HOME.tar.md5 εκανα την διαδικασία και στο reboot μου βγάζει '' η διεργασία com.google,prpcess;gapps τερματίστηκε απροσδόκητα. Δοκιμαστε ξανά.' Το Σ2 δεν ακούει και θα ήθελα κάποια βοήθεια. Ευχαριστώ Edited by virtus
Link to comment
Share on other sites

με το I9100XWKI4_I9100OXXKI2_I9100XXKI1_HOME.tar.md5 εκανα την διαδικασία και στο reboot μου βγάζει '' η διεργασία com.google,prpcess;gapps τερματίστηκε απροσδόκητα. Δοκιμαστε ξανά.' Το Σ2 δεν ακούει και θα ήθελα κάποια βοήθεια. Ευχαριστώ

 

Factory reset και wipe cache απο recovery. Αν δεν μπορει να κλεισει και κανει συνεχεια επανεκκινηση αφαιρεσε για λιγο τη μπαταρια.:)

Link to comment
Share on other sites

Οσοι αναφερετε προβληματα ή battery drain εχετε κανει factory reset και τα αλλα wipe πριν την εγκατασταση της καινουριας LS8???

 

Αναρωτιεμαι γιατι σε εμενα ολα πανε καλα, η καταναλωση οπως πριν και γενικα δεν εχω βρει καποιο bug.... Βεβαια παγωσα πολλες υπηρεσιες του παρασκηνιου, οι οποιες στις custom rom δεν υπαρχουν καν... Επισης κοιταξτε τι συγχρονισμοι γινονται στους λογαρισμους, εαν το google location καθως και ολα τα καινουρια κολπακια της Samsung ειναι απενεργοποιημενα (τυπου motion), γιατι καθε φορα σε μια καινουρια rom αυτα ειναι ενεργοποιημενα και ειδικα στις official... Τελος εαν δε κανατε καθαρη εγκατασταση, ενα και μονο ενα bug μπορει να τρωει πολλη απο την μπαταρια...

 

Θεωρω την LS8 απο τις καλυτερες και πιο απροβληματιστες που εχουν βγει εφοσον διωξεις ολο το bloatware... Ειδικα οταν δεν χρησιμοποιω το τηλεφωνο (εχοντας παντα ανοικτο το wifi για εξοικονομιση ενεργειας) εχω ελαχιστης διαρκειας wakelocks, και τη μπαρα του awake στις ρυθμισεις της μπαταριας σχεδον κενη και ιδια με την screen on... Επισης το system.apk δεν εχει καταρευσει ουτε μια φορα και γενικα ελαχιστα force closes σε συγκεκριμενες εφαρμογες, ισως λογω ασυμβατοτητας...

Edited by Phaethon
Link to comment
Share on other sites

Οσοι αναφερετε προβληματα ή battery drain εχετε κανει factory reset και τα αλλα wipe πριν την εγκατασταση της καινουριας LS8???

 

Αναρωτιεμαι γιατι σε εμενα ολα πανε καλα, η καταναλωση οπως πριν και γενικα δεν εχω βρει καποιο bug.... Βεβαια παγωσα πολλες υπηρεσιες του παρασκηνιου, οι οποιες στις custom rom δεν υπαρχουν καν... Επισης κοιταξτε τι συγχρονισμοι γινονται στους λογαρισμους, εαν το google location καθως και ολα τα καινουρια κολπακια της Samsung ειναι απενεργοποιημενα (τυπου motion), γιατι καθε φορα σε μια καινουρια rom αυτα ειναι ενεργοποιημενα και ειδικα στις official... Τελος εαν δε κανατε καθαρη εγκατασταση, ενα και μονο ενα bug μπορει να τρωει πολλη απο την μπαταρια...

 

Θεωρω την LS8 απο τις καλυτερες και πιο απροβληματιστες που εχουν βγει εφοσον διωξεις ολο το bloatware... Ειδικα οταν δεν χρησιμοποιω το τηλεφωνο (εχοντας παντα ανοικτο το wifi για εξοικονομιση ενεργειας) εχω ελαχιστης διαρκειας wakelocks, και τη μπαρα του awake στις ρυθμισεις της μπαταριας σχεδον κενη και ιδια με την screen on... Επισης το system.apk δεν εχει καταρευσει ουτε μια φορα και γενικα ελαχιστα force closes σε συγκεκριμενες εφαρμογες, ισως λογω ασυμβατοτητας...

 

Τι ειναι τα wakelocks?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι τα wakelocks?

 

Όταν κάποιο service ξυπνάει την συσκευή.... με αποτέλεσμα την αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας κυρίως.

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάποιο service ξυπνάει την συσκευή.... με αποτέλεσμα την αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας κυρίως.

 

Οταν λεμε "ξυπναει", εννοουμε οτι "ρουφαει" την μπαταρια σιωπηλα, ή οτι αναβει και την οθονη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε "ξυπναει", εννοουμε οτι "ρουφαει" την μπαταρια σιωπηλα, ή οτι αναβει και την οθονη?

 

Επειδή βιάζομαι να πάω τα παιδιά στο σχολείο τσέκαρε αυτό

πιστεύω θα σε καλύψει

http://manojprasaddevelopers.blogspot.gr/2012/02/what-is-wakelock.html

 

:)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

για να περάσουμε την οφισιαλ ls8 με odin το RE-PARTITION πρέπει να είναι τσεκαρισμένο η ισχύει ότι και για τις προηγούμενες 4.0.χ?

 

Οτι ακριβώς ισχύει για όλες! Ένα αρχείο θα βρεις κατά το ξεζιπαρισμα για τη θέση PDA κι αυτό είναι όλο.:)

Link to comment
Share on other sites

Ok, η Σάμυ δίνει updates για ότι μπορείς να φανταστείς εκτός απο το SII

(

)

Με πιάνουν τα νεύρα μου σιγά σιγά.... :mad:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Samsung Mobile Greece

Κάτι ψήνεται... στο Android! Αύριο θα σας έχουμε πολύ ευχάριστα νέα!

 

facebook status πριν λιγα λεπτα..

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Samsung Mobile Greece

Κάτι ψήνεται... στο Android! Αύριο θα σας έχουμε πολύ ευχάριστα νέα!

 

facebook status πριν λιγα λεπτα..

 

αντε να δουμε !!!!!!!! αν και δεν το κοβω για το s2

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά χρησιμοποιώ την ισπανική 4.1.2 . Μπορείτε να μου πείτε τι είναι αυτό το μάτακι που βγάζει δίπλα στο σήμα του δίκτυου; αρχίζω και αγχώνομαι νοιώθω ότι μετ παρακολουθούν όταν το βλέπω.... χαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ενεργοποιημενο το smart stay από το display menu ισως??

 

αααα ναι το εχω ενεργοποιημενο...αλλα τι κανει ακριβως ακομα δεν εχω καταλαβει!

Link to comment
Share on other sites

Κραταει την οθονη ανοιχτη οσο εσυ κοιτας προς το κινητο πχ οταν διαβαζεις κατι - χρειαζεται όμως καλο φωτισμο, οχι συννεφιες και ημιφως...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Κραταει την οθονη ανοιχτη οσο εσυ κοιτας προς το κινητο πχ οταν διαβαζεις κατι - χρειαζεται όμως καλο φωτισμο, οχι συννεφιες και ημιφως...

 

μαλιστα..σε ευχαριστω φιλε!!

μου εφυγε και το αγχος..χεχε:p

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...