Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κολλαει στο formatting /data!!!!!!:(:(:(:(:(:(

 

Αν είσαι σε περιοχή της Αττικής μπορώ να σε βοηθήσω εγώ με αντάλλαγμα έναν καφέ :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν είσαι σε περιοχή της Αττικής μπορώ να σε βοηθήσω εγώ με αντάλλαγμα έναν καφέ :)

 

Πείτε που να έρθω και γω αν κερνατε.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πείτε που να έρθω και γω αν κερνατε.. ;)

 

O mpregos θα κεράσει :p

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

O mpregos θα κεράσει :p

 

Δεν απαντάει όμως.. άκουσε για κέρασμα και κάνει τον κινέζο!!..

Σαν να του πέρασε το πρόβλημα με το κινητό.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν απαντάει όμως.. άκουσε για κέρασμα και κάνει τον κινέζο!!..

Σαν να του πέρασε το πρόβλημα με το κινητό.. :lol:

 

Η θα κερασω καφε η θα το παω αυριο στο service και θα το παιξω ανηξερος οτι το εκανα restart και κολλαει στο logo :samsung galaxy sii

 

Με συμφερει ο καφες γιατι θα ειναι γρηγορος και στανταρ τιμη.....ενω με τον επισημο τροπο. ?..χρονος απροσδιοριστος...

 

Παντως του εκανα repartition me pit file επισημο που βρηκα απο xda του φορεσα και επισημη vodafone lp9 νομιζω ειναι.και ξεπερασε το σημειο που κολλαει αλλα δεν μπαινει μεσα -περιμενα κανα 15 λεπτο στο σημα του galaxy που ειναι σαν αστραοπη....και ξαναμπηκα στο μενου του recovery για να κανω wipe data,....αλλα γιοκ....

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους!Επειδη σκιαχτηκα λιγο με την ειδηση οτι η επισημη αναβαθμιση σε jb θα γινεται μονο απο kies,συνδεσα το κινητο στο kies και ενω το αναγνωριζει αναφερει οτι η δυνατοτητα αναβαθμισης δεν ειναι δυνατη.Αυτο φαινεται και στη κεντρικη οθονη οπου το παρον firmware που φοραει το κινητο μ (που ειναι και το επισημο lp7 με csc eur) δεν αναγραφεται πουθενα!Καμμια ιδεα για επιλυση του προβληματος?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω ότι είναι τούβλο και πάει για μητρική

 

Όχι ρε αφού ανοίγει

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε αφού ανοίγει

 

Το τηλέφωνο ανοίγει, αλλά η nand μάλλον έχει πάει για βρούβες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

έκανα πάλι μακακια......

Λοιπόν, είχα official 4.0.3 vodafone και σηκώθηκα το πρωί και λέω να του βάλω την superNexus 4.1.2. Δεν θυμάμαι αν ήμουν root αλλά είχα βάλει του TouchWiz από το S3.

Έτσι κατεβάζω το CWM.zip και τα αρχεία για την custom Rom. Μπαίνω σε recovery και φορτώνω το cwm. και πάω να κάνω wipe.

Και εκεί έγινε το party..... κόλλησε το wipe/data !!!!!!!!!!!!!!!!!

δεν ξερώ γιατί,......την διαδικασία την έχω κάνει και άλλες φορές.

 

Τώρα το έβαλα σε download mode και έβαλα την official vodafone πάλι . αλλα το κινητό κολλάει στο logo galaxy sii..

 

 

Τι κάνω τώρα??????

κοιτα λίγο απο εδώ και κάτω αν είναι ιδια τα συμπτώματα εγώ το επανεφερα και παιζει τζάμι

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4455498#post4455498

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα factory reset και τσεκαρα και το delete usb storage η sdcard (δε θυμαμαι τι ελεγε ) και το κιν ανοιγει δειχνει samsung galaxys2 gt19100 και ξανακλεινει. 4.0.3 stock με siyah kernel φοραγα. καμια ιδεα για το τι να κανω αλλα και για το τι εφταιγε ? εχω παει σε s3, το wipe το κανω για να το παρει η αδερφη αυτο και εχω χασει επισοδια με το s2.

 

EDIT :το περιεργο ειναι οτι με 4 πατηματα στο home button (toggle του siyah kernel για αρνητικα χρωματα) γινεται η οθονη ασπρη που σημαινει οτι το κιν ειναι ανοιχτο απλα δε κανει τιποτα....

recovery mode δε μπαινει , μπαινει ομως download mode. Να φλασαρω 4.0.4 απο πανω ?

Edited by lucifsg
Link to comment
Share on other sites

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

Αυτο πεστο σε μερικους που λεγανε οτι θα αργησει υπερβολικα μεχρι και ποιο μετα απο φεβρουαριο λεγανε καποιοι....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα factory reset και τσεκαρα και το delete usb storage η sdcard (δε θυμαμαι τι ελεγε ) και το κιν ανοιγει δειχνει samsung galaxys2 gt19100 και ξανακλεινει. 4.0.3 stock με siyah kernel φοραγα. καμια ιδεα για το τι να κανω αλλα και για το τι εφταιγε ? εχω παει σε s3, το wipe το κανω για να το παρει η αδερφη αυτο και εχω χασει επισοδια με το s2.

 

EDIT :το περιεργο ειναι οτι με 4 πατηματα στο home button (toggle του siyah kernel για αρνητικα χρωματα) γινεται η οθονη ασπρη που σημαινει οτι το κιν ειναι ανοιχτο απλα δε κανει τιποτα....

recovery mode δε μπαινει , μπαινει ομως download mode. Να φλασαρω 4.0.4 απο πανω ?

Ναι πέρνα μια επίσημη .

Αν έχεις το "επικίνδυνο" chip περνα μια 4.0.3 μήπως και κολλήσει στο άνοιγμα και χρειαστει να κάνεις wipe data μέσα απο recovery mode .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι πέρνα μια επίσημη .

Αν έχεις το "επικίνδυνο" chip περνα μια 4.0.3 μήπως και κολλήσει στο άνοιγμα και χρειαστει να κάνεις wipe data μέσα απο recovery mode .

 

Σε recovery στο s2 με πανω ηχου home και close button δε μπαινει ? γιατι τα παταω και δε κανει τιποτα για την ωρα. μονο σε download μπαινει.

Link to comment
Share on other sites

Σε recovery στο s2 με πανω ηχου home και close button δε μπαινει ? γιατι τα παταω και δε κανει τιποτα για την ωρα. μονο σε download μπαινει.

Πατημένο πάνω volume key, με home key, και power .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

δε κανει τιποτα. μονο download mode. κατεβαζω 4.0.4 και οτι γινει :p

 

Σου λέει ο Μιχάλης 4.03 , 4.0.4 κατεβάζεις.

Μετά πες μας ότι σου κολάει στο logo και πως θα ξεκολήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πεστο σε μερικους που λεγανε οτι θα αργησει υπερβολικα μεχρι και ποιο μετα απο φεβρουαριο λεγανε καποιοι....

Ας δώσουν πρώτα 4.0.4 επίσημα στην Ελλάδα και μετά βλέπουμε...

Να 'ναι καλά οι developers...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σου λέει ο Μιχάλης 4.03 , 4.0.4 κατεβάζεις.

Μετά πες μας ότι σου κολάει στο logo και πως θα ξεκολήσεις...

 

no risk no fun i supose . και οι δυο εχετε δικιο που μου λετε για 4.0.3

 

edit 4.0.4 δε τη περναει καν , fail λεει το odin παω για 0.3

στο logo κολαγε ηδη στρατο αυτο ηταν το προβλημα εξ αρχης , πηγα να κανω factory reset και ψοφισε

Edited by lucifsg
Link to comment
Share on other sites

Αυτο πεστο σε μερικους που λεγανε οτι θα αργησει υπερβολικα μεχρι και ποιο μετα απο φεβρουαριο λεγανε καποιοι....

 

Έχω την εντύωση ότι αναφέρονταν στην ελληνική JB ...και ναι αν το παρελθόν είναι δείκτης αυτή θα αργήσει.

 

Ας δώσουν πρώτα 4.0.4 επίσημα στην Ελλάδα και μετά βλέπουμε...

Να 'ναι καλά οι developers...

 

4.0.4 official unbranded Ελληνική δεν θα έρθει ποτέ. όπως δεν πήραμε την τελευταία έκδοση του JingerBread και πήγαμε απευθείας σε ICS έτσι θα γίνει και τώρα με το JellyBean ;)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Οποτε τι σημαινει;;;να το παω στο σερβις το πρωι;

 

βρε φέρτο να κάνουμε μια προσπάθεια πριν το πας

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Οποτε τι σημαινει;;;να το παω στο σερβις το πρωι;

 

βρε φέρτο να κάνουμε μια προσπάθεια πριν το πας

 

Δεν έχεις να χάσεις και τίποτα με μία ακόμα προσπάθεια :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...