Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα μονο wipe cache μου βγαζει στο ρεκοβερη...το wipe dalvik δεν ξερω πως γινεται κτλ. Εγω οταν αλλαζω ρομ κτλ...κανω φαντορυ ρεσετ και wipe cache απο ρεκοβερη η αλλιως επαναφορα μεσσ απο το τηλ με τικαρισμα για διαγραφη που εχει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το factory reset (επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων), μαζί με αλλά δυο wipes (wipe cache & wipe dalvik) είναι πάντα απαραίτητα όταν περνάς μια νέα Ρομ. Υπάρχουν πολλοί οδηγοί στο myphone που θα σε βοηθήσουν.. Για τσεκαρε τους.. ;)

Και αν καποιος θελει απλα να περασει μια αλλη ρομ ΧΩΡΙΣ να κανει ρουτ πως θα κανει αυτα τα δυο wipes?

Υπαρχει εναλλακτικός τροπος?

Link to comment
Share on other sites

Και αν καποιος θελει απλα να περασει μια αλλη ρομ ΧΩΡΙΣ να κανει ρουτ πως θα κανει αυτα τα δυο wipes?

Υπαρχει εναλλακτικός τροπος?

 

Δεν απαιτούν δικαιώματα root. Οπότε τα κάνει οποιοσδήποτε..

Link to comment
Share on other sites

Και αν καποιος θελει απλα να περασει μια αλλη ρομ ΧΩΡΙΣ να κανει ρουτ πως θα κανει αυτα τα δυο wipes?

Υπαρχει εναλλακτικός τροπος?

 

Δεν απαιτούν δικαιώματα root. Οπότε τα κάνει οποιοσδήποτε..

 

απλα στο official recovery δεν υπαρχει το wipe dalvik cache, οποτε δεν το κανεις και κανεις τα υπολοιπα. παλι μια χαρα θα λειτουργει η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

απλα στο official recovery δεν υπαρχει το wipe dalvik cache, οποτε δεν το κανεις και κανεις τα υπολοιπα. παλι μια χαρα θα λειτουργει η συσκευη.

 

Σίγουρα ρε συ δεν είναι στο advanced? Γιατί είχα αυτή την εντύπωση? :rolleyes:

Όπως και να'χει τα 2 αλλά είναι τα πιο σημαντικά.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ρε συ δεν είναι στο advanced? Γιατί είχα αυτή την εντύπωση? :rolleyes:

Όπως και να'χει τα 2 αλλά είναι τα πιο σημαντικά.

 

Σιγουρα. μαλιστα, δεν θυμαμαι καν αν εχει την επιλογη advanced το official.:)

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα. μαλιστα, δεν θυμαμαι καν αν εχει την επιλογη advanced το official.:)

 

Ναι ο stock kernel δεν εχει advanced επιλογη.

Σε αυτη την περιπτωση αν θες αλλαζεις kernel και βαζεις καποιον custom, αλλα οπως λεει και ο Giov δεν ειναι απαραιτητο τοσο πολυ

οσο τα αλλα δυο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

η εκδοση odin 1.85 ειναι καλυτερη απο την 3.07 που κυκλοφορει?

 

Για το S2 ναι, έχουν παρατηρηθεί διάφορα με το 3.07 κατά καιρούς στη συγκεκριμένη συσκευή.;)

Link to comment
Share on other sites

Το factory reset (επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων), μαζί με αλλά δυο wipes (wipe cache & wipe dalvik) είναι πάντα απαραίτητα όταν περνάς μια νέα Ρομ. Υπάρχουν πολλοί οδηγοί στο myphone που θα σε βοηθήσουν.. Για τσεκαρε τους.. ;)

 

καλησπερα,αρα οι διαδικασιες ειναι οι εξης¨

1.επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

2.απο official recovery wipe cache και μετα wipe cache partition

3.εγκατασταση 4.1.2

4.επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

5.απο official recovery wipe cache και μετα wipe cache partition.

και ειμαστε ετοιμοι.σωστα?

 

αυτο με το insane chip?παιζει ρολο?

Edited by axl21
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,αρα οι διαδικασιες ειναι οι εξης¨

1.επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

2.απο official recovery wipe cache και μετα wipe cache partition

3.εγκατασταση 4.1.2

4.επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

5.απο official recovery wipe cache και μετα wipe cache partition.

και ειμαστε ετοιμοι.σωστα?

 

αυτο με το insane chip?παιζει ρολο?

 

Απαξ και περασεις την 4.1.2 δεν χρειαζεται να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μεσα απο τις ρυθμισεις, μπορεις

και μεσα απο recovery να κανεις wipe data. Δεν θα εχεις προβλημα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Η καινουργια εκδοση σκανδιναβικη ειναι τραγικη...απο θεμα μπαταριας...θεμα κολληματων κ τελος με τραγικη καμερα...αν ειναι καλυτερη η lsd απο την lsj ας μοθ πει να την αλλαξω..
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει πλέων την ωμέγα. Όλα δείχνουν καλά. Θέλω μόνο κάποιος να μου πει πως μπορώ να σβήσω εφαρμογές της rom α και κάποια εφαρμογή να κουμαντάρω της εφαρμογές που ξεκινάνε κατά την εκκίνηση του τηλεφώνου
Galaxy SII
Link to comment
Share on other sites

Η καινουργια εκδοση σκανδιναβικη ειναι τραγικη...απο θεμα μπαταριας...θεμα κολληματων κ τελος με τραγικη καμερα...αν ειναι καλυτερη η lsd απο την lsj ας μοθ πει να την αλλαξω..

 

Οταν την εβαλες εκανες Factory reset ;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Η καινουργια εκδοση σκανδιναβικη ειναι τραγικη...απο θεμα μπαταριας...θεμα κολληματων κ τελος με τραγικη καμερα...αν ειναι καλυτερη η lsd απο την lsj ας μοθ πει να την αλλαξω..

 

φιλε μου κατι εχεις κανει λαθος....εχω απο custom 4.0.4 ειμαι και η σκανδιναβικη 4.1.2 κυριολεκτικα πεταει και ειναι πιο smooth...νταξει οτι ισως κραταει η μπαταρια λιγοτερο πιστευω δεν ειναι και τοσο τραγικο..!πραγματικα το κινητο αλλαξε τελειως!

Link to comment
Share on other sites

Ωμέγα v20 μετά από 3 ώρες 78% μπαταρία. . . ???? Μήπως θέλει καμιά μαγκιά? Σαν πολύ γρήγορα δεν έπεσε?
Galaxy SII
Link to comment
Share on other sites

Ωμέγα v20 μετά από 3 ώρες 78% μπαταρία. . . ???? Μήπως θέλει καμιά μαγκιά? Σαν πολύ γρήγορα δεν έπεσε?

 

Μηπως περασες πολλες photos, videos κλπ. και σου κανει κανενα media scanning? Εγω οταν πηγα στην official 4.1.2 ειχα πολλα προβληματακια με την μπαταρια, μονο ομως την πρωτη ημερα... (δεν ξερω αν ισχυει αυτο σε custom γιατι με την Cyanogen δεν ειχα κανεναν θεμα.... απλα αναρωτιεμαι...)... ή μηπως περασες τιποτα "παραξενες" εφαρμογες?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπα τίποτα . ... :mad:

 

Καπου στο forum υπαρχει ειδικο κομματι για τις Omega (νομιζω στις Τροποποιησεις/Βελτιωσεις)... Για ρωτησε τα παιδια εκει...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κατι εχεις κανει λαθος....εχω απο custom 4.0.4 ειμαι και η σκανδιναβικη 4.1.2 κυριολεκτικα πεταει και ειναι πιο smooth...νταξει οτι ισως κραταει η μπαταρια λιγοτερο πιστευω δεν ειναι και τοσο τραγικο..!πραγματικα το κινητο αλλαξε τελειως!

 

Εγω εχω την lsj που βγηκε προσφατα εσυ λογικα εχεις την lsd. Μπαταρια απο τις 5:30 το πρωι μεχρι τις 6:30 το πρωι με 3g internet κ να εχει πεσει στο 75% ειναι χαλια. Με 403 eur που ειχα η μπαταρια θα ηταν στο 90%. Επισης μ βγαζει χειτερη φωτο κ μεσα στην οθονη μου κανει κ κατι περιεργες διακρητικες γραμμες σαν πολυ χαλια pixel να εχει

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την lsj που βγηκε προσφατα εσυ λογικα εχεις την lsd. Μπαταρια απο τις 5:30 το πρωι μεχρι τις 6:30 το πρωι με 3g internet κ να εχει πεσει στο 75% ειναι χαλια. Με 403 eur που ειχα η μπαταρια θα ηταν στο 90%. Επισης μ βγαζει χειτερη φωτο κ μεσα στην οθονη μου κανει κ κατι περιεργες διακρητικες γραμμες σαν πολυ χαλια pixel να εχει

 

εγω με την LSJ δεν εχω καποιο απο αυτα τα προβληματα. βεβαια, δεν χρησιμοποιω και πολυ 3G internet, οποτε δεν μπορω να ξερω την καταναλωση της μπαταριας σε αυτη την περιπτωση. εκανες factory reset και wipe cache κλπ μετα τη μεταβαση απο την 4.0.3;

Link to comment
Share on other sites

εγω με την LSJ δεν εχω καποιο απο αυτα τα προβληματα. βεβαια, δεν χρησιμοποιω και πολυ 3G internet, οποτε δεν μπορω να ξερω την καταναλωση της μπαταριας σε αυτη την περιπτωση. εκανες factory reset και wipe cache κλπ μετα τη μεταβαση απο την 4.0.3;

 

Κανονικα ολα. Πριν κ μετα την εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα ολα. Πριν κ μετα την εγκατασταση.

 

Μπορεί να μην "έκατσε" καλά η ROM. Δοκίμασε να την ξαναπεράσεις, γιατί εγώ που έχω τι σκανδιβική (όχι την τελευταία, αλλά δεν νομίζω να έγινε τόσο χειρότερη) δεν έχω κανένα από τα προβλήματα που λες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή σαρακοστή. Κατέβασα το αρχεί ομε την Νορβιγική και προσπάθησα να την βάλω μέσω odin αλλά δεν μπόρεσε να γίνει. Την διαδικασία με odin την έχω κάνει πολλές φορές. Βρίσκει την com του κινητού ξεκινάει αλλά βγάζει fail. Ξανακατέβασα το αρχείο μήπως έγινε τίποτα στο download αλλά τα ίδια. έχει κανείς καμιά ιδέα; Ευχαριστώ. :D:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή σαρακοστή. Κατέβασα το αρχεί ομε την Νορβιγική και προσπάθησα να την βάλω μέσω odin αλλά δεν μπόρεσε να γίνει. Την διαδικασία με odin την έχω κάνει πολλές φορές. Βρίσκει την com του κινητού ξεκινάει αλλά βγάζει fail. Ξανακατέβασα το αρχείο μήπως έγινε τίποτα στο download αλλά τα ίδια. έχει κανείς καμιά ιδέα; Ευχαριστώ. :D:D

 

ποια εκδοση του odin χρησιμοποιησες?γενικα ειναι καλυτερα να χρησιμοποιησεις την 1.85...!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...