Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά έχω συνδέσει το samsung galaxy S 2 με το kies να δω για αναβάθμιση και μου βγάζει αυτό στην εικόνα..

Είναι μαμήσια rom(;) το κινητό αγοράστηκε από πλαίσιο.Μήπως ξέρει κανείς να μου πει γιατί συμβαίνει αυτό και αν τελικά μπορώ να κάνω αναβάθμιση από kies;;

 

Edit: Πληκτρολογώντας *#1234# μου έβγαλε αυτά που βλέπετε στην εικόνα κάτω..

 

Επειδή είμαι πολύ φρέσκος στα android και το κινητό το πήρα μεταχειρισμένο,μπορεί κάποιος να μου πει τη σημαίνουν και αν έχουν σχέση με το πρόβλημα που προανέφερα;;;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

H rom που έχει το κινητό σου δεν κυκλοφόρησε ποτέ επίσημα, απλά την πέρασε ο προηγούμενος. Γι'αυτό και το Kies δε βρίσκει να σου αναβαθμίσει. Αν θέλεις πιο καινούρια rom (αυτή που έχεις είναι από τον Αύγουστο), διάβασε το πρώτο μήνυμα του θέματος και βάλτην μόνος σου. Επίσημα μέσω Kies δεν πρόκειται να πάρεις όπως είσαι τώρα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω αγοράσει το S2 από amazon.de και είναι DBT. Το μάρτιο πέρασα μέσω odin την lpq, και σήμερα τη γερμανική lp7. O csc μου όμως παραμένει ΧΕΟ. Έκανα τη διαδικασία που περιγράφεται στη σελίδα 1, δεν μου δίνεται όμως επιλογή να αλλάξω csc (εμφανίζεται μόνο η ΧΕΟ και απο κάτω που έπρεπε να είναι οι επιλογές κενό). Τί κάνω λάθος; φταίει η rom? πρέπει να φλασάρω και κάποιο csc αρχείο; Παρακαλώ τα φώτα σας....!

(Ορίστε και το screenshot του kies)

Edited by smoulis
Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει το S2 από amazon.de και είναι DBT. Το μάρτιο πέρασα μέσω odin την lpq, και σήμερα τη γερμανική lp7. O csc μου όμως παραμένει ΧΕΟ. Έκανα τη διαδικασία που περιγράφεται στη σελίδα 1, δεν μου δίνεται όμως επιλογή να αλλάξω csc (εμφανίζεται μόνο η ΧΕΟ και απο κάτω που έπρεπε να είναι οι επιλογές κενό). Τί κάνω λάθος; φταίει η rom? πρέπει να φλασάρω και κάποιο csc αρχείο; Παρακαλώ τα φώτα σας....!

(Ορίστε και το screenshot του kies)

Τωρα πρεπει να κανεις ρουτ αυτη που εχεις να κανεις μετα μεσα απο recovery τα 3 wipe kai να φλασαρεις ξανα τη ρομ,πριν απο αυτο ομως κανε μια επανφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μηπως γινει ετσι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ!

πέρασα την 4.0.3

τωρα θα δούμε!φαίνεται βέβαια καλύτερο και πολυ πιο γρήγορο.

Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΝΟΣ ΑΝΤΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΣΠΑΤΑΛΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥΣ
Link to comment
Share on other sites

H ισπανική LP7 που προστέθηκε σήμερα στην πρώτη σελίδα θα μπορούσε κάλλιστα να είναι η επίσημη ελληνική, αν αξιωθεί η Samsung Hellas. Λογικά περιέχει και τα σημεία πρόσβασης των ελληνικών δικτύων, αρκεί να αλλάξετε το csc σε EUR.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Καταρχάς να πω πως στο GSII μου είναι τα πάντα stock. Σήμερα όλη μέρα το κινητό έκανε διάφορα "περίεργα" πχ έμπαινε μόνο του στη λειτουργία αυτοκινήτου. Σε κάποια φάση σβήνει (δεν με ξάφνιασε ιδιαίτερα γιατί η μπαταρία ήταν χαμηλά), το βάζω να φορτίσει λίγο και το βγάζω γιατί έπρεπε να φύγω. Σε κάποια φάση μπαίνει στη μαύρη οθόνη με το ανθρωπάκι του Android σε Odin mode downloading do not turn off target. Σε κάποια φάση ξανάσβησε (μπαταρία;; ) το βάζω να φορτίσει πάλι, το ανοίγω και έκανε συνεχώς reboot. Τώρα έχει ξαναγυρίσει σε Odin mode. Κανει update σε ICS αυτόματα; Συνδέεται αυτόματα στο wi-fi του σπιτιού (3G δεν παίζει); Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Καταρχάς να πω πως στο GSII μου είναι τα πάντα stock. Σήμερα όλη μέρα το κινητό έκανε διάφορα "περίεργα" πχ έμπαινε μόνο του στη λειτουργία αυτοκινήτου. Σε κάποια φάση σβήνει (δεν με ξάφνιασε ιδιαίτερα γιατί η μπαταρία ήταν χαμηλά), το βάζω να φορτίσει λίγο και το βγάζω γιατί έπρεπε να φύγω. Σε κάποια φάση μπαίνει στη μαύρη οθόνη με το ανθρωπάκι του Android σε Odin mode downloading do not turn off target. Σε κάποια φάση ξανάσβησε (μπαταρία;; ) το βάζω να φορτίσει πάλι, το ανοίγω και έκανε συνεχώς reboot. Τώρα έχει ξαναγυρίσει σε Odin mode. Κανει update σε ICS αυτόματα; Συνδέεται αυτόματα στο wi-fi του σπιτιού (3G δεν παίζει); Ευχαριστώ.

 

Mυρίζει service.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς όταν είπε στο Facebook η Samsung ότι θα την δώσει μετά της 15 του Απριλίου, εννοούσε μετά το καλοκαίρι κάπου!!:p:zzz:

 

 

Ωπα κατσε , να ειμαστε και δικαιοι , ειπαν μετα τις 15 Απριλιου , ποιου ετους ομως ??????????????? :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω συναντήσει ποτέ μου τέτοια αντιμετώπιση από εταιρία που έχει τέτοιο κύρος όπως η Samsung στους πελάτες της (μιλώντας πάντα βέβαια για την πολυπόθητη αναβάθμιση και την κοροϊδία που μας παίζετε από τις 15 Μαρτίου).. Λυπάμαι πάρα πολύ μα δεν θα ξανά πάρω ΠΟΤΕ κάτι από Samsung γιατί δεν τηρείτε αυτά που λέτε και νιώθω απατημένος και απογοητευμένος για το κινητό που έχω αγοράσει. Παρόλο που έχω δώσει τόσα χρήματα για ένα τέτοιο κινητό που στο τέλος τέλος είναι μόνο ένα κινητό, φανταστείτε τι θα κάνετε σε κάτι πιο σοβαρό που θα συμβεί. όπως με μια τηλεόραση η κάποια άλλη πιο σοβαρή συσκευή που έχω στην κατοχή μου. Γι'αυτό και με βαθειά θλίψη αποχωρίζομαι σήμερα το κινητό μου και δεν πρόκειται να ξανά πάρω κάτι από την εταιρία σας καθώς πλέον σας θεωρώ αναξιόπιστους. Κλείνω λέγοντας πως ελπίζω στο μέλλον να γίνετε λίγο πιο επαγγελματίες και σωστοί απέναντι σε αυτούς που πληρώνουν τον μισθό σας.. Edited by glykoylis
Η τρέλα είναι προνόμιο των ισχυρών..:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω συναντήσει ποτέ μου τέτοια αντιμετώπιση από εταιρία που έχει τέτοιο κύρος όπως η Samsung στους πελάτες της.. Λυπάμαι πάρα πολύ μα δεν θα ξανά πάρω ΠΟΤΕ κάτι από Samsung γιατί δεν τηρεί αυτά που λέει και νιώθω απατημένος και απογοητευμένος για το κινητό που έχω αγοράσει. Παρόλο που έχω δώσει τόσα χρήματα για ένα τέτοιο κινητό που στο τέλος τέλος είναι μόνο ένα κινητό, φανταστείτε τι θα κάνει σε κάτι πιο σοβαρό που θα συμβεί με μια τηλεόραση η κάποιο DVD που έχω στην κατοχή μου. Γι'αυτό και με βαθειά θλίψη αποχωρίζομαι το κινητό μου σήμερα και δεν πρόκειται να ξανά πάρω κάτι από την εταιρία σας καθώς πλέον σας θεωρώ αναξιόπιστους. Κλείνω λέγοντας πως ελπίζω στο μέλλον ελπίζω να γίνετε λίγο πιο επαγγελματίες και σωστοί απέναντι σε αυτούς που σας δίνουν τον μισθό σας.. Ελπίζω σύντομα να πάρετε ένα μάθημα από αυτό και να προσπαθήσετε να γίνετε καλύτεροι..

 

εδω δεν ειναι forum της samsung αλλα σε καταλαβαινουμε.... εγω προσωπικα θα ξαναπαρω samsung ασχετα με τους υπαλληλους..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω συναντήσει ποτέ μου τέτοια αντιμετώπιση από εταιρία που έχει τέτοιο κύρος όπως η Samsung στους πελάτες της.. Λυπάμαι πάρα πολύ μα δεν θα ξανά πάρω ΠΟΤΕ κάτι από Samsung γιατί δεν τηρεί αυτά που λέει και νιώθω απατημένος και απογοητευμένος για το κινητό που έχω αγοράσει. Παρόλο που έχω δώσει τόσα χρήματα για ένα τέτοιο κινητό που στο τέλος τέλος είναι μόνο ένα κινητό, φανταστείτε τι θα κάνει σε κάτι πιο σοβαρό που θα συμβεί με μια τηλεόραση η κάποιο DVD που έχω στην κατοχή μου. Γι'αυτό και με βαθειά θλίψη αποχωρίζομαι το κινητό μου σήμερα και δεν πρόκειται να ξανά πάρω κάτι από την εταιρία σας καθώς πλέον σας θεωρώ αναξιόπιστους. Κλείνω λέγοντας πως ελπίζω στο μέλλον ελπίζω να γίνετε λίγο πιο επαγγελματίες και σωστοί απέναντι σε αυτούς που σας δίνουν τον μισθό σας.. Ελπίζω σύντομα να πάρετε ένα μάθημα από αυτό και να προσπαθήσετε να γίνετε καλύτεροι..

 

Συμφωνώ οτι η Samsung Ελλάς είναι οτι ναναι αλλά αν, οπως υποθέτω, αναφέρεσαι στο ICS update τότε φίλε μου είσαι έλεος. Το Galaxy S2 είναι ισως το κορυφαίο smartphone της αγοράς, απίστευτα σταθερό και δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς παραπάνω θα σου προσφέρει το ICS στην καθημερινή χρήση, που δεν μπορείς να κάνεις υπομονή. Αν είσαι τοσο πολύ tech geek και το χρειάζεσαι οπωσδήποτε, κάνε αυτό που σου επιτρέπει η open source μορφή του και βάλε ICS απο άλλη χώρα.

 

Ολα τα αλλα που λες είναι ανόητη μορφή trolling!

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια!

κλείνω το τηλέφωνο, πάνω γράφει odin mode με κόκκινα γράμματα στην μέση βγαίνει το ανθρωπάκι και γράφει downloading.. To συνδέω με το usb να περάσω το firmware αλλά το κουτάκι ID:Com δεν γίνετε κιτρινο... Πατάω start και γράφει διάφορα μέσα στο κουτάκι message και δεν κάνει τπτ άλλο. Τι φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια!

κλείνω το τηλέφωνο, πάνω γράφει odin mode με κόκκινα γράμματα στην μέση βγαίνει το ανθρωπάκι και γράφει downloading.. To συνδέω με το usb να περάσω το firmware αλλά το κουτάκι ID:Com δεν γίνετε κιτρινο... Πατάω start και γράφει διάφορα μέσα στο κουτάκι message και δεν κάνει τπτ άλλο. Τι φταίει?

 

Δεν έχεις σωστούς drivers στον υπολογιστή. Βάλε το kies.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν συνδέεται με το kies και μου είπαν να αλλάξω firmware.. Αχ είμαι και άσχετη, θα το σπάσω στο τέλος.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ οτι η Samsung Ελλάς είναι οτι ναναι αλλά αν, οπως υποθέτω, αναφέρεσαι στο ICS update τότε φίλε μου είσαι έλεος. Το Galaxy S2 είναι ισως το κορυφαίο smartphone της αγοράς, απίστευτα σταθερό και δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς παραπάνω θα σου προσφέρει το ICS στην καθημερινή χρήση, που δεν μπορείς να κάνεις υπομονή. Αν είσαι τοσο πολύ tech geek και το χρειάζεσαι οπωσδήποτε, κάνε αυτό που σου επιτρέπει η open source μορφή του και βάλε ICS απο άλλη χώρα.

 

Ολα τα αλλα που λες είναι ανόητη μορφή trolling!

 

Για να γίνω λίγο πιο κατανοητός.. Δεν τα έχω με το τηλέφωνο που κατά την γνώμη μου είναι όντος ένα από τα καλύτερα τηλέφωνα που έχουν περάσει ποτέ από τα χέρια μου... Τα έχω με τις υποσχέσεις μιας τόσο σοβαρής εταιρίας όπως η samsung που παίζει με τους πελάτες τις λες και είμαστε υποχρεωμένοι να διαβάζουμε ψέματα και ανακρίβειες.. πχ. Στης 15 Μαρτίου η αναβάθμιση.. όχι στις 2 Απριλίου.. Οχι τελικά στις 15 Απριλίου.. Όχι μετά της 15 Απριλίου τελικά... Όλα αυτά μας τα λέει μια εταιρία με το βάρος του ονόματος της Samsung που θέλει να χτυπήσει το μεγαθήριο που λέγεται APLE που όταν λέει 23 Μαρτίου αναβάθμιση στης 23.05, είναι 23.06 αναβαθμισμένο το κινητό. ΤΕΛΟΣ.. Ποτέ δεν κοροϊδεύουμε το χέρι που μας ταϊζει γιατί το τραβάει πίσω το χέρι και μετά...

Η τρέλα είναι προνόμιο των ισχυρών..:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Δεν συνδέεται με το kies και μου είπαν να αλλάξω firmware.. Αχ είμαι και άσχετη, θα το σπάσω στο τέλος.

 

διάβασε εδω για αλλαγή firmware μην αγχώνεσαι ειναι εύκολο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή δεν βλέπω χαίρι απο την samsung:mad: ,ποια ειναι η καλύτερη, και πιο εξελληνισμένη ICS 4.0.3 για να" περάσω"?
Link to comment
Share on other sites

διάβασε εδω για αλλαγή firmware μην αγχώνεσαι ειναι εύκολο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851

 

Ωραια! Κατεβασα το odin kai to firmware. Ξεκιναω τη διαδικασια αλλα δεν την περναει...:O

Link to comment
Share on other sites

Δεν συνδέεται με το kies και μου είπαν να αλλάξω firmware.. Αχ είμαι και άσχετη, θα το σπάσω στο τέλος.

 

Το Kies θα το εγκαταστήσεις για να σου περάσει τους drivers που χρειάζεσαι ώστε να συνεχίσεις το φλασάρισμα με το Odin όπως λέει ο οδηγός.

Μόλις περάσεις το επίσημο Firmware τότε θα μπορείς να συνδέσεις το κινητό σου με το Kies.

 

Βέβαια επειδή έχεις Custom ROM πρέπει να κάνεις re-partition.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή δεν βλέπω χαίρι απο την samsung:mad: ,ποια ειναι η καλύτερη, και πιο εξελληνισμένη ICS 4.0.3 για να" περάσω"?

 

Προφανως η τελευταια η LP7

Link to comment
Share on other sites

Το Kies θα το εγκαταστήσεις για να σου περάσει τους drivers που χρειάζεσαι ώστε να συνεχίσεις το φλασάρισμα με το Odin όπως λέει ο οδηγός.

Μόλις περάσεις το επίσημο Firmware τότε θα μπορείς να συνδέσεις το κινητό σου με το Kies.

 

Βέβαια επειδή έχεις Custom ROM πρέπει να κάνεις re-partition.

 

μαλλον εκει ειναι το προβλημα, γιατι το firmware που εχω κατεβασει ειναι με ενα αρχειο...

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δαβαζω σε διαφορα forums και δεν θυμαμαι ισως και στο myphone οτι καποιοι που εχουν αγοράσει τηλεφωνα gsii απο mediamarkt , multirama εχουν λαβει την αναβαθμιση κανονικα μεσω kies την Ελληνικη υποτιθεται , ισχυει κατι τετοιο ; και αν ναι ποια εκδοση εχουν λαβει;
Link to comment
Share on other sites

H rom που έχει το κινητό σου δεν κυκλοφόρησε ποτέ επίσημα, απλά την πέρασε ο προηγούμενος. Γι'αυτό και το Kies δε βρίσκει να σου αναβαθμίσει. Αν θέλεις πιο καινούρια rom (αυτή που έχεις είναι από τον Αύγουστο), διάβασε το πρώτο μήνυμα του θέματος και βάλτην μόνος σου. Επίσημα μέσω Kies δεν πρόκειται να πάρεις όπως είσαι τώρα.

Δηλαδη αυτος που μου ειπε οτι το κινητο δεν εχει γινει ποτε root μου ειπε βλακειες και ειναι custom rom κσι οχι επισημη;;Για να βαλω την τελευταια επισημη τι κανω;;Επισης θελω να μαθω αν εχει εγγυηση το κινητο ή αν μπορει να ξαναεχει αν περαστει καθαρη επισημη rom..Τι προτεινετε να βαλω παιδια τελικα την ics;;;;

 

Συγνωμη για τις πολλες και ισως χιλιοαπαντημενες ερωτησεις μου αλλα ειμαι πολυ καινουριος στον κοσμο του android

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δαβαζω σε διαφορα forums και δεν θυμαμαι ισως και στο myphone οτι καποιοι που εχουν αγοράσει τηλεφωνα gsii απο mediamarkt , multirama εχουν λαβει την αναβαθμιση κανονικα μεσω kies την Ελληνικη υποτιθεται , ισχυει κατι τετοιο ; και αν ναι ποια εκδοση εχουν λαβει;

Στο δικο μου, απο multirama αγορα,δεν εχει ερθει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...