Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To kies στο αναγνωρίζει??? Το csc σου ειναι ακομη "cos"???

 

να σου πω την αληθεια δεν το εχω συνδεσει ακομα στο κιες. οποτε δεν ξερω...αλλα γενικα δεν χρησιμοποιω το κιες καθολου!!!!οσο για το csc δεν βρισκω λογο να μπω καν στη διαδικασια να το αλλαξω αφου κανω την οποια αναβαθμιση μεσω οντιν οποτε ουτε καν το κοιταξα να σου πω την αληθεια!!!!το κιες γενικα το θεωρω αχρηστο να θελεις να παιζεις με το κινητο σου!!!!αν τωρα το εχεις οπως το πηρες και παιρνεις τα επισημα update Μονο τοτε δεν υπαρχειπεριπτωση να μην στο αναγνωριζει οπτε παλι ησυχος εισαι!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να σου πω την αληθεια δεν το εχω συνδεσει ακομα στο κιες. οποτε δεν ξερω...αλλα γενικα δεν χρησιμοποιω το κιες καθολου!!!!οσο για το csc δεν βρισκω λογο να μπω καν στη διαδικασια να το αλλαξω αφου κανω την οποια αναβαθμιση μεσω οντιν οποτε ουτε καν το κοιταξα να σου πω την αληθεια!!!!το κιες γενικα το θεωρω αχρηστο να θελεις να παιζεις με το κινητο σου!!!!αν τωρα το εχεις οπως το πηρες και παιρνεις τα επισημα update Μονο τοτε δεν υπαρχειπεριπτωση να μην στο αναγνωριζει οπτε παλι ησυχος εισαι!!!!;)

 

Το Samsung Kies εξασφαλίζει την σίγουρη εγκατάσταση των samsung usb drivers σε όσους δεν είναι απόλυτα βέβαιοι ότι μπορούν να εγκαταστήσουν μόνους τους τους drivers.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκλεισα 24 ωρες σχεδον με την JB.

Εντυπωσεις πολυ καλες μεταμορφωνεται το κινητο απο ολες τις αποψεις.Καλυτερο σε ολα τα επιπεδα.Εμενα η μπαταρια ειναι μια χαρα , πεφτει οπως κα ιστην ICS τουλαχιστον με την 1η φορτιση που ειμαι τωρα.Πολυ βολικα ολα.εκτος απο ενα πραγμα που μπορει να μην το βρηκα και εγω. Με την ICS πατωντας το volume down το κινητο εμπαινε δονηση και εν συνεχεια σε σιγαση..τωρα μπαινει μονο δονηση ..για να βαλω σιγαση πρεπει να το βαλω απο status bar.κατα τα αλλα ολα πολυ καλα

Link to comment
Share on other sites

Το Samsung Kies εξασφαλίζει την σίγουρη εγκατάσταση των samsung usb drivers σε όσους δεν είναι απόλυτα βέβαιοι ότι μπορούν να εγκαταστήσουν μόνους τους τους drivers.

 

τελικα το αναγνωριζει μια χαρα. εφοσον ειναι επισημη ρομ της σαμσουνγκ δυσκολα θα υπηρχε προβλημα...!!!επομενως ολα κομπλε ...ως τωρα βεβαια!!!;);););)

Link to comment
Share on other sites

Καλα μιλαμε-δεν ξερω αν ειπωθηκε-το λοκαρισμα πια στο gps γινεται απιστευτα γρηγορα μετα το την εγκατασταση του "ζελε" :-)
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τοσα καλά που διάβασα για την ισπανική 4.1.2 ψηθηκα να την βάλω κγω.Φοράω την επίσημη αγγλική 4.0.4 XWLPT την οποία είχα κατεβάσει απ την πρωτη σελιδα του θέματος.Κανωντας factory reset πριν κ μετα την εγκατάσταση της jb,δε νομιζω να έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα έτσι?
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το κινητό ξέρουμε σε πόσο καιρό περίπου θα είναι δυνατή η αναβάθμιση;αν αξίζει να περιμένω η να αρχίσω να ψάχνεται να το κάνω μόνος μου.ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το κινητό ξέρουμε σε πόσο καιρό περίπου θα είναι δυνατή η αναβάθμιση;αν αξίζει να περιμένω η να αρχίσω να ψάχνεται να το κάνω μόνος μου.ευχαριστώ.

 

Κανείς δε ξέρει

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δε ξέρει

 

Εχει συμβει σε κανεναν στο ισπανικο XWLS8 (ειμαι rooted) να βαλει εφαρμογες στην sd(sdcard0) με titanium, και μετα απο επανεκκινηση να μην τις βλεπει καθολου..? Υπαρχει καποιο bugs μηπως στο kernel του philz..? Η το τηλ/νο εχει μπερδεψει τα partitions...κατα το φλασαρισμα..? Yπαρχει... καμια λυση, η ετσι θα γινεται, θα τις αφηνουμε στην μνημη του τηλ/νου στο jelly bean..? Γνωριζει καποιος κατι..?

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τοσα καλά που διάβασα για την ισπανική 4.1.2 ψηθηκα να την βάλω κγω.Φοράω την επίσημη αγγλική 4.0.4 XWLPT την οποία είχα κατεβάσει απ την πρωτη σελιδα του θέματος.Κανωντας factory reset πριν κ μετα την εγκατάσταση της jb,δε νομιζω να έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα έτσι?

 

 

κανένα απολύτως, :) ακόμα να το κάνεις; :p

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εχει συμβει σε κανεναν στο ισπανικο XWLS8 (ειμαι rooted) να βαλει εφαρμογες στην sd(sdcard0) με titanium, και μετα απο επανεκκινηση να μην τις βλεπει καθολου..? Υπαρχει καποιο bugs μηπως στο kernel του philz..? Η το τηλ/νο εχει μπερδεψει τα partitions...κατα το φλασαρισμα..? Yπαρχει... καμια λυση, η ετσι θα γινεται, θα τις αφηνουμε στην μνημη του τηλ/νου στο jelly bean..? Γνωριζει καποιος κατι..?

 

Στις προηγούμενες εκδόσεις η εξωτερική κάρτα ήταν στον φάκελλο mnt/sdcard/external_sd στην JB η εξωτερική κάρτα είναι πλέον στα storage/extSdCard. Άλλαξε απλά τον φάκελλο που βλέπει το titanium και θα τα ξαναδεί.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δε ξέρει

 

Καλημέρα!! Είχες γράψει παλαιότερα ότι δεν είναι υποχρεωτικό το factory reset για πέρασμά official Rom παρά μόνο αν δε δουλέψει σωστά η συσκευή και βγάλει προβλήματα.. Ισχύει ή λάθος είχα καταλάβει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έβαλα την τελευταία ισπανική rom 4.1.2 και το πληκτρολόγιο που έχει μέσα ειναι απλά τραγικό για τα δικά μου γουστα.

Υπάρχει κάποιος τροπος να βάλω το πληκτρολόγιο που υπήρχε στην ρομ της 4.0.4 της cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Είχες γράψει παλαιότερα ότι δεν είναι υποχρεωτικό το factory reset για πέρασμά official Rom παρά μόνο αν δε δουλέψει σωστά η συσκευή και βγάλει προβλήματα.. Ισχύει ή λάθος είχα καταλάβει?

 

Ετσι ειναι...Περνα την πανω απο την παλια ROM και δες πως θα παει. Αν δες προβληματα οπως battery drain κανε ενα factory reset και στησε το κινητο απο την αρχη...

Link to comment
Share on other sites

Στις προηγούμενες εκδόσεις η εξωτερική κάρτα ήταν στον φάκελλο mnt/sdcard/external_sd στην JB η εξωτερική κάρτα είναι πλέον στα storage/extSdCard. Άλλαξε απλά τον φάκελλο που βλέπει το titanium και θα τα ξαναδεί.

 

Κατσε για να καταλαβω..., Μολις πατας στα αρχεια μου εχει δυο partitions το storage/extsdcard και το sdcard0. Πως λεγεται η εξωτερικη η δικια μου που εχω βαλει πλεον, extsdcard..? Και το sdcard0, ειναι η μνημη του τηλ/νου..? Γιατι σαν εξωτερικη, σαν υποσημειωση τικαρισμενη, μου εχει την extsdcard..!!! Mαλον δεν το διατυπωσα σωστα εγω...η δεν το καταλαβες εσυ.!! Απ'οπου και αν επαναφερω εφαρμογη, στο τηλ/νο, η titanium, η απο το μενου του τηλ/νου, η με δικια μου αλλη εφαρμογη, το αποτελεσμα ειναι το ιδιο, στην επανεκκινηση δεν τις βλεπει καθολου και εχουν απεγκατασταθει, και τις ξαναπερναω. Μονο εαν ειναι στην μνημη του τηλ/νου, μενουνε στην θεση τους.!! Δηλαδη η εξωτερικη η δικια μου ειναι στο storage/extSdCard και μολις τις παω στο sdcard0 με οποιοδηποτε προγραμμα, μολις γινει επανεκκινηση εξαφανιζονται και εχουν απεγκατασταθει. Αυτο λεω, τι κανουμε σε αυτην την περιπτωση..?

Edited by manoliskikis4
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι...Περνα την πανω απο την παλια ROM και δες πως θα παει. Αν δες προβληματα οπως battery drain κανε ενα factory reset και στησε το κινητο απο την αρχη...

 

Ευχαριστώ! Από μπαταρία πως είναι σε σύγκριση με lpy?!?

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτείς ότι 25/26/27/28 η Σάμυ δεν έδωσε πουθενά 4.1.2.... όλοι με Ισπανική θα είμαστε σε λίγο γιατί με τους χρόνους αυτούς θα την πάρουμε το Πάσχα :mad:
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτείς ότι 25/26/27/28 η Σάμυ δεν έδωσε πουθενά 4.1.2.... όλοι με Ισπανική θα είμαστε σε λίγο γιατί με τους χρόνους αυτούς θα την πάρουμε το Πάσχα :mad:

 

Να θυμησω πως η 4.0.4 δεν ήρθε ποτέ καθαρά από Samsung Hellas, αλλά από εταιρίες.. Βλέπε Cosmote.. Αντίθετα με την 4.0.3.. Προτείνω υπομονή σε όσους περιμένουν ελληνική από Samsung.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Να θυμησω πως η 4.0.4 δεν ήρθε ποτέ καθαρά από Samsung Hellas, αλλά από εταιρίες.. Βλέπε Cosmote.. Αντίθετα με την 4.0.3.. Προτείνω υπομονή σε όσους περιμένουν ελληνική από Samsung.. ;)

 

Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει η Samsung Hellas με την τρέχουσα αναβάθμιση.. Το λογισμικό κατεβαίνει απο server της μαμάς Samsung...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει η Samsung Hellas με την τρέχουσα αναβάθμιση.. Το λογισμικό κατεβαίνει απο server της μαμάς Samsung...

 

Μάλλον δεν με κατάλαβες.. Αυτό που εξηγω είναι το εξής. Για να έρθει επίσημη 4.1.2 με sales code EUR, κατά πάσα πιθανότητα θα πάρει παραπάνω.. Η 4.0.4 δεν ήρθε ποτέ με EUR.. είναι αρμοδιότητα της Samsung Hellas αυτό.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτείς ότι 25/26/27/28 η Σάμυ δεν έδωσε πουθενά 4.1.2.... όλοι με Ισπανική θα είμαστε σε λίγο γιατί με τους χρόνους αυτούς θα την πάρουμε το Πάσχα :mad:

 

Να θυμησω πως η 4.0.4 δεν ήρθε ποτέ καθαρά από Samsung Hellas, αλλά από εταιρίες.. Βλέπε Cosmote.. Αντίθετα με την 4.0.3.. Προτείνω υπομονή σε όσους περιμένουν ελληνική από Samsung.. ;)

 

Το συμπερασμα ειναι οτι οι ρυθμοι του rollout ειναι τραγικα αργοι...βλεπω μαλιστα στο sammobile εκεινη την λιστα με τους δεκαδες operators και χωρες και με πιανει ναυτια :cry:

Κριμα τις περσινες δηλωσεις του υπευθυνου της Samsung UK οτι μετα την τραγικη καθυστερηση της ICS ειδικα στις unbranded συσκευες, την επόμενη φορα τα πραγματα θα ειναι καλυτερα...

Ειναι προφανες οτι οσο κι αν δεν βιαζομαστε καποιοι -για διαφορους λογους ο καθενας- να περασουμε την "ισπανικη" JB, αν δεν αλλαξουν τα πραγματα στο τελος ολοι...Ισπανοι θα γινουμε :p

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Το συμπερασμα ειναι οτι οι ρυθμοι του rollout ειναι τραγικα αργοι...βλεπω μαλιστα στο sammobile εκεινη την λιστα με τους δεκαδες operators και χωρες και με πιανει ναυτια :cry:

Κριμα τις περσινες δηλωσεις του υπευθυνου της Samsung UK οτι μετα την τραγικη καθυστερηση της ICS ειδικα στις unbranded συσκευες, την επόμενη φορα τα πραγματα θα ειναι καλυτερα...

Ειναι προφανες οτι οσο κι αν δεν βιαζομαστε καποιοι -για διαφορους λογους ο καθενας- να περασουμε την "ισπανικη" JB, αν δεν αλλαξουν τα πραγματα στο τελος ολοι...Ισπανοι θα γινουμε :p

 

Αν καθυστερεί για να διορθωθεί η μεγάλη κατανάλωση της μπαταρίας καλώς, αλλιώς είναι απαράδεκτοι!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κι αλλα θέματα που σε κάποια είναι οπισθογύρισμα σε σχέση και με την leaked ακόμα.

Οπότε ας μη δοθεί καλύτερα μέχρι να διορθωθούν.

Η Ισπανία αυτή τη στιγμή είναι το πειραματόζωο.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...