Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έβαλα πριν λίγες μέρες XWLSW και έκανα root και όλα ήταν οκ. Μετά ξαφνικά μου έβγαλε πρόβλημα «not registered on network». Προσπάθησα να κάνω connect manually σε Vodafone, cosmote και wind αλλά δεν γινόταν (φαινόταν να μην προσπαθεί καν απλά που έλεγε could not connect to network). Δεν βρήκα την λύση και έτσι το ξαναέβαλα από odin πριν 2 μέρες. Σήμερα έκανα restart και πάλι το ίδιο πρόβλημα. Μόλις χρησιμοποίησα το πρόγραμμα από πάνω να αλλάξω τον κωδικό σε EUR και τώρα δεν ανοίγει το κινητό. Μένει εκεί που λέει SGS2 με το θαυμαστικό για το root. Τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα πριν λίγες μέρες XWLSW και έκανα root και όλα ήταν οκ. Μετά ξαφνικά μου έβγαλε πρόβλημα «not registered on network». Προσπάθησα να κάνω connect manually σε Vodafone, cosmote και wind αλλά δεν γινόταν (φαινόταν να μην προσπαθεί καν απλά που έλεγε could not connect to network). Δεν βρήκα την λύση και έτσι το ξαναέβαλα από odin πριν 2 μέρες. Σήμερα έκανα restart και πάλι το ίδιο πρόβλημα. Μόλις χρησιμοποίησα το πρόγραμμα από πάνω να αλλάξω τον κωδικό σε EUR και τώρα δεν ανοίγει το κινητό. Μένει εκεί που λέει SGS2 με το θαυμαστικό για το root. Τι να κάνω;

 

Περνάς ξανά το firmware με odin και αν δεν ανοίξει κάνεις wipe data /factory απο recovery mode .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα με το galaxy μου..

Δοκιμασα μια rom...δεν εμεινα ευχαριστημενος,και πηγα να φλασαρω την jelly bean μεσω odin της cosmote...ολα εγιναν,αλλα οταν ανοιγω το κινητο κανει συνεχεια επανεκκινησεις στο σημα της κοσμοτε....τι να κανω????

Link to comment
Share on other sites

Περνάς ξανά το firmware με odin και αν δεν ανοίξει κάνεις wipe data /factory απο recovery mode .

 

Το έκανα και άνοιξε αλλά πάλι λέει Not registered to network.

Link to comment
Share on other sites

 

Μπορείς να κάνεις root να αλλάξεις το csc , και μετά περνάς ξανά την rom .

 

αντε και ακολουθω αυτον τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

και αλλαξω το csc.θα παραμενινω root και παλι-προφανως το Kies δεν θα με βλεπει.

σορι αλλα επειδη μπερδευτηκα λιγο,τι διαδικασια να ακολουθησω για να γινω επισημος?

 

**http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31310884&postcount=3

εκτος του οτι δεν ξερω ποια ακριβως να κατεβασω απο εδω(λεει κατι για 9100Τ)

δεν κατεβαινει και καμια..εχει προβλημα ο σερβερ τους?

αυτη ειναι η εκδοση που φοραω τωρα I9100XWLSW_I9100OXXLSB_EUR

 

 

*****

το πηγα και με αυτον τον τροπο http://www.samsung.com/us/support/faq/FAQ00048586/52928

αλλα κολλαει και δεν κανει update.

βγαζει μηνυμα επανεκινησης της συσκευης.το εκανα αλλα παλι τα ιδια..

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και άνοιξε αλλά πάλι λέει Not registered to network.

 

Οκ εκανα wipe data kai cache και τώρ δουλεύει. Ελπίζω να μην μου το ξανακάνει

Link to comment
Share on other sites

αντε και ακολουθω αυτον τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676

και αλλαξω το csc.θα παραμενινω root και παλι-προφανως το Kies δεν θα με βλεπει.

σορι αλλα επειδη μπερδευτηκα λιγο,τι διαδικασια να ακολουθησω για να γινω επισημος?

 

**http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31310884&postcount=3

εκτος του οτι δεν ξερω ποια ακριβως να κατεβασω απο εδω(λεει κατι για 9100Τ)

δεν κατεβαινει και καμια..εχει προβλημα ο σερβερ τους?

αυτη ειναι η εκδοση που φοραω τωρα I9100XWLSW_I9100OXXLSB_EUR

 

 

*****

το πηγα και με αυτον τον τροπο http://www.samsung.com/us/support/faq/FAQ00048586/52928

αλλα κολλαει και δεν κανει update.

βγαζει μηνυμα επανεκινησης της συσκευης.το εκανα αλλα παλι τα ιδια..

 

 

μπορει τελικα να δωθει μια λυση,ωστε να κανω το s2 με επισημη ρομ και να αναγνωριζεται απο το kies?

Link to comment
Share on other sites

μπορει τελικα να δωθει μια λυση,ωστε να κανω το s2 με επισημη ρομ και να αναγνωριζεται απο το kies?

 

Κάνεις root ,αλλάζεις το csc ,περνάς ξανά το firmware με odin ,και είσαι έτοιμος .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις root ,αλλάζεις το csc ,περνάς ξανά το firmware με odin ,και είσαι έτοιμος .

 

επειδη δεν ανοιγει κανενα download απο εδω,http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31310884&postcount=3

μπορεις να μου πεις ποιο αρχειο θελω και να το βρουμε καπου αλλου?

φοραω την 4.1 europe απο την πρωτη σελιδα του νηματος.

κανω λοιπον το root.μετα ακολουθω κανονικα την ιδια διαδικασια?

δηλαδη wipe πριν και μετα και περασμα με odin?

δεν θα χαθει παλι το csc αφου θα εχω περασει παλι την ρομ?

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν ανοιγει κανενα download απο εδω,http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31310884&postcount=3

μπορεις να μου πεις ποιο αρχειο θελω και να το βρουμε καπου αλλου?

φοραω την 4.1 europe απο την πρωτη σελιδα του νηματος.

κανω λοιπον το root.μετα ακολουθω κανονικα την ιδια διαδικασια?

δηλαδη wipe πριν και μετα και περασμα με odin?

δεν θα χαθει παλι το csc αφου θα εχω περασει παλι την ρομ?

 

Το πρώτο αρχείο περνάς (DVLSH (i9100T) - XWLSS - XWLST - XWLSW - DXLSD - XXLSQ (i9100P) - ZSLSJ ) δεν ξέρω γιατί δεν ανοίγει :confused:

Αλλάζοντας το csc γίνεται ταυτόχρονα και factory reset .Δεν χάνεται το csc απο την στιγμή που η rom είναι multi csc .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

κατσε ρε Μιχαλη για να καταλαβω..

το κανω ρουτ.μπαινω στο λειτουργικο,αλλαζω το csc και γινεται factory reset.

εαν λοιπον το αφησω ετσι με ρουτ οταν αλλαξω το csc,παλι δεν θα με βλεπει το kies,

γιατι θα ειμαι ρουτ(?).

ξαναπερναω λοιπον παλι με οντιν την ρομ.αφου θα αλλαξω παλι ρομ και θα του βαλω αυτην που δεν μπορω να αλλαξω csc,

πως θα εχει παραμενει το csc και στην καινουργια ρομ,απο την στιγμη που θα εχει σβηστει η προηγουμενη..?

σορι αλλα εχω μπερδευετει..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει μια rom και λογικά δεν έχει αλλάξει το csc για αυτό δεν στο αναγνωρίζει το kies. Λοιπόν κάνοντας root ,αλλάζοντας το csc και περνώντας πάλι την ίδια rom το cscs θα παραμείνει όπως το έχεις αλλάξει ,απλό είναι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ωραια.υπαρχει καπου αλλου το root γιατι σε αυτους δεν ανοιγει απο εχθες?

 

**κατεβασα την μαμα ρομ του τηλεφωνου.την αλλαξα σε eur,μπαινω Kiss,με βλεπει κανονικα και εχει και αναβαθμιση.

το βγαζω απο την usb,μπαινω στο mode της αναβαθμισης.κοτσαρω παλι το τηλεφωνο,αλλα το Kies δεν το βρισκει.

 

 

***λαθος δικο μου.δεν χρειαζεται να μπει σε downloadmode.κανει update κατευθειαν.

απλα με ειδοποιησε για φορτιση.μολις ολοκληρωσω θα ενημερωσω.

 

 

***

κατεβασα την ευρωπαικη 4.0.3,μπηκα στο csc και το αλλαξα σε eur.

οταν το εβαλα στο kies ειδε κανονικα τι firm φοραει και προτεινε update.

τα υπολοιπα τα εκανε μονο του το Kies και το τηλεφωνο εγινε παλι official.

Edited by dp8
συνενωση συνεχόμενων μυνηματων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα με το galaxy μου..

Δοκιμασα μια rom...δεν εμεινα ευχαριστημενος,και πηγα να φλασαρω την jelly bean μεσω odin της cosmote...ολα εγιναν,αλλα οταν ανοιγω το κινητο κανει συνεχεια επανεκκινησεις στο σημα της κοσμοτε....τι να κανω????

συνηθως ανοιγουμε το τηλ,σε ρεκοβερυ μοντ και κανουμε wipe data (μετα την εγκατασταση της ρομ)και κατοπιν επανεκινηση.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά, χρειάζομαι τα φώτα σας....εχθές στα καλά καθούμενα μου έκανε επανεκκίνηση από μόνο του και όταν άνοιξε δεν χρειάστηκε να του βάλω το πιν της κάρτας, πάω να πάρω τηλέφωνο και μου βγάζει (μη εγγεγραμμένο δικτυο) έχω σύνδεση vodafone,δοκίμασα την κάρτα μου σε άλλη συσκευή και δουλεύει κανονικά. Επίσης όταν πάω να το κλείσω πατώντας το κουμπί κλεινει απευθειας χωρις να μου βγαλει την μπάρα για απενεργοποίηση- επανεκκίνηση κ.τ.λ μια βοηθεια θα την εκτιμούσα πολύ!!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά, χρειάζομαι τα φώτα σας....εχθές στα καλά καθούμενα μου έκανε επανεκκίνηση από μόνο του και όταν άνοιξε δεν χρειάστηκε να του βάλω το πιν της κάρτας, πάω να πάρω τηλέφωνο και μου βγάζει (μη εγγεγραμμένο δικτυο) έχω σύνδεση vodafone,δοκίμασα την κάρτα μου σε άλλη συσκευή και δουλεύει κανονικά. Επίσης όταν πάω να το κλείσω πατώντας το κουμπί κλεινει απευθειας χωρις να μου βγαλει την μπάρα για απενεργοποίηση- επανεκκίνηση κ.τ.λ μια βοηθεια θα την εκτιμούσα πολύ!!

 

Ποιά stock φοράς; Την πέρασες με Kies ή Odin; Έκανες wipes;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Τέλος κύριοι...

Samsung has stopped development for the #GalaxySII and #GalaxyNote. No more Android updates coming. #2years

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

οποτε η φημη για 4.2 δεν ισχυει.

δεν πειραζει-πολυ καλο support ετσι κι αλλιως.θα πρεπει να πουλησουν και κανα αλλο τηλεφωνο..

Link to comment
Share on other sites

Το xxms3 είναι το μόντεμ. Η τελευταία έκδοση είναι η lsw.

 

Καπου πηρε το ματι μου μια LSZ, South Africa...

(εδω σκεφτομαστε αν αξιζει να βαλουμε την 4.3 απο CM ή οποιαδηποτε αλλη "καστομια" κι η Samsung "χτενιζεται"... Τελος παντων...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καπου πηρε το ματι μου μια LSZ, South Africa...

(εδω σκεφτομαστε αν αξιζει να βαλουμε την 4.3 απο CM ή οποιαδηποτε αλλη "καστομια" κι η Samsung "χτενιζεται"... Τελος παντων...)

 

που μαλλον θα ειναι και η τελικη, λογω LSZ.

Link to comment
Share on other sites

Στο παρακάτω λινκ από ότι κατάλαβα γράφει τις διαφορές που έχει η lsz.

 

http://www.android-hilfe.de/original-firmwares-fuer-samsung-galaxy-s2/479866-samsung-jellybean-4-1-2-xwlsz-10-09-2013-a.html

 

Τι πρέπει να κάνω με το Google play ώστε όταν περάσω την νέα ρομ να μου κάνει αυτόματα εγκατάσταση όλες τις εφαρμογές που έχω τώρα στο τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Στο παρακάτω λινκ από ότι κατάλαβα γράφει τις διαφορές που έχει η lsz.

 

http://www.android-hilfe.de/original-firmwares-fuer-samsung-galaxy-s2/479866-samsung-jellybean-4-1-2-xwlsz-10-09-2013-a.html

 

Τι πρέπει να κάνω με το Google play ώστε όταν περάσω την νέα ρομ να μου κάνει αυτόματα εγκατάσταση όλες τις εφαρμογές που έχω τώρα στο τηλέφωνο;

νομιζω στις αρχικες ρυθμισεις μετα την εγκατασταση εχει επιλογη για επαναφορα δεδομενων,και γιαυτο ειναι ενεργοποιημενος ο συνχρονισμος.σεμενα μολις το συνδεσω σε wifi δεν ξερω ποτε αλλα καπια στιγμη αρχιζει και κατεβαζει της εφαρμογες. ερωτηση,ητελευταια ρομ ειναι αραγε συμβατη για Ελλαδα?

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...