Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με stock recovery πας να περασεις το zip?

 

Λογικά όχι απ'τη στιγμή που έχει επιλογή για εγκατάσταση από την εξωτερική μνήμη..;)

Link to comment
Share on other sites

Με stock recovery πας να περασεις το zip?

 

Δεν έχω ιδέα αλλά πιθανόν να είναι και στοκ αφού το μόνο που έχω κάνει είναι ροοτ χωρίς να αλλάξω τον κερνελ.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά όχι απ'τη στιγμή που έχει επιλογή για εγκατάσταση από την εξωτερική μνήμη..;)

 

Μα και με stock recovery σου δίνεται αυτή η επιλογή... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Μα και με stock recovery σου δίνεται αυτή η επιλογή... :blink:

 

Σίγουρο; Γιατί παλιότερα δεν υπήρχε αυτό (αν θυμάμαι καλά) κι έχω καιρό να μπω σε stock..

Link to comment
Share on other sites

Το στοκ recovery έχει επιλογή μόνο για την εξωτερική κάρτα μνήμης, όχι για εγκατάσταση από την εσωτερική. Edited by stefan_city
Link to comment
Share on other sites

Το στοκ recovery έχει επιλογή μόνο για την εσωτερική μνήμη, όχι για εγκατάσταση από κάρτα μνήμης.

 

Μάλλον τα μπερδέψαμε Στέφανε, από εσωτερική μνήμη δεν έχει το stock, μόλις θυμήθηκα ότι για εγκατάσταση του philz kernel (για να γίνουμε root δηλαδή) έπρεπε να έχουμε εξωτερικη sd στη συσκευή αναγκαστικά.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τα μπερδέψαμε Στέφανε, από εσωτερική μνήμη δεν έχει το stock, μόλις θυμήθηκα ότι για εγκατάσταση του philz kernel (για να γίνουμε root δηλαδή) έπρεπε να έχουμε εξωτερικη sd στη συσκευή αναγκαστικά.. ;)

 

Όντως. :p

Διόρθωσα και το παραπάνω ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι πρέπει να κάνω για να περάσω το modem;

volume up-home button-power button ταυτοχρονα,επιλεγεις instal zip ,choice zip from exter.card.συγνωμη για την ορθογραφια.εγω ετσι αλλαξα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

volume up-home button-power button ταυτοχρονα,επιλεγεις instal zip ,choice zip from exter.card.συγνωμη για την ορθογραφια.εγω ετσι αλλαξα

 

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά δεν μου βγάζει τέτοια επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά δεν μου βγάζει τέτοια επιλογή.

 

Εννοείται πως τα κουμπιά τα πατάς ενώ το κινητό είναι κλειστό.

Και το zip πρέπει να το έχεις βάλεις σε μια sd καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως τα κουμπιά τα πατάς ενώ το κινητό είναι κλειστό.

Και το zip πρέπει να το έχεις βάλεις σε μια sd καρτα.

 

Ναι εννοείται ότι μπαίνω σε αυτό το μενού αλλά δεν λειτουργεί η διαδικασία. Αν δεν βαριέσαι δες την ακριβώς προηγούμενη σελίδα που έχω βάλει και φωτογραφία με το μήνυμα που μου βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοείται ότι μπαίνω σε αυτό το μενού αλλά δεν λειτουργεί η διαδικασία. Αν δεν βαριέσαι δες την ακριβώς προηγούμενη σελίδα που έχω βάλει και φωτογραφία με το μήνυμα που μου βγάζει.

 

Από ότι είδα έχεις δοκιμάσει να το ξανακατεβάσεις οπότε μάλλον δεν φταίει αυτό.

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω παραπάνω γιατί δεν μου έχει ξανατύχει..

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοείται ότι μπαίνω σε αυτό το μενού αλλά δεν ουργεί η διαδικασία. Αν βαριέσαι δες την ακριβώς προηγούμενη σελίδα που έχω βάλει και φωτογραφία με το μήνυμα που μου βγάζει.

 

Τσάμπα παιδεύεσαι αφού δεν έχεις βάλει καν cwm.

Βρες στο xda να βάλεις cwm ή ακολούθησε τη διαδικασία στον οδηγό για root σε jellybean ( που υποθέτω ότι έχεις ).

Link to comment
Share on other sites

1 μήνα μετά το root και τα προβλήματα που αντιμετωπίζω λέω να το ξαναπειράξω.Να του περάσω πάλι την JB 4.1.2 από Cosmote (μέσο odin) ή έχει βγεί κάτι άλλο ? αν και δεν θα ήθελα στην παρούσα φάση να μπλέξω με custom μέχρι να δώ ότι η συσκευή λειτουργεί σωστά. Edited by Vasilis_07

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

1 μήνα μετά το root και τα προβλήματα που αντιμετωπίζω λέω να το ξαναπειράξω.Να του περάσω πάλι την JB 4.1.2 από Cosmote (μέσο odin) ή έχει βγεί κάτι άλλο ? αν και δεν θα ήθελα στην παρούσα φάση να μπλέξω με custom έχρι να δώ ότι η συσκευή λειτουργεί σωστά.

 

τι προβληματα εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Μετά την επίσημη αναβάθμιση που του πέρασα η συσκευή μετά από μερικές μέρες έφαγε ένα γερό κόλλημα (του είχα κάνει root με kernel PhilZ-cwm6-XWLSD-OXX-4.93.6-signed). Έκανα factory reset-cache reset και επανήλθε αλλά από εκεί και πέρα έχω την αίσθηση ότι δεν αποκρίνεται σωστα πχ τα logo έναρξης-τερματισμού του Galaxy δεν έχουν ήχο.

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Μετά την επίσημη αναβάθμιση που του πέρασα η συσκευή μετά από μερικές μέρες έφαγε ένα γερό κόλλημα (του είχα κάνει root με kernel PhilZ-cwm6-XWLSD-OXX-4.93.6-signed). Έκανα factory reset-cache reset και επανήλθε αλλά από εκεί και πέρα έχω την αίσθηση ότι δεν αποκρίνεται σωστα πχ τα logo έναρξης-τερματισμού του Galaxy δεν έχουν ήχο.

 

το logo τερματισμου, αν θυμαμαι καλα δεν εχει ουτε εμενα ηχο. κατα τ' αλλα οι ηχοι της συσκευης λειτουργουν;

Link to comment
Share on other sites

Ναι όλα οκ από ήχο. Από ότι θυμάμαι πρίν του περάσω τον kernel PhilZ-cwm6-XWLSD-OXX-4.93.6-signed είχαν ήχο τα logo. Επίσης ένα άλλο θέμα είναι ότι δεν μπορεί να συνδεθεί η συσκευή με το kies.

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Ναι όλα οκ από ήχο. Από ότι θυμάμαι πρίν του περάσω τον kernel PhilZ-cwm6-XWLSD-OXX-4.93.6-signed είχαν ήχο τα logo. Επίσης ένα άλλο θέμα είναι ότι δεν μπορεί να συνδεθεί η συσκευή με το kies.

 

εχεις ενεργοποιησει τον εντοπισμο σφαλματων usb; αν εισαι root, ισως γι' αυτο να μη συνδεεται.

Link to comment
Share on other sites

εχεις ενεργοποιησει τον εντοπισμο σφαλματων usb; αν εισαι root, ισως γι' αυτο να μη συνδεεται.

 

Από το Galaxy το βλέπω αυτό ? Έχω κατεβάσει την XWLSW (16 Μαΐου 2013) 4.1.2 Ελληνικό firmware. Sales code EUR να την περάσω ? Με odin ?

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Από το Galaxy το βλέπω αυτό ? Έχω κατεβάσει την XWLSW (16 Μαΐου 2013) 4.1.2 Ελληνικό firmware. Sales code EUR να την περάσω ? Με odin ?

 

πας ρυθμισεις, επιλογες προγραμματιστη και το τσεκαρεις. νομιζω το kies θελει να ειναι ενεργοποιημενος ο εντοπισμος σφαλματων.

 

η LSW ειναι η πιο προσφατη εκδοση που εχει βγει, και κατα τη γνωμη μου η καλυτερη. μπορεις να την περασεις με odin, περιγραφεται στην 1η σελιδα η διαδικασια, αλλα εχε υποψη σου οτι αν η συσκευη σου δεν ειναι ελληνικη unbranded μαλλον θα εισαι εκτος εγγυησης

Link to comment
Share on other sites

πας ρυθμισεις, επιλογες προγραμματιστη και το τσεκαρεις. νομιζω το kies θελει να ειναι ενεργοποιημενος ο εντοπισμος σφαλματων.

 

η LSW ειναι η πιο προσφατη εκδοση που εχει βγει, και κατα τη γνωμη μου η καλυτερη. μπορεις να την περασεις με odin, περιγραφεται στην 1η σελιδα η διαδικασια, αλλα εχε υποψη σου οτι αν η συσκευη σου δεν ειναι ελληνικη unbranded μαλλον θα εισαι εκτος εγγυησης

 

Σε ευχαριστώ πολύ θα το κοιτάξω. Και τώρα που έχω κάνει root ουσιαστικά εκτός εγγύησης δεν είμαι ? :rolleyes:

Samsung Galaxy Tab 10.1 ICS 4.0.4, stock

Samsung Galaxy S II Jelly Bean 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...