Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια insecure kernel πρεπει να περασω? Τα στοιχεια ειναι 3.0.15 9100XXLPS-CL294511 Αν ειναι ευκολο και το link γιατι εχω πελαγωσει

να ψαχνω.Πωs θα το κανω root?Εχω βαλει LPS χωριs speed mode πειραζει?Ευχαρηστω.

Edited by tsip
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποια insecure kernel πρεπει να περασω? Τα στοιχεια ειναι 3.0.15 9100XXLPS-CL294511 Αν ειναι ευκολο και το link γιατι εχω πελαγωσει

να ψαχνω.Εχω βαλει LPS χωριs speed mode πειραζει?Ευχαρηστω.

 

εδω μεσα και βαλε τον CF Root για LPS ειναι στο τελοςhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399 kai εδω τον καινουργιο Syah kernel με Dualboot και καλη μπαταρια http://www.gokhanmoral.com/gm/Τοσο καιρο πρωτη φορα βλεπω τοσο καλη μπαταρια με τον καινουργιο syah kernel.διαλεξε

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βοηθήστε με εδώ λιγάκι γιατί δεν καταλαβαίνω το εξής στην διαδικασία αλλαγής firmware :

 

" Καν΄τε κλικ στο κουμπί που λίει “Pda” αναζητήστε το αρχείο που αποσυμπιέσατε στο βημα 1. Αν το αρχείο που αποσυμπιέσαμε πριν περιέχει παραπάνω απο 1 αρχεία, θα πρέπει να τα τοποθετήσουμε ανάλογα δηλαδή Phone/Modem και CSC στα αντίστοιχα κουτιά του Odin."

 

Το αρχείο που κατέβασα περιέχει 3 τα εξής αρχεία :

1- .exe

2- .ini

3- .pit

 

Η απορία μου πώς θα μπούν αυτά τα αρχεία, στα αντίστοιχα phone/Modem και CSC ? Μπαίνουν αυτόματα?

 

Thank you

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βοηθήστε με εδώ λιγάκι γιατί δεν καταλαβαίνω το εξής στην διαδικασία αλλαγής firmware :

 

" Καν΄τε κλικ στο κουμπί που λίει “Pda” αναζητήστε το αρχείο που αποσυμπιέσατε στο βημα 1. Αν το αρχείο που αποσυμπιέσαμε πριν περιέχει παραπάνω απο 1 αρχεία, θα πρέπει να τα τοποθετήσουμε ανάλογα δηλαδή Phone/Modem και CSC στα αντίστοιχα κουτιά του Odin."

 

Το αρχείο που κατέβασα περιέχει 3 τα εξής αρχεία :

1- .exe

2- .ini

3- .pit

 

Η απορία μου πώς θα μπούν αυτά τα αρχεία, στα αντίστοιχα phone/Modem και CSC ? Μπαίνουν αυτόματα?

 

Thank you

Δεν πρεπει ναναι σωστο αυτο .απο που το κατεβασες?

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρεπει ναναι σωστο αυτο .απο που το κατεβασες?

 

Από εδώ : http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-I9100&r=1#modelsa

 

και κατέβασα αυτό : I9100XXLPS 4.0.3 2012 March I9100OXALPS Poland κάνοντας κλικ στο Download

 

 

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ : http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-I9100&r=1#modelsa

 

και κατέβασα αυτό : I9100XXLPS 4.0.3 2012 March I9100OXALPS Poland κάνοντας κλικ στο Download

 

 

Σε ευχαριστώ

 

τοτε πρεπει να εχεις ΕΝΑ αρχειο με καταληξη HOME.tar.md5 το οποιο το βαζεις στο πεδιο PDA στο Odin

TCe
Link to comment
Share on other sites

τοτε πρεπει να εχεις ΕΝΑ αρχειο με καταληξη HOME.tar.md5 το οποιο το βαζεις στο πεδιο PDA στο Odin

 

Ναι ναι έχεις δίκιο, έχω μόνο ένα αρχείο μόνο το .tar.md5

 

Ok. Thank you

Link to comment
Share on other sites

Καινουριος στον χωρο, για ποιο λογο να κανει κανεις το κινητο του root και να μην το αφησει ως εχει;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καινουριος στον χωρο, για ποιο λογο να κανει κανεις το κινητο του root και να μην το αφησει ως εχει;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα, ειναι δυσκολο για εναν αρχαριο, μπορει ευκολα να γινει η θα πελαγωσω και θα τραβαω τα μαλια μου

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μαλιστα, ειναι δυσκολο για εναν αρχαριο, μπορει ευκολα να γινει η θα πελαγωσω και θα τραβαω τα μαλια μου

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλή ανάσταση εύχομαι με υγεία.

Πήρα στην αδερφή μου το s2 και έχω το εξής θέμα. Όταν το συνδέω στο kies λέει:

''Η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω kies."

Τρέχουσα έκδοση υλικολογισμικού I9100XWKK5/I9100OXXKJ3/I9100XXKI4/I9100XWKK5 (COS)

Άλλαξα το sales code σε EUR αλλά τα ίδια.

Τι μπορώ να κάνω τώρα; Είναι λογικό να μην με αφήνει να κάνω αναβάθμιση;

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους.να κανω μια ερωτηση σχετικα με τις firmware...τωρα εχω ics την lps οντως καλυτερη απο την lpq που ειχα βαλει στην αρχη,ειδα τωρα και εχουν βγει και κατι αλλες firm της vodafone για καποιες χωρες πχ αγγλια και ειναι αυτη εδω I9100BULPC 4.0.3 2012 April I9100VODLP8 United Kingdom (Vodafone) υπαρχη περιπτωση να ειναι πιο κοντα στην επισημη δικη μας οταν βγει?την εχει δοκιμασει κανεις να μας πει πως του φαινεται?και επισης εαν εχει ελληνικα στην μπαρα επαφων γτ απο εδω μεσα απο οτι ειδα οι μιση με τν lps εχουν και καποιοι αλλοι οπως και εγω δεν εχω και ειναι λιγο εκνευριστικο!καποιος απο εδω μεσα σε καποιο ποστ ειχε αναφερει πως κοντα στις δικιες μας ειναι και οι xw.τι προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

Καλή ανάσταση εύχομαι με υγεία.

Πήρα στην αδερφή μου το s2 και έχω το εξής θέμα. Όταν το συνδέω στο kies λέει:

''Η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω kies."

Τρέχουσα έκδοση υλικολογισμικού I9100XWKK5/I9100OXXKJ3/I9100XXKI4/I9100XWKK5 (COS)

Άλλαξα το sales code σε EUR αλλά τα ίδια.

Τι μπορώ να κάνω τώρα; Είναι λογικό να μην με αφήνει να κάνω αναβάθμιση;

Κακως αλλαξες το sales code εφοσον ηθελες να κανεις επισημη αναβαθμιση μεσω Kies. Ο πιο συχνος λογος για τον οποιο συμβαινει αυτο ειναι γιατι εχει τσεκαρισμενο τον ''εντοπισμο σφαλματων''. Πας Ρυθμισεις>Εφαρμογες>Αναπτυξη και ΞΕτικαρεις τον εντοπισμο σφαλματων.

Link to comment
Share on other sites

Κακως αλλαξες το sales code εφοσον ηθελες να κανεις επισημη αναβαθμιση μεσω Kies. Ο πιο συχνος λογος για τον οποιο συμβαινει αυτο ειναι γιατι εχει τσεκαρισμενο τον ''εντοπισμο σφαλματων''. Πας Ρυθμισεις>Εφαρμογες>Αναπτυξη και ΞΕτικαρεις τον εντοπισμο σφαλματων.

 

Τον εντοπισμό σφαλμάτων τον είχα ελέγξει πρώτο πρώτο..

Το γύρισα σε COS btw..

Τι κάνουμε τώρα;

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Σβησε και ξανακατεβασε το Kies και κανε και μια επανεκκινηση καλου κακου στο κινητο.

 

Το έκανα.. συνεχίζει να μου λέει τα ίδια.. :(

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και χρονια πολλα. Εβαλα και εγω σημερα αυτην : ''LPQ 4.0.3 Firmware (Ice Cream Sandwich). Δεν είναι επίσημο ελληνικό, αλλά εχει Ελληνικά παντού, κάνετε extract με κωδικό samfirmware.com, και αλλάξτε το sales code σε EUR.''

αλλα τις εξης 3 αποριες:

1) δεν συνδεεται στο Kies με τιποτα. λογικο να συμαβινει; ξαναπερασα drivers επανεκινησεις τιποτα.

2) το θεμα με τα ελληνικα στις επαφες λυνεται τελικα με το να το γυρισουμε στο γερμανικο sales code?

και 3) εχουμε κατι για να γινουμε root?

(αν εχουν απαντηθει ξανα καποια και δεν το καταλαβα φταιει το αρνι με τα ποτα απο χθες!!! )

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και χρονια πολλα. Εβαλα και εγω σημερα αυτην : ''LPQ 4.0.3 Firmware (Ice Cream Sandwich). Δεν είναι επίσημο ελληνικό, αλλά εχει Ελληνικά παντού, κάνετε extract με κωδικό samfirmware.com, και αλλάξτε το sales code σε EUR.''

αλλα τις εξης 3 αποριες:

1) δεν συνδεεται στο Kies με τιποτα. λογικο να συμαβινει; ξαναπερασα drivers επανεκινησεις τιποτα.

2) το θεμα με τα ελληνικα στις επαφες λυνεται τελικα με το να το γυρισουμε στο γερμανικο sales code?

και 3) εχουμε κατι για να γινουμε root?

(αν εχουν απαντηθει ξανα καποια και δεν το καταλαβα φταιει το αρνι με τα ποτα απο χθες!!! )

Χρονια πολλα σε ολους.για τις επαφες γυρνατο σε DBT Γερμανιας να δεις.ρουτ υπαρχει αν το θες πες μου.αλλα θα σε στενοχορησω γιατι βιαστηκες και εβαλες τη πρωτη πολωνικη την LPQ.Αυτη εχει πολλα bugs.exei βγει και δευτερη πολωνικη που ειναι σφαιρα και χωρις bugs .Η LPS πολυ καλιτερη νεωτερη ειναι.Σε οσους ειπα να βαλουν αυτη ειδαν μεγαλη διαφορα.αν χρειαστεις κατι για ρουτ εδω ειμαι

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους.για τις επαφες γυρνατο σε DBT Γερμανιας να δεις.ρουτ υπαρχει αν το θες πες μου.αλλα θα σε στενοχορησω γιατι βιαστηκες και εβαλες τη πρωτη πολωνικη την LPQ.Αυτη εχει πολλα bugs.exei βγει και δευτερη πολωνικη που ειναι σφαιρα και χωρις bugs .Η LPS πολυ καλιτερη νεωτερη ειναι.

η δευτερη που βρισκεται να την κατεβασουμε;;;

Link to comment
Share on other sites

η δευτερη που βρισκεται να την κατεβασουμε;;;

 

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-I9100&r=1#regiona Εδω μεσα και βαλε sales code DBT γερμανιας.Σε μενα στις επαφες στη μπαρα δεξια εχει και αγγλικα και ελληνικα

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-I9100&r=1#regiona Εδω μεσα και βαλε sales code DBT γερμανιας

 

και root για αυτο εχουμε;

Link to comment
Share on other sites

και root για αυτο εχουμε;

 

Απολα εχουμε http://download.chainfire.eu/157/CF-Root/SGS2/CF-Root-SGS2_XX_OXA_LPS-v5.4-CWM5.zip ΕΔΩ.καντο ρουτ και αν δεις οτι τραβαει πολυ μπαταρια βαλε τον καινουργιο speedmod κερνελ η το syah kernel 3.1beta2.mονο τη συγκεγκριμενη εκδοση οχι καποια νεωτερη.παντα για καλη μπαταρια μιλαω.Eχει και dualboot αυτος ο κερνελ δηλαδη μπορεις αν θες να εχεις 2 διαφορετικες ρομ στο κινητο και να ξεκινας με οπια θες

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

Απολα εχουμε http://download.chainfire.eu/157/CF-Root/SGS2/CF-Root-SGS2_XX_OXA_LPS-v5.4-CWM5.zip ΕΔΩ.καντο ρουτ και αν δεις οτι τραβαει πολυ μπαταρια βαλε τον καινουργιο speedmod κερνελ η το syah kernel 3.1beta2.mονο τη συγκεγκριμενη εκδοση οχι καποια νεωτερη.παντα για καλη μπαταρια μιλαω.Eχει και dualboot αυτος ο κερνελ δηλαδη μπορεις αν θες να εχεις 2 διαφορετικες ρομ στο κινητο και να ξεκινας με οπια θες

 

sales code δε με αφηνει να αλλαξω εχει μονο το EUR.

wipe τα παντα ολα πως θα κανω;

Link to comment
Share on other sites

sales code δε με αφηνει να αλλαξω εχει μονο το EUR.

wipe τα παντα ολα πως θα κανω;

 

*#272* IMEI #.αν δεν εχει μεσα DBT asto ετσι.eπειδη δεν εκανες ολα τα full wipe γιαυτο εμεινε μεσα το παλιο sales code.kane μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.αυτες οι ρομ ειναι officiall αλλα δεν ειναι full wipe. στη LPQ που ησουν επρεπε πρωτα ρουτ και μεσα απο recovery να εκανες και τα 3 wipe και μετα με ODIN φλασαριζες τη καινουργια.συγνωμη εγω φταιω επρεπε να σε ειχα πει.Τωρα αν θες κανε ρουτ στη καινουργια μετα τα wipe και ξαναφλασαρισε την LPS

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...