Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οσα κινητα πωλουνται στα ελληνικα καταστηματα, ειναι απο Ευρώπη. αν θες επιβεβαιωση, ρωτας απο ποια χωρα προερχεται η συσκευη και αν εχει εγγυηση (ισως λεει και στο κουτι κατι για την προελευση, δεν θυμαμαι).

 

αν κανουν πως δεν το δεχονται, φανταζομαι πως θα αλλαξουν γνωμη αν ακουσουν για καταγγελια στη γενικη γραμματεια καταναλωτη.

 

Οτι και να λες δεν τον πειθεις.

Μπορει να ειναι και απο Ινδια η Αφγανισταν μερια το κινητο του:lol:.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο το ιμει φαινετε η χώρα προέλευσης. Περισσότερες πληροφορίες από wikipedia. Απαγορεύεται πλεον η πωληση συσκευής στην ευρώπη που δεν καλύπτεται από πανευρωπαϊκη εγγύηση για τουλάχιστον 2 χρόνια. Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

οσα κινητα πωλουνται στα ελληνικα καταστηματα, ειναι απο Ευρώπη. αν θες επιβεβαιωση, ρωτας απο ποια χωρα προερχεται η συσκευη και αν εχει εγγυηση (ισως λεει και στο κουτι κατι για την προελευση, δεν θυμαμαι).

 

αν κανουν πως δεν το δεχονται, φανταζομαι πως θα αλλαξουν γνωμη αν ακουσουν για καταγγελια στη γενικη γραμματεια καταναλωτη.

Φίλε το ότι το κάθε μαγαζί λέει ότι έχει πάρει ευρωπαϊκή εγγύηση δεν σημαίνει ότι έχει κιόλας γιατί μπορεί να το λέει για να το πουλήσει οπότε......

 

Απο το ιμει φαινετε η χώρα προέλευσης. Περισσότερες πληροφορίες από wikipedia. Απαγορεύεται πλεον η πωληση συσκευής στην ευρώπη που δεν καλύπτεται από πανευρωπαϊκη εγγύηση για τουλάχιστον 2 χρόνια.

Και πώς μπορούμε να ξέρουμε από το ιμει από που είναι;

Υπάρχει κανένα πρόγραμμα για αυτό;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Και πώς μπορούμε να ξέρουμε από το ιμει από που είναι;

Υπάρχει κανένα πρόγραμμα για αυτό;

 

Από το google και wiki... Γι'αυτό έγραψα περισσότερα στη wikipedia

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Από το google και wiki... Γι'αυτό έγραψα περισσότερα στη wikipedia

Τωρα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΕ ΕΧΑΣΑ.....

 

Δηλαδη τι εννοεις γραφωντας το ιμει στο google σου λεει απο που ειναι το κινητο σου?

Γιατι εγραψα για να το τεσταρω το ιμει του κινητου μου στο google & wikipedia και ΔΕΝ μου εβγαλε κανενα αποτελεσμα οποτε....

 

Για εξηγησε το λιγο περισσοτερο αυτο σε παρακαλω πολυ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΕ ΕΧΑΣΑ.....

 

Δηλαδη τι εννοεις γραφωντας το ιμει στο google σου λεει απο που ειναι το κινητο σου?

Γιατι εγραψα για να το τεσταρω το ιμει του κινητου μου στο google & wikipedia και ΔΕΝ μου εβγαλε κανενα αποτελεσμα οποτε....

 

Για εξηγησε το λιγο περισσοτερο αυτο σε παρακαλω πολυ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

 

Κι όμως εγώ έβαλα στο Google ένα ΙΜΕΙ στην τύχη και μου έβγαλε ότι πρόκειται για τη συσκευή του fits.. :lol:

 

Βρε'συ ψάξε για "ΙΜΕΙ" και "χώρες που απευθύνονται", κάτι τέτοιο τέλος πάντων..είναι δυνατόν να βγάζει το κάθε ΙΜΕΙ ξεχωριστά και τη χώρα στην οποία ανήκει; Επίσης ο φίλος μίλησε και για Wikipedia, αυτό το έψαξες καθόλου η δεν βόλευε..;:D

Link to comment
Share on other sites

Let me google that for you...

 

Δες τα 2 πρώτα. Το πρώτο θα σου πει αν είναι κλεμμένο ή όχι... στο δεύτερο, δες το "Primary Market"... αν λέει Europe τότε είναι ευρωπαϊκό και καλύπτεται από ευρωπαϊκή εγγύηση.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Στο 2 λινκ μου εβγαλε οτι ειναι απο ευρωπη γιατι για το πρωτο μου εβγαλε απλα οτι ειναι καθαρο δηλαδη ουτε κλεμενο, ουτε χαμενο.

Αυτα μου εβγαλε βαζωντας το ιμει μου.

 

Information on range assignment

Est. Date of Range Issuance Around Q1 2012

Reporting Body British Approvals Board of Telecommunications (BABT)

Primary Market Europe

Legal Basis for Allocation EU R&TTE Directive

 

Αυτα τα στοιχεια ρε παιδια ειναι ομως πραγματικα ή εικονικα?

Εν ολιγη ισχυουν ή οχι και να μην τα εμπιστευομαι?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

ας συνεχίσουμε να μιλάμε για τα updates και όχι για άσχετα όπως το IMEI ή για το αν πρέπει να εμπιστευόμαστε η όχι... αισθάνομαι ότι τρολλάρω κι εγώ, και δεν μου αρέσει. Σχετικά με το ιμει, ρώτα τη samsung γιατί οτιδήποτε άλλο δεν θα σε καλύψει και θα είναι θέμα αμφισβήτησης / ερώτησης, που προσωπικά θεωρώ τρολλάρισμα... ας μην σπαταλάμε τον χρόνο μας σε ανούσια πράγματα

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!

Έχω εγκαταστήσει εδώ και κάμποσο καιρό την LSN, την οποία θεωρώ ως καλύτερη από τις έως τώρα εκδόσεις που έχω δοκιμάσει (ΚΑΙ σχετικά με τη διάρκεια της μπαταρίας).

Εδώ και 2-3 εβδομάδες όμως, κάθε φορά που πρέπει να κάνω μία ενημέρωση, μου εμφανίζεται το μήνυμα που φαίνεται στο πρώτο screenshot και η ενημέρωση σταματάει. Έχω αναγκαστεί να διαγράψω αρκετές εφαρμογές, όμως το πρόβλημα συνεχίζεται. Χτες όμως, και μετά από μία-δύο αποτυχημένες προσπάθειες, η μία μετά την άλλη έγιναν όλες οι ενημερώσεις! Ακόμα και οι "βαριές-βαριές".

Επισυνάπτω και ένα screenshot από το "χώρο αποθήκευσης".

Τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!

Έχω εγκαταστήσει εδώ και κάμποσο καιρό την LSN, την οποία θεωρώ ως καλύτερη από τις έως τώρα εκδόσεις που έχω δοκιμάσει (ΚΑΙ σχετικά με τη διάρκεια της μπαταρίας).

Εδώ και 2-3 εβδομάδες όμως, κάθε φορά που πρέπει να κάνω μία ενημέρωση, μου εμφανίζεται το μήνυμα που φαίνεται στο πρώτο screenshot και η ενημέρωση σταματάει. Έχω αναγκαστεί να διαγράψω αρκετές εφαρμογές, όμως το πρόβλημα συνεχίζεται. Χτες όμως, και μετά από μία-δύο αποτυχημένες προσπάθειες, η μία μετά την άλλη έγιναν όλες οι ενημερώσεις! Ακόμα και οι "βαριές-βαριές".

Επισυνάπτω και ένα screenshot από το "χώρο αποθήκευσης".

Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Δοκίμασε να κάνεις clear cache του play store.. Ρυθμίσεις -> Διαχείριση Εφαρμογών -> Καρτέλα "Όλα". Βρίσκεις την εφαρμογή του Play Store και του κάνεις clear. Και πες μας αν έγινε τίποτα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Που πάμε και βλέπουμε τι csc έχουμε;

 

Εγώ νομίζω πως είμαι EUR αλλά φοράω τη Nordic LSS. Πως το κάνω NEE ώστε να παίρνω αυτόματα τις ενημερώσεις μέσω OTA (τί είναι αυτό ακριβώς) και να μην μπαίνω στη διαδικασία του ODIN και φτιάξιμο κινητού από την αρχή;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις clear cache του play store.. Ρυθμίσεις -> Διαχείριση Εφαρμογών -> Καρτέλα "Όλα". Βρίσκεις την εφαρμογή του Play Store και του κάνεις clear. Και πες μας αν έγινε τίποτα.. ;)

Το 'κανα, αλλά τζίφος...

Στο δεύτερο update (το πρώτο για το acrobat πέρασε κανονικά) έβγαλε το ίδιο μήνυμα μόλις τέλειωσε το download και πήγαινε να ξεκινήσει την εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Που πάμε και βλέπουμε τι csc έχουμε;

 

Εγώ νομίζω πως είμαι EUR αλλά φοράω τη Nordic LSS. Πως το κάνω NEE ώστε να παίρνω αυτόματα τις ενημερώσεις μέσω OTA (τί είναι αυτό ακριβώς) και να μην μπαίνω στη διαδικασία του ODIN και φτιάξιμο κινητού από την αρχή;;;;

 

Αν εισαι root, το βλεπεις (και το αλλαζεις σε οτι θελεις εσυ) με την εφαρμογη csc select...

Προσοχη ομως, αλλαζοντας csc γινεται επαναφορα εργ. ρυθμισεων!!!!!

ΟΤΑ σημαινει Over The Air...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι root, το βλεπεις (και το αλλαζεις σε οτι θελεις εσυ) με την εφαρμογη csc select...

Προσοχη ομως, αλλαζοντας csc γινεται επαναφορα εργ. ρυθμισεων!!!!!

ΟΤΑ σημαινει Over The Air...

 

Ευχαριστώ πολύ Stabill. Κρίμα και πάνω που έστησα το κινητό. Άρα καλύτερα να περιμένω την επόμενη έκδοση της Nordic, αν είναι καλή, και να το κάνω. Thks again.

 

Stabill για να σιγουρευτώ, το CSC το βλέπεις ΜΟΝΟ μέσω αυτής της εφαρμογής και το αλλάζεις μετέπειτα;

Edited by Stakantzi
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Stabill. Κρίμα και πάνω που έστησα το κινητό. Άρα καλύτερα να περιμένω την επόμενη έκδοση της Nordic, αν είναι καλή, και να το κάνω. Thks again.

 

Stabill για να σιγουρευτώ, το CSC το βλέπεις ΜΟΝΟ μέσω αυτής της εφαρμογής και το αλλάζεις μετέπειτα;

 

Δεν ειμαι σιγουρος... δεν θυμαμαι κιολας!!! Εγω ετσι το ειδα...

Να ξερεις οτι αν εισαι root, μπορεις να κανεις το εξης:

Παιρνεις nandroid backup, αλλαζεις το csc (γινεται factory reset), επαναφερεις το nandroid backup που ειχες παρει νωριτερα και εχεις την συσκευη σου οπως πριν αλλα με το νεο csc (δεν το επηρεαζει το backup)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Ηθελα να ρωτησω σχετικα με τους dorimanx kernels.

Φοραω την rervolt jb stable 4.3 η οποια ηταν σε συνδυασμο με τον dori 9.14 και παρατηρησα μεγαλη καταναλωση στην μπαταρια εχθες και σημερα, παρολο που δεν χρησιμοποιησα σχεδον καθολου την συσκευη.

 

Εχθες για την ακριβεια απο τις δεκα το πρωι που το εβγαλα απο την φορτιση, στις 7 περιπου το απογευμα ειχε πεσει στο 88% χωρις να πειραξω καθολου το τηλεφωνο.

Σημερα μονο με χρηση wifi λιγο twitter και 5 λεπτακια youtube τωρα που γραφω εδω ειμαι με 78%.

 

Η γνωμη σας για τους συγκεκριμενους kernel ποια ειναι? Θεωρουνται ενεργοβοροι πολυ?

Αν ναι ποιος θα ηταν ενας καλος Kernel σε συνδυασμο παντα με την rom που εχω περασει?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Ηθελα να ρωτησω σχετικα με τους dorimanx kernels.

Φοραω την rervolt jb stable 4.3 η οποια ηταν σε συνδυασμο με τον dori 9.14 και παρατηρησα μεγαλη καταναλωση στην μπαταρια εχθες και σημερα, παρολο που δεν χρησιμοποιησα σχεδον καθολου την συσκευη.

 

Εχθες για την ακριβεια απο τις δεκα το πρωι που το εβγαλα απο την φορτιση, στις 7 περιπου το απογευμα ειχε πεσει στο 88% χωρις να πειραξω καθολου το τηλεφωνο.

Σημερα μονο με χρηση wifi λιγο twitter και 5 λεπτακια youtube τωρα που γραφω εδω ειμαι με 78%.

 

Η γνωμη σας για τους συγκεκριμενους kernel ποια ειναι? Θεωρουνται ενεργοβοροι πολυ?

Αν ναι ποιος θα ηταν ενας καλος Kernel σε συνδυασμο παντα με την rom που εχω περασει?

 

Ο μαμά rooted :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ο μαμά rooted :cool:

 

Μα ο μαμα της συγκεκριμενης rom, ηταν ο dori 9.14.

Επισης να προσθεσω πως τσεκαρα με την βοηθεια ενος φιλου εδω το log απο better battery stats και δεν βρηκαμε κατι υποπτο ουτε σε καποια εφαρμογη

ουτε στα wakelocks γενικοτερα.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μα ο μαμα της συγκεκριμενης rom, ηταν ο dori 9.14.

Επισης να προσθεσω πως τσεκαρα με την βοηθεια ενος φιλου εδω το log απο better battery stats και δεν βρηκαμε κατι υποπτο ουτε σε καποια εφαρμογη

ουτε στα wakelocks γενικοτερα.

 

Τον stock λέω

Link to comment
Share on other sites

Το 'κανα, αλλά τζίφος...

Στο δεύτερο update (το πρώτο για το acrobat πέρασε κανονικά) έβγαλε το ίδιο μήνυμα μόλις τέλειωσε το download και πήγαινε να ξεκινήσει την εγκατάσταση.

 

Κάνε μια επανεκκίνηση στη συσκευή σου. Μου το έχει παρουσιάσει και μένα αυτό με κάποιες εφαρμογές και μετά στρώνει με επανεκκίνηση συσκευής...

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, εμένα το Kies μου φέρνει το εξής firmware ( στην εικόνα ). Ποιό είναι? Ice Cream Sandwich ή Jelly Bean?

 

Είμαι ακόμα σε Gingerbread (ναι, το έχω αφήσει αρκετό καιρό χωρίς upgrade..μην βαράτε) :P

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, εμένα το Kies μου φέρνει το εξής firmware ( στην εικόνα ). Ποιό είναι? Ice Cream Sandwich ή Jelly Bean?

 

Είμαι ακόμα σε Gingerbread (ναι, το έχω αφήσει αρκετό καιρό χωρίς upgrade..μην βαράτε) :P

 

JB ειναι.:)

Link to comment
Share on other sites

WOW! Αλήθεια?

 

Δηλαδή να το κατεβάσω κανονικά? Την συσκευή την είχα αγοράσει απο ένα internetiκό μαγαζί, εδώ Ελλάδα (Αθήνα).

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...